Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   162 / 211
(#) niedziela válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Igy nem lesz megoldás, és ez probléma programfüggetlen.

Egy kiterjesztéshez egy programot lehet társítani alapértelmezettként, és nem alapértelmezettként többet is.
Viszont ha a gépet újraindítod szerintem a nem alapértelmezett megszűnik a listában
Ráadásul egy adott kiterjesztéshez két ugyanolyan nevü fájlt nem lehet társítani.
Szóval ha az egyik layout50.exe, akkor a másiknak más nevet kell adni.
(#) ABU hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Sziasztok!
A nyákterv kontúrján belüli kontúr marást melyik rétegkapcsolóval tudom kivitelezni? 0?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza ABU hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
F1 - Sprint-Layout 6 súgó (nálam ez a 7.7 pont)
File > Export > Isolation-Milling (HPGL, *.plt)

De egy megjegyzés: fent a sárga mezőben "sp6_alkoto.pdf" 8.1.8.3 szakasz
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) ABU válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Megvan, köszönöm!
(#) tamastar hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok ,az a kérdésem lenne hogy magyarositás telepitésénél mindig megáll 9781 kb -nál? és akármeddig várok nemsikerül feltenni ,valakinek volt e ilyen problémája?
(#) Matt hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Tud valaki sim kártya illetve quecktel m95 makrót sprint layouthoz?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Matt hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Rajzold meg ...
Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 122012) válasza Matt hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Sim kártya meg rengeteg típus van, gondolom mindegyikre szükséged lenne ...
(#) enree hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Van olyan billentyű kombináció, amivel ki lehet jelölni egy adott rétegből mindent?
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Egér bal gomb nyom és húzd.
(#) enree válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Köszi, ezt tudom, de nekem egy adott rétegből kellene. Tehát, ha nekem mondjuk csak a K2 kell, akkor azt ki tudom e jelölni, hogy ne kelljen egész nap kattogtatni...
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Dec 2, 2017 / 1
 
Nem értem mit nem értesz, vagy mit kérdezel

clip0003.avi
    
(#) maszek0005 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
niedziela! Köszönöm Neked! A fel nem tett kérdésemre is megkaptam a választ!
(#) enree válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ja, hogy ki tudom kapcsolni külön a layereket, na, ezt nem tudtam! Így már ok! Köszi!
(#) enree hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Ha sima egy oldalas nyákot akarok gyártatni céggel, akkor ugye a vezetősáv K2 (zöld), az alkatrész oldali pozíció rajz a B1 (szürke) és a kontúrmaráshoz szükséges keret az az U (fehér) ugye? Természetesen ezek egyenként exportálva, azt tudom.
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Nem tudom ezeket a rétegneveket honnan veszed, de ebből látható

capture.jpg
    
(#) enree válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Innen veszem;
De közben megtaláltam én is ezt a layerinfót az enyémben. Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017

sprint.jpg
    
(#) Alkotó válasza enree hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ugyan mit rövidítenek a betűk nálad?
Kíváncsiságból én is elindítottam a saját magyar verziómat (frissített is 10-25.re), de nálam értelmesek a betűjelek. F = forrasztás, A = alkatrész, K = kontúr.
(#) OZotyo válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Azon a képen egy 5.0 -ás verzió van.
Valószínű, hogy félig Német félig Magyar.
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Német(gyári) verzió maradéka: Kupfer, Bestandteil, Umriss = réz, alkatrész, kontúr
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) enree válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Igen, van amit németül ír ki, van amit magyarul...
Köszi, így már tiszta. Akkor jól sejtettem.
(#) Ge Lee válasza enree hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Aki a fordítást csinálta hozzá nem végzett 100%-os munkát, vagy mert nem tudott vagy más okból, ez igaz az 5-ösre és a 6-osra egyaránt. Ennek ellenére én ezúton is köszönöm a munkáját, mert nekem nagy segítség ha egy program az anyanyelvemen kommunikál velem, így is túl sok olyan szoftverem van ami ezt nem teszi.
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Igen a saját nyelvünkön kényelmesebbnek tűnik, csak meg van az a probléma, ha a fordító félre értelmezi, vagy alapból nincs az angol szóra megfelelő magyar szó, csak magyarázat.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 3, 2017 / 1
 
Takigab paneltervéhez kapcsolódva jegyzem meg, hogy a kétoldalas panel nem így készül. Ha ebből a tervből valaki valóban gerbereket generálna, az nem hozna garantált eredményt.
A mellékelt képen találomra elmozdítottam két diódát lefelé. Így láthatóvá vált, hogy a furatai nem galvanizáltak, hanem azt külön-külön mindkét oldalon megrajzolta a tervező.
Ettől elegánsabb megoldást is kínál a program a furatok többoldalassá tételével. Javaslom ezt a lehetőséget kihasználni.
Másik szokatlanság a rendkívül kicsi raszterméret. Így az alkatrészek nem kerülnek egymással szépen sorba. Akár a szokásos inc/col-ból akár ennek "mil-es" változatából, akár a mm-ből választasz, célszerű lehet egy olyan osztást beállítani, ami jobban szolgálja a rendet a panelon. Mindez persze csak látványosság, mert a tényleges működésre általában nincs hatása.
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 / 1
 
Valjójában a kétoldalas galvános pad információtartalma a gerber generálásakor elveszik és csak a két oldali pad valamint a furat méret marad meg belőle.
Mindkét módszernek megvannak a sajátosságai.
F12 kétoldalas pad: egy furatinformációt hordoz, egyforma a két oldal padja, és ami fontos, hogy a program a teszt funkció használatánál tudja követni a rétegek között a vezetősávot.
Két pad egymás felett: két furatinformáció egy kordináta ponton, ha két normál pad kerül le!
(ha egy pad és egy területtel kombózunk, akkor egy furat van, viszont a területet külön hozzá kell tenni a soldermaskhoz!) Ebben az esetben teljes szabadságunk van a furatgalvános pad két oldalának alakját tekintve külön-külön (egyik ilyen-másik olyan, thermalnégyzettel + sima kör kombó stb). persze ennek is meg van az ára, mégpedig a teszt funkció megáll a rétegátmenetnél, nem fogja tudni kezelni a két oldalt.
A legszebb megoldás szerintem az, hogy alkalmazunk egy vékony húsú F12 furatgalvános padot ráfedfe tetszőleges terület alakokkal (soldermadkhoz hozzáadva) és összelakatolva.
megj: A csatolt képen is látszik hogy az egymásra pakolt padok furatai eltérő méretűek voltak. Gyanítom, hogy a gyártócégek programjainak DRC-jén fentakadnak azek a "hibák". De, ha nem és mondjuk fél furattal el van csúszva egy ilyen, akkor akár fúrótörés is lehet a következménye!
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Egy biztos, igy nem szerencsés megtervezni a panelt.
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Leszámítva ha magának tervezi az ember, mert akkor ugye teljesen mindegy. A többség szerintem nem gyártat hanem maga készíti a nyákot. Nálam pl. szinte mindig keverednek a rétegek is, mert nincsenek stabil, rendesen megrajzolt makróim, mindig azt használom amit éppen találok, vagy amit hirtelen rajzolok, és ilyenkor van hogy az alkatrész keveredik a kontúrral. Ami konkrétan lényegtelen, mert csak a fóliarajz kerül kinyomtatásra, és az is előfordulhat hogy azt a rajzolatot utána soha az életben nem is látom már.
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Nálad igy van az egy dolog, de nem követendő példa !
(#) jacsoj hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok!
KF trafó makrót hol találok, illetve hogy tudok csinálni Sprint L. 5-ben? A külső méret is lényeges, hogy lássam a távolságot.
Kösz
(#) niedziela válasza jacsoj hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Ha az alkatrész méreteit ismered, akkor egyszerűen lerajzolod, majd csoportba foglalod és makrónak elmented.
Csoportba foglalás amikor kijelölsz mindent és lakattal összezárod
Makrónak mentés a File menü Save As Macro
Következő: »»   162 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem