Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1065 / 1121
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Én akkoriban úgy csináltam hogy pendiveról bootoltam win7 PE rendszert egyszer 32 majd 64 bites verzióban. Egyszerü könnyű módszer az összehasonlításhoz hogy le tudd olvasni melyik mennyi ramot lát. Aztán lehet csodálkozni.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Nem hiszem, hogy neki állok még az után is kutatni.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
A helyi ócskás is felajánlotta ingyen a jobb gépet, de minek nekem még egy lommal több?
Egyébként írtam minek:
Idézet:
„...csak amolyan tartalékvas, műhely pc, CNC vezérlő stb. Kinek mi tetszik.”

Ui.: Egyébként ha elhozom az ingyen gépet, ez akkor is itt marad lomnak, akkor dobjam ki?
Tudom az lenne a legkönnyebb opció. Mert hát ha felajánlom is, se viszi el senki gondolom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Feltéve, ha tud egyáltalán USB-ről bótolni.
Az USB-FDD és USB-CDROM opcióban még bízok, hogy a pendrive-ot is felismeri talán.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
pendrive = USB HDD; gondolom a gőrdítősáv mögé rejtetted, ámbár inkább ata DVD-t használj ha van benne.
Amúgy Gandalf-nak volt win7 PE-je 32 és 64 bites verzióban is.

Ja és NEM ITT kell kiválasztani, hanem még bioson kívül a post bootválasztó menüben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Nincs több USB opció lentebb görgetve, azért nem tettem be. Majd próbálkozom F11 és hasonlókkal.
Csak előbb egy CMOS elem kell, mert nélküle nem indul úgy látom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2023
(#) sector99 hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Sziasztok !
Lehet, hogy nem ide tartozna a kérdés, de azért bátorkodom föltenni: Melyik víruskeresőre(esetleg +malware eltávolító) érdemes előfizetni ? Én ahogy nézegettem a rangsort, teszteket és a véleményeket, a Norton 360-at választanám. (Avast kizárva !) A Gép egy Lenovo Ideapad laptop 4 Giga RAM 1,7 G Intel proci. Előre is köszi !
(#) Doky586 válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Én a Defendert választanám otthonra.
(#) antiktelefon válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Tudom nem ez a kérdés (de defender a nyerő magában win10 esetében).
Két "apróságot" nem írtál le:
Az operációs rendszered.
A laptop típusát!
Szerinted hány Lenovo ideapad létezik? Jó pár ezer verzió, ha a különböző konfigokat is nézzük, de 1.7 GHz Intel is lesz 10 éves és 2 hónapos is... A laptop alján a címkéről azt a 4-5 karakteres típust leírnád, hogy ne totózni kelljen? (Nem csak ez a kérdés, mindig előjön, hogy ismeretlen hardver javítása/ hibakeresése/ bővítése a kérdés.)
(#) Régi motoros válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ez csak magánvélemény, de egyszer raktam fel nortont (nem tudom épp melyik verziót) gyenge vasra,
meg is fogta úgy hogy le is szedtem és akkor megfogadtam gyenge vasra nortont soha többet.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2023 / 2
 
Nortont semmire, mert az olyan mint az elefánt: beül a kapuba, aztán onnantól forgalom se ki, se be. Meg mire bármi miatt is megmozdul, egy fél élet eltelik.

Jó a W10-11-ben lévő Defender is, vagy advanced usereknek az EIS + MBAM - ra szavazok.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Érdekes módon még mindig forgalomban (és mint látjuk köztudatban is) van, ráadásul még fizetnek is érte. Mondjuk én évekkel ezelőtt próbáltam, esetleg érdemes lehet felülvizsgálni, hátha változott a helyzet azóta. Bár az nem én leszek.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 7, 2023 /
 
Volna két kérdésem win10el kapcsolatban. Ismertek olyan oldalt, ami felsorol olyan szolgáltatásokat, amiket nyugodtan ki lehet kapcsolni erőforrás megtakarítás céljából? Youtube videolejátszásnak és bluetooth hangátvitelnek viszont működnie kell.

A másik a bluetooth hangátvitellel kapcsolatos, ugyanis hiába van párosítva az eszköz, és megy is a hanglejátszás, egyszer gondol egyet és a hang elnémul, pedig úgy néz ki, hogy továbbra is a külső eszköz az alapértelmezett hanglejátszó. Ezt néha azzal szokta tetézni, hogy visszavált belső hangszórókra a tablet, de a BT kapcsolat továbbra is fennáll. A BT ki és bekapcsolása orvosolja mindkét problémát.
Kezd agyamra menni ez a nyomorult bug, valami megoldás evvel kapcsolatban?

Ui.: Androidos telefonnal nem csinálja ezt, tehát a bug a w10ben van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2023
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
A Nortonnak az enterprise szintű, nagyvállalati védelme jó: a Norton Endpoint Security. De az nem egy lapon említendő a konzumer kliens szoftverükkel.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Gyenge a tablet BT-je: próbáld meg 90 fokonként forgatni amíg nem javul, vagy én kicserélném benne a Wi-Fi + BT modult és a közös antennát.

Azt is kipróbálhatod, hogy átmenetileg kikapcsolod rajta a Wi-Fi-t, amíg a BT-t használod.
(#) sector99 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Bocsánat ! Ideapad Flex 15, Model : 20309 és Win 10 van fent a gépen...
(#) sector99 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Abban ugye van Malware védelem is ? (legalábbis úgy értelmeztem a leírást )
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Hát nem is tudom, kb 2-2.5 méterre van a két készülék egymástól. Megpróbálom akkor wifi nélkül.
(#) Doky586 válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Igen van benne kártékony szoftver elleni védelem is, sőt bekapcsolható a zsarolóvírus elleni védelem is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2023
(#) sector99 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Köszi, akkor valószínű ezt választom. (Tudom, hogy Te nagyon otthon vagy a "témában...)
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Forgatásra nincs semmi változás, stabil a kapcsolat és a hangátvitel is. Viszont indítottam egy rendszerinformációt, és arra lettem figyelmes, hogy a hangakadozás akkor jön elő, amikor a CPU bele-beleüt a 100% terhelésbe. Ha ez kellően rövid ideig tart, és utána visszaesik alább, addig akad a hang, és utána megy tovább folyamatosan. Ha ez a 100%-os terhelés meghalad bizonyos időt, akkor már hiába esik vissza utána, a hang nem jön vissza. Szóval azt hiszem, sürgősen ki kell próbálnom egy tinny10-et ezen a készüléken.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 8, 2023 /
 
Más, asztali gépen W7 rendszeren van a regisztrációs adatbázisban olyan opció, ami egy bizonyos USB driver aláírás ellenőrzését véglegesen letiltja?

B450 steel legend laphoz nincs W7 driver az USB meghajtóhoz, ezért W10hez való driver van ráhekkelve. Működik ha indításnál lekapcsolom a driverek aláírásának ellenőrzését. Ha viszont ez nincs letiltva,
a driverhez tartozó HUB nem működik, és sárga felkiáltójel van ha bedugok egy pendrive-ot.

Kicsit macerás megoldás, ha USB pendriveot akarok használni, mindig újra kell indítanom,
és letíltani az aláírás ellenőrzést.

Ui.: Egyébként érdekes, mert ha az USB BT modult dugom be, az meg működik rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Akkor gyenge a CPU, és gyanítom, hogy a T11-től sem lesz izmosabb.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Nem tudok róla, de olyan van, hogy teszt mód (test mode), ami mindent meglévőnek fogad el.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Hát ezen nem is lesz 11. Az asztali gépre jó nekem a 7 is, leragadtam annál.
A tabletre is csak azért tettem a 10et, mert az érintőképernyőre jobb mint a hetes.
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Nyiss egy Feladatkezelőt és nézd meg, hogy mikor 100%-ra megy a CPU akkor mi zabálja az erőforrásokat, mert az is lehetséges, hogy valamit ki kell kapcsolni vagy le kell tiltani. Amúgy mennyi RAM van a tabletben?
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Esetleg a "tablet" típusát elárulod? Mert azzal, hogy "tablet" elég tág kört fedsz le. Pl. nekem van egy netbookom, w10 van rajta, de lassúcska... Na ezzel mondtam valamit? Semmit. Bezzeg, ha azt mondom, hogy egy ATD 9800 netbookról van szó Intel atom N270 procival és a belerakható legtöbb, azaz 2GB memóriával, egy ADATA SU650 SSD-vel és a rajta lévő Win10 32bites, akkor kb. minden lényeges paraméter ismert már ahhoz, hogy elmondhassuk, nem is lesz sose tűrhető sebességű se, hiszen újkorában is inkább XP-t adtak volna hozzá, mint 7-est Ezzel együtt mondjuk a kínai 1018-as CNC vezérlésére így is stabilan működik.

Szóval írd le miféle tablet amiről szó van, s akkor lehet érdemi tanácsot is tudsz kapni hozzá. Például az is előfordulhat, hogy csak illesztőprogramot kell hozzá váltanod, hogy működjön a BT rendesen. Vagy éppen megfelelő böngészővel kell próbálkoznod, nem azzal, amivel eddig, s nem fog beleverni a 100% procihasználatba...
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Az opera böngésző indítása, de mindegy, mert a firefox is ezt csinálja. Ha programot indítok rögtön 100% -on teker. Video lejátszás közben meg természetesen változó. 2Gb ami tyúkfing. 1.2-őt a rendszer felzabál üresjáratban rögtön.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Chuwi V10HD 3G Atom Z3735F 2Gb RAM. Szívem szerint én is XP-t tennék rá, de az már elavult, és a fél eszközt fel sem ismerné szerintem. Hetest is csak azért nem tennék rá mint írtam annak nincs tapira optimalizálva a felülete, plusz szerintem az se ismerne fel minden hardvert benne.

Úgyhogy marad a tiny10.

Ui.: Közben az asztali erőművem hetese is megadta magát, úgyhogy azt is gyalulni kell.
Össze jött minden, úgyhogy mos már csak a tartalékvasról írok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Mit szólnál egy lepucolt win8-hoz, sosem volt pc-s kinézete tabon lehet egészen tűrhető volna, bár kislányos zavarom ellenére őszintén beismerem, egyetlen gépre feltelepítettem és adtam is vissza, már ennyi után is utáltam
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
Következő: »»   1065 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem