Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   821 / 1117
(#) Firefighter1 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Köszönöm ..Szuper vagy...
Mondjuk HomePremium-ot nem probáltam mert nekem csak Pro kodom van. Esetleg valakinek akonek Pro ja van? Neki megy.
De gondolom mivel a HomePremium meg megy....
(#) Doky586 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Minden ISO egyforma. Egy apró kis szöveges filetól eltekintve, amit amúgy is törölni szoktam (\sources\ei.cfg) mert így a pro és ultimate is telepíthető ugyanabból az isoból..
(#) Firefighter1 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Na ezt nem tudtam.. amugy csak azért bizom az "ujjabb" telepítőbe, mert az enyem 2016os... és akármelyik hp gépet szeretném telepíteni, se lan se semmi driver nem stimmel...
Így még a net se indul hogy a mainboard drivereket leszedjem
(#) Doky586 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
A pendrive-ra érdemes legalább a LAN, Wifi, VGA és USB3 drivert is felmásolnod a gyártó oldaláról..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Azért az install.wim és boot.wim nem feltétlen egyforma ám!
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Összehasonlítottam a Home Premium és a Ultimate kiadás install.wim és boot.wim filejait.
Az SHA ellenörzőösszegük megeggyezik: tehát azonosak !
(#) david10 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok,
Adott egy bányász gép, a HW feléről nem igazán tudok konkrét adatokat mondani (csak holnap tudok), lényegében ATI Raedon (talán 570) videókártya, "bányászásra optimalizált videókártya + bányászásra optimalizált alaplap" marketing szöveg van az alkatrészekre írva, kb. ugyanaz mint egy gamer gép.
6db. videókártya van egy alaplapra rákötve, alaplapból van 5 sor.
A berendezés kb. 1 éve működik kisebb-nagyobb technikai leállásokkal, viszont az utóbbi időben több gép is azt a jelenséget kezdte csinálni, hogy működés közben random megáll a gép kb. 1 perccel indulás után, újraindítás után nem mindig indul el, random lefagy a windows indításánál.
Újraindulás után nincsenek hibaüzenetek sehol se, mindenki végzi a dolgát ugyanúgy mint előtte.
Van-e valakinek rá ötlete, hogy miért állhatnak meg a gépek? Túlmelegedést az első körben kizárnám, mert 2 gép csinálja ezt a jelenséget, tápegységre gyanakszom, de mivel nincsen ugyanolyan fajta tápom ezért a cseréhez az összes kábelt újra kell húzni, ami nagy munka.
Milyen technikai részleteket kell még leírjak?
A választ előre is köszönöm.
(#) pittti válasza david10 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Pedig tápegység gond lesz az - jellemzően a szekunder oldali kondenzátorok elfáradása (kiszáradása) okozza. ESR mérővel pillanatok alatt megtalálható, de legtöbbször szabad szemmel is látható a bűnös (púpos).
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Azt mondtam, nem feltétlen. Pláne az OEM kiadásoknál, ahol különböző drivereket, szoftvereket injektálhattak a wim fájlokba. Nem tudom belülről néztél-e már meg ilyen wim fájlokat, de egyszer érdemes megtenni, meg fogsz lepődni. Pl. windows server2008 telepítőből láttam olyat, amelyik minden kiadást tartalmazta (8 féle telepítő egy csomagban!), de olyat is, ami csak a standard változatot. És nem buherált, gyári lemezről volt szó.
(#) Szabi1 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 1
 
A windows imaging format (WIM) egy fájl alapú lemezkép ("image"). Megpróbálom minél egyszerűbben elmesélni.
Adatokat bizonyos sorrendben lehet elhelyezni fizikai lemezre, lemezfüggően (általában gyártó által meghatározottan és kapacitásfüggően) kiválasztanak egy adott nagyságú bytehalmazt, ezeket nevezzük szektoroknak.
ISO, VHD stb. lemezképek ("disk image") szektor alapúak (az adatokat a szektorok határozzák meg).
A metadata nem más mint olyan adat amelyik információt tartalmaz adatokról.

WIM image esetén a lemezkép ugyanúgy fájlokat tartalmaz, de nem szektorokhoz van kötve, hanem metadatahoz: a metadata tartalmazza a fájl útvonalát, nagyságát, index számát,stb.
WIM fájlt meghajtók, mappák tartalmáról lehet készíteni: A fájl létrejöttekor az első "commit" fájlai az első index számot kapják, míg a második "commit" esetén ugyanarra a fáljba mentve (esetleg más forrásból ugyanabba a cél wimfileba) a következő index számot kapják.
Az első commit után minden egyes új fájl hozzáadásakor megnézi hogy nincs e már ugyanaz a fájl benne, ha igen akkor akár ugyanaz a file több index számot kaphat, így virtuálisan "több indexbe van benne".
Az indexeket úgy is elképzelhetjük mint mappák, az indexek is kaphatnak metadatat, altalaban a windows típusát is tartalmazza (Home, Pro, stb). A wim készítő program (DISM, imageX) lehetőséget biztosít hogy a fájlok tömörítve is legyenek.
Ilyen ésszerű image alkotással fér fel több windows verzió egy darab DVDre.



Annó hardwarefüggetlenül sikerült becsomagolnom a windows xp-t wim-be. Virtuális gépre telepítettem, átpatcheltem a bootfileokat a longhorn betajaval, hogy automatikusan fel tudja ismerni és elinditani az ntldr a megfelelő HAL-t és kernelt.
Az eredmény az volt, hogy kb 13 perc alatt felhúzta wim tiszta telepítésből az op.rendszert, a kb több mint 45-60 percig tartó gyári xp-s telepítővel szemben.

Elnézést az angol szakszavakért, de el akartam kerülni a szakszavak többféle fordításából adódó eltéréseket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2019
(#) misi93 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Rendben a vicc az az, hogy 2 db kártya van és mindkettővel ugyan ezt csinálja, ja és 2 SD kártya olvasóval is próbáltam.
(#) _ampervadasz_ válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Flash tároló formattálására van megoldás, letöltöd a képet, majd leveszed a .jpg végződést és egy futtatható állományt kapsz. Ha eza program ledöglik, akkor nincsen mentség. Win nem mindent ér el, illetve annál is kevesebbet mutat meg. Nem lehetetlen, hogy egy Linux partició, vagy RAID állományt tartalmaz, vagy egyszerűen nem használ fájlrendszert, binárisok tárolására, vagy mindezek kombinációja.
(#) misi93 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Így nem sikerült átírnom, de meglett a program köszönöm. Na egy fokkal előrébb jutottam, még írásvédett is ezért nem akarja leformázni
(#) _ampervadasz_ válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Névtelen04 -linkre jobbklikk, Mentés másként (képen Save As)
Képkiv...01 -kiválasztod, hová készüljön a mentés.
Képkiv...02 -példában HPUSBFW.EXE.jpg látható
Képkiv...03 -HPUSBFW.EXE.jpg átnevezve HPUSBFW.EXE -re


Win nem mutatja az "ismert" fájlok kiterjesztéseit, ezért átnevezni sem tudod, ehhez be kell kapcsolni, ezt az opciót is. Totalcomander alatt egyszerűbb a manőver, csuklóból mutatja a fájlkiterjezstést.

https://helpx.adobe.com/hu/x-productkb/global/show-hidden-files-fol...s.html
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) _ampervadasz_ válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
SD kártya oldalán van irásvédelmi kapcsoló, azt átpattintod és menni fog.
(#) Skori válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Idézet:
„....Az eredmény az volt, hogy kb 13 perc alatt felhúzta wim tiszta telepítésből az op.rendszert, a kb több mint 45-60 percig tartó gyári xp-s telepítővel szemben.....”

Milyen PC-n futott az a virtuális gép? Amikor utoljára XP-t telepítettem, az azért volt mert készítettem egy multiboot-os pendrájvot, amiről Win7, és párféle Linux mellett, XP-t is lehet telepíteni, és ki akartam próbálni a pendrájvot. Emlékeim szerint a telepítés virtualbox-ra talán ha 5 percig tartott.
(#) Kovidivi válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Egyszerűen tönkrement. Ezért nem használok se pen-drive-ot, se microSD-t, se sima SD-t. Egyik nap működik, másik nap már csak olvasni tudod, vagy meg sem jelenik a sajátgépben. Rengeteget próbálkoztam, a végén kettévágtam, és kidobtam a kukába.
(#) gyuszo válasza attika hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Igen a távolabbi a master, a közelebbi a slave.
(#) _ampervadasz_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Az egyszerűbb memóriák biztosan, de ez nem igaz azokra amelyek speciális igénybevételre lettek tervezve. Ott, ahol nagyon fontos a sebesség és a biztonság is, nem is lehet gagyi memóriákkal bohóckodni. Saját tapasztalat. Halott TF és SD memóriát is lehet menteni.
(#) Szabi1 válasza Skori hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Ha jol emlekeszem valami Amd Athlon 1 core, 256 mb rammal szimulálva.
(#) coyote55 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Ez "Halott TF és SD memóriát is lehet menteni. "érdekelne. Pontosan hogyan?
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Most vettem le a gép oldalát, Gigabyte ga-h61m-s1 alaplap van benne. Ezen hogyan lehetne letiltani a perifériák gép kikapcsolása utáni tápellátását?
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Egy hónappal ezelőtt is itt tartottál..

Még mindig nem tiltottad le winben a gyorsindítást?
Ezzel legalább az egérvilágítás és egérlökés=indulást kiküszöbölted volna.

Ha az USB-re kötött ventillátort, lámpát is le szeretnéd állítani akkor biosban a DeepSleep kell.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
A letölthető kezelési útmutató szerint:
Idézet:
„Power On By Keyboard
Allows the system to be turned on by a PS/2 keyboard wake-up event.
Note: you need an ATX power supply providing at least 1A on the +5VSB lead.
Disabled Disables this function. (Default)
Any Key Press any key to turn on the system.
Keyboard 98 Press POWER button on the Windows 98 keyboard to turn on the system.
Power On By Mouse
Allows the system to be turned on by a PS/2 mouse wake-up event.
Note: To use this function, you need an ATX power supply providing at least 1A on the +5VSB lead.
Disabled Disables this function. (Default)
Move Move the mouse to turn on the system.
Double Click Double click on left button on the mouse to turn on the system.”

De ezt Te is megkereshetted volna. Tudom, angolul van, izraelit nem kerestem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Belinkelnéd a hivatkozott manualt? Vagy másik manualt találtam meg ehhez az alaplaphoz vagy valamit eléggé elnéztem... Ugyanis elvileg minden le van tiltva a "Power" fülön, de továbbra is világít minden periféria a gép kikapcsolása után is így elég akár csak meglökni az egeret hogy bekapcsoljon, valamint ehhez sajnos nem találtam jumpert az alaplapon...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
GA-H61M-S1 alaplap
37. oldalon van az idézett szöveg.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szerintem amit ErP nek nevez a biosod. Be kéne kapcsolnod. De ha alvó állapotban van a géped akkor nem az itteni beállítások érvényesülnek. (ezért javasoltam a gyorsindítás kikapcsolását)
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Kösz, megnézem.
Viszont másik dolog hogy vettem egy ilyen LCD meghajtót bontott laptop LCD-hez és kép van de teljesen zizik a színek (már az OSD-nek is)! Mi lehet az a "banális" dolog ami nem stimmel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Az LCD megoldódott: a meghajtó panel túlvezérelte az RGB színeket + fényerőt + kontrasztot, amit az LCD panel nem tolerált.
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Bevált! Először "Enable", utána leállítottam a gépet és minden periférián minden LED menten kialudt!! (Az opció neve alapján sose gondoltam volna hogy az az egy amit aktiválni kellene...)
Következő: »»   821 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem