Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1064 / 1121
(#) Pethical válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Azt ne feledd, hogy nem mindegy, hogy csak készenlétben volt a telefon, vagy zenét játszott le. A zenelejátszás egyértelműen húzza lefelé az akkut.
A kártya története meg nagyon érdekes jelenség. Szerintem is jó a kártya és a telefon is, csak nem szeretik egymást.
(#) Tomi94 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Természetesen nem mindegy, hogy zenét is játszik le vagy csak áll. De emlékeim szerint kipróbáltam bent hagyott SD kártyával, csak egy napig bekapcsolva tartani, akkor is lemerült hamar. (Persze azt kipróbálhatom, hogy a belső memóriára teszek pár számot, elindítom ismétléssel, aztán lássuk mennyit bír.)

Van akkor ezeknek a microSD-knek valami "generáció száma" vagy szabvány verziója, amiből lehet következtetni arra, mivel működik még rendesen és mi túl új már neki..? (Mondjuk ha kiderül, hogy 10 éves kártyát kéne vennem hozzá, az se lenne egyszerű.)
(#) Régi motoros válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Feltételezésem szerint az SDHC kártyákat nem mindig szeretik a régebbi készülékek. De ez nem olyan hiba, hogy többet fogyaszt, vagy hol megy, hol nem. Amelyik készüléknek nem tetszik, az alapból fel sem ismeri. A másik a méretkorlát lehet, mondjuk max 16Gb -os kártyát kezel (csak mondtam hasra egy számot). Szintén olyan hiba, ami hamar kiderül(het), mert ismételten vagy nem fogja felismerni, vagy a készülék által felismerhető méretet írja ki, ami ugye alapból feltűnik, ha pl egy 32Gb -os kártyát teszel bele. Gebasz akkor lehet, ha mégis kiírja a jó méretet, viszont annál kisebbet tud csak kezelni. Ha van valami formázási lehetősége a telónak, esetleg érdemes lehet azzal kezdeni és utána tesztelni a kártyát. Ha dokumentációban egyértelműen látható, hogy a készülék pl csak 16Gb -os kártyát kezel, akkor egy nagyobb méretűt esetleg meg lehet próbálni particionálni, és a támogatott méretű partíciót létrehozni a próba erejéig.

És természetesen olyan is előfordul, hogy a készülék maga a kártyán tévő vezérlővel inkompatibilis.

Kis olvasnivaló a témában.
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Sc672-12 hibakód és Ricoh MP2501 nyomtató. Vicces, hogy ez a hibakód nincs is benne a gép szervíz manual hibakódlistájába, tehát ennyire kell komolyan venni, ezért is nem írtam le, meg amennyire ismerem a ricoht, teljesen összefüggéstelen hibakódokat tud dobni ilyen esetbe.
Igazad van, tényleg csak 2 ér szükséges, a harmadik 3v, ami nyilván nem táp 3 volt, hanem ez alapján érzi a gép, hogy rá lett dugva egy Hdd, mert a csatlakozón (-)-ra tesetelődik.
Szerintem ne agyaljunk rajta, mert kipróbáltam egy másik gépen és ott se jó.
Szinte biztos, hogy a Hdd speciális formázást kell kapnia, tehát kilyukadtunk a "vedd meg a gyárit" végeredményre.
Köszi a segítséget és bocsi, ha értetlenül tettem fel a kérdést
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ha nem aktív a nyomtató firmware-jében a külön megvásárlandó "HDD Option type M1" funkció, akkor nem fogja kezelni a meghajtót, akármit is bűvészkednek vele.

Aktív benne ez a funkció?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2023
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ez milyen forrásból való?
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Internet.

Ja és a HDD-nek nem kell semmilyen speciális formázás: akár PC-n is megformázható (mert titkosítva van, tehát hiába veszed ki nem értelmezhető a tartalma).
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2023
(#) SzilCsong válasza img hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Oké, manualba nincs utalás erre, de ha ilyenen múlna, nem SC hibakóddal kellene reagálnia, és nem ajánlaná föl a formázást.
Az is lehet, hogy csontra ki kellene üríteni a Hdd tartalmát.
El is kezdtem a Active Disk editorral, de egybe nem engdi az egészet 00-ra írni, csak, ah manuálisan kijelölöm (itt megsimogatnám a tervező buksiját és megkérném, manuálisan jelöljön már végig tögg gigányi hex-et)
(#) Pethical válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Idézet:
„Sc672-12 hibakód és Ricoh MP2501 nyomtató. Vicces, hogy ez a hibakód nincs is benne a gép szervíz manual hibakódlistájába, tehát ennyire kell komolyan venni, ezért is nem írtam le, meg amennyire ismerem a ricoht, teljesen összefüggéstelen hibakódokat tud dobni ilyen esetbe.”
Controller start up error. Communication with controller was interrupted after a normal startup.
Possible causes include:
1. Failure of USB communication path (USB cable. IPU)
2. Data corruption of CTL onboard Flash memory
3. Poor supply voltage for CTL onboard ASIC
4. Firmware bug related to energy saving system
5. Defective CTL onboard converter
6. Defective CTL onboard resistors
7. FCU start-up error

Nem nyírtad ki az nyomtatót? Egyébként támogatja ő firmwareileg a HDD-ket?

A 0-val való végigírás nem hiszem, hogy segít. Elvileg üres, formázott HDD-t kell bele tenni és, ha támogatja, akkor létrehoz rajta mappaszerkezetet, nem gondolnám, hogy végignézi, hogy 0-k vannak-e rajta. Mekkora a HDD? Vannak rajta partíciók? Milyen fájlrendszerrel formáztad?
(#) SzilCsong válasza Pethical hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Jó kis hibakód magyarázat, igaz?

Nem gondolnám, hogy FW-n múlik, a manualba erre semmi említést nem tesz, kipróbáltam frissített FW-s gépen és nem frissített fw-s gépen, mindkettő ugyanazt eredményezte.
Kipróbáltam NTFS és exFat-ra is formázni, gyors és lassú, az összes permutációt kilőttem.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Emlékeim kissé megkoptak már, kis segítségre volna szükségem.
Van egy Abit GD8 alap, amiben 4RAM hely található, azaz 400MHz -es RAM -ot támogat 4GB -ig.

Ha teszek bele 4x1GB 400MHz RAM -ot, akkor 32 bites Winhetes jól gondolom,
hogy a RAM -ból 4GB-VGA RAM méretet fog csak látni? (Mivel ez még csak 32 bites hardver.)

Teszem fel 256MB -os PCIe VGA kerül mellé,
akkor kb 3840MB (picit kevesebb) lesz csak az oprendszer által használható RAM mérte?
(#) pittti válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Igen. Nem biztos hogy pont ennyit fog látni, de 4.000MB-nál kevesebb, és 3.000MB-nál több lesz.
(#) Régi motoros válasza pittti hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Jól van, azért írtam a picivel kevesebbet, mert ebből még kiveszi a címezhető hardverkomponenseket is. Akkor úgy járok a legjobban, ha 3X1Gb és 1x512Mb kerül bele azt hiszem, csak tudjak kukázni olcsón ilyen modulokat.
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Ilyen öreg konfiggal "legjobban" nem tudsz járni, de ha csökkenteni akarod a szívások lehetőségét akkor szerzel 4db egyforma 1GB RAM-ot, de legalább 2+2db egyformát és azokat a megfelelő Dual-Cannel slotokba rakod.
Én Kingston Value szériát választalám, ha elérhető a lap QVL list-je akkor abból keresnék típust.
(#) Régi motoros válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Na igen, mondjuk lehet az lesz.
Nem játszani kell amúgy, csak amolyan tartalékvas, műhely pc, CNC vezérlő stb. Kinek mi tetszik.

Ui.: Ennél van még két bóvlibb is, azt is fel akarom támasztani. Esetleg lát majd benne fantáziát valaki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2023
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Van náluk gyorsabb, de a Kinston RAM-okmegbízhatóak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2023
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
A 32 bites win legfeljebb 3GB-ot fog látni, a 64-es se lát 3,5 nél többet. De ez gyártó/alaplap függő.
(#) SzervízMacska válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Az enyém mind a 32 GB-ot látja, ami van a gépben. Igaz, win11.
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Mert a Win11 az 64 bites. Szóval:
Idézet:
„Memory in 32 and 64-Bit Architectures
In terms of Random Access Memory, 32-bit architectures can address 4GB of memory, maximum. A 64-bit architecture, in turn, has a theoretical limit of addressing 16 million TB of memory.”
32 bites rendszereknél valójában csak ~3,5GB RAM használható, csak szeretik kerekítve megadni a limitet. Nyilván függ az adott alaplap képességeitől és támogatásától, de Doky586 állítása hamisnak tűnik, 64 bites rendszernek az összes RAM-ot kellene látnia (elvileg még a 64 bites XP verziónak is).
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Pont ezért írtam, amit. Ha egyik fajta sem kezelne többet, nem volna értelme 2GB-osnál nagyobbat gyártani…
(#) Doky586 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Ha a te 775 lapod amibe gyártó spec szerint 4GB rakható, de nálad 32-t ír akkor ott nagy baj lehet..

Egyébként tapasztalatból mondom nem csak egy iskolakönyvből..

De tessék kipróbálni. Nem viccből lett írva hogy lap típusonként más más tapasztalható.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2023
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
HP Proliant Microserver: a benne lévő 2 db 8GB-os modulból a BIOS-a csak 8192-t ír ki, viszont a rajta futó Windows kezeli mind a 16GB-ot.
(#) SzervízMacska válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Nem mondtam, hogy ez 775-ös alaplap volna, ez s1700-as…
(#) Doky586 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Viszont a kérdező arról kérdezett. Ezért felesleges volt idekeverni a korszerűbb lapok tudását.
Tudod: ne keverjük az almát a körtével.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 5, 2023 /
 
Beindítottam az ócskavasat amiben az ABIT GD8 alaplap van.
Jól látom, hogy ez itt egy 64bites processzor akar lenni?

Mert ha mehet rá a 64 bites win is, akkor látni fogja mind a 4GB RAM-ot, meg az 512MB -os VGA-t is.
Azt hittem, ebben még csak 32 bites CPU van. Ez azért egy kis kellemes meglepetés.

Ui.: Csak RAM -ot még kukáznom kell valahonnan, mert az itteni ócskásnál nincs már DDRI -es.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2023

ABIT GD8.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Pontosan, az egy 64 bites CPU! Szép találat... Mehet rá a "Windows XP 64 bit edition".
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Kíváncsi lennék, hogy elballag-e ezen egy Tiny11. Holnap rákeresek neked a RAM-okra a fiók mappában.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Én meg arra, hogy a W7 "mennyire pontozza majd", mert az lesz, 128GB SSD -vel alátámasztva.
Kis üröm az örömben, hogy a SATA vezérlő csak egyes 150Mb/s. De hát nem lehet minden kafa.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2023
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 5, 2023 /
 
Akkor ahhoz valami régi Kingston V100 vagy V100+ SSD illene, mert a vezérlőjének a takarító (GC = Garbage Collector) algoritmusai nagyon jó hatásfokúak, ezért nem probléma, ha nincs periodikusan megTRIM-elve az operációs rendszer részéről.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Ennek van valami konkrét célja, vagy csak szívatod magad? Mert ingyen adok ennél lényegesen sokkal jobbat Bpn...
Következő: »»   1064 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem