Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK496 erősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Ápr 20, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Laca13 hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Van egy rádiós erősítőm, amiben elszállt a végfok. Mivel az eredeti ic nem kapható, vettem egy kit-et a Baji elektronik-tól, ami egy STK496-090C-re épül. Megépítettem, az itt leírtak szerint élesztettem. Korrekten el is indult, kimeneten 15mv. Tettem rá bemenetet, hangszórót, így is működött, szépen szólt, nem melegedett. Aztán gondolt egyet, és kb 5perc után kiverte a tápbiztosítékot, mindkét ágban. Mi történhetett?
A táp +-45v, az adatlap szerint 50-ig bírnia kellene. ??
(#) gerismith306 hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Hello!
Nekem is van egy STK496-090C típusú erősítőm, csak nem tudom mivel meghajtani... Az érdekelne, hogy ti honnan szereztetek +/- 36V-os áramforrást?
(#) saraha válasza gerismith306 hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 2
 
Van aki saját maga tekeri a trafóját meg van aki úgy vesz magának trafót a boltba.Vannak olyanok,mint én akik meg kapcsolóüzeműt építenek,neked kell választanod.Én toroidot ajánlok neked a hozzá való komponenseket is megkapod ott a boltban.
(#) gaben62 válasza gerismith306 hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 2
 
A neten vaterán stb. vehetsz 4-5ez.ft.ért, 2x22-24V/120-150W-os trafót, köss rá 5A/250v graetzet, és 2db.3300µF/50V, elkoval szűrd meg, kész a táp.
Kösd rá vastag sodrott vezetékkel biztivel, és mehet a próba.
(#) Bassmester hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Nincs meg valakinek az STK 496-90C eredeti leírása (PDF-je) ? Érdekelne minden ami ezzel kapcsolatos. Sajnos a neten szinte semmit nem találtam róla.
(#) bazsyka4 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy STK 496-270-es végfok ic-t honnan tudnék szerezni vagy mivel tudnám helyettesíteni?
Köszönöm
(#) Pigi válasza bazsyka4 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nem lesz egyszerű szerezni. Esetleg tegyél fel hirdetést, hátha valakinek van jól működő bontott példány.
(#) HA3GX hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok,

megépítettem én is ezt az erősítőt, és szimmetrikus tápegységnek szeretnék használni egy 2x34V-os transzformátort. Csak egyenirányítva, pufferelve nem lenne kicsit sok a feszültség?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem