Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   838 / 1121
(#) Lacika válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A műhely gépen ( P4-2700Ghz, 3 giga ram) UBUNTU 8.04 - 32bites, (akkor még nem volt 64bites kiadás...) megy, tönkretehetetlen, nem engedi magát , sima user nem tudja tönkretenni... A 10.04-et viszont igen.... Vissza is sírják sokan, hogy még egy ilyen jó OP rendszer már nem lesz. (tudom, az XP-t is sirassák...) Tényleg , igaz,... upgrade volt 10.04-re, de ott mindenféle nyűg volt, downgrade lett a vége ... ( ha valaki nem tudná, akkor linux alatt soha nem telepítünk újra, mindent vissza lehet "fejleszteni") mert ugye a forrásból telepített programok, nálam elektronikaiak, nem biztos, hogy az újabb rendszeren menni fognak, és nekem nincs (senkinek sincs) kedve, de főleg ideje ezt újra visszarakni. {{Csupán zárójelben jegyzem meg, hogy ezalatt a Skype 4.1.xx-32 bites a mai napig vígan megy, csak kicsit meg kellett buherálni...}}
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 / 1
 
Windows CE 5.0
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Manapság analóg tuner kártyát példának okáért digitalizálásra lehet használni. S-Video kábellel összekötve egy jó S-VHS videomagnóval remek képminőséget lehet elérni
(#) cupika97 válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Pontosan ezt csinálom épp most. Sony magnó, scart->SVIDEO-> Avermedia AverTV Hybrid Super 007 kártyával. Csak gondba futottam. Kaptam egy Video-8-as kazettát, és a régi kamerám már nem működik...
(#) Lacika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nekem a Winfast kártyához még megvan mind a három CD, amit adtak hozzá, ámbár én ezt nem tudtam használni és nem is volt rá szükség linux alatt, nem dobtam ki, hátha jó lesz ez még valakinek XP alá való... Amennyiben kellene, írj privátot, felrakom a repülőpostára, 33 napig ott tárolják ... a linket megadom... Ide nem rakhatom ki a linket, mert az kalózkodás lenne???

Admin/Moderátor mit szólsz hozzá, kirakhatom ide a linkjét???
(#) coyote55 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Én VHS kazetták digitalizálására használtam. Rádióként egyébként még működhet.
(#) Doky586 válasza Lacika hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nekem is van egy P4 gépem 3GHz és 3GB ram. Én win7x32-t tettem rá, mert a linux sem használta kevésbé a procit és az nagyon ismeretlen volt számomra, a P4-em nem támogatja az NX utasítást (se az EM64T-t) ezért a win10x32 telepítője be se bootol rajta, csak a win7 vagy XP..

Video digitalizálásra a rendes gépemen win10 alatt van lehetőségem (composit, svideo, DVB-T1) de kedvet csináltatok és előveszem az ősrégi ADS DVD Xpress eszközömet és rádugom majd a P4-re..

Van WM6 (winCE) PDA-m (GPS) amely térképét még frissítgetem, de az nem 'igazi' számítógép..
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) coyote55 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Saját építésű, ULA mentes ZX81-el kezdtem, majd szintén saját építésű Apple ][ következett. A kezdeti X86-os gépeket ezzel "megúsztam", már a 486-os korszak vége felé adtam el az almát (ó én balga! ). Akkor szereztem be egy AMD 486 DX4/100 as gépet. Azóta szinte minden gyártó processzora, alaplapja megfordult a kezeim között, kivéve az AMD Slot A rendszert. Az valahogy kimaradt, manapság pedig már ritka, mint a fehér holló, az ára pedig horror. A kedvenc gépem egy Acorp 5Ali61 lap, AMD K6-III+ 500 MHz-es processzor (természetesen felhúzva 600-ra ) 128 MB PC133-as RAM, Windows 98 SE op.rendszer. A 98-at napi szinten használom, az van a retró gépemre telepítve
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) Doky586 válasza coyote55 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
És win98-alatt mivel böngészel a neten?
Pl ha le kell tölteni drivert valami gyártótól, stb.

Nálam még a HE oldala se jön be virtualbox alatt w98 IE6.0 alatt a TLS 1.2 hiánya miatt, ezt még az XP sem tudja (IE8).
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Miért kellene böngészni a neten?
Két egymástól teljesen független dologról van szó. Egyrészről használjuk a számítógépet valamire. Mindegy hogy mi, az interneten elérhető erőforrásokra ritkán van szükség. Másrészt a ott van az internet, a maga reklámjaival, az állandóan "frissülő" információkkal, mindenféle rosszindulatú szoftverrel. Egy projekt elindulásakor összeszedjük a szükséges erőforrásokat, utána a saját munkánkhoz szükség esetén hozzátesszük az adott alkatrészről fellelhető erőforrásokat, amiket már begyűjtöttünk. Nagyon jól el lehet lenni az internet nélkül is.
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
OK rendben. Tehát te erre nem szoktad használni a számítógépet.
(#) Inhouse válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Böngészésre már tényleg nem igazán alkalmas a Win98SE. Https már nincs, manapság pedig már alig van http-s oldal. De pl. a Thunderbird utolsó erre alkalmas verziója még működik, régi programokhoz is ideális. Bár kicsit mazohista megoldás, vagy a lustaság szüli, de nálunk is él még 4 ilyen gép napi használatban.
(#) Udvari Zsombor válasza Lacika hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Nem kell. Már minden működik, csupán DScaler verziót kellett váltanom (lefelé)...
(#) Udvari Zsombor válasza coyote55 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Mióta nem a kártyám saját programját használom, azóta nem tudom használni a kártya rádió tudását, bár nem tudom hogy a DScaler tud-e rádiót is...
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 28, 2019 / 1
 
Idézet:
„Már minden működik”

Idézet:
„nem tudom használni a kártya rádió tudását”

Most akkor melyik állítás igaz? Ennek tényleg soha nem lesz vége!?
(#) coyote55 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
A retro gépem méterekre van a nettől, nem is szándékozom ráengedni.
A "normál" géppel leszedtem mindent, ami kell, és pendrive-on átmásoltam.
Nem vagyok olyan bátor, hogy IE-t használjak
(#) Doky586 válasza coyote55 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Pedig az igazi retro érzést csak IE6-al böngészve élheted meg..
Esetleg Netscape Navigatort használva, de szerintem az se viszi a mai oldalakat.
(#) Gabó válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
De ha meg meg jobban retrositani szeretned, akkor kell hozza egy jo kis betarcsazos internet xd
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Egy öreg Fujitsu-Siemens laptopon, WinXP-vel, és Firefox 34-el simán megy ez az oldal.
(#) Doky586 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Miből gondolog hogy én nem betárcsázós internettel használom..?
Igaz nem drótos és nem sípol, hanem bluetooth és max 1Mbps, de betárcsázós.

Az újabb fajta telefonok már nem ezt a sorosportos verziót használják és más címet is kapnak és
nemis betárcsázósként jelennek meg a PCnek (szabványos Bluetooth modem) hanem szélessávúként.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
"Minden működik" = a kártya rádió tudását úgysem használom, mivel nem az eredeti programjával használom ezért nincs rádió (vagy csak én nem tudom hogy a DScaler tud-e olyat is) és nincs távirányító támogatás sem... De már megszoktam...
(#) toma3757 hozzászólása Aug 29, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy asztali gépem ami egyik napról a másikra meghibásodott. Feltettem már más fórumon is ezt a kérdést, de nem igazán kaptam kielégíő választ szóval megpróbálom itt is, hiszen nem szeretnék fölöslegesen alkatrészeket vásárolgatni.
HIbajelenség: BIOS betöltés közben kifagy, szóval nem tudok bejutni a BIOS-ba.
Lehúztam a HDD-t, úgy már túljutottam a BIOS-on, tudtam live usbről bootolni is.Ott lefuttattam egy smartmontools tesztet ami itt van. (Nyilván miután menet közben rádugtam a hdd-t)

Maga a gép:
Alaplap: Asus F2A85-M - most frissítettem BIOS-t (miután lehúztam a merevlemezt,hiszen csak úgy jutok tovább rajta)
HDD: WD Blue WD10EZEX
Táp: FSP Hexa HE-400
Proci AMD A6-6400K
:
Következőket próbáltam már, egyik sem működött:
-CMOS reset, 3V-os elem 3.11V-ot mértem
-Tápcsere - ugyan úgy jelentkezett a hiba
-Memtest - hibátlanul lefutott
-2*2gb ram van benne, kivettem az egyiket próba majd csere de semmi
-Sata kábelcsere,másik sata port

HDD-t másik gépbe rakva működik (másik gépem régebbi, csak SATA2 támogatással rendelkezik az alaplap).
A hibás gépbe rakva egy másik hdd-t(ami sata2) szintén bootol, működik.
Annyi még hogy a gép amiről szó van sata3 (lap+hdd) a csere viszont sata2(lap+hdd). Nem tudom mennyire érthető, de ebből az adódik, hogy amikor hdd-t cseréltem azzanl együtt ugye kompatibilitási módba kerülhetettt a vezérlő)


Valaki találkozott már hasonlóval?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) bbb válasza toma3757 hozzászólására (») Aug 29, 2019 / 2
 
Nagyon rövid gugli keresés (wd blue halts booting voltak a kulcsszavak) után azt mondhatom, nem vagy egyedül: sevenforums
Ebben a fórumban megoldást is kínálnak rá!
Miután sikeresen beindítod on the fly - tisztítsd meg a boot részét (diskpart -> clean), majd újrainicializálás és győzelem. Legalábbis a fórumban kettőből kettőnek bevált ez a módszer.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Azt elfelejtettem leírni, hogy ezzel persze az adatok ugranak róla, így ha fontos holmik vannak rajta, akkor azt előbb mentsd le!
(#) toma3757 válasza bbb hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítséged!
Máshogyan közelítettem meg a dolgot sajnos, nem tudtam, hogy a BIOS-t megakaszthatja a diszk detektálás, így nem egyből hdd-vel kapcsolatosan kerestem, hanem bios-szal.
(#) Alkotó hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Ebben a kérdéskörben sokat segítene néhány bölcs tanács.
(#) adapter válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Saját tapasztalatként jegyzem meg (a többiek már leírtak pár fontos adatot) az üzemidőre vonatkozó gyári adatok erősen túlzóak lehetnek. Egyes típusoknál akár fele sem. Ha nem sarkalatos, akkor majdnem mindegy...
Ha sikerült konkrét típusra szűkíteni érdemes úgy is utána kérdezni/olvasni egyes szériák például gyengébb zsanérral készültek (cégnél nem is egy ilyen akadt, még Dell-ben is előfordult) vagy más tulajdonságaik miatt lett ellenjavallt az egyébként tetszetős konfiguráció...
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Szerintem minden ötletelő a legfontosabb kérdést hagyta ki.
Mennyit szánsz rá?

S ezután jöhet a többi kérdés is...
Melyik egyetemre megy - vajon miféle programokat kell telepíteni még a gépre?
Mennyit fogja hurcolni és milyen távon, milyen közlekedési eszközzel?
Mire fogja használni?

Pl. ha rajzolni kell, akkor egy legalább fullHD képfelbontású géppel kell kezdeni, s minimum 15" méretben, hogy ne follyon ki a szeme. Persze mégjobb egy 17"-os gép, de az már inkább 7-9kg, míg egy 15"-os is 3-5kg. Nem mindegy mennyit cipel magával. Ha csak jegyzetelgetni kell, akkor meg a 10-12"-os gép is elegendő, s az súlyban is csak 0.5-2kg.

A választáshoz komoly szempontrendszert érdemes kialakítani, s aszerint átgondolni, különben csak a szívás lesz vele. Mivel lányról van szó, a végén még érdemes megkérdezni tőle a nekik legfontosabbat is - milyen színűt szeretnél? Azt hiszed viccelek, de nem. Nekem volt már ilyen tapasztalatom, s bizony a rózsaszínű gépek közül én már nem tudtam választani (technikai paraméterekben ugyan az volt mind, csak a szín és a gyártó tért el), ekkor jött a delikvens. Az eredményt pedig a honlapomon láthatod - így vigyáz rá egy lány, akinek a szülei azért nem dúskálnak az anyagiakban, s nagy nehezen összeszedték a lánynak tanulásra szánt laptopjára a pénzt. Minden nap hurcolta magával, odavágta mindenhez, nem volt gond, ha reccsent.

Nekem a saját (értsd nem céges) laptopom egy "noname" kínai, magyar brandingelt ATD 10"-os érintőképernyős gép. Nem erőmű, viszont nem is mai darab - cserébe a 1018-as kis CNC-t elviszi win10 alatt Lenovo gépekkel még nem volt bajom, ha viszont bármit kell javítani, akkor egyrészt kiváló szerelési útmutató van hozzájuk, másrészt könnyű velük bánni. Minőség/ár arányban nagyon jól teljesítenek. Mostanában kaptam egy fehér színűt, bár a külseje törött - szintén egy lányé volt -, a belsejével nincs gond, remekül működik (ha egyszer rászánom magam, hogy nekikezdjek, akkor Arcade játékgép lesz belőle).
(#) Gombszem hozzászólása Szept 4, 2019 /
 
Véletlenül ránéztem a helyfoglásra a Total Commander-el. Nagyon eltérő adatokat adott a teljes, a tényleges, és a számított érték között.
Az egyik gép Win7/32, a másik Win10/64. Ez utóbbinál kb. 40% a különbség a teljes és a számított között.
Az már csak apróság, hogy a szabad helynek jelzett érték sem teljesen egyforma. Ez hogy lehet?
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 4, 2019 /
 
Helyfoglalást nem filekezelővel kell nézegetni hanem a TreeSize Free progival...

Ez már nem FAT32.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2019
Következő: »»   838 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem