Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   777 / 1120
(#) belfi2 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Szia!
Próbálj meg csökkentett módban , hálózati hozzáféréssel bejelentkezni a gépre , hátha felenged a netre .Esetleg ha van valamilyen live Cd vagy mini XP.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2018
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Köszönöm a jó ötletet, letöltöttem az ESET NOD32 progit , átnézte a gépet és az AVAST után talált még 10 ártó progit és 40 más ártalmas valamit , azóta repül a gépem , nagyon örülök. így 30 napos probaverziót adott . köszönöm a tanácsot
(#) Kovidivi válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ha egy gépnek véres a torka, ne próbáld meg bekötözni! Telepítsd újra! Hidd el, ez a legjobb út. Sokkal gyorsabb lesz, mintha telerakod vírusírtókkal a gépet, meg szana szét törölgetsz belőle, lehet fontos részeket is.
(#) belfi2 hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Tegnap este volt e valakinek rendszerösszeomlása Win10 1709 alatt? Vagy bármelyik Win10 alatt?
(#) Kismazsika hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, port nyitás routeren illetve port kiengedése vírusírtón és tűzfalon.
Számtalan videót megnéztem és nem sikerül, amikor egy weboldal segítségével tesztelem a portot hogy nyitott e mindig azt a választ kapom hogy nincs nyitva, elkezdtem olvasgatni az ilyen témákat is, és találtam egy leírást, hogy ha valakinek az internete "NATOLT" akkor nem is fog tudni portot nyitni.
Na most nekem nagyon nagy szükségem lenne erre a portra hogy nyitott legyen, esetleg ha valaki tudna egy értelmes magyarázatot adni hogy mit hogyan, mert azért annyira nem vagyok pc guru.
Előre is köszönöm a segítséget! További szép estét!
(#) nagym6 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok.
Lenovo T60 laptopom az alábbi képet produkálja egyik napról a másikra. Mákos-csíkos, itt a két szélén látszik. Valószínűleg a zöld színnél van hiba. Ez hardverhiba, vagy telepítsem újra a Win7-et? ATI video van benne, de driver híján "Szabványos VGA grafikus adapter"-ként Win7-ben lévő Microsoft driverrel megy régóta, eddig problémamentesen. Köszönöm.

Lenovo.jpg
    
(#) BEMcorp válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 2
 
Akármi is a hiba (ami valószínűleg hardveres) a képen én nem látok semmi abnormalitást.
Ha tudod, fotózd le a képernyőt telefonnal, vagy fényképezőgéppel, hogy TE mit látsz.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) Inhouse válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 1
 
Printscreen-nel nem fog látszódni hiba, ha a megjelenítő okozza, azt fotóznod kell.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Köszi ezt benéztem, valóban csak a fényképezés lehet jó. Itt a fényképek, alig látni a hibát, függőleges halványzöld rövid csíkocskák vannak a képben. Más színű háttérnél más színűek, gondolom a zöld plussz más színek keveréke. Fehérnél nincs hiba, de ha kissé szürkítem a fehéret, megjelennek a zöld csíkok. Ebből gondolom, a zöld szín hibáját.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 1
 
Más böngészőben is jelentkezik? Tesztkép(ek)en jelentkezik? TFT tesztprogrammal jelentkezik?

Van Offline tesztprogram is...
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 1
 
Nem a monitornak van baja? Nézd meg másik géppel.
Driver pack solution online telepítővel kiegészítheted.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Mindenhol jelentkezik, minden programban, minden képen is. De most meg bekapcsolás után jó, egyenlőre megjavult.
Köszi.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Laptop a gép. Sajnálnám, mert nagyon jó IPS monitor. De mostanra megjavult, hátha így marad.
Köszi.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Nem PC hiba -remélem-, de mégis megoldási javaslatot várnék. Erős családi nyomás alá kerültem, a PC és TV összekapcsolására. Egyirányú kapcsolatra lennem szükségem, azaz a TV-n kellene látnom ami a monitoron van.
A PC hátulját megpróbáltam "mögényúlásos" technikával lefotózni, ezt csatoltam nektek. Ezen egy számomra normálisnak gondolt monitor csatlakozó van, meg mellette egy másik fehér csatlakozó. Külön grafikus kártya nincs -eddig nem kellett-, de a gép önmagában is viszonylag erős.
A TV fúl korszerű, 4k UHD stb. és van rajta egy rakás csatlakozó. Többek között HDMI-k is, amiket pl. javasol felhasználni képlejátszó eszközök csatlakoztatásakor.
Milyen megoldással tudnám a PC->TV egyirányú kapcsolatot létrehozni?
Illetve azt is jó lenn tudni, milyen eredmény érhető így el, ha ez egy jó nagy TV?

Még inkább témaidegen, de ez már a többedik korszerű TV-m, amin nincs egy számomra is értelmezhető fejhallgató kimenet. Ez normális?
(#) krauszkrisztian válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ha nem szükséges, hogy a monitor is rá legyen dugva a gépre, akkor egy VGA-HDMI átalakító kell, és kész.
Ha kell, hogy a monitor és a TV is lá legyen kötve, akkor a monitor maradhat a helyén, és a monitor csatlakozója mellett lévő fehér aljzatba csak egy DVI-HDMI átalakító kell.
A HDMI meg ugye már mehet a TV-be.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) Alkotó válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Köszönöm. Vásárolok ilyen csatlakozót.
(#) BEMcorp válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Sajnos igen, ez a tendencia, nem tesznek a legtöbbre fejhallgató kimenetet. Anyósomnak (aki eléggé nagyot hall, ezért fejhallgatóval/kis erősítővel néz TVt) elég sokáig nézelődtünk a boltokba, míg találtunk egy samu laposat, amin van 3,5-es jack kimenet.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
Arra figyelj oda, hogy így csak képed lesz, hangod nem! A DVI ugyanis nem tartalmazza a hangsávot, míg a HDMI igen. A külön odavitt hangot pedig nem szokta szeretni, így vagy csak némafilmeket néztek, vagy a jóval drágább kategóriában kezdesz neki átalakítót keresni (olyan 65$ körül kapsz aliexpress és társain ilyet, de a márkásabbak közül a startech is gyárt ilyet olyan 110euro körül).

Én megfontolnám a helyedben egy HDMI kimenetes videokártya beszerzését.
(#) KTobi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
DVI-HDMI kábel, oda vissza működik, azonos jelek szaladgálnak, csak más a csatlakozó. Ez nem átalakító. Abban igaza van bbb-nek, hogy hangot nem visz, ha mozizásról van szó szerintem külső hangszóró sokkal jobb.
Az alaplap pontos típusából lehetne tudni, hogy esetleg van-e HDMI is. Nem látni a képen (de hátha).
(#) bbb válasza KTobi hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ránézésre sincs rajta HDMI. Már nincs neki hely a képen
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Azt jól gondolom, hogy attól mert a kép átmegy a TV-re (is), a hang még szól a PC hangkártyáján? Mert ha ez így van, akkor nincs nagy gond, mert a PC-mre kötött hangrendszer sokkal jobb mint a TV saját hangja.
Fillérekért is találtam kábelt, de nem tudom mit jelent a DVI-D jelölésben a D. Van ennek jelentősége?
A grafikus kártya sincs elvetve, csak még nem volt semmilyen alkalmazásom/jétékom, ami kívánta volna magának, így én sem kívántam.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) krauszkrisztian válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
PC-n akkor szól.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
A DVI-nak több típusa van.
Önnek elvileg a D kell, de a képen nem nagyon látni az ön aljzatát.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018

121_dvi.png
    
(#) Alkotó válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Ránézésre az enyém a jobb felsőnek felel meg.
Ez a "hangtalanság" mennyire biztos? Van a környezetemben is egy tanácsadóm, aki szerint itt hang is megy nem csak kép, sőt akár több csatorna is.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A DVI-D digitálisan kommunikál, a DVI-A analóg módon, a DVI-I pedig mindkettőt tudja, de olvass utána, számomra sem tiszta, melyik mit tud. A legegyszerűbb és legtisztább egy bármilyen HDMI kimenetes videókártya lenne. Ha megveszed a legolcsóbb DVI-HDMI kábelt, az csak akkor fog működni, ha a videókártyád tudja a digitális kommunikációt. Ha nem tudja, nem lesz kép a TV-n. Túl sok a szabvány, a buktató, ezért ajánlok egy bármilyen HDMI kimenetes videókártyát.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
DVI-A = csak analóg
DVI-D = csak digitális
DVI-I = van rajta analóg is és digitális is
Én nem találkoztam a DVI-A szabványú kártyával még, csak a másik kettővel, viszont a vicc, hogy nem mindegyiket lehet összedugni mindegyikkel, mert a tüskék helyei is hiányoznak a csatlakozóról! A fotódon pont nem látszik, de ha nincs rajta a bevágás körül még négy tüskének hely, akkor a géped hátlapján egy DVI-D csatlakozó van, vagyis egy DVI-VGA átalakítóval nem mennél semmire, ha arra lenne szükséged.

Jelen esetben azonban a DVI-D csatlakozó pont megfelel arra, hogy HDMI átalakítóval össze tudd dugni a TV-vel, a hangot pedig külön a hangrendszeren kell megoldanod.
(#) krauszkrisztian válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szóval: Vegye meg azt a kábelt, amit belinkelt, és akkor lesz kép. A hang meg gépre kötött hangszóróról menni fog.
(#) KTobi válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
A többlet csatlakozót ki lehet iktatni. (kitöröd, félrehajtod a tüskét) Alapból DVI-D van mindenhol, ahol nincs külön VGA ott van egy DVI-I, hogy lehessen analógot is csinálni. (videó kártyák, alaplapi(proci kivezetés), ez az elterjedt, lehet kivétel.)
Az olcsó kábel lehet jó, de nem biztos. Múltkor HDMI kábelt dobtam el azzal a mozdulattal, hogy kibontottam, fóliába volt csomagolva, nem tudtam az üzletben megnézni. Mikor letekertem az összefogó drótját vitte is a kábel külső szigetelését. Azóta vagy "márkás" (hama) vagy olyan ami megfogható.
(#) Udvari Zsombor válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Egyszerű: rendeljen egy ilyen USB -> HDMI átalakítót és akkor még hang is lesz a tévén!
(Sajnos megvan az ára, de ennél egyszerűbb megoldás nincs!)
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2018
(#) krauszkrisztian válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Szerintem ennyit senkinek nem ér meg ez.
Következő: »»   777 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem