Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   286 / 398
(#) BiG_Lui-Gee válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 4, 2015 / 1
 
Hello

Méreteket tudok, küldeni. 2db borda van egymással hátnak, és a között az 5mmes idom a tranyókkal. Aktív hűtéssel szerintem nem kell ekkora borda, nekem nem is megy benne a venti, ráadásul úgy szendvedtettem jó ideig műterheléssel és 45 foknál nem volt melegebb, igaz nyitva volt. A rajzon az 5mm a hűtőbordához tartozik, nem az idomot jelöli.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) janika002 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Köszi a képet lementettem magamnak!Az épitéskor jól fog jönni!Én a 0.063ohmos ellenállással
nem fogok szenvedni ettöl függ a védelem müködése!Berakom a 0.1ohm 5W-ot és az Urbán István szerint berakom a két 330ohmos ellenállást a 330nf-tal párhuzamosan azt kész!Egyébként ezt szokták itt a fórumon elrontani és akkor jön hogy reccsen koppan a Quadom nagy hangerőn meg nem birja a 4ohmot!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) elektrikszerviz hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Köszönöm a dicséretet Alkotótól de a munka nagy részét ti végeztétek! Én csak legyártottam.A fekete keret az nekem egy régi hülyeségem. Amikor elkészül egy panelom le van ónozva- mosva akkor nekem olyan snassz. Egy vastag alkoholos filcel bekeretezem, mintha abba kellene festenem. ( vagyis valamit abba kellene építeni ) ennyi. Csak optikai tuning.
(#) hajogyula hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Ha akarsz igazán jó quad-ot keresd fel ezt a honlapot. http://www.keith-snook.info/quad-405-mods.html Most fejeztem be a mod-3 kapcsolást de van 200W-os változat belőle.
Fenomenális ahogy szól. Igaz nem volt olcsó mert mindenből a legjobb alkatrészt vettem. De megérte.
(#) Alkotó válasza hajogyula hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Egy "mod3"-at az én paneltervemmel is el lehet érni pl. itt. Azt nem tudom, azonos-e a te variációddal, de ez is megelégedést eredményezett.
(#) hajogyula válasza hajogyula hozzászólására (») Márc 7, 2015 1 /
 
Ige ez az. Kár hogy nem elöbb regisztráltam mert 1-évig turtam a netet paneltervért. De nem találtam. Majd kénytelen voltam tervezni .Tettem bele OPA627-et MJ tranzisztor és fóliakondikat , hangerőszabnak meg PGA2311-et .A táp 2db 200w 2x38000uf dual mono.
Nincs zaj nincs brum tökéletes a kapcsolás.
(#) mcsubika hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Honnan tudok normális minőségű BD249C-t rendelni?

"Alkotós 1.0 verziós" dupla tranzisztoros panelben 6ohm terhelőimpedancián (16cm átmérőjű hangszóróval) kb 1 percig bírták fél hangerőn, a nálunk kapható ST feliratos BD-k. Aztán füstbe mentek, s szerencsére ezek is kihaltak: T6, R33, R51, D5, D6, D13.

Érdekes, hogy a nemrég elkészült új panelbe a régiből raktam át a meglévő BD-ket, amin csak egy szám sorozat található. Az a típus bírja a terhelést.
(#) Ge Lee válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 13, 2015 / 1
 
Szerintem sehonnan. Azokat amiket a 80-as években gyártottak el kell felejteni, amellett ez is egyike azon típusnak amit előszeretettel hamisítanak, mert hogy elég sok fogyott belőle. A nagykerek közül a lomex az egyetlen ahol bármilyen alkatrészt meg merek venni, ott nem is tartanak 249-et, gondolom nem véletlenül.
Más típust kell keresni. Esetleg tudnék küldeni a képen lévőből, de fogalmam sincs hogy ezt ki gyártja, mint ahogy arról sem hogy mit bír, mert nekem a kicsiben (+/-30V-ról) üzemeltek, ahol nem volt komoly igénybevétel. A bétájuk is elég kicsi.

249.jpg
    
(#) 769gregory válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 13, 2015 / 1
 
(#) sasy hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy Urban féle quadom. Az a problémám hogy hangerőtől függetlenül kissé recseg a mély. De ha rátekerem rendesen a mélyet, akkor megszűnik a recsegés, illetve ha hozzáérek a T2-höz (BC300), akkor szintén csökken. NE5534 van benne, illetve ezer éves BD242, BD249C. +-53 voltról megy.
Remélem van ötletetek.
(#) mcsubika hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Köszönöm az infókat. Valószínűleg 2sc5200 lesz a befutó. Ár-érték arányban ez tűnik elfogadhatónak.
(#) Tiggey válasza mcsubika hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Jó döntés szerintem. Én is előszeretettel használom őket, nem csak Quad-ba.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Építettem egy quad 405-ös erősítőt.
A probléma a következő:
Megépítettem a quadot, saját tervezésű nyákkal, a nyákot legalább 20x átnéztem, a beültetett alkatrészeket és többféleképpen ellenőriztem.Ellenállásokat színkód alapján, illetve méréssel.Tranzisztorokat rövidzár mérővel, a műszer tranzisztorvizsgálójával, illetve 1V-ot kötöttem a Bázis-Emiterrekre és úgy vizsgáltam a Kollektor-Emitter viselkedését rövidzár mérővel, minden tranzisztor jó.Kondikat sajnos csak kód alapján tudtam megnézni, illetve elkó kondikat a ráírt értékek alapján néztem meg, hogy jó helyre ültessem őket.
Az erősítő az alkatrészek mért adatai szerint és a nyák többszörös átvizsgálása szerint jó.
A baj azonban ott kezdődött, mikor terhelést kötöttem rá.A terhelés csak zúgott.
A tápegységem: 2x 33V-os trafó, szűrőkondiknak a plusznál és a minusznál is 2-2 db 4700µF-os/63Voltos elkó kondik vannak, illetve van egy Graetz kockám.A tápegység kimeneti feszültség 2*48V.
Az erősítőt először NE5534-es műv. erősítő és 2db BD245C és 2db BD242-es tranzisztorok nélkül mértem be, így vett fel a + és a - ágban is 17mA-t.
Ezután beforrasztgattam a végtranyókat és a műveleti erősítőt is behelyeztem a tokba, így vett fel 70-74mA-t, amely szerintem reális érték AB osztályú erősítőnél(50-80mA közötti értéknek KELL lennie)
Miután az előzőeket megcsináltam, jöhetett a hangfal bekötése.
Ha rákötöm, akkor üres-járásban csak zúg a hangfal.A hangfal 50/70Wattos és 4Ohmos.Ha egy db-t kötöttem az erősítőre, simán kicsapta a 2A-es biztit, így sorba kellett kötnöm, hogy 8ohm legyen a terhelés, de így is csak zúg.
Megpróbáltam vezérelni(ugye jack dugót forrasztottam a bemenetre és rákötöttem laptopra).
Először meg sem mukkant, aztán észrevettem, hogy a jack GNDje nincs bekötve, hát korrigáltam ezt a problémát, kikapcsoltam az erősítőt, bekötöttem a gnd-t, bedugtam jacket a laptopba, zene indít, erősítő bekapcsol.Ezek után történt az, hogy kicsapta a 2A-es biztit.Mivel elfogyott a biztim és szombat is van, így nem tudok venni biztit.
A quad tápba a + és - ágba is 4A-es bizti kell Skori féle tápegység szerint és min 100V/15A-es trafó.
Nekem a trafóm nincs 100V csak 66V és olyan 2A-es.
Hogyan tovább?Vegyek 4A-es biztit és azzal próbáljam ki, hogy mi fog történni?
Még 1 kérdésem lenne, az pedig az, hogy én a tápegysége 8ohmra méreteztem, ezen célra megfelelt a 4700µF-os kondi, de nekem 2*4700µF-om van, így megfelel 4ohmnak?[/b][/u]
Ha nem felelne meg, akkor kössek vele sorba egy 4ohmos terhelést?
Ez a terhelés mekkora teljesítményű legyen?
Mellékeltem a "skori féle quad tápot"
Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2015

quadtáp.jpg
    
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Illetve annyit szeretnék még, hogy én a táp nem megfelelő szűrésére gyanakszom.De olvastam olyat is, hogy quad kimeneten mérjek rá egyenfeszre.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Hello mindenki!
Én is építettem egy quadot, de 1-2 problémába ütköztem!
A táphoz 2x33V-os trafót használok, mely régebben is quad táplálását látta el!
Szűrésre 4700µF-os kondikat használok, 4dbot, + és - ágban is 2-2 db-ot párhuzamosan kötve, tehát így 2*9400µF-al szűrök.
Használok még egy 15A-es Graetz kockát is.
Egyenirányítás és szűrés után kaptam 48Volt egyenfeszültséget.
Ezekután jöhetett maga az erősítő bekötése.
Ez úgy történt, hogy az általam tervezett nyák, melyet legalább 20x átnéztem, illetve az alkatrészeket is többször, többféleképpen bemértem, megállapítottam, hogy megfelelő-e a működésük, ezután az erősítőt először NE5534 Műveleti erősítő és BD245C és BD242-es tranzisztor nélkül mértem be, így vette fel 17mA-t + és - ágban is.Ez szerintem reális érték volt, jöhetettek a tranzisztorok és NE5534 beforrasztása.Így vett fel 70mA körüli áramot + és - ágban is, és a végtranyók BE közt is 0.6V feszt mértem mindenhol! Ez AB osztálynál szerintem reális érték!
Ma megakartam szólaltatni, na itt kezdődtek a problémák.
Bekötöttem a hangfalat, de csak zúgott !A hangfal 50/70W-os 4ohmos.8ohmra méreteztem a szűrőkondikat, de aztán rájöttem, hogy nekem 4ohmos van, ez 2x annyi áramot és 2x nagyobb kapacitást igényelt, ezt az igényét kielégítettem még 1-1 4700µF kondi bekötésével a tápba(szerintem).
Tehát vezérlés nélkül is zúgott az erősítőm, megpróbáltam adni neki egy kis vezérlést, de nem történt semmi, átnéztem még1x az összekötögetéseket és rájöttem, hogy a bemenet jackjének GND-jét nem kötöttem be.Erősítő lekapcs, GND beköt, jack bedug laptopba és erősítő bekapcsol, ezekután kicsapta a 2A-es biztit és sajnos itt akadtam el biztosíték hiányában.
Hogyan tovább?Hogy találjam meg a hibát?
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Én is megépítettem ezt a kapcsolást.
Üresjáratban(azaz vezérlés nélkül vesz fel 70mA-t)
Tápegység: 2x33V-os trafó, egy 15Amperes Graetz kocka, + és - ágban is 2-2 4700µF-os elkó kondenzátor.Kondi és graetz után van 2*48Voltom.
Ha rákötök egy hangfalat mitől zúg?A hangfal 4ohmos és 50/70wattos.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Végtranzisztornak jó a BD245C?
(#) reloop válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia! Micsoda hozzászólás-özön A kimeneti egyenfeszültségről viszont nem találok említést.
(#) sasy válasza sasy hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Egy kis módosítás az előző kérdésemhez: Nagyobb hangerőn megszűnik a torzítás.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Sikerült kerítenem itthon biztit
Rámértem a kimenetre és 52V egyenfeszt mértem....
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Most pedig +32Voltot....
(#) kameleon2 válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Nem gerjed az erősítőd? 10Ohm 100nF megvan a kimeneten?
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Igen megvan.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Ezt a nyákot használom.Ott van alul a 10ohm és 100nF
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
BD249C helyett egyébként jó a BD245?
(#) flóri01 válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
inkább a 2 SC 5200-t rakj bele az jobban bírja
(#) pjg válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Mint, ha egy zárlat lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2015

zárlat.JPG
    
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Sajnos nem bírom megnyitni.Hol a zárlat?
(#) pjg válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Lehet, hogy nem, csak megtévesztett a 0 Ohmos ellenállás. A másik panelon ugyanott 330 Ohm van.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Jajj basszus.Nem is ezt a nyákot használom.
Ezt használom.Bocsánat.

SAJATTT.lay
    
Következő: »»   286 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem