Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   162 / 250
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 23, 2018 / 1
 
itt találtam a linket: első nagy kék link
Jelentkezz be a paypalba utána kattintcs ide: Bővebben: Link akkor ott a Conversion Options.
De hogy a rendes menüből hogy lehet ide jönni, szerintem sehogy
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszi. Ezt a linket érdemes hirdetgetni
(#) misi93 hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék rendelni egy olyan kis kütyüt/ áramkört, ami kis gyerekjátékokban van (jelen esetben kis gitár ilyesmi zenélős gitár 4 gomb van rajta amit lehet használni, csak valamit trallikázzon (kolegám hozta, hogy kukkantsam már meg, de sajnos a széttaposott pókica van benne ami kuka.
Csak nem tudom hogyan kereshetnék rá, egyáltalán van e ilyen (nyilván csak párszáz forintig érné meg vele kínlódni )
Segítséget Köszönöm!
(#) Johnycorp válasza misi93 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia.

Ilyen modulokat az eBay-en tudsz venni, és tényleg a "párszázas" kategória.

Többféle (rögzítési idő szerint):
10-30-120s-Voice-Recorder-Module

Vagy szintén az eBay-en keress rá ezekre:
ISD1820
voice module
8 voice module
16 voice module
(#) misi93 válasza Johnycorp hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Rendben köszönöm, meglesem
(#) erzsé hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Ezt ti hogy értelmezitek? Itt volt az országban a csomag, s elküldték külföldre?
Azt sem értem, az időpontok miért nincsenek sorban?
Tapasztalta ezt már valaki?
Köszi!
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 30, 2018 1 /
 
Üdv.

Tudom nav-os dolgot nem kérdezünk de hátha nem kapok büntit. A NAV biztos hogy nem fog adni nekem választ. Ha rendelek valamit kintről és adóköteles az értéke miatt. Minden esetben kell fizetni vagy ha szerencsém van akkor átcsúszik és megúszom a fizetést?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Úgy olvastam valahol, ha a fizetendő vám és ÁFA összege kevesebb, mint 10€, akkor azt nem fizettetik meg veled.
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Ha kicsi csomag akkor simán átcsúszhat a vámon.
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Kb 20x20x20cm lesz. De ha fizetni is kell nem érdekel. Kb 7000Ft lesz. Csak izgalmas számomra. Most először rendeltem olyan nagy tételben ami átlépi a határt.

Amúgy nem tudja valaki mért van az hogy külföldön nagyjából jól lehet követni a csomagot magyarban meg nem találom sehol sem?
5 napja repül a csomagom:
A00013XXXXXXXXXX
Ha megírod a csomagszámot, szólok a futárnak, hogy megváltozott a cím, az enyémre.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Írtam egy privát üzenetet. Nem véletlenül...
(#) nedudgi válasza erzsé hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Én felvenném a kapcsolatot a Posta ügyfélszolgálatával. Biztosabban tudnak okosabbat mondani.
(#) Action2K válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Nincs olyan, hogy átcsúszik. A csomag értékjelölt, azaz, tudják mit fogsz, vagy mit fizettél érte. A vámot a posta teszi rá. Ha ráteszi, addig ki sem adja a csomagot, amíg ki nem fizeted a vámot. Vitás esetnél (szerinted irreálisa magasra értékelés), közös csomagbontás a számla miatt.
Én pont ma kaptam 19 ezer valahányas csomagot, amire rá volt írva egy negyven valahány ezres érték.
(#) antikzsolt válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Köszi.
Akkor várom az üzenetet vagy a csomagot.
Kedves modinak köszönöm a figyelmeztetést. De az átírányitást csak akkor kérheted a postán ha személyesen befáradsz(kamerás felvétel) Megadod a honnan akarod(a fenti kodon nincs fent a pontos cím) És a hova és kinek akarod elküldeni. De ha esetleg valamiről tudsz kérlek ozd meg.
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Ha ÁFA, vagy vámköteles, posta bekéri a fizetési bizonylatot.
Egyébként van egy értékhatár amikor átjön, és van amikor nem. Ez csak a postán múlik.
Természetesen a posta nem buta, tudják, hogy zongorát kinában sem adnak 3$ -ér.
(#) nedudgi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A pontosság kevéért: a Posta akkor kéri a bizonylatot, ha megbízzák a vámkezeléssel. Ha nem, akkor a NAV szeretné látni.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2018
(#) erzsé válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Ok. Köszönöm. Hétfőn próbálkozok vele.
(#) zsoltee0001 válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ilyet én is rendeltem, működik, de iszonyú gagyi hangja van.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Üdv.
Elvileg a rendelt termék mindösszesen 20km van tőlem.
De a nyomkövetés szerint ez van beírva a parcel monitor:
02 DEC 2018
A vámkezelés befejeződött

Hungary

8:12 DU

Forwarding to domestic delivery network

7:12 DU Eddig nem találkoztam hasonlóval. Akkor most ez azt jelenti hogy nem a csomag hanem egy csekket kapok és utána a csomagot?
02 DEC 2018


A másik kérdés: Miért nem látom a posta rendszerben?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Szerintem nem csomag, vagy csekk, hanem egy átvételi értesítő vár rád.
A vámkezelés azt jelenti, hogy lefolytatták az eljárást. Ez mindig megtörténik, akár kell fizetni, akár nem.
Legalább annyit reagálhattál volna, hogy bakfitty, ha már vettem a fáradságot, és megpróbáltam segíteni egy PÜ-ben.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2018
(#) Elektro.on válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Szia!
A
Idézet:
„másik kérdés”
-re válaszolnék.
Az én meglátásom szerint beszélhetünk Magyar Postáról és rendszerről is, de nem egy összefüggésben. Többször rendeltem Kínából, Hollandiából stb. minden esetben ott ért véget a nyomkövetés ahol a Magyar posta átvette.
Éppen most csütörtökön dobtak be egy értesítőt, miszerint a fiam csomagja megjött (Angliai könyvrendelés). másnap mentem a Postára, ott váram 40 percet és nem találták a csomagot.
De még az ottani okos könyvükbe sem volt beírva. Mondtam, hogy ha csúnyán írták a nevemet akkor sokszor rossz kezdőbetűvel van. Hátha... de aztán kiderült , hogy szortíroznak. Fiúk/Lányok.. mármint a címzett. és ömlesztve mindenféle ládában. És ez egy közel 70000 fős város főpostája. Mástap telefonáltak , hogy megtalálták és soron kívül átvehetem.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2018
(#) antikzsolt válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Bocsi hogy nem válaszoltam az üzenetedre. Jelenleg több problémám van mint haj a fejemen. Pedig elég sűrű a bozontom.
Nemrég meghozta a posta a gépet. Nem volt vám. Átment. Minden meg is volt benne. És segítettél köszi még egyszer. Hamarosan mennek a kezek is mindenkinek.
(#) antikzsolt válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Magyarul a rendszerezéssel van a baj. Hiába az elvárás ha romokban hever minden.
(#) uniman hozzászólása Dec 5, 2018 /
 
Sziasztok! Hogyan lehet "visszacsinálni" egy "banggood" rendelést, amelyhez nem volt elégséges összeg a PayPal számlámon /az "extra" postázási díj miatt/ ? Másodszorra is megrendeltem ezen "extra" díj nélkül, amit rendben ki is fizettem. Azonban az előző rendelésnél nem látom sehol a törlési lehetőséget. Ott "ketyeg" az óra, hogy hátravan 19 nap a kifizetésére...
Talán a "Contact us" fülnél?
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Volt már hasonló nálam is. Írtam nekik és törölték.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszi...megpróbálom.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Üdv.

Van olyan problémám hogy az ebayon megvásárolt lézer gravírozóban tönkrement a fej. Ezt jeleztem az eladónak üzenetben. A vásárlást még nem értékeltem. A levelezés szerint elviekben elküldi a lézer fejet.
A posta jelezte neki hogy átadták nekem a csomagot dec. 3. Mit tehetek hogy mindenképp megérkezzen az új alkatrész? Kicsit problémás lenne egy majd 30.000Ft gép mint porfogó.
Előre is köszönöm a tanácsokat.
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Reménykedj és mindenképpen kérjél track számot.
(#) antikzsolt válasza niedziela hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Ha januárig 2 ig nem érkezik meg a csomag adjak rá negatívot? Gondolom az átvételtől számított 30 napom van rá reagálni rá.
(#) niedziela válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Kapatál track számot ?
Látod a csomag útját ?
Következő: »»   162 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem