Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 126
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Igen azt használtam már. Azthittem fordítva is megy
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Sziasztok!

TIA Portalban S7-1200 esetén, ha HSC0-t engedélyezem és beállítom a initial counter value 0 és reference value 10000 értékeket, akkor a hardware event-nél meghívodik a beállított hardveres megszakítás abban az esetben ha 10000 lesz a számláló aktuális értéke(CV = RV)?

Akkor a megszakítás blokkban még kell törölnöm a számláló értékét vagy így automatikusan ha a 10000-et eléri akkor 0-ra áll és végrehajtódik a megszakítás blokk?
(#) GPeti1977 hozzászólása Máj 12, 2019 /
 
Látok olyan ajánlásokat hogy a PLC-ket 230/230 V leválaztótranszformátorról érdemes üzemeltetni, ipari környezetben számítógépet is érdemes leválasztó transzformátorról járatni?
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Én már csak azt nem tudom, hogy a PLC-n van földelési pont, ami azért van hogy be is kössék. Akkor mi értelme van a leválasztó trafónak..
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
Attól be kell kötni a földelést, szerintem a trafón annyira nem jönnek át a zavarok meg a feszültséglökések.
(#) Johnycorp válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 12, 2019 / 1
 
Szia.

Mi a cégnél igen nagy mennyiségben használunk különböző PLC-ket (Allen-Bradley, Beckhoff és néha Siemens, esetleg kisebb Omron), de sosem használtunk még ilyen transzformátort.
A fenti PLC-k egy része közvetlen 230V-os tápellátású volt, persze jelentősebb részük 24VDC-től üzemel.
Inkább arra törekszünk, hogy a túlfeszültség védelem megfelelő legyen. Mind a 230V-os, mind a 24V-os tápellátási oldalon. ("D" vagy III. fokozat).
A transzformátor vagy megfog valamit vagy nem (inkább nem), és a menetszámok arányában akár meg is jelenhet a szekunder oldalon az a "lökés" valamilyen szinten.

Továbbá (ha nincs más előírás), akkor a 24VDC tápáramkör "negatívabb" oldalát célszerű lekötni a PE pontra.
Nekünk ezek beváltak.
Sokféle környezetben sokféle "zavar" keletkezhet, de ezek egy részét nem egy trafóval kell "megfogni", hanem a keletkezésnél megszüntetni (zavarszűrő, megfelelően bekötött kábel árnyékolás, jól kialakított GND és főleg PE potenciál elosztás).
(#) em válasza GPeti1977 hozzászólására (») Máj 12, 2019 /
 
A múlt héten hazavágtunk egy 230V-os DC labortápot, mert a szekunderére közös módusú 3kHz-es 700V került egy vizsgált inverterről. A labortáp előtt volt 230/230 leválasztótrafó, de annak kapacitása olyan sok, hogy 50Hz fölött már nincs garancia a leválasztásra.
(Mondjuk ez fejlesztési mérés volt, nem kereskedelmi készülékekkel.)

Laptopnál javaslom az optikai leválasztást a terepi munkánál!
(#) Thomas10100 hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy S7-1200-assal készített töltőgépem. A forgó tárcsánál van egy érzékelő ami lépteti is a terméket és ha fekve érkezik az üveg akkor megállítaná a gépet.
A gép megállítása valamiért nem akar működni, akkor ha megy a gép. Álló helyben "észreveszi" ha nincs üveg, de menet közben simán tovább lép.
Gép pozicióhoz van kötve az ellenőrzés, van egy komparálásom: Gép fokszám == Üveg ellenőrzési pozició, ha ez teljesül, akkor SET-el egy hiba bit-et. Megpróbáltam tartományt megadni, de úgy sem jó.

Mit ronthattam el? Minden más működik a gépen. Ciklusidő 2-3ms

Köszönöm!
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia!

Ha nagyon rövid jeleket akarsz feldolgozni standard inputtal (<20ms) akkor nézd meg a HW beállítások között a bemeneteknél a filter időt és csökkentsd le.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Megnézem, úgy emlékszek a legkissebbre tettem.
Köszi!
(#) smidigsx650 hozzászólása Jún 7, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Kinco (508-40AR) plc programozással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Nemrég kezdtem LD programozással foglalkozni,kezdő vagyok még a témában.
Fel-le számláló CV értékét szeretném ha megjegyezné a készülék kikapcsolás után is. Leírás szerint a számlálók értékét megjegyzi a készülék, van erre a"c" memória terület. Alapból nem jegyzi meg?Kérdés az hogy a "CV" értéket hova és milyen formátumban kell irányítani?
Előre is köszönöm!
Magyar nyelvü leírás itt:
(#) torkolypalinka válasza smidigsx650 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Szia!

Valamelyest hasonlít erre az általad említett plc.
https://w5.siemens.com/web/hu/hu/diviziok/ipar/iadttermekekmegoldasok/automatizalasirendszerek/Documents/system_manual_hu.pdf

ötleteket sztem lehet innen meríteni.
A memóriaterület és az utasításlista hasonló, a létrája kissé más.
Vhol be lehet állítrani, mely területek lesznek nem felejtő részre írva kikapcsoláskor.
Nem találom amit kollégám csinált...

ü
J
(#) smidigsx650 válasza torkolypalinka hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) kowi hozzászólása Jún 30, 2019 /
 
Sziasztok! Valaki foglalkozott már Unitronics PLC-vel? Azon belül SM70-J-TA22
Van valami leírás hozzá? Egy egyszerű PID vezérlést kellene megvalósítani J érzékelővel és mágneskapcsolót kellene kapcsolnia. Még a Siemens-S7 -hez is van magyar nyelvű szájbarágós leírás...
(#) kendre256 válasza kowi hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
Jazz PLC-t programoztam U90 ladder programmal, de a Samba típushoz pont nem az a program kell
Itt lehet szétnézni, hátha találsz hozzá valami leírást.
(#) em válasza kowi hozzászólására (») Jún 30, 2019 /
 
SM35-J-R20-at programoztam az Unitronics Visilogic programmal. Jól használható szoftver.
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Omron CP1L PLC van összekötve RS232-n keresztül Omron NS8 HMI-vel.
A PLC hálózatra van kötve.
Meg lehet oldani azt, hogy a hálózaton és PLC-n keresztül elérjem a HMI-t? A CX Designerben van erre valami beállítás, de amiket kér, nem tudom hogy kell beállítani.

Tehát kommunikáció beállításoknál, jobb oldalon Kapcsolat PLC-n keresztül.
Van egy (1)Comms. Method ide Ethernetet állítok, mellette a SET-ben mit kell bállítanom a Node és IP címen kívül.
Utána jön a (2)Comms. Method, itt NT Link gondolom, SET-ben pedig van Network Address 1-127-ig és van Unit number 0-7-ig.

Köszönöm a segítséget!
(#) aky87 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 1
 
Szia, NT Link beállításai megegyeznek a CX Programmer-ben található project fa(bal oldal) settings pontban található Serial port 1 vagy 2 fül beállításaival, de itt gondolom feltétel hogy a plc és hmi között csak NT Link kapcsolat lehet, ha nem ez van, akkor át kell állítani.

cxdes.jpg
    
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Szia!
Megpróbálom holnap!

Köszi!
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Siemens KTP900 HMI amire programot készítettem, S7-314-el kapcsolódik hálózaton.
Olyan problémám van, hogy a receptnél amikor kiválasztok egy recept adatrekordot akkor betölti a megadott értékeket, majd egy gombbal áttöltöm a PLCbe. Ha kilépek a recept képernyőről és visszamegyek akkor mutatja az utoljára megnyitott recept adatrekordot és az értékeit is.
Viszont ha kikapcsolom a gépet, majd visszakapcsolom akkor a recept képernyőn a recept adatrekord nevénél ott van az utoljára megnyitott, de az értékek mind 0. Ha a legördülő menüben kiválasztom ugyanezt akkor megjelennek az adatok.

Hol rontottam el? Működni működik minden, csak ez zavaró

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Elfelejtettem megírni, hogyan van megoldva.
A recept elemei belső váltózók, ezekből van lineáris skálázással egy PLCben lévő DB elem.
Pl.:
Receptben Doboz hossza 15(belső változó)ennél a HMI tag-nél az Eventnél lineáris skálázásnál a kimenethez van megadva a DB200.DBB0 és a művelet hogy osztom 3-al, hogy a PLCbe 5 kerüljön.
(#) andru1995 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Egy kinco márkájú plc-vela utomatizálok egy szalagfűrész adagolását ami pofon egyszerű feladatnak indult de a felhasználó kérdése az is hogy egy vfd frekvenciaváltó szabályozza a fűrész sebességét ezt viszont nem ismerem rs485-ön keresztül kommunikál a plc és a hmi valamint a vfd a kérdésem az hogy a vfd címzése hogy működik??
(#) torkolypalinka válasza andru1995 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szasza!

Pasz, de a 0-10Volt alapjel ide egyszerűbbenk tűnik
Ha olyan a kinco.

ü
J
(#) dB_Thunder válasza torkolypalinka hozzászólására (») Aug 14, 2019 1 /
 
Persze, az analóg csatornák csak úgy ingyen teremnek a plc-n!

Andru!

Ez segítség?
https://www.youtube.com/watch?v=Yst9iJ6xfgc

Mindig kell csinálni feladatkiírást a meló előtt, amit a vevővel aláíratsz, persze az árat is. Minden exrta már egy másik alku..
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) aky87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szia, durrogtattok a levegőbe feleslegesen, persze ha a kérdező leírná a pontos típusokat, akkor el lehetne indulni...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) andru1995 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Üdv!

Elnézést a pontatlan leírásért.

PLC : KINCO K506 24AR

VFD: KINCO CV100- 4T-0037G

A vfd-hez kaptam "utasítás listát" viszont egy example jó volna onnantól menne.

Lehetőleg létrában.
(#) madazg77 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy S7-200 és egy Pro-Face párosom. A HMI-n be van állítva az a funkció hogy küldje el Word formátumba (csak ez a lehetőség van) az aktuális képernyő oldal számát. Szeretnék egy bit logic érintkezőt használni az aktuális oldal használatakor. Találtam egy megoldást ami a következő: a küldött word-t egy FIFO táblába teszem aminek a kimenete integer, ezt az integer-t konvertálom byte-ba és a végén egy komparátorral össze hasonlítom egy számmal hogy igaz-e és így kapok egy érintkezőt a kívánt oldal használatakor. Van esetleg elegánsabb módszer egy ilyen fajta feladatra?

Köszönöm előre is.
Üdv.
(#) Thomas10100 válasza aky87 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Helló!

Most tudtam úgy rendesen belemerülni abba amit írtál, de nem működik.
Minden úgy van beállítva ahogy írtad, NT kapcsolat van a PLC és HMI között.
De hibát ír amikor tölteni szeretném a programot.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy gépünk amiben egy nagy leválasztó trafó van aminek van 230V és 27V szekunder tekercse, a 27V-on egy AC - DC átalakító(fesz stabilizáló) van. Ez tönkre ment.
Sehol sem találok ilyen átalakítót hogy 27V AC be és 24V DC 12A ! kimenetű. Esetleg tudtok segíteni?
Jelenleg a 230V-os ágon van egy normál tápegység.

Ami benne volt gyárilag, azon semmi gyártó, csak annyi hogy 27V AC - 24VDC 12A

Köszönöm a segítséget!
(#) GPeti1977 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 25, 2019 /
 
Tegyél bele boltban megvásárolható 24V kapcsolóüzemű tápegységet, esetleg alkalmazol 230/230 leválasztó transzformátort, nem árt; másik lehetőség greatz híd és kínai step-down konverter.
Következő: »»   114 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem