Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   739 / 1121
(#) RoliNyh válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Nekem ez az úgynevezett "blue screen" -nek nevezett valami, azt a gyanúm ébreszti fel, hogy ez is inkább memóriaprobléma talán. Vedd ki, mozgasd meg a RAM modul(oka)t.
Aztán végezz memóriadiagnosztikát...
(#) Epu2 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Üdv! Elcsesztem a BIOS beállításokat. Nincs kimenő videójel.
ESPRIMO E710 E85+
D3161 alaplap
Véletlenül, vagy szánt szándékkal tudjátok esetleg hogyan lehet a BIOS-t alapra állítani?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) eyess válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 / 1
 
Alaplapból kiveszed az elemet vársz egy kjcsit , majd vissza , és indithatod a géoet.
(#) coyote55 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 / 1
 
A tápegységet kapcsold ki, vagy húzd ki a csatlakozót a konnektorból, mielőtt az elemet piszkálod!
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
CMOS CLEAR (vagy valami ilyesmi) kell neked. Kézikönyvében keresd meg hogyan végezhető el...
(CMOS RESET, BIOS CLEAR, BIOS RESET)
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Epu2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ilyen nincs rajta. Ez bomba és bolondbiztos alaplap. (Azért túljártam az eszén. :jump
eyess és coyote55 ajánlása lehet a megoldás.
Köszi!
(#) RoliNyh válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ilyet még nem láttam.
(Viszont ha mégis sikerűlt el..rni, mégse lehet olyan bolondbiztos...)
(#) RoliNyh hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Helló!

Nem vagyok nagy penge DVD írásban, szóval az érdekelne, hogy ha az AUDIO_TS és VIDEO_TS mappákat (1kép) egy DVD gyökérkönyvtárába (3kép) felírom poweriso programmal egyszerű adatlemezként(2kép), akkor az lejátszható lesz asztali DVD lejátszóval?
Vagyis, hogy ezekre a video DVD -kre nem kell semmilyen bootszektor meg egyéb ínyencségek, hogy induljon és lejátszható legyen asztali DVD -n is?
Valamint a lemez nevének mit érdemes beállítani, milynen karaktereket és hányat támogatnak az asztali eszközök?

Valamint az új média létrehozásánál van egy UDF DVD lemezkép is, az miben más mint a sima adat CD/DVD lemezkép?

Ja és még a beállításoknál van néhány opció a fájlrendszernek (4kép), azokon mit érdemes állítani?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
(#) coyote55 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Csináltass a PowerISO-val egy *.iso fájlt, ne szőrözz ilyesmivel. Azt felírja a DVD-re, és azt tuti olvassa az asztali DVD olvasó. Ne bonyolítsd túl!
(#) eyess válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Mindenféleképpen DVD videóként kell kiírni a lemezre , mert nem fogja tudni lejátszani az asztali DVD lejátszód.Akkor szoktunk csak adatlemezként videó állományokat kiírni DVD lemezre , ha azok mondjuk Divx avi , és hasonlók.De ha kifejezetten DVD lemezt szeretnél , akkor úgy is kell kiírni , hogy meglegyen az a formátum , és a struktúra , ekkor tudja kezelni a lejátszó normálisan. Tehát lesz menü , epizódok , nyelv kiválasztás stb.
(#) RoliNyh válasza coyote55 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Én is így gondoltam, de a fájlszerkezet lényeges, az az amiben nem vagyok biztos...
(#) RoliNyh válasza eyess hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
A választómenü megvan a videó anyagban.
A két mappát és a bennelévő tartalmat a WinAvi video converter progival csináltam, a "Convert to DVD" opcióval, szóval a média elvileg DVD-re van "gyártva".
Tehát a két mappát, és a bennefoglalt tartalmat a program hozta létre egy *.mp4 fájlból.

Egyébként láttam már gyári DVD tartalmat, és betűről betűre ugyan ez volt, tehát elvileg a szabványnak megfelel a létrehozott tartalom. Csak ugyebár a lemezreírás nem mindegy gondolom én...

Csak ugyebár a kérdés az, ez a tartalom írható -e sima adat DVD -ként, vagy nem...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
A kép lemaradt...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017

WinAvi.jpg
    
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Estét!

Na újra itt vagyok egy érdekes kérdéssel...
Adott egy W10 tablet integrált WiFi és BT modullal.
Kérdés hogyan lehet a rendszerhangot a bluetooth modulra streamelni? Kell ehez valami külön program, vagy van erre valami rendszerbeállítás? Szóval külső BT-s hangszóróra kellene kitenni minden hangot.

A másik, hogy valójában nem gyári BT hangszóróra menne, hanem egy BT audio receiver eszközre,
ami be lenne építve mondjuk egy asztali erősítőbe, vagy akár egy külső sztereo PC hangszóróba.

Van 66 féle ilyen vevőmodul, kérdés melyík mit tud, mire jó, mire kell figyelni az eszközválasztásnál,
tudja e mindegyik a sztereót stb?

Még egy pár...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Tudja valaki, hogy ez pontosan mit is jelent? (Ettől függetlenül az összes adat olvasható és írható...)
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Lehet memóriahiba, lehet hibás szektor is.
(#) Udvari Zsombor válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A szektorhibát kizárnám, ugyanis simán fut abban a mappában a játék...
Az is gyanús, hogy képes a gép váratlanul csutkára fagyni amikor kép kimerevedik és semmire se reagál csak a hang marad jó...

Öhm, ezt elkiabáltam... Az előbb a játék indítása után csutkára kifagyott a gép és indíthattam újra...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) david10 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A processzort hány %-ban használja a gép?
Virusölő van-e a gépen?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza david10 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A kihasználtságot azt nem tudom (...) pontosan, de mindvégig alapértékek közelében marad. A rendszer IDE HDD-ről bootol, a késleltetett írás dolog pedig SATA HDD-n van (a gép nem tud bootolni SATA vezérlőről).
Vírusölő nemhogy nincs, ráadásul ott még NET sincs (100% offline)!
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Üdv!

Nem tudja véletlen valaki ezt az átkozott W10mediacreationtool -t rá lehet -e vlahogy hackelni,
hogy ne a C meghajtóra akarjon letölteni?

Más meghajtón van 666Gg szabad hely, de nehogy már ki lehessen választani, hova akarom letölteni.

Egyszerű paraszti eszemmel fel nem fogom milyen agyatlan bagázs készít ilyen elb.szott toolt...
(#) Gombszem válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ha rákeresel az MS Helpdesk-nél, az a válasz, hogy szabadíts fel helyet, és kész, ez van.
(#) david10 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A D az merevlemez, adathordozó vagy CD/DVD meghajtó?
Programok/exe fájlok vannak rajta?
(#) RoliNyh válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Az nem megoldás...
(#) Gabó válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Mivel így csinálták meg, vagy beletörődsz, és csinálsz helyet, vagy nem használod... Felesleges ezen rágni a kefét, mert értelmetlen....
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ha olyan sok szabad helyed van másik meghajtón, akkor konvertáld dinamikus lemezzé és csapd hozzá a C-hez. Utána már a C-n lesz elég helyed hozzá.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Az a helyzet, hogy egyáltalán nem kerülőmegoldásokat keresek...
Szóval nem lesz itt semmilyen particciókiterjesztés...

Inkább írjatok ti is a microsoft supportnak, hogy bugos a tool, mert nem enged más meghajtót választani. Ha elég ezzel kapcsolatos e-mailt kapnak, talán megjön az eszük, frissítik a progit és beleteszik a hiányzó opciót is...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza david10 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ma rendszerindításkor ellenőrizni akarta a gép a fájlrendszert azon a SATA HDD-n, de 0%-nál egyszerűen lefagyott! Ez akkor bad sector lenne?
(#) david10 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Lefagyott vagy folytonosan égett a HDD led?
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Röviden: Keresd vissza, amiket a múltkori géphibádra leírtunk, erre az esetre is ugyanazok érvényesek, hibakeresés...
Hdsentinel-t ha letöltesz az mit ír ki a vinyóra?
+Táp jó?
+Kábel nem csúszott ki, nem törött meg(táp és vinyó kábel)?
+Más hibája van a gépnek? A vinyó nélkül jól működik?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
BAD sector -nál nem szokás lefagyni.
Ha talál is, próbálja javítani, ha nem megy, akkor kizárja az adattárolásból és megy tovább...
Fagyást általában kontakthiba, vagy vezérlőhiba produkálhat inkább, de akár bármely más hardvereszköz (tipikusan RAM) vagy szoftver hiba is okozhat.
Következő: »»   739 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem