Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   187 / 274
(#) sany hozzászólása Júl 2, 2019 / 2
 
Elsősorban a hölgyeknek ajándék ötlet.
(#) Kera_Will válasza Zsombi13 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Pl.: ilyenek hangoló kondinak:
lepke légforgó
másik lepke
pl innen
Vagy Cső trimmer kondi

Esetleg régi URH FM rádió PVC forgójának az URH szekciójának egyik része.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) bigrobi hozzászólása Júl 2, 2019 /
 
Még valami, ha nincs áttétel a forgóba gyárilag lehet nem lenne rosz ugy csinalni hogy legyen, nekem van háromat fordítoka gombon mire megcsinálja a félkört. megis nagyon lassan kell hajtani, mert átsiklik az álmás felett igaz RH de szerintem ha jó akkor URH-n is.
(#) Zsombi13 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 2, 2019 / 2
 
Ez nem forgókondi? Most találtam, megnéztem a régi cuccaimat. Ha az valami tipp, hogy hogyan lehet kideríteni dolgokat? Összesen 1 darab 6-os van ráírva, és van egy csomó lába. Lehet dupla? Egy régi Conrad-féle rádióü kezdőkészletből van, kb 6-10 évvel ezelőttről
(#) pucuka válasza Zsombi13 hozzászólására (») Júl 2, 2019 / 3
 
Két db kettős forgó, és négy db trimmerkondi. Az egyik kettős forgó (2×350 pF) a középhullám esetleg HH, RH hangolására, rajta két trimmerkondi a sávhatárok beállítására, és egy kettős forgó az URH sáv hangolására, és természetesen mindegyiken egy egy trimmerkondi.
A kivezetéseket azonosíthatod a helyzetük alapján.
(#) Zsombi13 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Köszönöm! Bevallom meglepődtem, hogy 3 képből ennyi mindent meg lehet állapítani egy alkatrészből. Sajnos nem vagyok túl tapasztalt, valószínűleg ez az oka.
(#) pucuka válasza Zsombi13 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Szinte minden zseb, és táskarádióban is ilyen volt, de láttam már igen drága rádiótunerben is.
(#) Zsombi13 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
És ebből ki lehet hozni valahogyan a 22pF-ot? Ha igen, hogyan? Bocsánat, de nem látom át, most látok először ilyet, de valahol el kell kezdeni.
(#) pucuka válasza Zsombi13 hozzászólására (») Júl 2, 2019 / 1
 
Az nem lesz egyszerű.
A trimmerkondik alapból 20-25 pF -osak, párhuzamosan a forgókondikkal. Ha az URH rész (vékonyabb) forgóit használod, azok 10 -70 pF között hangolhatók, és ezzel párhuzamosan az 5 - 15 pF trimmerek. Az átfogott kapacitás tartományt leszűkítheted, ha sorba kapcsolsz a komplexummal egy megfelelő értékű kerámia kondit.
Az eredő kapacitást kondenzátorok soros kapcsolásával számolhatod.
1/Ce=1/(Ch+Ct)+1/Cs Ebből kifejezed a Cs -t a soros kapacitás értékét. Mivel mindegyik pF -ban van megadva, elég csak a számokat behelyettesíteni, és az eredményt is pF -ban kapod.
indexehók: e eredő, h hangoló, t trimmer, s soros
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) fecameca válasza Zsombi13 hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Igen, pucuka mindent jól leírt. Ehhez még annyit, hogy megnézed, melyik fül hány lemezes állórészhez megy? A 2 legkevesebb lemezes egyikét felhasználhatod. A mási kivezetés, a test, a forgórész tengelyéhez megy középen. Én alakítottam át középhullámú zsebrádió forgókondenzátorát úgy, hogy 2 álló és 1 forgó lemezt hagytam benne. Jó lett, csak vele sorba is, és párhuzamosan is tettem kis kerámia kondenzátorokat, így lett jó a sáv átfogás.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 3, 2019 / 2
 
Ma már forgókondikat nem árulnak az üzletekbe,maradnak a roncsok,vagy a sörösdobozból fabrikált forgó,mint a második világháborúba.Egy másik megoldás a variométer.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Aztán hogy lehet onnan rendelni online azt a kutya sem tudja,nincs Kosárba gomb rajta
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Mobiltelefonon?
(#) sany válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Hogyne árulnának. Nálunk minden van!
(#) madzagos válasza sany hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Bakker tegnap selejteztem ki vagy 10dbot. Nem gondoltam hogy valakinek kellhet. De a hétvégén a lomosba szétnézek még hátha van egy pár db.
(#) sany válasza madzagos hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Inkább már csak nyomógomb van/lesz helyette.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 4, 2019 / 1
 
Akkor gyűlik meg a bajod ha csövest akarsz épiteni,itt segitet egy haverom aki a gyerek klubba dolgozik (volt uttörő klub ),a lomtárbol szerzett nekem egy jó pár levegős forgót,azt ha a vateráról akarod megvenni,két Somogyi zsebrádió árában kerüll.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Akkor ha lessz a roszvasasnál kidobott rádió vegyem meg? Az alktrészeim onann vannak. 500ft max egy radio idáig. Van ami jó is meg van lámpás is csak már a szobámba hely nincs.
(#) bodgabo válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 5, 2019 / 1
 
Én ha roncs rádiót kapok vagy találok, minimum a forgó kondit és a ferritrudat kimentem belőle. A csöveseket pedig igyekszem megmenteni, restaurálni.
(#) sany hozzászólása Júl 5, 2019 /
 
Erről a kitről mi a véleményetek? Persze szigorúan csak RX-re használnám! Megéri?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2019
(#) bigrobi válasza sany hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 1
 
Látom csend van. Nem tudok mit modnani max ezt a videót ami erről a készülékről van Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 1
 
Szinkrodin 1 csatornas RH TCVR QRP .
Mit mondjunk még róla ?!
Van hozzá egy 8 lábu uC ami külső távíró jelekkel betük segítségével konfigurálható ...
(#) sany válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 1
 
Legfeljebb megrendelem, aztán majd kiderül...
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 6, 2019 / 1
 
Idézet:
„Mit mondjunk még róla ?!”


Semmit. Majd kipróbálom aztán, megosztom a tapasztalatokat ha valakit érdekel.
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 6, 2019 /
 
Mármint a uC egy elkey / önhang generator adásvétel kapcsolo ... stb.
(#) tnl hozzászólása Júl 10, 2019 / 1
 
Sziasztok !

Ma reggel a polyakov mixeres rádióm ban a kétdiódás
mixert lecseréltem két fetből álló kaszkód mixerre.
Működik is, legalább úgy mint a régi mixerel!
Meg kell még várnom hogy este a jobb terjedésben milyen lesz.

Távolabbi tervem az, hogy az RC aluláteresztő szűrőt lecseréljem,
egy sáváteresztőre, és így szuperheterodin lenne a vevő.
A sáváteresztő szűrőt egy 1,8 MHz-s kvarc köré építeném. Ez lenne
az IF frekvencia. Ezután jönne a egyenirányítás majd hangerősítés.

A diódás mixert azért cseréltem le, mert az szerintem szup, het.-hez nem lenne jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
És az oscillátor frekvenciáját is megváltoztattad a kétszeresére vajon? )
(#) Kera_Will válasza tnl hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Idézet:
„szűrőt egy 1,8 MHz-s kvarc köré építeném”


Ha csak 1 azaz egy darab kvarcot raksz bele akkor nagyon keskeny lesz a KF-ed sávszélessége.
Pár 10 Hz ahol a kvarc soros / párhuzamos rezonanciáját használod ki.
(szűrő kialakításától függően)

Ehhez nagyon pontosan kell ráállnod a lokál oszcival a venni kívánt távíró állomásra.
Azon kívül stabilnak is kell lenned mert kifog mászni a kvarc átviteli görbéjéből a vett jeled.

Persze a szűrőkörben lévő további L C tagok és kvarc szűrőd impedancia illesztetlenségéből adódó jóság csökkentő helyzet növelhetik a kvarc szűrő sávszélességét.
Következő: »»   187 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem