Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   741 / 1126
(#) afp válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
A kbps mező értékét nem tudod átírni? (4444-re írva kellene ugyanazt a Qf-et kiadnia.)
(#) RoliNyh válasza afp hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Dehogynem, a bitsebességet tudom állítani, de direkt arra voltam kíváncsi, hogy azonos kbps -nél kissebb felbontással mennyivel kevesebb a fájlméret.

Honnan van ez a számoló linkelj nekem is egyet...
(#) afp válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Startmenü --> Futtatás... --> calc és "Enter"

10000*(1280*720)/(1920*1080)=4444
(#) RoliNyh válasza afp hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Jaa, jó, így nem gondolkodtam...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 1
 
Idézet:
„azonos kbps -nél”

Na látod itt van a kutya elásva! A program úgy fogja kódolni, hogy egy másodpercre ugyan annyi bájtot használ mindkét esetben. Mindegy az, hogy te egyszer azt mondod neki 1920*1080-as képméret legyen, vagy 320*240, egy másodpercre ugyan annyi bájtot akar megemészteni hozzá. Ez persze azt jelenti, hogy a kép minősége (tömörítettsége) más lesz a két esetben, de a fájlméret azonos kell legyen (ez kb. az egy kiló toll és egy kiló ólom esete, vajon melyik a nehezebb?).
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szia! Lehet nem olvastál vissza egy picit. Ilyen 500 GB-os WD-om nekem is van. Azt simán kezeli az én Samum is. Itt a lényeg azon volt hogy kaptam egy 2Tb-os PC-s Bővebben: Link vincseszter amit szeretnék Samukával összekötni.
És a kérdés az volt hogy vajon fel fogja e ismerni.A kábelt már kinéztem .Bővebben: Link

Ehhez Bővebben: Link van egy ilyen kábelem: Bővebben: Link

A hétlábas kábelnek Bővebben: Link az egyik végét levágnám nem tudnék tenni rá USB-t? vagyis tenni tudnék,de valaki tudja melyik érintkező hova vezet?
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szerintem a Sata - USB konverzió nem ilyen egyszerű azért.
A két USB csatissal a 3,5"-ös vinyó nem fog menni, annak kell 12V is.
A molex - sata tápalakító jó lehetne, de akkor meg nincs USB - Sata átalakítód (mert az legfoglalja a tápcsatit is).
Ha 3,5"-os hdd-t akarsz rátenni, kell egy 230V-12V adapteres külső HDD házat venned.
Valami ilyesmit.
Én ilyenben használom.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) Bakman válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
A kép szerint a csatlakozóban lennie kell egy DC-DC konverternek is.
(#) Gabó válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Lehet, hogy van, de mint írja is, noti hdd... Azok meg ugyanis mind 5Vosak, minimális áramfelvétellel.
(#) BEMcorp válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Hát, éppen elférne benne egy pici step-up konverter (de nincs benne), de egy ekkora nem bírna el egy 'evőkésebb' hdd-t meghajtani az tuti.
Arról nem is beszélve, hogy mekkora áramot akarna felvenni 5V-ról hozzá. Nem 2 usb kellene, hanem 4 - 5.
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Köszi! A linken rengeteg van. Konkrétan melyikre gondoltál? Vagy mind jó?
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Mondjuk pl ilyen? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) BEMcorp válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Igen, ez teljesen jó a célodnak.
Mondjuk, ha sokat fogod használni (értsd.: sokszor cserélgeted rajta a fájlokat), érdemesebb egy USB3-mas csatisat, vagy ha van a PC-den, akkor E-sata -sat (+USB 2.0 , természetesen) keresni.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) vladcepes válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Köszönöm! Annyira sűrűn nem fogok fájlokat cserélgetni.,meg laptopról fogok rámásolni,meg utána tv-vel össze dugni ennyi.
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Üdv!

Biztos ismeritek a rufus programot. Használtam már korábban is, nem is volt vele semmi bajom.
Tegnap viszont a 2.18 -as verzióval csináltam vele egy W10 telepítőt egy 16Gb -os MicroSD kártyára, amiről oprendszert akartam telepíteni. De kiderült, hogy a tablet, nem hajlandó SD kártyáról BOOT -olni. Nem is ez a baj, készítettem egy pendrájvot, és arról telepítettem.

A baj az, hogy az SD kártyát lehetetlen újraformázni, újraparticionálni, ugyais már nincs szükség a telepítő médiára, csak simán háttértárként akarnám használni. Próbáltam már vagy három particionáló progival is windows alatt, látszólag mindegyik megfelelően végzett, csak épp semmit nem csinált, mert ugyanúgy a telepítőmédia van az SD kártyán. Járt már így valaki?

Még a gparted live cdvel megpróbálom, de ha az se hoz eredményt berosálok...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Nem ment linux alatt sem...
Írtam a fejlesztőnek, meglátjuk mit mond, ha válaszol egyáltalán...
Rufus 2.18 made microSD card windows installation media can not be ...ion...
(#) eSDi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Üdv!

Sosem volt még bajom vele. A kártyát biztonságosan távolítottad el? Az is előfordulhat, hogy simán megdöglött. Silányabb kártyáknál sűrűn előfordul. Szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a szoftver miatt lett ilyen.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) RoliNyh válasza eSDi hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Nem tudom mi lelte, de előtte jó volt az biztos.

De mindjárt nyomok rá még egy H2Testw -t aztán melátom...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Én nem használok se SD kärtyát, se microSD-t, se pendrive-ot. Pont az általad leírt hiba miatt. Állandóan bedöglenek. Akárhogy választom le őket, egy idő után nem írható, nem formázható, nem ismeri fel egyik laptop se, vagy csak simán elveszik. A microSD kártyák folyamatosan tönkrementek a telefonokban. Lehet mert Ebayes minőség, de volt közte Mediamarkt-os is.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Egy régi HP laptopon próbálnék csatlakozni WiFi-hez, de amikor csatlakozott, az Explorer semmit se hoz be és egy idő után ledob a csatlakozott WiFi-ről! Mi lehet a problem?
(#) kiszebra válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
XP az újabb titkosításokkal emlékeim szerint gondban van. Más Wifi Routerrel is fennáll a probléma?
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„Akárhogy választom le őket, egy idő után nem írható, nem formázható, nem ismeri fel egyik laptop se, vagy csak simán elveszik.”
Nem teljesen... Ugyanis én hosszú évek óta nyúzok egy 2GB valamint egy 32GB pendriveot és köszönik az összes adat megvan rajtuk a kezdetektől fogva (pedig sosem kattintottam az eltávolításra mikor kihúzom)!
(#) Udvari Zsombor válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
WPA2 titkosítású a hálózat amire csatlakoznék... Szóval?
(#) Petyaa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Csak érdekességként. 2006 ban vásároltam egy A data 1GB fantázianevű pendrive-ot. Mai napig működik és használom, igaz ritkán. Ebből adódóan szinte biztos hogy a 10ezer olvasást/írást nem haladtam még meg.
A SonyEricsson W200-hoz korábban mellékelt 128 MB-os kártya is működik még.
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Sajna a memóriakártya döglött be. Érdekes, megvan már jóideje, és eddig simán használtam, leginkább filmeket töltöttem fel rá, és vittem át vele a tabletre. Amolyan cserélhető háttértárként használtam.

Most meg nyomtam rá egy telepítőt a rufussal, és kinyiffant...
(#) Udvari Zsombor válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A 32GB pendriveomat napi szinten használom otthon is és a suliban is és köszöni jól van!
(#) Ivan93 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia! Ha jól emlékszem, akkor régen nekem fel kellett telepíteni az SP3-at, utána jó volt.
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha a wpa2 a baja, akkor ezt tedd fel:

Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Rendben, feltettem az SP3-at, de az msn.com és bing.com Microsoft weblapok kivételével semmi se jön be! Mi az amit még be/át kellene állítani?
(#) adapter válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha jól emlékszem egy öreg ACER-en hasonló problémám volt ott a wifi drivert kellett frissítenem és utána jó lett.
Persze azt nem állíthatom, hogy nálad is ez lesz a probléma de nagyon hasonlít így első pillantásra....
Következő: »»   741 / 1126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem