Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   866 / 1116
(#) bbb válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
20 körül kapsz pl. használt lenovo M82 gépet. Az jó választás, stabil, megbízható konstrukció (én munkában is ezt használok 6 éve, jelenleg win10x64 fut rajta vidáman).
(#) Doky586 válasza zsa hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
137GB: Mi volt a gond?
(#) zsa válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Ezt hdd re kérdezed gondolom. Alaplap nem kezeli sata hddt , sata pata adapterel oldottam meg, de igy is bios 137gb nak látta az 500gb os hddt. Xp hálla ennek ellenére felismeri 500gb os hddt és tökéletesen kezeli a tárterületett. Hibája csak annyi a dolognak hogy kb 1000kb/s al tud írni a hdd-re igy, olvasás is lassabb. Normál boot idő kb 30 mp a xp nek, most pedig közzel 1.5 perc kell a betöltésre. Már ez nem zavar célt igy is kiszolgálja. Uj hiba Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Innen valami lapot.
Pl. ez, amiben szerepel a H61 rész, az ok lesz neked.
Gyakorlatilag mind kompatibilis vele, azt veszel, amit szeretnél, csak 1155-ös foglalat legyen.
Innen procit, Mind jó kb.
cpu.userbenchmark.com-on össze tudsz vetni procikat könnyen, mindjuk alapnak vedd az i3 2120-at.
Pl. ez a konkrét 3470 nem rossz. Eladót is ismerem, megbízható.
De ha van olyan 35 pozitívuk nulla negatívval, akkor már megbízható tagok.
Lehet úgymond félkonfinot is venni, nem fix, hogy mi jár hozzá, de alapból lap, proci, hűtő és legtöbbször RAM.
Pl ez 30-ért 8GB RAM-mal.
Nem a legjobb ár, de ha szállítani is kell, akkor előny, hoyg egy postában eljön.
RAM-okat itt találsz, bármilyen DDR3 asztali RAM jó, 1333MHz min. ajánlott.
A konkrét ajánlatok nagyon rövid ideig élnek, így ha látsz valamit, ami tetszik, határozottnak kell lenni.
Félkonfigból valószínűleg 25 alatt megtalálható ez egyben is, ha szerencséd van.
Elég sok külsős linket nyomtam, remélem nem gond, nem reklámozom az oldalt, csak segíteni akarok
Privátban is írhatsz, hogy ne tolja tele a topicot.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2020
(#) Kari55 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Köszönöm szépen, valószínű keresni foglak ha eljön az ideje a választásnak. (most pillanatnyilag le vagyok égve)

Kösz a linkeket.
(#) Massawa hozzászólása Márc 13, 2020 /
 
Egy kérdés. Az egyik PC-hez 2 monitor van kötve. Kb oktober ota, bekapcsoláskor a második monitor csak kb 10 perccel késöbb indul. A fö monitir DVi-n van kapcsolva a másk VGA-n. A bekapcsolás után a második monitor LEDje villogni kezd, de kép nem jelenik meg. Kb 10 perc mulva elindul és rendben müködik.

Mit kéne megnéznem? Ha jol emlékszem valamilyen upgrade után keletkezett a hiba, de nem tudom mitöl. A gép W7-pro 64bit.

Kösz
(#) deebo válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2020 / 1
 
Kondenzátorhiba miatt indulgat a villogó ledes monitor tápja, amíg egyszer csak sikerül neki.
(#) Massawa válasza deebo hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Nem tudom, de a menü viszont azonnal megy.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy: Van egy HP Pavilion dv6700-as laptop.Fölül meg baloldalt a képernyő szélén kis folyás van a képernyőben. Utána néztem ebben egy 15.6"LP156WH4 40 Pin-es (egysoros) képernyő van.
A kérdésem az lenne hogy: Van egy Fujitsu képernyőm csak annál más a 40Pin-es lábkiosztása( 2x20-as).A 2x20-ast nem lehetne megcsinálni a 1x40-esre? Vagy ha elvágom a szálakat nem tudni ki kivel van? Csinált már valaki ilyet? Megoldható? Válaszokat köszönöm!
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Kell a Fujitsu típusa, de szerintem LVDS lesz, szóval felejtős, ha nem LVDS valahogy a HP.
A HP kijelző típusának is kéne a vége, mert ez nem a teljes típus.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Értem! Akkor a HP-t szét kéne bombázzam, Akkor lehet hogy egyenlőre marad így.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Kapcsolási rajzok alapján lehet LVDS a HP kijelző, de ellentmondó információk vannak. Viszont a kijelzők vastagságának is azonosnak kell lennie, illetve mindkettőnek ledesnek vagy CCFL-ne kell lennie.
Típus alapján 30 pin eDP-nek kéne lennie, rajz alapján LVDS-nek, a kijelző típusának eleje alapján meg a végződéstől függően LVDS vagy eDP is lehet, és még az sem egyértelmű, ledes-e.
(#) SzakiLaci válasza Massawa hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Idézet:
„Az egyik PC-hez 2 monitor van kötve. Kb oktober ota, bekapcsoláskor a második monitor csak kb 10 perccel késöbb indul.”


1.) Elsőként kipróbálnám, hogy ha megcseréled a 2 monitort, akkor a másik kezdi ugyanezt csinálni?
- Mert ha igen, akkor egyszerűen szoftveres a dolog azaz amikor betölti a rendszert és aktiválódik a "kiterjesztett képernyő", akkor fog csak bekapcsolni.

- Ha ugyanúgy később kapcsol be ugyanaz a monitor, akkor hardveres a gond.
Én innen szoktam rendelni "könyvelésileg selejtezett" márkás használt darabokat számlával garival.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Az egész képernyőt nem bombáztam szét,(mármint a hp-t),viszont a billentyűzetet levéve az egy soros 40 Pines csatlakozó volt amit széthúztam. De így a válaszok alapján igen macerás ahogy látom,vastagság, LVDS,eDP ,stb. akkor max marad az hogy keresek egy ilyen donort
Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Abban kérhetek még véleményt tőletek hogy: Kaptam két gépet
1: Lenovo G500
2: Lenovo G50-45
Első egyáltalán nem indul, második beindul de fekete képernyő. Melyik lenne jobb ha működne?
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
Pedig az első erősebb.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
A nagyobb hibát rendszerint könnyebb megtalálni.
(#) vladcepes hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
Még egy kérdés. A Lenovo G50-45 be csak egy csipet látok, vagyis a hűtő borda alatt ami processzor ként látszik, és nem Socket be hanem forrasztva. Létezik hogy ebbe van a videokártya is? Vagyis kettőt az egyben?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
Egy típuson belül több, nem kompatibilis változat szokott lenni. Különben is az lcd-n lévő csatlakozó számít, nem az alaplapi. De ha a csatlakozó nem egyezik az lcd-n, kb esélytelen a csere, már csak helyhiány miatt is.
Szóval mielőtt típus alapján veszel képernyőt, meg kell nézni, pontosan mi van benne.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Lenovo partslookup-on meg tudod nézni serial alapján, hogy pontosan milyen hardver van az adott gépben, de ha csak egy chip van, akkor abban nincs külön videókártya.
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ez egy pici occo kategória. Bár mi lehet és semmi. Némi ismertető.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Értem, de akkor mi biztosítja a videót? Ugyan az a chip? Vagyis a processzoros?
(#) vladcepes válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Elolvastam! Köszi! Most már okés
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ha megnézed partslookupon, látod a procit. Kikeresed a procit, megnézed milyen Intel HD iGPU van benne. Ezután mondjuk gpu.userbenchmark.com-on összeveted egy HD4000-rel. Szerintem az a mai "használható" szint.
Lenovo gépekhez viszonylag egyszerű kapcsolási rajzot és boardview-t keresni, de analitikus gondolkodás és némi tapasztalat szükséges a hibakereséshez, meg némi szerencse is.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szét kaptam
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Sorozatszámmal többre mennénk, ha javítani is kell, de laptop távjavítás nem tudom mennyire megoldható. Proci AMD, de ugyanúgy iGPU-s.
Bővebben: Link
Sokat ne várj tőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Köszönöm! Akkor lehet jobban járok ha egy Új alaplapot teszek bele.(kb egy 10-es) Gondoltam gyereknek jó lenne a gép.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 19, 2020 / 1
 
A G500 egy nagyságrenddel erősebb azért, azt jobban megérné megcsinálni.
De szét kéne szedni őket, egy nagyítós-mikroszkópos átnézés kellő megvilágítással és némi zárlatkereséssel sokszor segít. Egy miniPCI-e debug kártya sem árt, ha fizikai sérülést nem találsz. (Ha Budapesten vagy, valamikor kicsit később segíthetek.)
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
Ez milyen proci azon kívül hogy Intel. Ez a G500 ba van.

proci.jpg
    
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A kereső első találata:
SR0U1 processzor
Következő: »»   866 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem