Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   837 / 1120
(#) MakSamu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
RAW partícióról easeus programmal tudtam menteni windowsból. Próbáld meg. Merevlemez RAW partíciórónál működik, de SD kártyán még nem próbáltam.
(#) _ampervadasz_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
720P -ig rendben leszedi, viszont felette már nem. Azért köszi a segítséget.
(#) Gombszem válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 23, 2019 /
 
720p felett semmivel sem szeded le ingyen. Ezért már pénzt kér a Youtube. Hacsak kivételesen nem ment fel egyes klipeket.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) cupika97 válasza MakSamu hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Sajnos semmilyen programmal nem sikerült visszahozni a képeket.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Hát, szerintem nem sokan mondhatják el magukról hogy Windows 3.1-től Windows 10-ig (a szerver verziók kivételével) mindegyikkel volt már valamilyen tapasztalata!
(#) Kovidivi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
A normális ember loholva fut a legújabb dolgok után, olyan gyorsan fejlődik a technológia. Hol van itt idő Win 3.1-re, mikor a Marsot műholdakkal akarják felmelegíteni, hogy lakható legyen???
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
De azért vagyunk itt többen is akik még a Windows 2 programmal kezdtünk a 286-os gépeken!
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Azért akadnak olyanok.
Még ha a System360-at vagy a PDP8-at emlegetted volna! Esetleg lyukkártyát használt valaki élesben?
(#) vargaf válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
A régi NDK Robotron számítógépeken még lyukszalagot, az ESZR R20-as gépen lyukkártyát használtam.
(#) Szasza9668 hozzászólása Aug 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Szereztem egy hdd hibás nsa210-et.
Hdd csere, hipp hopp elindult. A problémám az lenne, hogy a második routerre van rákötve és jó lenne elérnem távolról a tartalmát. Az elsö router egy digi-s alap valami jó lassú wifivel. A második egy N-es piszok gyors wifivel. Ehez kapcsolódik a nas kàbelen. Mivel lehet egy megoldani az állandóan változó külső ip-t?

Portokat tudok nyitni, meg van halovány elképzelésem a hálózatokról.

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2019
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 1
 
Dinamikus DNS a kulcsszó. Nézd meg melyiket támogatja a NAS, arra regisztrálj be, kinyitod a megfelelő portokat és kész is. Persze miután szólsz a diginek, hogy vegyen le a NAT-olt hálózatról, mert neked fontos, hogy kívülről elérhesd a dolgaid.
(#) MakSamu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Nekem volt már tapasztalatom mindegyikkel. A win95 a kedvencem.
(#) rucus válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Aug 25, 2019 / 2
 
Szia. Ingyenes és mindent leszed ha kell max. felbontással.

https://yd.3dyd.com/download/
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Köszi!
(#) nedudgi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 26, 2019 / 1
 
A Digi routert átállíthatod "bridge" üzemmódra, így, ha már megtörtént a NAT megszüntetése, az eredeti routert is használhatod - amennyiben támogatja valamelyik ingyenes dinamikus DNS szolgáltató. Emlékeim szerint a No-Ip működik.
Nem kell mást állítani a régi routeren, mint a WAN csatlakoztatás paramétereit.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2019
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 26, 2019 /
 
Segítsetek! Újratelepítettem a TV tuner gépet Windows Vista Ultimate-tal, és egyszerűen nem tudok hangot kicsikarni a WinFast TV2000 XP kártyámból! Megpróbáltam feltenni a hangkártya driverét, viszont akkor nincs "playback device"! Mit csinálhatnék??
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Hali!
Nézd meg melyik oprendszer az utolsó amit a gyártó támogat, azt az oprendszert tedd fel.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Közben találtam egy jó drivert, viszont a TV tunernek továbbra sincs hangja! Teljesen mindegy hogy mit állítok be, a DScaler ugyanúgy teljesen néma!
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Ha T com-os vagy akkor miért nem használod az alkalmazásukat?
(#) cupika97 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2019 / 3
 
Megbocsáss, de veled mindig csak a gondok vannak itt... Vista? Használ valaki olyat hogy vista? Majdnem minden nap a tv tuneredet kell olvasni, és már ténleg nagyon unalmas.
(#) Szasza9668 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
A digis routerre csatlskozik kábelen 2 másik router és több szabad rj45 csati nincsneki. Csak az 5ghz routerre fogom tudni rádugni. A másik router messze a pinyóban van "eldugva" és oda meg erős áramú kábelen megy ki a jel, ez a router nem is lényeges csak a műhelyes gépen használom, néha a telefon is csatlakozik a wifi jelére. Egyébként ez csak 2,4ghz tud.
A natolás negszüntetése még nem történt meg. A dyndns szolgáltatókkal már ismerkedek. Remélem sikerülni fog összehozni!

Köszönöm mindenkinek!
(#) Szasza9668 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Bakker! A 286 megvolt. Dos 5.0 és win 3.0 hasítottam annak idején.

Időrendben az alábbiak voltak nekem:
videoton tv játék
zx spectrum
enterprise 128
c64
286
486 dlc
p1
p2
p3
p4 celeron
p4
i7 2nd gen. most is ezt használom. (laptop)
core2duo asrock ion3d ez a műhelyes mindenes.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ezt honnan vetted? Keszthelyi vagyok és HirSat-nak nevezik a szolgáltatómat, a PCI kártyám pedig tulajdonképpen analóg tévékészüléket varázsol a számítógépből.
Időközben kellően berágrtam az egészre és XP-t raktam a Vista helyére...

cupika97! Úgy tűnik hogy jó esély van arra hogy ma megoldódnak a dolgok és békén hagylak titeket a tuneremmel. (Régi gép alacsony specifikációkkal... Nem csoda hogy problémázik...)
(#) Udvari Zsombor válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nekem csak (teljesség igénye nélkül):
Intel Celeron
Intel Pentium D
Intel Centrino Duo (XP laptop)
AMD Athlon XP M (XP laptop)
AMD ??? (Win8 laptop)
Intel I3 {ezt használom most]
Én már a kétezres években nőttem fel, úgyhogy tv játékokhoz és ZX-hez már nem volt szerencsém, viszont Win98-hoz még igen (apám gépén az volt)... Nincs semmilyen konzolom és a mai játékokat sem ismerem...
(#) Epu2 hozzászólása Aug 27, 2019 / 1
 
Szerencsés emberek vagytok Szasza9668 és Zsombor! Soha nem volt elég pénzem számítógépre úgy, hogy mások levetettjét, vagy összetákolt gépeim voltak. Mindketőtötög gépei voltak, de pluszban
386
A 286-osból és a 386-osból több féle is.
486 Vesa lokálbuszos 120MHzes volt, de Verte a P100-ast, csak nem volt megbízható.
AMD 64 egy és két magos
Az I3-as üzemképes, de mini kivitel. SSD-vel ma is használható lenne.
I5 négymagos, ami most is karcol. Igaz ezt kaptam.
Egy új gépem volt egy P3, aminek alig vártam a gari lejártát, hogy alaplapot és procit cserélhessek, 330 MHz-ről 950 Mhz-re, A CS miatt.
Apródonként egy kocsi ára belement. Volt is mit bontani.
Rendszerekből a W3.1, W3.11, W95; W95 explorer, W98, W98SE, XP, W7 a mai napig.
W98SE, XP és W7 amivel meg voltam, vagyok elégedve.
Más rendszereken is dolgoztam, de nem voltam elájulva.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) Doky586 hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Milyen unsupported oprendszert (XP vagy régebbi) használtok még ma is (heti szinten)..?
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Xp-t, szinte napi szinten. Minden indítása után kiírja a böngésző (Chrome) hogy már nincs támogatva az oprendszer, így nem fogom megkapni az elképesztően fontos frissítéseket. Na bumm. Bezárom az első lapot ahol ezt kiírja, nyitok egy újat és böngészek.
Természetesen ugyanaz a víruskereső a fejlett tűzfalával amit a 10-esen is futtatok, ezen is ugyanúgy működik a háttérben, napi frissítéssel. Szóval gond egy szál se.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Kiderült a probléma: DScaler 4.2.2 valamivel összeakadt és akadályozta a tuner hangját, viszont a 4.1.15 elsőre megszólalt!
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ha a 100% offline TV tunerhez használt (másodlagos) gép is számít akkor XP-t használok napi szinten (egészen tegnapig Windows 2000 volt rajta)...
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Analóg tv tuner..? Azt mire lehet manapság használni..?
Következő: »»   837 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem