Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   906 / 1120
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
Ez biztosan nem M.2, ez nem fog belemenni, ez mini pci-e.
De próbáld bele, mert nem írtál konkrét modellt.
Amúgy bármit találsz otthon, annyira régi és gyenge lesz, hogy jobban jársz egy modern kártyával és rendes antennával.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2020
(#) usane válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
Aha. Ez nem mini PCI hanem mini PCI-E. Nem tudom fejből a pci-e és az M.2 közötti lábkompatibilitást, de így már esélyesebben jó lehet.
(#) antiktelefon válasza usane hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
Fizikailag adapterrel menne, ha fizikailag befér oda, de nézd meg a kártya típusát, egy adapter árából használtan tízszer gyorsabb kártyát kap.
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
A képből sem derül ki? A szervízkönyve nem nagyon emlegeti.

Wlan.JPG
    
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
1 csavar, tehát M.2 100%
A+E kulcsos kell, avagy vegyél valamit hardveraprón és jó lesz
De antennára szükséged lesz, valami modern laptopból tudsz bontani, vagy ebayről rendelni.
A drivert kézzel kell majd telepíteni, mert a win10 nem a legjobb drivert találja meg, ha egyátalán sikerül neki, az inteles sem mindig szeret felmenni, de az ms update catalog-ban mindig lehet találni jót hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2020
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Köszi! Ez lesz.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 11, 2020 /
 
Vettem innen a HEStore-ból egy "TFT7-CAP-800x480" kijelzőt, de nincsen a lemezén Windows-hoz való driver az érintőfelülethez, valamint nem tudom beállítani azt, hogy az érintés kizárólag a másodlagos képernyőn (a TFT panel) érvényesüljön és ne ott ahol a cursor éppen van.
Valaki tudna linket adni Windows-os driverhez vagy tudna segíteni a beállításban??
(Igen, közben rájöttem, hogy ez a TFT eredetileg Rasberry-hez lenne való.)
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Már nem aktuális. Windows driver nélkül is kezeli, csak nem volt jól beállítva.
(#) adapter hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem számítógép gond, de tudom itt forgolódnak a profik is.....
Tehát: a feleségemnek (mindenteldobazonnal határidővel ) kellene egy beadandót készíteni, egy gif formában, tudjátok, pártucat fotó, gifbe nyomni és kész. Problémám: nem találtam free szoftvert ami offline is működik, csak korlátozott funkciókkal érhető el, illetve párszor indítható csak.
Gondolván ez azért nem egy bonyolult dolog, csak tud valaki segíteni, én magam nemigen használok ilyen programokat. (Rendszer: W10, i-3 7100 CPU, 8G ram 1T winch.)
Tippek miket használhatnék?
Köszi !
(#) bbb válasza adapter hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Kicsit ugyan jobb kézzel balfül vakarós, de ingyenes és tudja, amit szeretnél: GIMP
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Szia! Ha van "Paint"-ed a gépen abban bármilyen képet át tudsz alakítani gif formátumba. Szerintem van is ITT egy általam is használt ilyen tudású progi. Rém egyszerű kezelni.
(#) Skori válasza adapter hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Sok képet kell átkonvertálni?
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
Mire akarod használni?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2020 / 1
 
Na igen, sok képre ott az általam kedvelt imagemagick is Én azt tippeltem, hogy animált gifet szeretnének csinálni, arra a GIMP alkalmas, s az imagemagick is tudja. A "VIM" által javasolt paint viszont nem!
Mindkét program ingyenes és megy különböző platformokon is (Linux és Windows is).
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Közben megoldódott. Ugyan a neten a kijelzőt mindenhol Rasberry-hez mutatják, kiderült, hogy Windows alatt "plug-and-play"! Vagyis Windowshoz nem kell driver, legfeljebb az érintőpanelt kellhet beállítani, hogy melyik kijelzőn "tapizzon".
Amúgy a kijelzőt az asztali számítógépemhez akartam használni másodlagos kijelzőnek.
(#) adapter válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Egyelőre nem tudom még megmondani, (az a feladat, hogy fix camera állásnál csinálni fotót, aztán apróságot változtatni a "képen" újra fotó stb stb.) a keletkezett képeket egymás mögé rakva (időrendben persze) pár másodperces mozgás lenne a végcél.... Mondjuk gifben...
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Átkonvertálni megy, inkább animált gif a feladat...
Valami hasonló...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 27, 2020 /
 
"VMware Workstation"-be kellene Ubuntu 20.04.1 Linux-ot telepítenem, de sehogyan se jut el a telepítőig se! A képernyőképen látható, hogy hol áll meg. Bármi tippet szívesen fogadok.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Virtualbox nem felel meg a feladatra? Arra simán fel szokott menni az Ubuntu bármelyik verziója.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Lehet a VMware nem elég nagy tudású program ****..
Próbálkozz az ingyenes VirtualBox-al. Ott simán felmegy...

Mod: Pejoratív megjegyzés nélkül is lehet ajánlást írni.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Ha már fent van ez a program, akkor jó lenne ebben megoldani. Amúgy egy Windows ME és egy Windows XP hosszú ideje kitűnően működik már (akár régebbi játékok is mennek rajtuk), csak a Linuxot nem bírom rávenni az együttműködésre. Sajnos beállításoktól (legalábbis amiket próbáltam) függetlenül nem akar menni. Kaptam olyan hibaüzenetet is, hogy "the virtual machine disabled the processor"!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
A Bios-ban engedélyezve van (ill. be van kapcsolva) a virtualizáció hardveres támogatása? Sok alaplap esetében (HP, Dell), default beállításként tiltva van, és engedélyezni kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2020
(#) Skori válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
A VMware sem hibátlan program. Előfordulhatnak pl. kompatibilitási problémák, és ilyenkor érdemes lehet más szoftvert is kipróbálni.
Amúgy nem tudom mennyibe kerül a WMware, de ha saccolnom kellene, szerintem Zsombor sem tudja..., hacsak nem vette meg. Ha viszont "okosított" verzió, akkor akár érdekesebb hibák is előjöhetnek.
(#) villanyipi válasza Skori hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Ha az ember gépében véletlenül irdatlan tárhely, esetleg külön merevlemezek vannak, kipróbáláson kívül nem tudom mire jó virtuálisan használni egy linuxot, ami így kicsit lassabb lesz, holott megfér egy hdd-n bőven a w10 és a linux is, sőt ráláthatunk a tárhelyre mindkettőből, és a sebessége sem csökken .
(#) bbb válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Talán az, hogy "egy gombnyomásra" válthatsz a kettő között, nem kell egy percet várnod rá, hogy az egyik kikapcsoljon és betölthesd a másikat? Na meg ha az egyik összeomlik a kisérletezgetés közben, akkor nem rántja magával a másikat...
Mondjuk én szerverkörnyezetben virtualizálom mindkettőt, az kicsit más felhasználás
(#) Skori válasza villanyipi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Bizonyos szoftverek csak windowsra elérhetők, ugyanakkor a linuxnak is vannak olyan specialitásai, amelyek win alatt nem elérhetők. Virtuális gépen ezeket egyszerre is lehet használni. Virtuális gépből pedig egyszerre több is futhat, egy-két célfeladatra pl. néha használok XP-t is, mert virtuális gépen is gyors, ugyanakkor kicsi az erőforrásigénye.
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Megnéztem, érrdekes módon már alapból engedélyezve van!
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Ebbe inkább ne menjünk bele. Csak annyit árulhatok el, hogy esetemben valahogyan meg lett oldva, különben pénzért kellene regisztrálni hogy engedje a használatot.
(#) adapter hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismét szoftveres problémába ütköztem (saját bénaságom áldozata lehetek).
Lenovo 80QQ lapos és win10. Tegnap reggel a mellékletben látható asztal fogadott.
Problémák: asztalon nem tudok elhelyezni ikonokat, jobb klikk nem működik, valamennyi általunk használt ikon eltűnt az asztalról. A start menü is felment a bal felső sarokba, de az is szár, mert vagy az összes telepített programot mutatja vagy semmit.
Semmit nem találok a gépen, ablakokat (kivéve böngésző) nem lehet bezárni csak a tálca + jobb klikk legördülővel.
Azt hiszem 1903 verzió volt rajta amikor még jó volt olyan mintha frissített volna 1909-re, ám amikor visszaállítottam a 1903-at akkor sem változott semmi. (2004-re nem enged frissíteni csak 1 nap múlva, bár amikor letelik az egy nap görgetődik tovább egy nappal.) Második napja kínlódok vele, tudtok segíteni?
Köszi.....
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020

asztal.jpg
    
(#) kisninja válasza adapter hozzászólására (») Nov 29, 2020 / 1
 
Ha jól emlékszem nekem tabletnél volt ilyen. Kapcsold ki a tabletnézetet. Dátum utáni buboréknál lesz egy csempe ami azt kapcsolja.
Következő: »»   906 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem