Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soros (RS232) port többszörözése
 
Témaindító: Paso, idő: Jan 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Paso hozzászólása Jan 26, 2009 /
 
Sziasztok !

Van egy ipari címkenyomtatóm amin csak 1 darab
RS-232C port van, de nekem kettőre lenne szükségem.
Ezen az 1 darab soros porton egy mérleg van csatlakoztatva amitől a címkenyomtató átveszi mindíg a mért súlyt. A feladatom az lenne, hogy valamilyen hardver eszközzel az egyetlen árva soros portból kettőt csináljak, úgy, hogy az egyik új portra a mérleg a másikra pedig egy másik nyomtató lenne csatlakoztatva kommunikációs célla.
(#) Villanypasteur válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Szia!

Ezt nézd meg, és ha tetszik, kérem a pontokat

http://www.vimms.org/multiplex/docu.html
(#) pici válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Nem teljessen egyértelmű amit írsz.
Van egy nyomtatód, amin 1 RS32 van, de akarsz rá mégegyet, hogy hozzáköthess egy másik nyomtatót?
A két nyomtatő összekötve mit csinál egymással, chatel?
(#) Paso válasza Villanypasteur hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igen ehhez hasonlóra gondoltam, csak két porttal és esetleg egyszerűbb kapcsolásban.
(#) Paso válasza pici hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Igen végül is chatel, időnként amelyik nyomtató portját duplikálni akarom, adatot küld a másik nyomtatónak.
(#) zolee1209 válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Lehet, hogy nem fogtam fel, mit írsz pontosan, én így látom: Van a mérleged, meg van egy címkenyomtatód. Számítógépet nem olvastam sehol. Ha meg a két készülék egymással kommunikál csak, akkor minek kell plusz port? Ha meg van számítógéped, veszel egy USB/RS232-es átalakítót és szerintem kész. :gumicsirke: Itt egy link, ha jó az, amit mondtam, akkor majd kiválogatod a neked hasznos oldalakat. Bővebben: Link
(#) Paso válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Akkor pontosítok !

Számítógép még véletlenül sincs a dologban / és nem is kell/
Van két címkenyomtatóm, mindkettőnek van egy soros portja, legyen az egyik A a másik B.

Az A nyomtató soros portjára jelenleg egy mérleg van kötve és ha mérés történik nyomtat egy címkét, a B nyomtató soros portja szabad, De mivel A és B nyomtatót soros porton keresztűl /más porton nem lehet/ össze akarom kötni így A nyomtatón nincs szabat port a mérleg számára.
És hogy miért kell, mert A nyomtató alap esetben minden mérés után címkét ad, de az összeg címkét B nyomtatónak kell kinyomtatni.
Remélem érthető.

"Villanypasteur" majdnem ráérzett a dologra csak nekem Atmega8 és kettő + egy port verzióra lenne szükségem kapcsolási rajz szinten.
(#) pici válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ok, mit jelent az összeg?
Mérsz egyet és azt a matricát rárakod a malac hátsójára hogy 25kg és a másik nyomtató nyomná az árát (mint összeg) és azt majd a fülére, vagy:
Minden mérlegelés után ragasztasz egy cimkét a zacsira és a végén az összesített súlyt nyomtatod a B-n és azt ragasztod a kartonra?

Mert 1 esetben lehetne egy matricán minden
2 esetben az A is tudhatna szummázni.
(#) Paso válasza pici hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
A második példádat vedd figyelembe, csak az a baj, hogy A nyomtatóban van X méretű címke B nyomtatóban pedig Y méretű címke.
Ha a két nyomtató egy méretű címkét használ semmi gond, de pont e probléma miatt kell B nyomtató is !!!
(#) pici válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Ok, hogy dönhető el, hogy kinek kell küldeni a nyomtatandót?
A mérleg küld más jelet, vagy a nyomtatók is el tudják dönteni, hogy nekik ment a jel?
Vagy neked kellene "manuálissan" megbeszélni mit is szeretnél?
(#) pici válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
Most picit le kell lépnem...
Mégy egy kérdés, a nyomtatók visszafelé is kommunikálnak? Mert ha nem, akkor egyszerűbb..

Az elöző kérdésben sejtem, hogy az utolsó lehet a felállás, én a helyedben csak annyit tennék első körben, hogy a mérleg TX kimenetét egy kétállású kapcsolóval megosztanám a két nyomtatóval.
Azaz, ha sok mérés megvolt, akkor nyomógomb benyom, mérleg szummagomb megnyom és az eredmény a B-n megtekinthető...

(ha igaz amit feltételezünk)
(#) dcsabi válasza Paso hozzászólására (») Jan 26, 2009 /
 
osztom "pici" gondolatait...
paso próbálja ki, hogy ha nincs rádugva a nyomtató, van-e hibajelzés a mérlegen, mert ha nincs akkor, valószínű az egyirányu adat, csak (TX)
tehát simán párhuzamosítanám.
Egy-egy 470 ohm-os ellenállást betennék mindkét TX ágba. Aztán a két jelosztó kapcsoló, azt kapcsolja rá amelyik kell, ha mindkettő akkor, mindkettő...
(#) whalaky válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Hogy állsz a projectel?

Szerintem egy kis időt és melót bele kell ölni, de megoldhatónak tűnik.
Monitorozni kell egy PC-vel a mérleg kimenő adatait. Gondolom valami csomagocskákat küld a nyomtatónak amiben valahogy felismerhető hogy melyik a tétel és melyik a summa csomag.
Innem már csak egy PIC három sorosportal, gyakorlatilag egyetlen pic és pár RC elem, semmi más, a nyűgösebb rése a három RS232.
A bejövö cuccot a PIC letölti, "értelmezi" és a megfelelő kimeneti portra kizavarja, semmi kapcsoló....

Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem