Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   183 / 250
(#) webinas válasza Bakman hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
Nem sajnos.
Ahhoz, hogy magaddal tudd vinni pl. egy kiránduláson, nem mindegy, hogy mekkora és milyen súlya van. Nálunk csak össze hajtható van, aminek a mérete, súlya és ára még mindig jelentős.
Olyat tudnék venni itthon amit beteszek a kocsiba és úgy magammal tudom vinni, de olyat nem amit felakasztok a kerekesszék vagy moped hátuljára, és magammal viszek egy városnézésre, hogy ha belefutok 1-2 lépcsőbe vagy padkába akkor ne borítsa a programot. Sajnos ez gyakran előfordul.
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 24, 2019 /
 
Jó estét.

Van egy kis bajom a wish szolgáltatóval. Nem jött meg a rendelt termék. Hogy tudok jelenni nekik?
Sok minden tűnt el. Így még nem jártam.
(#) superuser válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2019 / 1
 
A magyar változatból ez valahogy kimaradt.
Itt elolvashatod angolul:

https://www.wish.com/return_policy
(#) antikzsolt válasza superuser hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Köszi. Akkor várok még 1-napot és jelzek neki. Jó pár termék fog lejárni és nincs kedvem külön jegyeket nyitni.
(#) superuser válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Egyébként ha vannak követési számaid, érdemes azzal kezdeni.
Nem tudom hány napnál tartasz, meg melyik carrier, de simán ülhet rajta a posta is.
Javaslom a Parcels nevű mobil appot, sokszor több infót ad a csomagról mint amit weben látsz.

https://apkpure.com/parcels-track-packages-amazon-dhl-aliexpress/co...arcels
(#) antikzsolt válasza superuser hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
23-29 közt érkeznek meg a csomagjaim. A 23 amit vártam az már módosított időpont. Eredetileg 16 már itt kellett volna lenni.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Szeptember 22 váratott volna még. A francokat azt. Vissza a pénz.
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Helló.
Az olcsó (1.2-2$) ventiknél, ha három vezetékes, a sárga ér le van forrasztva a feketéhez Aztán csodálkozunk, ha hibát jelez az alaplap, ha csatlakoztatjuk...
(#) iamrob hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyennel?
2 hete indult a csomag, de az utóbbi 10 napban mintha csak újabb "biztonsági" köröket tenne kínában. Egy egyszerű akváriumi kompresszort rendeltem, így semmi veszélyes(nek látszó) tárgynak nem kellene lennie a csomagban. Annyira semmiképpen, hogy már harmadszor forduljon vissza valami okból...

tracking.png
    
(#) Doky586 válasza iamrob hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Az a szivattyú már sok nehézvizet átemelt..
Túl nagy a visszamaradt rádioaktivitása.: már világít a sötétben.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) DannyTorrence hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
A csomag fennakadt a biztonsági ellenőrzésen és visszaküldték újraellenőrzésre. Valószínűleg tiltott áru van benne amit nem szállíthatnak repülőn, vagy egyéb biztonsági probléma van a csomaggal. Az eladót kérdezd erről.
(#) iamrob válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ez még logikus is lehetne, de mi értelme köröztetni a posta (szállító cég) különböző telephelyei között? Ha valami gyanús van a csomagban, akkor újra és újra gyanús lesz. Szóval ilyen esetben mindenképpen célravezetőbb, ha a feladónak küldik vissza... vagy ha annyira gáz, akkor a hatóságnak. De ennek így a világon semmi értelme. Amíg nem történik vele valami, addig szerintem az eladó se tud többet mondani. A vége persze mindenképp az lesz, hogy írok neki... Azért kíváncsi vagyok, hány kört tesz még
(#) DannyTorrence válasza iamrob hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Egy leírás szerint visszaküldést akkor is csinálhatnak, ha a vizsgált csomag tiltott árura vagy gyúlékony anyagot tartalmazó tartályra hasonlít. Ha tévedés történt, akkor újraküldik ellenőrzésre, ahol megint ugyanazzal a géppel ellenőrzik és ugyanúgy megbukik a vizsgálaton. Így pattog a csomag össze-vissza, amíg ki nem fut az időből és vissza nem kéred a pénzed. Nem érdemes várni, írj az eladónak.
(#) iamrob válasza DannyTorrence hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Értem, hát ez könnyen lehet. Sürgősnek nem sürgős, így várok még pár napot, aztán megkeresem az eladót. Köszönöm a segítséget.
(#) papus51 hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Amerikából rendelnék egy műszert ebay-en keresztül. A make offer-en adtam egy ajánlatot, erre megjelent egy 131Usd importvám tétel is az oldalon.
Ezt frankón ki kell fizetni a kialkudott áron és szállítási költségen felül?
Majd gondolom itthon még a 27% Áfát és egyéb költségeket.
(#) sany válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Szia!
Igen, ki kell fizetni.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) sany hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Szerintetek, ha egy eladó 5 nap után sem postázza a megrendelt árút, az sok idő? Legalább is az ikont még nem változtatták meg.
(#) attika válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2019 / 1
 
Szokott ilyen lenni, van, hogy 6 napba is beletelik.
(#) sany válasza attika hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Akkor még várok. Ilyen még nem fordult elő velem.
(#) attika válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Velem is csak egyszer és utána írtam az eladónak.
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Ebayon ki szokott lenni írva...
pl: Seller ships within 1 day after receiving cleared payment
Alin meg ketyeg visszafelé az óra
Awaiting Shipment Will be shipped within: 10 days 17 hours 46 minutes
Ahol vásároltál nincs jelezve?
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Jelezve van, de nem történik semmi. Amikor éppen rendeltem, akkor nem tudom, hogy mennyi idővolt kiírva. lehet elküldte, csak nem jelzett még az ebay felé vissza. Még várok...
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Ha egy eladatol veszek hasonló termékeket és egyszerre fizetem ki akkor egy csomagként jön.

Nem kaptam meg egyik terméket sem(egy követési szám van) hányszor kell reklamálnom? 1 alkalommal vagy ahány tétel van a csomagban?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 31, 2019 / 1
 
Tételenként kell reklamálni.
(#) antikzsolt válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Köszi
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Attól függ a rendszer hogy engedi, nem írtad hol vásároltál.
Próbáld egyesével...
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Bocsánat. Az ebayon rendeltem és engedte.
(#) Szebence hozzászólása Szept 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Járt már úgy valaki, hogy nem azt kapta, amit rendelt vagy nem működött és vissza kellett küldenie ahhoz, hogy vissza kapja a termék árát? (ebay). A kérdés az, hogy most a postaköltséget azt én fizetem, gondolom bukom, vagy vissza lehet igényelni? Másik, hogy megnyitottam és az eladó elfogadta a "Return"-t és most már elérhető a feladó címe, valamint küldött egy letölthető címkét. Ezzel mit kell kezdeni? Gondolom rá kell ragasztani a csomagra.. A címkén van egy olyan felirat, hogy Postage paid GB. Ez most mit takarna? Ha ezzel együtt adom fel, akkor nem én fizetem a visszaküldési díjat? Tud valaki segíteni?

posta.png
    
(#) pipi válasza Szebence hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Nagyobb értékű volt ez a cucc?
Nekem kis értékű cuccnál volt hogy helyből azt mondták maradjon és visszatérítették, volt hogy csökkentett visszatérítésben megegyeztünk, volt aki bepróbálkozott a visszaküldetéssel, de mivel a magyar posta drága, belátták...
Ha az eladó nem akarja visszatéríteni, és paypallal fizettél, akkor Bővebben: Link ezt még nem próbáltam...
(#) Szebence válasza pipi hozzászólására (») Szept 11, 2019 /
 
Sajnos nem paypal-lal fizettem. Ha lehet nem akarok benyelni 12 000Ft-ot, mert az eladó egyrészt nem olyan terméket küldött, ami a termék leírásában van. A másik, hogy nem is működött. (Attól, hogy nem olyat küldött, attól még működhetett volna) de teljesen használhatatlan. Csak így fizeti vissza a termék árát, ha visszaküldöm.
Következő: »»   183 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem