Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   865 / 1117
(#) Doky586 válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
A biosban keress ilyet: 48 bit LBA support
(#) zsa válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Megnéztem, de sajnos a biosba csak sima normal, LBA van . Automatára állitva, de ha lba ra teszem ugy sem ismeri csak 136gb nak. Feltettem az xp-t felismeri a vinyót kezeli de csak usb 1 sebbeségel ir rá. Lassú nagyon.
(#) deebo válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Amikor ez a masina fénykorát élte, egy szerverteremben volt összesen 500GB tárhely.
(#) zsa válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Bővebben: abit bios véleményetek bios frissítés , sajnos angol tudásom nem sok de ott írnak valamit a 137gb hdd ről.
(#) Doky586 válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Feltetted már rá a legfrissebb biost..?
(#) antiktelefon válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Tedd fel, de szinte kizárt, hogy egy 2002-es biosban lenne LBA48 support. És nem valószínű, hogy bárki írt volna hozzá utólag biost.
Lehet régi gépeket használni, de akkor régi hardvereket és régi szoftvereket kell hozzá választani, nem 10-18 évvel későbbi hardverrel párosítani. Xbox classicra is írt valaki LBA48 támogatást, fizikailag megoldható, de senki nem szán ilyenre időt. C2D gépeket lehet ingyen találni mindenfele...
Teljesen értelmetlen időpazarlás a dolog, hacsak nincs szellemi értéke.
(#) Epu2 válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Legyen szerencséd. Az Xp talán eleget tud.
(#) nedudgi válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Ha régi a gép, akkor a 128 giga egy fizikai határ, afölött már az operációs rendszernek kell dolgozni.
Hozz létre egy alap (boot) partíciót, oda telepíts, utána a Windows-ra bízd a maradékot. Létre kell hozni egy extended partíciót, azután már használhatod a maradékot D: meghajtóként.
(#) SzervízMacska válasza bbb hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Akkoriban még nem volt dokkoló. Pedig a vinyó egy mozdulattal kivehető.
(#) bbb válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Ha most kell felmásolni valamit rá, akkor dokkoló és kész. Ez a dokkoló lehet egy sima külső ház is. Akkoriban se volt nehéz megoldani, hogy berakd egy asztali gépbe IDE meghajtóként.
Én cirka 15-16 éve telepítettem hasonló módszerrel XP-t egy IBM Thinkpad 570 laptopra, ami mind a mai napig működik (egyébként 98-as gyártású s én 2003-ban vettem 80000-ért - igen, akkoriban baromi drága volt egy laptop még használtan is). Ehhez a géphez CD olvasóm úgy volt, hogy egy PCMCIA vezérlőről üzemelt ÉS a laptop PS/2 portjáról kapott plusz tápot. Kislemezről XP telepítőt elindítani még el lehetett, de a CD-t ilyeténformán egyáltalán nem ismerte fel, mert nem volt hozzá TEXT MODE driver. Szerencsére az asztali géphez lehetett már akkor is kapni fillérekért IDE-IDE átalakítót, így a merevlemezét be tudtam tenni az asztali gépembe, majd a Microsoft VirtualPC-nek becsatoltam a merevlemezt és a CD olvasót (ez még engedte könnyedén a hozzáférést a fizikai eszközökhöz), majd virtuális gépre telepítettem a rendszert erre a merevlemezre. Az így előkészített merevlemezt visszahelyezve már majdnem minden működött, talán egy-két apróság volt, amit még külön kellett telepíteni, de ekkor már tudtam használni a gépet XP-vel (nagyon sokáig megvolt még az erről a merevlemezről készített biztonsági másolat).
(#) SzervízMacska válasza bbb hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Akkoriban (közel 20 éve) nem tudtam ilyen adapterről, és az info beszerzése sem volt ilyen egyszerű, mint manapság. Otthon betárcsázós mobilnet, nokia 6110 + házilag tákolt soros porti modem, 9,6 kilobites sebesség és 6 forintos percdíj. Melóhelyen néha lehetett wifit lopni, de az is csapnivaló volt a távolság miatt, és nem is egész nap működött. Emlékszem, egy adatlap letöltése közben lefőtt a kávé, és meg is lehetett inni. Próbáltam a paralell portos módszert is, de az még lassabb volt. Szóval akkor ez jött össze, és működött. Egyébként ez egy p1-es gép, a hadrianusban vettem 50-ért...
(#) bbb válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Nekem is a kényszer szülte, hogy megoldjam... Ugyanis a 98SE, ami rajta volt, minden pendrájvhoz kérte a telepítőt (legalább egyszer) és állandóan lehalt vele a PCMCIA külső CD. Ezt a mutatványt 2004-ben követtem el vele, akkor meg már ADSL volt idehaza valami kemény 2MBit tempóval Előtte még pestiként meg betárcsázós volt (2003-ban ISDN, 2000 körül 56k)…
De szép is volt azért visszavinni a modemet, mert nem a boltban derült ki, hogy olyat adtak, amihez kellett a prociban az MMX támogatás, s az enyém még nem tudta...
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 8, 2020 /
 
Sziasztok!

ez nem hiba.. hanem egy megoldandó probléma..

Van itthon 5 gép, 2 Win 2 LinuxMint és egy OMV NAS.
Mindehez tartozik 2 monitor osztott módba, az egyik WIN megtud jelenni egyszerre mind a 2 monitoron ( kiterjesztve) a többi az mindig csak egyet használ, ezeket a különböző bemenetekkel oldottam meg a monitorokon hdmi1/hdmi2/vga.

Viszont jelen pillanatban egy kicsit káosz van egér és billentyűzet terén..

Tudtok valami olyan switch-et amivel egy billentyüt és egeret rá tudok tenni mondjuk 3-4 gépre és kapcsolgatva mindig másiknál aktív?

Legvégső esetben usb ki be huzogatás marad
(#) Kari55 hozzászólása Márc 8, 2020 /
 
Szervusztok.

Alaplap csere előtt állok, csak megkérdezem, hogy a kinézett lappal érdemes-e lecserélnem a meglévő lapot (melléklet).

A grafikai megjelenítéssel van probléma, már próbáltam másik videokártyával, az sem segített a megjelenítésen.

Az ár miatt választottam ezt az alaplapot, és még hozzá egy 4GB-os memóriát is kinéztem.

Üdvözlöm a hölgyeket a Nőnap alkalmából, a Zoltánoknak pedig boldog névnapot kívánok.

LGalaplap.jpg
    
(#) xxxyyy válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Szia

KVM switch a neve. Alapból a monitort is képes kapcsolni és sok esetben a hangot is.
(#) xxxyyy válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
1. Mi a baj a grafikai megjelenítéssel?

2. Mire akarod használni a gépet?
(#) Spaten válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Talán ez megoldás lehet?

Sharemouse
(#) Kari55 válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Már korábban írtam, (csak most nem találom a hozzászólásomat) hogy az alaplapi videokártyám haldoklik mert nem jól jeleníti meg a színeket.

Főleg a zöldet, nagyon rikító neonzöld.
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Ha ragaszkodsz a dual core procidhoz inkább ahhoz való alaplapot választanék a helyedben, nem írtad mire kell a gép, de egy integrált cpu-s lapnál szerintem bármi csak jobb lehet, esetleges későbbi bővítés miatt.Memória ügyben viszont vagy fentebb mennék vagy 2 db 2gb-ot tennék bele, dual üzem miatt.
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Nem kell, hogy nagy/gyors feladatokat végezzek vele. A Windows 10 64 bit fusson rajta és egy-két szerkesztő program Pl.: Eagle, Sprint-layout, továbbá videók, filmek stb stb.

A mostani alaplap GA-M61PME-S2P 2GB MEMÓRIÁVAL is megfelelt, csak hát...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) Epu2 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Az is feladat, hogy a rendszert futtatja.
(#) minitrue válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Idézet:
„A grafikai megjelenítéssel van probléma, már próbáltam másik videokártyával, az sem segített a megjelenítésen.”
Ha másik videókártyával is rosszak a színek, akkor inkább a monitor vagy a kábel lesz a hibás...
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Másik megjelenítővel próbáltad már? Másik monitor esetleg tv? Kábelből másikkal kipróbálni?
Más részről 2 GB ramra el sem kezdeném a 64 bites windows 10-et telepíteni az rémesen lassú konfigurációt eredményezne
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Idézet:
„Másik megjelenítővel próbáltad már? Másik monitor esetleg tv? Kábelből másikkal kipróbálni?”

Igen.
Idézet:
„2 GB ramra el sem kezdeném a 64 bites windows 10-et telepíteni”

A mostani alappal a 32 bites megy szépen.
(#) Epu2 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Ez így ebben a formában nem igaz. i5-ös processzorom van, igaz SSD és DDR4 -es memória. Csak a prociban lévő videokártya megy és Metro exodus megy nem is alapon. 1GB videomemória használat.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) villanyipi válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
No és ezzel mit is cáfoltál meg az én írásomban? Nem tudom a pontos integrált CPU adatait, nem néztem meg de úgy érzem az i5 procid azért némileg komolyabb, és cserélhető lapcsere nélkül is. Ha elsiklottam valami fölött szívesen tanulok új dolgot!
(#) Tomi111 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Szia!
Nekem itthon J3455M van és egy J3160M(ez régebbi kicsit). Attól függ, mire használod a gépet. Komoly játékra nem való. Mindkettő négymagos procis, de nem lehet egy lapon említeni pl egy i5-tel. Nekem tökéletes. A netet böngészni, filmet nézni jó. Hardveresen tudják a H.264, HEVC/H.265 kódolást, HDMI kimeneten 4K-s filmet lejátssza, nem akad. A J3455M-et rendszeresen használom úgy, hogy a D-SUB-on netezek, közben a HDMI-n tv-n megy a film. Bírja. Nekem 8GB RAM van, de utólag elég lenne 4GB-is. Próbáltam Gigabites neten, azt nem tudja: max 230-250Mb/s-el megy az utorrent, közben a proci 100%-on. Viszont itthon a két pc között gigabites switch-en keresztül 700Mb/s-el másol pl. egy filmet. Fogyasztása kicsi: A J3160M-et a szobában használom medialejátszóként tv-re kötve, egy régi 145W-os Compaq táppal megy!! SSD-vel bekapcsolás után 20-25másodperc és használható a WIN10 Pro.
(#) antiktelefon válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Szia!
Ez a proci tudásában egy E5300/E5700-as szintjén van (amit alaplapostul házastul tudok adni ingyen is)
Nézz körül a Hardveraprón. Ha kb. 20 ezret szánnál a lap+proci párosa, egy nagyságrenddel erősebb gépet tudsz összerakni.
Én a helyedben vennék egy használt 1155-ös lapot, azok olyan 8-9 ezerért mennek, de olcsóbban is ki lehet fogni. Lehetőleg 4 slotost, így olcsón tudsz sok DDR3 RAMot belepakolni, de ha nem kell 16Gb, akkor 2 slotos is bőven jó.
Hozzá egy 3 ezres i3 2120 100%-kal erősebb, mint ez a proci. Vagy 8 ezerért egy i5 3470 190%-kal erősebb. Esetleg 12-ért egy i5 3570-et, ezek a konfigok tapasztalat alapján nagyon jól bírják, és a gyári hűtővel jól elvannak.
i3 2120 alá semmikép nem mennék, nagyon hamar használhatatlan lesz, és a használtpiaci értéke is leesik, mivel nem lehet upgradelni.
Ja, 2*4GB DDR3 RAM hardveraprón olyan 6500Ft, 1*8GB meg 7000Ft.
Ha nem tudod, mit válassz, küldök konkrét hirdetéseket is, de ezek általában 1-2 nap alatt elkelnek, így hamar le kell csapni.
Röviden: 1155 lap egy i3 2120 olyan 13 ezerért kétszer akkora teljesítményt ad.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020
(#) zsa hozzászólása Márc 10, 2020 /
 
Sziasztok. Régi abit alaplappal bajlódom még. Na most 500gb hdd szépen működik már. a célt kiszolgálja ,igy kicsit lassaban bootol . Jelen probléma 1 hét után jelenkezett, inditásnál bootnál hiányzó sys file-ok a xp rendszerből. Na most hdd nem lehet hibás rendszer új volt, így kihajintottam 2db memória modult és jó is lett az op rendszer első inditásra. 3db 256os 133mhz ram volt benne , ramok jók érinkezők tisztitva, visszatéve egyenként 2 slotnál ujra hibás op rendszert kaptam. Kontakhiba van a slotban takarítás után , mivel lehetne ezt tartósan kezelni hogy oxid réteg ne alakuljon ki?
(#) Kari55 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Idézet:
„Ha nem tudod, mit válassz, küldök konkrét hirdetéseket is, de ezek általában 1-2 nap alatt elkelnek, így hamar le kell csapni.”

Köszönöm, igen 20 ezer körül gondoltam, azért nézte mi a linkelt lapot

Megköszönném ha küldenél pár linket.

Kösz: Karesz
Következő: »»   865 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem