Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   168 / 211
(#) Pioneer válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Igen. Küld.
(#) szabi95 hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Köszi!
(#) Pioneer válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Parancsolj.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018
(#) szabi95 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Köszönöm még egyszer!
Nem tudom mit csinálok rosszul. (Esetleg még arra tudok gondolni, hogy mivel torrentes a program, amiatt nem megy.)
(#) Pioneer válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Valószínűleg első kiadású 6-os lehet, azzal voltak problémák. Frissítsd le az auto update-ével.
(#) Zsarka hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Sziasztok ! kétoldalas nyákot szeretnék vasalni . Hogyne kéne beállítani a nyomtatást hogy megforduljon a felső vagy az alsó layer mondjuk egy lapon vasalásra készen megjelenjen ??
(#) szabi95 válasza Zsarka hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Benyomod az options-nél a tükrözést, meg feljebb hogy tükrözze a második oldalt.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018

print.png
    
(#) niedziela válasza szabi95 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Igy nem szabad nyomtatni mert a két rajz mérete szinte biztos, hogy nem lesz egyforma.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Mintha hiányozna a Copper top és a Copper bottom rétegek, mert nekem is ugyanez importálva
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Miért, vagy mitől nem lesz egyforma? Ha külön nyomtatod, akkor egyforma lesz? Valamiért ki lett találva ebben a programban ez a nyomtatási mód!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza szabi95 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Minek 2-szer tükrözni az oldalt?
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Azért nem lesz egyforma mert a nyomtatók 99.9% -ban torzit, nyújtja a képet.
Ez addig nem probléma amíg nem akarsz két képet összeilleszteni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Akkor hogy is oldod meg a problémát? - akkor ezek szerint nem szabad kétoldalas nyákot készíteni!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Ugye csak viccelsz ?
Te hogyan nyomtatnál két egyformát, ha tudod,hogy a nyomtatott papír fentről lefele haladva torzítja képet ? Mert lehet egyformát nyomtatnmi ez vitathatatlan !
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) gordonfreemN válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
A low cost nyomtatók 99.9 százaléka valóban torzitja a képet. De egy minőségibb (egy/néhány százezres) nyomtatóval már ki tudod használni a területet és nem pocsékolsz el egy 10x5cm-es nyákra egy A4 méretet.
(#) niedziela válasza gordonfreemN hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Ez igy van.
Szerintem sokan gondolkodnak, hogy vegyenek egy 100.000Ft -os nyomtatót, nehogy 1db A4-es lappal több fogyjon De az is igaz,hogy nem is kell plusz A4-es lap.
(#) gordonfreemN válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Szerintem sokaknak eszébe jut, hogy elmenjen egy boltba ahol nyomtatással foglalkoznak s van komoly nyomtatójuk. Aztán 50ft-ból a gond letudva.
Egyébként eltérsz a témámtól. Arra reagáltam, hogy te minden nyomtató 99.9%-ára ráhúztad az elméleted én meg javitottalak mert ez nem igaz.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
(#) Alkotó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Júl 1, 2018 / 2
 
A dolog az első nyomtatás majd illesztés után eldől, addig meg csupa feltevés minden.
De valójában mégis nagyon igaza van Niedziela-nak, csak ő nem mondja ki mindig a megoldást, csak utal annak létezésére.
Tehát egy közönséges otthoni nyomtatóval is lehet jó eséllyel remek eredményt elérni, csak nem így kell csinálni. Ha az A4-es lapból indulunk ki, és arra kell 2 db illeszkedő rajzot nyomtatni, szinte kötelező a lapot kettévágni 2 db A5-re, majd azokra egyenként kinyomtatni a két rajzolatot, lehetőség szerint a lapnak pontosan azonos részére. Így ha a nyomtatónknak van valamilyen leképezéssel kapcsolatos torzítása, akkor az mindkét lapon nagy valószínűséggel azonos módon fog érvényesülni, és így a két kép az esetleges torzulásuk ellenére is illeszkedni fog egymáshoz.
Így se drága nyomtató, se többlet papír nem kell.
(#) gordonfreemN válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Az első mondatig olvastam. Én már így csinálom. Holnap küldöm a nyomtató tipusát.

Tovább olvasva viszont ez a megoldás nagyon ötletes és ha működik akkor versenyképes. Ki fogom próbálni ha lesz közelemben egy nem túl drága nyomtató. Köszi a tippet!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Én már az első nyomtatáson nagyon régen túl vagyok, sosem volt problémám kétoldali nyákkal.
(#) szabi95 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 1, 2018 / 1
 
Mert így egyből megkapod mind 2 réteget vasalásra készen.
Én már elég sok nyákot vasaltam, eddig sose volt torzítás miatti problémám, most viszont a sprint 6 os verziójával(még frisítés előtt, azóta nem próbáltam) csináltam egy próbanyomtatást sima fénymásolópapírra 2 oldalas 100*100mm-es nyákról, úgy ahogy az előbb írtam, és a nyák kb 0.4 mm-rel kisebb lett. Viszont a két oldal között semmilyen méretbeli eltérés nincs.

(frissítés után megoldódott a gerber exportálás probléma)
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) zolee1209 válasza szabi95 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Idézet:
„a nyák kb 0.4 mm-rel kisebb lett. Viszont a két oldal között semmilyen méretbeli eltérés nincs.”


A programban van lehetőség a nyomtatási méretet kalibrálni.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Júl 9, 2018 / 1
 
Mai napon frissült …

SP6.PNG
    
(#) madzagos hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Gery78 Készül a panelod. Ezután fogom befejezni és kinyomtatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
(#) Gery78 válasza madzagos hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Húú Sanyikám, nagyon szépen köszi, hogy csinálgatod!
Akkor ehhez milyen órapanel kell majd, a Mule v2 vagy számlálós lesz?
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
(#) madzagos válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
A találkozóra szeretném vinni.
(#) madzagos válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Meglesz hozzá a vezérlő is.
(#) Epu2 hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Üdv! Át tudnám állítani a 6-ost, hogy azt nyomtassa amit látok? Nagy lendülettel kinyomtattam a fólia rajzot és amikor furkáltam a kimaratott lemezt, döbbentem rá, hogy a tükörkép készült el. Kb 40 éve kialakult szokásom, amit senki kedvéért nem módosítok, (minek erre a kis időre), alkatrész lábak felől tervezek.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2018
(#) CHZ válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 17, 2018 / 1
 
Kép szerint állítsd be..
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2018

Image 1.png
    
Következő: »»   168 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem