Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   223 / 250
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Ok ... persze , hogy nincs.
Chiriohoz ajánlott "egyszerűbb" avagy hozzá hasonló, olcsó / kommersz kimenő tranzisztor elfekhet a fiókodban is.
Az eredeti miniwhipben alkalmazott nagy jelű URH "teljesítmény, nagyobb áramú" tranzisztor kevésbé elérhető és drágább is .
Ezért lehet érdekes a chiriowhip működés szempontjából és összehasonlítási alapot is nyújthatna.

Igen a FET GATE kissé védtelen a menykő ellen ... sajnos az enyémet is az nyírta ki.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Nálam kb 6 méter magasan volt a torony kosarától kinyújtva 3 4 méterre oldalra egy falécen , fél literes flakonba rakva.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 17, 2021 /
 
Hát... én azt hittem van. Becsaptak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2021
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Mért csaptak volna be?
Az "eredeti" miniwhipben 2n5109 vagy hasonló volt, nagy áramú magasabb tranzitfrekvenciájú bipoláris tranzisztort alkalmaztak.
Időközben számtalan után építés történt, kinek milyen hasonló félvezetője volt a fiókban/elérhető a boltban ... azt rakta be, majd publikálta.
Ezek alapján változott a használt eszközkészlet, működését részben nem befolyásolta ... mindegyik tette a dolgát.
Ami közös bennük a nagyobb több 10 mA munkaponti áram (nagyobb áramú félvezetők) és a nagyobb tranzit frekvenciájuk 200MHz-1GHz között található. A chirioban ajánlott 2n2222 kissé kilóg ebből a sorból mert kisebb teljesítményű és elérhetőbb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Én azt hittem, hogy ez is a 2N5109-es verziójú panel. Csak más a tokozása, az SMD miatt. Ugyanis a kapcsolási rajz , ami meg van adva az más. (Lehet eredeti whip?). De ez csak az én figyelmetlenségem okán történt. De nem baj kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2021
(#) tnl hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Mi a véleményetek, az alábbiról?

moswhip.jpg
    
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
Határeset! A 2N7000-es FET elég magas nyitófeszültséggel rendelkezik, nem a legjobb választás ilyen kis tápfeszhez...
Ha már koax, miért nem 50R-es?
(#) rectamas válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
A 47µF-os kondenzátor sem jó választás, inkább 1nF és 100nF párhuzamosan.
(#) sdrlab válasza rectamas hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
Bevallom őszintén, én nem tudom elolvasni, hogy nF, vagy uF?! )
(#) rectamas válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 27, 2021 / 1
 
Én egyértelműen 47µF-nak olvastam, de már bizonytalan vagyok...
(#) tnl hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Itt a videó amiből a képet vettem:


Videó
(#) tnl válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Szerintem a legközönségesebb alkatrészekből akarta összehozni,
ezért a 2n7000 és a 75R is gyakoribb mint az 50.
(#) bodgabo hozzászólása Ápr 27, 2021 /
 
Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni hogy hol találok bármiféle HIVATALOS előírást az árbócra telepítendő magaságjelzőkkel (lehet hogy nem ez a pontos megnevezése) kapcsolatban? Mikor kötelező? Milyen kivitel? Folyamatos vagy villogó? stb...
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Ha szükséges, kérj állásfoglalást az NMHH -tól, mint a híradástechnikai építmények hatóságától.
Olyan építményt, amire akadályfény kell, csak tervezői névjegyzékbe felvett tervező tervezhet.
(#) bodgabo válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Az árbóc már megvan sok éve, csak most megkaptuk a tulajdonostól használatra és a rajta lévő lámpa nem működik. Nem szeretnénk ebből problémát, de gyanítom hogy inkább valami légügyi hatóság az illetékes, mert ugye ez kémény is lehetne... Ja, 30m magas.
(#) pucuka válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Sajnos ezügyben nem vagyok tudós, kb 30 éve nem foglalkoztam ilyesmivel, de arról tudok, hogy néhány éve változtak az előírások.
Lehet a légügyi hatóságnál is érdeklődni, nézegetheted az ICAO előírásait is, ha van türelmed. Csak azért gondoltam első körben az NMHH -ra, mert az antenna tartó szerkezetekre nézve biztos van valami előírás.
Esetleg Bakman fórumtárs tudhat többet, mert tudtommal ő jártas bázisállomás telepítésben.
Az én kollégámat már sajnos nem tudom kikérdezni.
(#) tneilc válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Szia,

próbáld meg a Hungarocontrol-t, ők biztosan tudnak segíteni, hogy merre található hivatalos információ.
(#) Gafly válasza bodgabo hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 1
 
(#) bodgabo válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2021 /
 
Köszi a linket! Szóval a helyes elnevezése légi akadályvilágítás.
A cikkben hivatkozott Magyar Közlönyt is megtaláltam, ami talán még jobban összekevert
A cikk is és a Közlöny is 40m feletti esetén írja elő ha van a közelben repülőtér (itt pont van), de a szakhatóság ezt módosíthatja a helyi körülmények figyelembevételével.
Lehet hogy az eredeti terveket és használatbavételi engedélyt kellene előkeríteni...
(#) sany hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Sajnos egy szomorú hírt szeretnék megosztani veletek. Szerintem sokan innen is ismerjük a RT-ben megjelent számtalan cikkét.
Búcsú Nagy Gyulától…

Nyugodjék békében!
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Én nem csak a cikkejeit ismertem, hanem személyesen Gyulát is.
Például egy ideig együtt tanitottunk.
Rendezvényen akkor láttam utoljára, amikor a Burabu még csepelen volt, de akkor már nem volt igazán jó formában.

Hiányozni fog sokaknak, az biztos. Nyugodjék békében.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Engem, sajnos, 2 félévet tanított, de sokat tanultam tőle. Ő volt akinél, először rajzoltam számítógéppel áramkört.
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
R.I.P. Gyula bácsi !
(#) ha4023 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Sajnálom a Gyulát, több, mint 30 éve ismertem, mindig jóban voltunk, s faterommal is jóban volt, sok üzlet, szakmai eszmecserék, találkozók.
(#) ha4023 hozzászólása Máj 6, 2021 / 1
 
Ha valaki végfokot szeretne építeni ezzel a csővel, akkor egy általunk kikísérletezett, 90-es években készült rajzot megosztok.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Valaki nem tudja esetleg hogy a képen bekarikázott rf csatlakozóknak mi a típusa?

csati.jpg
    
(#) Kera_Will válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Elsőre hírtelen autórádió antenna csatinak tünik.
De miért raktak volna egy ATU-ba egy ilyen "silány" RF csatit?
(#) Sanyesz5 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Nem ATU-ban van, rádió végfok, a másik oldalon vannak a végtranzisztorok, ezek a szűrők, nem mondanám rossz minőségnek.
(#) Kera_Will válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
OK a hátulján van hűtő ventillátor és a 7*3 toroid meg a sávonkénti low pass elemei ...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) ha4023 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Az egyik FT-757GX-et amikor javítottam, abban is ilyen csatlakozók voltak belül.
Következő: »»   223 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem