Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   287 / 398
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Egyébként ez a 47ohmos ellenállás el is füstölt.
(#) krysz12 hozzászólása Márc 14, 2015 /
 
Egyébként én a skori féle kapcsolást használtam, ott nem volt 330ohmos ellenállás.A 15Kohmos ellenállás közvetlenül csatlakozott BC212 emitteréhez.Lehet hogy ez a baj?
(#) Alkotó válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
A szigetelési távolságok helyenként 0,2 mm-esek. Ez riasztóan kicsi érték. Egyáltalán nem kell a vezetősávoknak mindenhol vastagnak lenni. Ahol vastag kell ott nem elég vastag, ahol meg vékony is elég oda túl vastag.
Ettől lényegesen átgondoltabb terveket lehet találni. Ha jól emlékszem Pioneer egy egész garnitúrát feltett, de másoktól is találni jobb terveket (pl. tőlem is).
(#) reloop válasza sasy hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia! Hivatkozás. A C9 (120pF) 10-20% növelése néha segít ezen a problémán. Rátehetted párhuzamosan is a 10-22pF kondenzátort.
(#) reloop válasza krysz12 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Már az első jel útjába eső tranzisztornál elakadtam, nevezetesen a T2 emitterére ki fog visszacsatolni?
Nem néztem még át, a kollégák hány hibát találtak ebben a NYÁK-tervben, de valahogy nagyon nincs rendben!
(#) bboy123 hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Én is megépítettem a Quad 405-ös erősítőt.
A kapcsoláshoz +- 48 Volt egyenfeszültséget használok 94000µF szűrőkondival + és - ágban is!
Tranzisztorok és műveleti erősítő nélkül 15mA áramot vett fel + és - ágban is. Tranzisztorokkal és Műveleti erősítővel 70mA áramot vett fel.
Azonban én is követtem el egy-két súlyos hibát Quad 405 építése során.
Először is a műveleti erősítőhöz nem forrasztottam be az 1 Kohmos (gondolom visszacsatoló) ellenállást, illetve 4.-ik lábhoz nem raktam be a 3.3 Kohmos ellenállást, amely a -Ut feszültségre kapcsolja, illetve a Skori-féle kapcsolásban nem volt 330 Ohmos ellenállás, így az sem került beültetésre. A kimeneten lévő 47 Ohmos ellenállás elégett, valamint az 1.2 Kohmos ellenállás nagyon melegedett, illetve még a kimeneten 30 Volt egyenfeszültséget mértem. Egyik ismerősöm szerint a BD tranyókat is gallyra vághattam, de még nem forrasztottam ki és mértem be. Az lehetséges, hogy a 47 Ohmos ellenállás megvédte a tranzisztort és nem ment tönkre?
Olyan kérdésem lenne, hogy hol kezdjem a hibakeresést?
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Mondjuk ki nyugodtan - ez a nyák egy rettenet... Ránézésre, a séma ismerete nélkül is virítanak a hibák.
Első látásra nyomtatott URH antennának néztem a sok 90 fokos és sok helyütt feleslegesen kitüremlő, szvasztika jellegű vonalvezetés miatt.
Tudom, "kicsi, sárga, savanyú, de a mienk "- A tanú-ból.
Kisebb áramkörökön kéne gyakorolni, ezt nem szabad használni.
(#) bboy123 hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Egy használható és működő NYÁK tervet tudna nekem valaki adni? Vagy esetleg Email-ben küldeni?**@gmail.com

Cím a profilodban, itt nem adjuk ki! mod
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
(#) Alkotó válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Szia! Pioneer kollégát ajánlom.
Ha visszakeresel a hozzászólásaim között, megtalálod miért célszerű az első élesztést a két nagy teljesítménytranzisztor nélkül végezni.
(#) hajogyula válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
mod-3-ra ha akarod küldök tervet. Azonnal indul nem gerjed.

IMAG0112.jpg
    
(#) sasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Köszi szépen, de nem segített a dolog. Viszont most hangszórót kell tekercselnem mert úgy döntött a kis drága hogy eltüzeli a tekercset
(#) reloop válasza sasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
A C15 be van ültetve T10 C-B-ra?
(#) sasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Bebe.
Sosem tanultam ilyen fajta elektronikát, úgyhogy kissé nehéz néhány alkatrész pontos szerepét meghatároznom.
Forrasszam ki inkább?
(#) reloop válasza sasy hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Az a 2,2nF-os feltétlen kell ilyen tünetek mellett.
Lássunk róla egy fényképet!
(#) sasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem röhög! Még csak tesztfázis van.
(#) Tiggey válasza sasy hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Már késő!!! De gondolom padlón vereted neki.
(#) reloop válasza sasy hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Az általad leírt jelenség azokra a Quad-okra jellemző melyek gerjednek (oszcillálnak) bizonyos mértékben. Szkóp segítségével meggyőződhetnél róla.
Az a nyomtatott áramkör készítési eljárás amit alkalmaztál, akár a kiváltó ok is lehet. A vezetősávok közötti parazita kapacitás sokszorosa az általánosan használt panelekhez képest.
Azokban a keskeny elválasztó sávokban az ón adalékanyaga a feloldott szennyeződéssel együtt számottevő vezetésre képes.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2015 / 1
 
Őszintén, magam részéről nem igazán értem, inkább sejtéseim vannak egy, sokéves tapasztalattal bíró, nagy tudású csapat által kikísérletezett és bevált nyomtatás saját tervezésűvel történő helyettesítésére mi az ok.
Majd én megmutatom, vagy ezzel férek el alapon történnek, több-kevesebb sikerrel.
Mivel nem válogatott be soha (vajon miért ) egyetlen szakképzett tervezőgárda sem a pcb-je megvalósításába, soha nem éreztem indíttatást átkutyulni egy szakemberek általi megvalósítást.
Természetesen nem egy sikeres átdolgozás is kikerül a diy-ek keze közül, de azért egy bonyolultabb kapcsolás nem mindig tolerálja az átalakítást.
Érdemes elolvasni pl. egy nagy jelemelkedésű erősítő leírását, ahol bizonyítható, hogy a nyák vezetés, asszimetria, földelés máris torzítás okozója és nem a brummról van szó!
Véleményem szerint egy félvezetős erősítőnél bőségesen van mód az alkatrészek összeválogatásánál, tápegység kialakításánál a minőség jusztírozására.
A mérnöki nyák lehet az az alap, amire aztán az eltérő téglákból, alkatrészekből a legjobbat ki lehet hozni - szerintem.
Nekem az eredeti Quad405 nyák mindig hozta a formáját a 2 és 3 tekercses változat is.
(#) sasy válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Na akkor első körben visszateszem a CNC alá a nyákokat, és kiszedem a fölös részeket. Amúgy azért csináltam így mert a hagyományos maratós eljárás nekem valahogy nem igazán szokott sikerülni. CNC meg van, csak a nyáktervet kellett vektorizálnom...
A leégett hangszóró is kész lesz ma, meg asszem* lecserélem a végeket is esetleg TIP35c-re.
Majd jelentkezek valamikor hogy mi az eredmény.
Köszönöm az eddigi segítségeket!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Márc 19, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Van ez a quad 405-ös erősítő, ebbe kell 2db 6.9uH, illetve 1 db 3uH induktivitás, melyet házilag kell elkészíteni...Nos én a 6.9 uH-t 15mm-es lábtávolsággal, álló tekercsként szeretném, illetve a 3uH-t is 15mm lábtávval és állóra szeretném. Hogyan tudnám kiszámolni, hogy hány menet kell stb?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Üdv! Maradj a bevált tervek valamelyikénél, ha jót akarsz magadnak.
(#) kameleon2 válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Visszalapozol itt a képek között.....
(#) Ge Lee válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Nekem egy egyedi pici verzióm volt nagyon sokáig, +/-30V körüli táppal, a nyák is majd fele akkora volt mint az általában építettek. A tekercsek is másképp voltak megcsinálva, mindegyik álló kétsoros, vékonyabb (8-as) csévére és 0,8-as huzalból. Pontos menetszámot nem tudok mondani de valahol 26 és 42-46 menet környékén lehettek. Volt belőle 4 sztereó példány ha jól emlékszem.
Áramkorlát nem volt benne. A gerjedésnek a legkisebb jelét sem mutatta, így sem a kimenetén nem volt RC (zobel) tag, sem az ominózus kondit nem kellett a T10-hez beforrasztani. Egészen addig ezt hallgattam amíg rá nem találtam a HTA-ra.

kiskep.JPG
    
(#) Moszkvai válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Ez alapján el tudod készíteni:TEKERCS
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Na csináltam egy új NYÁK tervet, egy elvileg működő NYÁK terv alapján.
Szeretnék véleményt kérni a NYÁK-ról!

quadnyak.lay
    
(#) mcsubika hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Helló!

Ajánlottátok 2sc5200 és mje15031g típusokat, a bd249c és bd242 helyett.
Remekül beváltak, elsőre ezeket kellett volna megvennem.
Érdekes, hogy nem melegszik úgy, mint a bd szériával.

Csatoltam is egy fotót a technikáról, melyben a kábelezés még ideiglenes.

Tervben van szub szűrő, szélessáv / szub kapcsolási lehetőséggel.
Ha valakinek lenne egy jó kapcsolása és panelterve 24dB/oktávos szűrőről,
kérem ne tartsa magában.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) Orbán József válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Egy picit csinosítottam rajta, nézd meg, hátha tetszik.... Még lehetne, de nem sok időm van.

quadnyak.lay6
    
(#) bboy123 hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
Milyen programmal lehetne megnyitni?Mert layout 5 nem igazán akarja....
(#) pjg válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
layout 6-tal
Következő: »»   287 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem