Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   237 / 252
(#) tépapa válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Engem az nem zavar, ha keresni akar az üzleten.
Az már igen, hogy egyszerűen csak ellopja a pénzemet.
(#) mek-elek hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Szintén egy kis aprósággal rukkolnék elő, és ebben kérnék tapasztalt fórumtársaimtól segítséget. Egy most készülő projektemhez vásároltam US-ből 2SD998-at. Az EU-ból azt írták, hogy MO-ra nem szállítanak, US-ből bezzeg igen. nem volt olcsó, de a NEC volt a vágyam. Meg is kaptam, ám nem azt láttam amit addig ismertem. Azaz a felirat, ha szép is volt rajta, és pontosan volt felragasztva, de a ragasztás ténye elbizonytalanított az eredetiséget illetően.
Tudnátok e segíteni abban, hogy ezt az eredeti gyártó (NEC), ezt ennyiféle módon gyártotta e?
(#) uniman válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 3
 
A képeket jpg-ben szeretjük megnézni...
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) mek-elek válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Én is szeretném úgy tartani, de kevés hely van a HDD-men.
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 2
 
Így, dokumentumba ágyazva még több helyet foglal. A kép 793 093 bájt, a doksi pedig 803 929 bájt ("Ezt kaptam.docx).

szerk.:
A képről nem látszik pontosan, de biztos, hogy matricán van a felirat? Nekem úgy tűnik, hogy a tok azon a részen érdesítve és egy picit kiemelve van, éppen a felirat miatt. Normál lézeres gravírozásnak néz ki.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Így igaz! Bocsi a pontatlanságét! Élőben, kimondottan igényes rajzolatú a szöveg, és pontos a ragasztás elhelyezése. Azért kértem segítséget,mert ez így még nálam bizonytalan...
(#) dani555 válasza tcxo hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Erről nem hallottam még. Ez milyen ügy? Vigyázzunk vele az apróban? Ott láttam, hogy árul ezt azt.
(#) Gafly válasza dani555 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Jelenleg nincs ilyen user.
(#) Suba53 válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 1
 
Én simán elfogadnám gyárinak a kinézete alapján. Az már régi tapasztalatom, hogy szinte minden gyártó idővel módosít, javít a tokozási technológiáján. Egy 10-20 éves gépsort, vagy még újabbat is simán cserélnek, ha lejárt az ideje, és az új gépsorral tokozott alkatrész kicsit másként néz ki, jelen esetben ez még precízebbnek tűnik, mint egy 20 évvel ezelőtti tokozási fazon.
A szilícium ami benne van dönti el igazán, hogy mit lehet várni. Annak a technológiáját is cserélgetik időnként, mert az is elhasználódik, de az inkább javít, mint ront az adott eszköz paraméterein.
(#) uniman válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Fotóid egyikén sem látok eredeti NEC gyártmányt...
Nálam ilyen az eredeti "NEC": 1 2
Viszont ma már tényleg más a logojuk: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Logót váltottak. Vagyis az új is jó.
Méghozzá már 30 éve.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022

NEC.png
    
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Ezek szerint nekem csak a régiekből van... (Már csak a NEC gyártás idő kódját kéne megfejtenem)
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Amiket linkeltél azokon szerintem nincs is időkód. Valamilyen belső kódok lehetnek, gyártósorra, telephelyre utalóak.
Tranzisztorokon amúgy sem annyira általános a gyártási idő feltüntetése, hiszen "örök" életűek.
Jó, ez kicsit túlzás, de ha csak a fiókban áll, 100 év múlva ugyanúgy használható lesz. Az 50 év már bizonyítottan megvan.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Van amelyik már "születése" pillanatában nem használható.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) mek-elek hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Köszi a segítséget!
(#) tursaba hozzászólása Okt 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Kért már tőletek Alis vásárláskor IPS nevű szállító cég vám díjat, vagy ez valami kamu társaság?
(#) Janszi válasza tursaba hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Itt azt írja,hogy nem kér...
Bővebben: Link
De a vámra vonatkozólag megkérdezheted őket,illetve a cég és a vámköltség számlaszáma lehet kiindulópont.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) uniman válasza tursaba hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Janszi nem írta le, de itt ez van leírva!:
"Nevünkkel visszaélve ismeretlen személyek csomagértesítést küldenek..."
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Okt 22, 2022 / 1
 
Én nem a gyártási selejtre gondoltam. Azokat most sózzák el az oroszoknak a kínai gyártók.

Viszont, ha most megmérsz egy tranzisztort, jónak találod, elnevezed mondjuk Bélának, és elteszed a komódba, mellé írva a mért paramétereket, akkor egy szép családi hagyományt lehet kialakítani. Tíz vagy húsz évente a család élő leszármazottai összegyűlnek valamelyik ünnep alkalmából, és megmérik ismét Bélát. Aztán majd az ük-ük-ük unokáid, vagy azoknak az utódai, akik tovább viszik ezt a szép hagyományt majd beszámolhatnak az akkori elektronikai hobbi fórumon, hogy miként alakul Béla élete. Jók még az ízületei, tudja még a bétát? stb. Ha ez dokumentálódik az elkövetkező ezer év során, akkor biztosan múzeumba fog kerülni a végén.

( El is teszek pár tranzisztort, hátha valamelyik unokám fogékony lesz az ötletre. )
(#) sany hozzászólása Okt 26, 2022 /
 
Nem pontosan e-bay. Egy külföldi oldalról rendelnék. Ez az információ:
Idézet:
„We rely on a global network of shipping services (UPS, FedEx, DHL) as well as local postal services (USPS) to get your order to your doorstep as soon as possible. For this reason, tracking is not always available.”

Ez ugye nem postai szállítást jelentene? Futár hozná házhoz, igaz?
Bocsánat az offért.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Szia! Annyit írnak, hogy futárszolgálattal és postai úton is küldenek csomagot és a követési szám nem mindig érhető el.
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Felteszem, a szállításnál lehet választani, attól függ mivel küldik. De ha belinkelnéd az oldalt.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
(#) antiktelefon válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Ez semmit nem jelent, USPS az az amerikai állami posta, nyilván nem ők fogják neked házhoz hozni. Mivel az oldal sok eladótól és sok országból mindenhova szállít, csak ők tudják megmondani, hogy szállítanak Magyarországra. Nyilván ha HDL vagy FedEx vagy GLS hozza, akkor az nem fogja a postának átadni.
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Akkor ez lutri? Egyszer majd jön a futár.
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Ez bizony az, de nem biztos, hogy futár jön.
Egy terméket néztem meg, ugyan regisztrálva nem vagyok, csak két opciót mutat:

Delivery
Express by 3 November
Standard between 3 - 9 November

Választani nem enged, és több információ sincs.
Gondolom a vásárlásnál lehet választani, ott mutatja az árat, és a szállítót is.
Ha még nem tetted, ott nézd meg, vagy kérdezd meg a supportot.

De szerintem ha NEM egyértelműen futárt választasz, akkor ők is lepasszolják a postának.

Nem egy közismert oldal, nem biztos, hogy találsz valakit, aki rendelt már onnan.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Az a gond, hogy először fizetni kellene, persze előreutalalással. Aztán lehetne, választani, ha lehet. De így meg nincs értelme, szerintem fix a szállítási díj. Nem hiszem, hogy átverős oldal. Majd azért rendelek.
Köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Hát az érdekes, és akkor a postaköltség is ugyan annyi mindig, függetlenül a szállítótól?
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Az, hogy futár hozza ki a pakkot, még nem jelenti azt, hogy nem kell ráfizetni a szállításra. Tudtommal, ha például a DHL hozza ki, akkor egy csinos összeget még hozzátehet ügyintézés címén.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Beraktam egy terméket, beregisztráltam.

rendelés.jpg
    
Következő: »»   237 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem