Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   820 / 1121
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
W8-at nem ismerem. 10en a normál leállítás valójában altatás. W10 en az energiatakarékossági, bekapcs gomb funkcióinál lehet (érdemes) kikapcsolni..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Ne már hogy altatás. Nem vágja az tönkre az ssd?
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
HDD-nél van még érezhető gyorsító hatása, de SSD-nél nincs. Az altatás miatt meg a leválasztható eszközök (pl USB) nem szabályszerű leválasztása gondot okozhat emiatt. Így érdemes kikapcsolni a gyorsindítást.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Köszi. Már ki is kapcsoltam.
(#) szs válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Na, nem mintha bármikor is kikapcsolnám a gépet, de ez meglepő volt. Ha valamiért tényleges kikapcsolást akarok, húzzam is ki?
(#) Doky586 válasza szs hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Az nem elég, hibrid alvást csinál a kernelen (de a programokat leállítja). Azaz a hdd-re menti. (hogy áramszünet után is meglegyen, de ez HDD cserélgetéskor gondot okoz)

Vagy kikapcsolod a gyorsindítás funkciót, vagy parancssorból (!) tiltod mindenestül a hibernálást..
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Létezik olyan vírus ami az alábbi dolgokat nem engedi megnyitni? lomtár meghajtó vezérlőpult energiagazdálkodás. Eddig jutottam a hibakereséssel és irány a formázás és újratelepítés.
(#) nagym6 hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Üdv. Jóismerősöm kapta alábbi emailt, mit jelenthet, megszűnik a "gmail" fiók? Nem tudom mi a Google+, a "+" jel mit jelent. Nekem is van Gmail-em, én nem kaptam ilyen üzenetet.
Köszönöm.
Idézet:
„Azért kaptad ezt az e-mailt, mert fogyasztói (személyes) Google+-fiókkal rendelkezel, vagy Google+-oldalt kezelsz.
2018 decemberében jelentettük be, hogy 2019 áprilisától a fogyasztók számára elérhető Google+ szolgáltatást megszüntetjük. Ennek oka az alacsony kihasználtság, valamint azok a nehézségek, amelyek az ügyfelek elvárásainak megfelelő, sikeres termék karbantartása során felmerültek. Köszönjük, hogy te is hozzájárultál a Google+ közösségéhez. Az alábbiakban a következő lépéseket ismertetjük, például azt, hogy miként töltheted le a fotóidat és más tartalmaidat.”
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2019 / 1
 
Már találtam róla infót, mindent tudok.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2019 / 2
 

Beleestél abba a hibába, amibe néhányan szoktak: kérdeztél, és csak annyit mondtál végül, "megoldódott". Hát aki ugyanerre kíváncsi, vagy csak a kérdésed miatt izgult bele, az ennél többet vár...
Szóval:
-Dehogy a Gmail fiók szűnik meg, a G+ az egy Facebook-ra hajazó, azt legyőzni, vagy legalábbis azzal jól konkurrálni kitalált Google-s dolog akart lenni. Nem igazán lett sikeres, így az lett a sorsa, mint végülis a magyar IWIW-nek. Semmi baj vele, csak a csekély érdeklődésre való tekintettel nyassz.
(#) golem hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Jóestét!
Lenne egy olyan prblémám a gépel ha halgatom a zenét ez legyen Youtube vagy Aimp és ha gépelés közbe nyomkodm a Caps Lock, Num Lock gombokat akkor van egy recsenés szerü zaj de csak akkor halatszik mikor a zene szól amugy ha nem halgatok zenét akkor nem hallatszik.
(#) Dióda hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Üdvözletem!

Nos hol is kezdjem.
Csináltam egy nagyobbnak mondható erősítőt passzív előfokkal ami rendben is működik ahogy kell.
Viszont előjött egy probléma ami eddig nemnagyon volt, vagy legalábbis nem volt hallható és számottevő.
Sajnos rá kellett jönnöm hogy a gépem hangkártyája határozottan zajos. Próbaképpen kipróbáltam egy usb-s hangkártyával amit itt a HEstore-ban is lehet kapni és némileg javult a dolog.
Nos azon gondolkodtam hogy kellene egy egyszerű de jó paraméterekkel rendelkező hangkártya ami eléggé jó zajszűréssel rendelkezik a gép felől jövő zavarokal de ebben bevallom kissé láma vagyok hisz annyi fajta van hogy az már csuda. Ami megnehezíti a dolgot hogy linux alá kellene.
Ha esetleg valaki már kisérletezett ilyesmivel és tud valami jót ajánlani azt szivesen venném.
(#) KTobi válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Biztos nem földhurok okozza a gondot? Másik tényező a táp minősége. (Az USBs olcsó kis kártyák legtöbbször elég ócskák, ha az jobb hangot ad, akkor gond van.)
(#) Dióda válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Földhurok nem okozhatja mert bemeneten trafós leválasztás van (dibox).
Illetve nem földhurok dolog mert nem medve van hanem szószerint zaj . Legfőképp magas hangerőn zavaró sercegő zúgó hangról van szó. Kábel gond sem lehet mert ic kábelen megy át a jel.
Lehetséges hogy a gép táp-járól jön át ez a zaj sőt valószínű nagyon is.
Viszont kezdenem kell vele valamit . Mivel itx gép linux-al nembiztos hogy a tápcsere sokat dobna a latba.
Ráadásul egy zajos hangkártya sokat nem javulna tőle.
(#) mugab válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Kezdd azzal, hogy a táp védőföld részét leszigeteled és úgy dugod a konnektorba. Ha megszűnik a zaj akkor csak a szokásos...
(#) Dióda válasza mugab hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Ezzel semmit sem érek el mert mint írtam dibox-os a bemenet.
(#) Gombszem válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
A végleges, és tökéletes megoldás a galvanikus csatolás elhagyása. Azaz optikai csatoló használata. Minden profi hang cucc ilyen. Ott semmilyen zaj nem jut át, akár a tápból jönne, akár a földhurokból. Egy baja van, hogy drága.
(#) Inhouse válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Dibox trafós, az is galvanikus leválasztás.
(#) Gombszem válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Ezt a technikát nem ismerem, de a trafón analóg jelet szoktak átvinni (illesztő trafók, mikrofon trafók). Ha így van, akkor az analóg hangjellel együtt megy minden zavar, ami a PC-ben keletkezett bármilyen forrásból. Azt nehezen hiszem, hogy ez a trafó digitális jelet vinne át.

Az optikai átvitel a még tisztán digitális hangjelet viszi át, az analóg konvertálás előtti pontról, így abban semmilyen, a tápból, a földhurokból, félvezető zajból, stb. eredő hibajel nincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) attika hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Sziasztok.
Több mint 10 éve nem használok asztali gépet és egy kicsit megkoptak az emlékeim.
Ha az alaplapon a primary ide csatlakozóra rádugok egy winchestert akkor az alaplaptol a legtávolabbi csatlakozón masterkent kell jumperelni a meghajtót és a kozelebbin meg slave-ként?
Ez akkor is így van ha csak a közelebbi csatlakozóra dugok meghajtót?
Valamiért úgy rémlik, hogy ha csak egy meghajtó van a kábelen akkor a kozelebbire kell tenni a mastert.
Ha két meghajtót használok akkor a távolabbi a master a közelebbi meg slave.
(#) uniman válasza attika hozzászólására (») Ápr 7, 2019 / 1
 
Hello! Hajnali 3-kor ezen agyalni!?
Aztán létezik a 40-es mellett 80 PIN-es kábel a 66 MB/s és 100 MB/s Ultra DMA módokhoz , amelynél van "CS" (Cable select) jumperolási mód is...
A 40-esnél mindegy, hogy hová dugod a HDD-t, csupán szabadon álló kábeleket a számítástechnikában nem illik hagyni, ezért kell a végére dugni az egyedülálló HDD-t (azon vannak a lezárást biztosító elemek). Persze közepére csatlakoztatott HDD is működmi fogy...csupán érzékenyebb lehet a zavarforrásokra.
A 80-as kábelre dugott "CS"-re jumperolt HDD-k esetében, pedig attól függ hogy master vagy slave lesz-e, hogy melyik helyre kerül a kábelen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2019
(#) Tomi111 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
A hajnali három ismerős. Gondolom éjszakai műszak egy cégnél. Dolgoztam én is tizenévvel ezelőtt meósként folyamatos műszakban. Annyi honfoglalót játszottam akkor, már sok kérdés ismerős volt... Azóta sem játszottam. Itthon nincs rá idő.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Ápr 7, 2019 /
 
Üdv a fórumozóknak.Tud valaki segíteni problémám meg oldásában?A következő lenne az,Két napja vettem egy ASUS tabletet egy százasért,A mai napig bekapcsoláskor kérte a jelszót a gépét.De ma már nem fogdta el,Az üdvözlő képernyő bejön.Kéri a jelszót majd írja ""érvénytelen jelszó"" Nincs tovább ,Win 10 van a gépen.telepítve adták,A jelszót nem feledtem,Kösz a segítséget.
(#) Doky586 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ékezet, CapsLock, vagy nem jelentkeztél be MS fiókba..?
(#) misi93 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Igazából a problémám, annyi lenne, hogy van egy SD kártya aminek ismeretlen fájlrendszere van.
A windows látja de nem tudja leformázni egy két programmal próbáltam, de semmi.
Arduino-val próbáltam, hátha sikerül formázni, de ott valami hibakódot írt (20 FF).
Linux alatt nem látta az SD kártyát.
Van valamilyen megoldás rá?
Ami mondjuk nem kérdez semmit ( a kártyától) és dúrja lefelé az adatokat róla?
Vagy kuka?
(igazából egy 2GB-os kártya kolegámé, csak megigértem neki megteszek minden tőlem telhetőt, hogy megmentsem neki ezt... nyilván ha nem hát nem...)
Segítséget Köszönöm!

Szerk:
Lemezkezelőben látni, de új kötetet nem enged csinálni, mert ez a hibaüzenet fogad: Az eszköz nem áll készen"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) Doky586 válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Idézet:
„Van valamilyen megoldás rá?
Ami mondjuk nem kérdez semmit ( a kártyától) és dúrja lefelé az adatokat róla?”

Van. win alól parancssorban a Diskpart. Azon belül list disk, select disk, CLEAN. Ezután vissza lemezkezelőbe, partíciót létrehoz, formáz..
(#) misi93 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Hmm. nekem nem sikerül. DiskPart has encountered an error: Az eszköz nem áll készen.
See the System Event Log for more information.

hibaüzenet.
(#) Doky586 válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Akkor az hibás. Vagy a kártya vagy az olvasó.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne szives valaki akinek van dvd-s Win7-je hogy megpróbálja a Microsoft oldaláról a koddal letölteni a legujabb verziót?
Van 4 HP-m liszenszmatricával, meg egy "sérült" win7 dvd-m szintén liszensz matricával, de nekem nem engedi letölteni!
(#) Doky586 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
x32: Bővebben: Link
x64: Bővebben: Link
holnap 17-ig.
Következő: »»   820 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem