Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   227 / 250
(#) bodgabo válasza Gyantáscin hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Több fórumon is volt már téma, hogy mit lehetne kezdeni a szándékos zavarókkal. Sajnos előfordulnak RH-n is és URH átjátszókon is.
Én inkább annak az okát próbálom kideríteni, hogy mi visz rá valakit hogy ilyet műveljen? Valószínűleg valami fusztráció vagy sérelem lehet a háttérben. Mint a kisgyerek, aki látja hogy nem tud olyan szép homokvárat építeni mint a másik, de fel szeretné hívni magára a figyelmet ezért elkezdi szórni a többiek nyakába a homokot. Ha már neki nem jó, akkor érezze más is rosszul magát. Lehet hogy a bemérés és büntetés még fokozná a sérelmét, nem tudom.
Minden esetre elég szánalmas és nagy lelki sivárságra utal hogy mások bosszantásában leli valaki az örömét...
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 3, 2021 /
 
Nem pártolom az illegális zavarókat, sőt.... De aki hívójeles és potom 1-2 kw kiköhög a végfokából?
Hatalmas hazai távolságokra indokolt is, nem beszélve a sávszélességéről időnként...
Meghallom az illetőt inkább áttekerek a Kossuth-ra
(#) pucuka válasza Gyantáscin hozzászólására (») Szept 3, 2021 / 3
 
Szándékosan zavarók, "nyomkodósok" mindíg is voltak, mióta viszonylag szabadon lehet rádiózni. Vannak, akik örömüket lelik mások bosszantásában. Egyetlen legális védekezés ellenük, ha tudomást sem veszünk róluk, forgalmazunk tovább (akár a semmibe is) mintha mi sem történt volna. Elég nehéz megállni, de nincs más megoldás.
(#) hg6dab válasza pucuka hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Így van. Egyszer fültanúja voltam, hogy néhányan megpróbálták lebeszélni az illetőt a tevékenységéről, persze hiába. Mire egy amatőrtárs rezignáltan beszólt:
Idézet:
„Azért csinálja, mert beszéltek hozzá.”
(#) sany hozzászólása Szept 8, 2021 /
 
Találtam egy 144 MHz FM vevőt. Szerintetek érdemes lenne megépíteni? Vagy próba szerencse?
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Honnan lehet szerezni LA1185 -ös ic-t?
(#) sdrlab válasza tnl hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 2
 
Innét!

Vagy fél $-ért kettőt Kínából....
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 2
 
Az MC3361 önmagában garancia a jó paraméterekre..., mindenesetre a vele felépített rádióval nagyot tévedni nem lehet....

Vagy vegyél MC3362-t és megspórolod vele a másik IC-t is ))
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) Rosszmáj válasza tnl hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 2
 
(#) bodgabo válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 / 2
 
Csodát ne várj tőle, de milyen célra szeretnéd használni?

Hétvégi projektnek jó lehet egy kommersz FM vevő "átokosítása" is az amatőr sávra.
Példának itt egy kis kedvcsináló.
(#) sany válasza bodgabo hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nálam ez lenne a hétvégi projekt.
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ha megjön küldök neked szívesen.
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Akkor ezt megcsinálom. Majd...
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ha használható jelet, és kevés zajt szeretnél, akkor a kapcsolásban jelzett, 10F7.5A keskeny sávú szűrőt szerezzél hozzá (vagy hasonló paraméterűt). A műsorvevőkben használatosak nem ilyenek.
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Van.
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Az első KF szűrőjének nem kell feltétlen keskenysávúnak lenni, a lényeg a 455 -ös KF sávszélessége, ez határozza meg az egész vevő sávszélességét, zaj szempontjából is.
sany
A kettős keverésű vevővel igen jó érzékenységű, szelektivitású vevő készíthető, de azért ez nem egy vasárnapi ujjgyakorlat. Pláne a bemeneti sávszűrő miatt.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Idézet:
„egy vasárnapi ujjgyakorlat.”

Lesz az még 2 hónap is mire elkészül.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Ezt néztem ki 455 kHz-es szűrőnek.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) kendre256 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Azért az a legjobb, ha mindkét szűrő keskeny sávú, mert akkor a szomszédos két csatorna forgalma nem fog intermodulációval zavart okozni a vételi frekvencián. Csak azért nem írtam a 455 kHz-es szűrőről, mert
keskenysávú típust nem tudtam volna hirtelen mondani.
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Lementettem a képet a kapcsolási rajzról , így jobban látszik.

A képen FT455 jelelésű KF trafónak pedig ilyet választanék. Azonban ilyen szerintem van a fiókban is, nem kell Kína.

FM_144MHz.jpg
    
(#) Kera_Will válasza tnl hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Mennyit kérsz ? PÜ
TA7358 is ugyan az "csak pepitába"
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Mennyi kell ? TA7358 van "ami a tesója"
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 

Nem baj, én is most láttam, ahogy felnagyítottam a képet.
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Idézet:
„TA7358 is”


Vége fordítva : TA7385 !!!
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Idézet:
„TA7358 is”


Vége fordítva : TA7385 !!!
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
RH-ra mindkét ICből lehet csinálni vevőket.
1 darab LA / TA esetén szinkrodin , 2 darabnál már szuperheterodin is lehet belőle.

MC-ből is készült szuper vevő ... egyik lengyel amatőr weboldaláról "kiló számra" rendelték a kiteket.(régebbi képein nyák hegyeket mutogatott az érdeklődő után építők részére)

sp5ddj-Taurus

Libra

Aquarius

Taurus rémlik + még más hasonló csillagképek neveire keresztelt RH SWL RX és QRP TCVR rádiók épültek a Motorola URH-s FM vevő (MC3361/62) ICkre alapozva.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) sdrlab válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Az első KF sávszélessége nem lényeg egy kétszer transzponált vevőnél, tulajdonképpen csak az első KF tükörszelektivitását hivatott biztosítani, ami a nagy alapsávi frekvencia miatt csak a több MHz-es tartományban biztosítható!
A csatornaszelektivitást a második szűrű adja, ami a venni kívánt csatorna sávszélességét kell közelítse meg. Ebben ideális esetben csak 1 csatorna jele fér el(a gyakorlatban ez azért ritkán van így, részlegesen gyakran esik bele szomszédos is), míg az első szűrőében csatornák tömege lesz jelen egyszerre...
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Az FT455 csak egy sima 455 kHz-es párhuzamos rezgőkör. Az MC3361 adatlapján azt írják, hogy a TOKO 7MC-8128Z vagy azzal megegyező típus kell. Szerintem bármi más is jó, ha elég jól rezonál 455 kHz-en.
Ezen az oldalon látszik, hogy ez egy 680 uH-s tekercs, párhuzamosan egy 180 pF-os kondenzátorral.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Lehetne itt sok mindent, csak hát az idő...

A békéscsabai találkozón a rádióamatőr klubnál, volt egy QRP vevő, ami nagyon hasonlít az Aquarius nevezetű vevőre. Nem biztos, hogy az volt. Sajnos nem tudtam belenézni. Na majd jövőre, előbb megérkezem.
Következő: »»   227 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem