Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   161 / 211
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
háttérképen teljesen másképpen néz ki a szék ... ez nem az a rajzolat, ez egy mozgáskorlátozottak emblémája a WC-hez ... de csak magyarázzátok a hülyeséget
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Szerinted ki magyarázza a hülyeséget ?

Ez mi akkor ?

Egyébként jó lenne ha teszti hajlandó lenne kommunikálni,néha mondjuk válaszolni
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Nem én rajzoltam azt az ikont. Találomra töltöttem le a netről.
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
így indult:

ezt marasd ki rézfóliára .... !!!!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Nem igy indult

Az alap kérdés ez volt
Idézet:
„"Lehet Sprint-Layoutban képet beilleszteni?"”

Válasz igen lehet.

aztán volt egy válasz amire megtudtuk
Idézet:
„"Ezt próbáltam, de itt csak beteszi háttérnek de semmit sem lehet vele csinálni. Nekem olyan megoldás kellene, hogy a réz rétegre több kis piktogramként rá tudjam tenni."”


Ehhez vagy megrajzolod a piktogramokat, vagy szerkesztesz egy olyan képet ami megfelel.

aztán kicsit később jött az amit te kezdetnek mondasz, de az egy válasz volt.

Viszont a kérdező nem reagál semmire, csak néz mint hal a szatyorban, én meg nem vitatkozom senkivel feleslegesen, plusz gondolat olvasó sem vagyok, és az sem zavar ha nem sikerül megoldania amit akar, ha ennyire .......
(#) ludus hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Hogyan tudom egy rajzelem (alkatrész) középpontját kijelölni? Középpontnak azt a pontot érteném amit rácsra igazít amikor "kérem"?
(#) (Felhasználó 122012) válasza ludus hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
"snap to grid" - forrasztás rácsra igazítása

vagy: kijelölöd az alkatrész "use pick + place data" jelölö négyzetet, és te állíthatod be az alkatrész középpontját, valamint el is tolhatod x-y irányban, valamint forgathatod is tetszőlegesen.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) ludus válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Köszönöm, azt elfelejtettem említeni hogy ötös verziójú programot használok de ahogy elnézem ott még nem volt ilyen lehetőség sajnos...
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Én nem bírom az Angol nyelvet, ezért elmondod melyik a "forrasztás" ebből a kifejezésből?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Ha nem bírod az angol nyelvet, akkor minek akarod megérteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Én sem bírom az Angol nyelvet, ezért elmondod melyik a "furat" ebből a kifejezésből?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Félre értesz -szokás szerint, mint szinte mindenki mást is-.
Konkrétan arra utaltam, hogy nem helyes a hozzászólásod, hibás, téves, és nem ad hiteles információt.
Az SL-ben nincs az alkatrésznek referencia pontja (az Eagle-ben pl. van ilyen). Ezen az sem változtat, hogy rosszul fordítod az eredeti szöveget.
Az alkatrészt lehet pozicionálni többféle képpen is, de a klasszikus referencia pont nem adható meg definiáláskor.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A képen karikázd be melyik részletet nem érted, megpróbálom elmagyarázni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Idézet:
„"forrasztás rácsra igazítása"”
- szerintem ugyanúgy értetted, ahogyan én a furatot, mert amíg te azt írod, hogy a furat a rácsra kerül, én az előbbit ...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) niedziela hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Érdekes vitát folytattok

A 4.16 Snap to Grid pont hibás innen "Nem teljesen világos"
Teljesen világos, hogy a legalacsonyabb rangú PAD a tájolás alapja.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Az idézett rész az szigorúan az én fejemben lévő káoszra vonatkozik. Próbálgatáskor nem kaptam következetes eredményt ezért nem volt a dolog világos.
De befogadó vagyok, és örülök ha a dolog értelmezhető, definiálható.
Mond el mit jelent a PAD rangja, és hogyan lehet létrehozáskor szabályozni melyikre pozicionáljon az alkatrész.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Ez a tulajdonság SP-ben nincs ennyire részletezve, nem is választható tetszőlegesen.
Annyit lehet tenni, hogy az első PAD amit leteszel / letennél, helyezed a pozicionálásra szánt helyre. Normális esetben mindig az első a legalacsonyabb rangszámú, és utána a többi magasabb rangszámú elem, ezt van ahol lehet állítani, van ahol nem. Ez a program az utóbbi.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Kipróbáltam.
Működik az első lerakott pont "legkisebb rangja". A snap to grid valóban erre pozícionál ha nem variálunk vele.
- Az ábra bal oldalán olyan alkatrészt definiáltam aminek csak 1 pontja, és éppen az első van raszteren. Ezt akár elforgatva is mindig az 1-es alapján igazít.
- Az ábra középső részén ugyanezt látjuk csak ott egy szabályos hét-szög a demonstrációs alany. Nem is tudtam az elején melyik az 1-es pad-je, csak az igazítás után tudtam rászámozni.
- Az ábra jobb széle talán a legizgalmasabb, mert lehetőséget kínál akármelyik pontot hajszálra raszterre tenni, függetlenül a forgatástól, vagy akármi mástól. Ehhez egy segéd-pad kell, amit raszterre teszünk, majd alul bekapcsoljuk az Automatic Capture opciót. Így ha tetszőleges pad-jét megfogjuk a hét-szögnek, akkor azt a lerakott segéd-pad fölé húzva az pontosan rácsra ugrik. Ezután a segéd-pad törölhető, az alkatrész szépen ott figyel majd a raszteren.
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Igen, érdekes ... de a politikát belekeverni egy nyák-tervező működésébe, aminek egyes funkcióját valaki így, valaki úgy értelmezi, és ez miatt le is hülyézni valakit ... ez minősíti az igazi tudor-vidor, és nagyon okos embereket ...
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Akkor megoldottad az alap kérdésed, szép munka !
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Ha most érteném miről írtál nekem
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A "megtalált" válasz már csak elméleti, mert az SL minden érdeme ellenére is egyre inkább háttérbe szorul nálam.
Most éppen az Eagle került a helyére -amiben nem kis szereped volt neked is-. Sajnos még mindig "szorít" néhány helyen a sasos program, de igyekszem idomulni hozzá.
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
ja igen , vitáztam, csak próbáltam érzékeltetni, hogy egyesek belekeverik a politikát ... minek is ??? -privátban kaptam egy üzenetet ... ennyi, felejtsd el !!!
(#) enree hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha jól értelmeztem a korábbi hozzászólásokat, akkor Sprint5-ben ha rajzolok egy sima, egy oldalas nyákot (K2) és legyártatom, akkor minden különösebb bűvészkedés nélkül rajta lesz a forrasztási maszk? Gondolom, ott nem lesz rajta lotstop, ahol kifehéredik, mikor a "Maszk" gombot megnyomom. Még egy kérdés, ha attól függetlenül, hogy egy oldalas, szeretnék galvanizált furatokat, akkor azt hogyan tudom beállítani?
Köszi. E.
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Okt 28, 2017 / 1
 
Ha gyártatod akkor általában gerberből gyártanak.
Ebben az esetben a munkafájlok létrehozásánál kell külön a maszkot is létrehozni.

Ha pdf-et hozol létre akkor a nyomtatásnál kell ugyan ezt külön létrehoznod.

Egyoldalasnál a furat-galvánnak nem sok értelme van.
De ha mindenképpen ez a terved, akkor két választásod van.
- Beszélsz a gyártóval, hogy egyoldalas PAD-et is hajlandó galvanizálni
- Kétoldalas PAD-et használsz és azt galvanizáltatod.

Kétoldalas PAD key (F12)
(#) enree válasza niedziela hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Köszönöm, ezek hasznos infónak bizonyultak. Látszólag nem sok értelme van az egyoldalas galvánnak, de mégis! Lesz jó pár alkatrész, ami a forrasztási oldalon lesz elhelyezve és van köztük olyan, ami nem forrasztható simán körbe, mint mondjuk egy DIP tokos IC...

A munkafájlok létrehozásánál kicsit megakadtam, mert ott hirtelen német lett a Sprint Van hozzá valahol fordítás? Vagy tudsz segíteni, hogy mit pipáljak be Goethe Farkas nyelvén? Igazából, az lenne a terv, hogy egy oldalas panel, mindkét oldalon lotstop bevonattal, és Pár helyen furatgalvánnal.
(#) niedziela válasza enree hozzászólására (») Okt 28, 2017 / 1
 
Kép csak segitség, értelemszerűen válaszd a megfelelő réteget.
Akkor én kétoldalas padet használnék ebben az esetben.

capture_1.jpg
    
(#) rockersrac hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok! Sprint layout 5-öt használok, de külső winyón van csomó cuccom. A program is a külső winyón van, hiába van meg a gépemen is ugyan az a program, nem hajlandó elfogadni a társítást a rendszer, CSAK a külső winyóról. Laptopomon simán megy minden. Win7 64 bit alól használnám, külső winyó nélkül. Tud valaki segíteni mi lehet a baj?
(#) Alkotó válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Telepítsd újra az eredeti jogtiszta forrásból, arra a helyre ahol használni akarod. Ha több helyen használod, akkor akár több helyre is.
Az alkatrészkönyvtárakat és a munkafájlokat pedig tedd olyan központi helyre, amit mindenhonnan elérsz.
Nekem a céges és az otthoni gépemen is fut a program, amik nem látják egymást. Ezért időnként szinkronizálom a fájlokat.
(#) Ge Lee válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Hogy próbáltad társítani? Tegyél ki egy fájlt az asztalra, jobb klikk -> társítás, és add meg neki az exe helyét amihez társítani szeretnéd. Megpróbálhatod még azt is, hogy a külső vinyóra telepítettet egyszerűen átmásolod a belsőre, és ott indítod el. Természetesen az egész könyvtárat át kell másolni, mindenestől. Nekem pl. az 5-ösből ilyen változat működik, sosem kell telepíteni sehova, bárhova, bármelyik gépre vagy bármilyen win változatra másolom, elindítom és működik. Az xp-n ugyanúgy mint a win10 alatt.
Következő: »»   161 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem