Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   443 / 489
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
kezdtem azt is turkálni!
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ok.
köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Béláim!
Túltoltuk!! Rátoltuk.
Bővebben: Link


Addig feszegettétek, hogy miért így miért úgy még végül...
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Frissítettem a 606 ot töltsd le újra. Nekem is ezt csinálta az előbb.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ja értem már miért a frissítés!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Most végeztem működik egyenlőre! Előző 6.06 spi error volt nem ment..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szerintem ezt az SPI errort is végleg meggyógyítottam.
RFM miatti fagyás az nem volt senkinek már? Akkor az is meggyógyult....

Nincs valakinek véletlenül 12x16 os 16bites ékezetes fontkészlete? A régi órához tudom hogy volt de nem találom ,csak 32-126 ig van meg. Ékezetek eltűntek...
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Nekem van még valamiért az, hogy a videó a végén nem újra indul hanem az órára vált és alap fénnyel megy tovább.
Bár ezzel együtt lehet élni mert fagyást még azóta nem tapasztaltam
Most ha rebootolok akkor az oldal is visszajön magától és nem kell mindig ráfrissíteni, bár lehet ez is csak nálam jelentkezett
(#) kly hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
607

ASCII Codes 127-től felfele vannak az ékezetek. Jelenleg ennyi de majd folytatom.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Márc 21, 2017 / 1
 
Próbáld ezzel:
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
A bázis jó lett köszi.
Rotor :
Bármit állítok, lépésenként kell nyomkodni a táv gombot.
Így lassú a beállítás.
Lehetne úgy hogy amíg nyomom addig viszi ?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Fagyás nem jelentkezett,ment egész éjjel .Talán ezt elfelejthetjük.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ideje volt mert már ezzel a hibával álmodtam
Végre tudok majd haladni a SW el.
Neked meg az öcsit kéne kifundálni.....
Kell rá kétféle RFM hely.
Hőmérőt milyet? I2C kell ! Mindjárt nézek. RTC is kell akkor? Ahhoz PAS920 elemem van vagy 100db. DA is kell 8bites fényméréshez. Audio erősítő. Relé kimenet.
Esetleg lehetne 3db DCDC egy a PI nek egy a rotor motornak, egy a WP nek. A WP és motor DCDC trimerrel szabályozható kell.

Így tudna menni az egész motyó 1 db 12V dugasztápról.

Más nem jut eszembe hirtelen.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ja kéne rtc ha áramszünet (nálunk előfordul és sokszor a net is elmegy ilyenkor még az áramszünet után is)van valami tárolja az időt,beállításokat .Hőmérőt azt ki kell vezetni mert a pi alapból fűt.Infra esetleg,egy nyomógomb mire több funkció ráprogramozható lenne (be,ki alarm of,).Kéne valami vázlat majd róla mit hová kössek.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Beállításokat nem az RTC fogja tárolni hanem az SD kártya.
RTC-t meg úgy gondoltam hogy induláskor abból szedné az időt és utána rögtön szinkron NET-ről majd 15 percenként próbálna NET ről szinkronizálni ha nem sikerül akkor sincs baj. Ha sikerül akkor frissíti az RTC idejét is.

Igen kell az infra vevő. És a funkció gombok is !
Csinálok vázlatot majd
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Olyan rtc mi a 67 ledesben az jó lesz.Az van a fiókban ezért kérdezem.ds 13?? valamennyi most nem tudom megnézni mert dolgozom.Talán ds1307..
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Az pont nem jó csak 100Khz el megy. DS1307 egyébként. Olyan kell mi tud 400Khz el menni.
Majd nézek olcsót. 100Ft kb
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Feltettem az új kernelt ,működik bár nem tudom mi változott.. Teszek fel pár kivágást a 886 óra kezelőprogramjából ha látsz bent inspirációt akkor a webszerver menüben alkalmazhatod valamilyen módon.. Az ébresztő része nagyon jól ki van találva,felhasználóbarát.Köszönet érte Hp41C fórumtársnak!Nálam most csak az órát indítja kikapcsolja már jó pár éve megy itt a szobámban,gépről elérem bármikor..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Tudja az ékezeteket abba változott ha a 6.07-es kernelre gondolsz.
Én visszaraktam az 5.02-est és azzal használom most mert az újakkal nekem néha szemetel a Raspberry PI feliratnál meg körbe az óra körénél is meg a videót se kezdi újra.
RFM tuti nem lehet mert most az 5.02-el jó minden.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
A bázis jó lett köszi.
A rotorban :
Most a TSecMode = mutató / mutató + ív
1. Nekem csak a Sec mutató kéne
2. Csak lépésenként lehet mindent állítani a távirányítóval. Így lassú a beállítás, főleg a perceknél. Lehetne úgy hogy amíg nyomom addig viszi a táv ?
*********
Feltettem a hex-et amiben a két címen átírtam a progit.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017

prop628_1.HEX
    
(#) Kovidivi válasza janigel hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Felesleges 3x leírni a kérésed. Valószínűleg ahhoz már mélyebben bele kellene nyúlni a programba, amit nem mindenki tesz szívesen (főleg nem hónapokkal/évekkel a program megírása után). Türelemmel kell lenni. Nem csak egyszer kell beállítani az időt, dátumot, és utána soha? Vagy mit kell állítgatni ilyen sűrűn?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nálam is kicsit "szemetel" ha jobban megnézem de nem olyan zavaróan..Vedd ki a kártyát formázd le rendesen ne gyorsal és tegyél fel rá mindent újból! Ne azt mi a gépeden van hanem tölts le mindent újból és írd át a config.txt a saját igényeidre ismét. Böngésző is szórakozhat..
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Egyébként ha a videó azt mondod visszaugrik a képekre?órára? Nézd már meg ha képen hagyod hová ugrik vissza a videóról képre vagy órára .A fényerő is visszaesik? Erős a gyanúm,hogy reset van akkor..
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A Webszerver kezelőfelületen muszáj az ok gombot használni? Úgy nem lehet,hogy ha ráklikkelek mint a ki és be kapcsolásnál akkor ráfrissít például a képeknél,videónál,szövegfuttatásnál,stb.. Persze lesznek olyan beállítások hol kell de ezeknél szerintem felesleges hacsak nincs neki olyan oka mit én nem sejtek
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Megoldható
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A nagytesó rfm kicsit megizzadt Figyelmetlen voltam azt itt a cserebere közben fordítva tettem rá a pi-re az ide csatlakozót..Forró volt.. VISSZAFORDÍTOTTAM ÉS MEGY
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Veszélyessn élsz
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Még jó,hogy egyből kapcsoltam,hogy bootol azt nincs kijelzés..Másodperceken múlhatott
(#) patexati hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Ma kiegyensúlyoztam az órát most rezonancia szinte semmi.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
És előkerültek a zenerek köszönöm!

Én is támogatnám az ötletet az "ok" gombbal kapcsolatban. Nekem is megfordult már a fejemben, csak nem volt képem hozzá, hogy leírjam. Volt itt elég gondja Kly mesternek a nagy hidegek közepedte...
Következő: »»   443 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem