Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   905 / 1121
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Van esetleg bootolható cd/dvd lemezed, arról be tudsz bootolni? Ha igen akkor az olvasó jó, ha nem akkor az olvasó rossz (vagy rossz a lemez )
(#) VIM válasza pipi hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
A lemez az hibátlan, mert másik olvasóban megnyithatók rajta a fájlok. A Windows-al van valami prücök. Néhány hónapja még semmi baja nem volt az olvasónak csak azt nem tudom, hogy mit csinált közben a windows az ide tartozó frissítéssel.
(#) Epu2 válasza VIM hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
A fájlokat is eltávolítottad? Különben a sérültet telepíti újra. Mint írták, a hardver is meghalhat. Cak úgy.
(#) VIM válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Addig olvasgattam erről a problémáról amíg meg nem találtam a megoldást. Az előbb bukkantam rá ERRE az oldalra ahol megemlítik a Toshiba programok közül ezt a kettőt:TOSHIBA Recovery Media Creator, TOSHIBA Disc Creator. Nálam a Media Creator volt a programok között amit eltávolítva, majd újra indítva a gépet JÓ LETT az olvasó!
Azért köszönök minden segítséget.
(#) Epu2 válasza VIM hozzászólására (») Nov 4, 2020 /
 
Az én problémáimra is gyári megoldás volt jó. HP gép miatt a Support Assistant rendbe rakott mindent. Kijavította a Windows Update hibáit és most jobb, mint újkorában.
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 5, 2020 /
 
Melyik videókártya a gyorsabb és némiképpen modernebb?

- van egy 1024MB-s, DDR3 memóriával rendelkező passzív hűtésű AMD ATI Radeon 7350 videókártya (dual DVI-D kimenettel),
és
- van egy ATI Radeon 102-A77104-11(B) /2006-os/ aktív - 256MB-os DVI-D és TV-Out /S-Video/ kimenetes
- valamint egy NVidia MSI NX8600GT- MTD256E/D2 szintén aktív, azaz ventilátoros kivitelű,
amely DVI-D, HDMI és TV-Out /S-Video/ kimenetes 256MB-os videókártya.

Melyiket lenne ma érdemesebb hajtani egy 4 magos AMD Athlon II X4 640-es procis gépben?
(#) golem hozzászólása Nov 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem tudom hogy ki használ köztünk Linuxot szeretnék YouTube-ról zenét le tölteni de nem enged mindenűt hiba kódot dob ki valaki találkozott már ilyennel?
(#) Epu2 válasza golem hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
A YouTube se nagyon engedi, de nem hiszem, hogy a Linux a hibás. Inkább a böngésző.
(#) Epu2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Majd nem mindegy. A legmodernebb az első de a leg lassabb is. Ha ingyen van próbáld ki őket. Nagy eltérésekre nem számíthatsz. Ha veszed, keress jobbat.
(#) golem válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Böngészőt Firefox ot használom linux alap böngészője.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Egyértelműen az első kártya, de nem ajánlanám mai használatra már a gépet sem
Az Intel HD4000 (ami egy 2012-es integrált videókártya a 3. generációs i* core notebook processzorban) közel kétszer olyan erős, mint ez a külső gpu, ha nem speciális igényre kell (cnc, ipari vezérlés, nagyon retro játékok), akkor ezt a gépet már nem használnám semmire sem.
(Amúgy az utolsó valamivel erősebb, de 256MB VRAM semmire sem elég)
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) veroka válasza golem hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Nekem EZ működik Ubuntu+XFCE alatt.
(#) antiktelefon válasza golem hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Bővebben: Link
A youtube-dl minden egyéb programnál többet tud, és parancssorból bármit be tudsz állítani, felbontást, filetípust, külön mentett audiofilet, teljes lejátszási listák letöltését, állítható a filenév, élő adásokat is tudsz élőben letölteni, egy videó egy részét is le lehet tölteni vele.
Tényleg mindenre jó, viszont egy jó 10 perc olvasgatást igényel, hogy milyen parancs a legjobb a te célodra, de utána tényleg bármit megold, és akkora felbontásban szedi le, amekkorában te akarod és olyan fileformátumba.
kezdésnek jó lehet
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) VIM válasza golem hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Ez nem fut linuxon?
(#) fecameca válasza VIM hozzászólására (») Nov 5, 2020 /
 
Az biztos, hogy nem, hiszen az ott .exe fájl. De lehet, hogy van linuxos változata, de ahhoz keresgélni kell. Én a ClipGrab video downloadert telepítettem minap, mert a youtube-dl nem boldogult valami online oldallal. Link: : leírják mindegyik Linuxhoz hogyan kell telepíteni, de van Appimage is, és még lehet keresgélni vagy 20 egyéb alternatíva között, ha ez nem tetszik. Alternatíva kereső oldal:
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020
(#) Epu2 hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Üdv! Honnan tudhatom, hogy egy Pen bootolható?
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
10 éve a kőkorszakban még az kellett hogy aktívként legyen megjelölve a (mbr) partíció és bootszektor legyen ráírva..

Mostanában az uefi korszakban, csak az kell hogy Fat32* legyen és megfelelő tartalmú EFI könyvtár legyen rajta.
* Jobb gyártóknál (Asrock, Asus) lehet ntfs is.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Akkor nagyon nem értem. Nem tudok pen-ről boot-olni. Már úgy szétkavartam a BIOS-t, hogy F4-el indul csak a gép. De nem tudom azt a r... W10-et tisztán telepíteni. A HP segédprogramja nagyjából rendbe rakta az utolsó frissítés után, de zavar a sikertelenségem.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Csak azt tudom javasolni hogy ÍGY telepíts. Pontosan így!
(#) Udvari Zsombor válasza golem hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Tedd fel a Firefoxhoz a "YouTube Video and Audio Downloader (Dev Edit.)" kiegészítőt. Nekem bevált (bár az igaz, hogy Windows alatt).
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2020
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 6, 2020 /
 
Köszi! Elmentettem az oldalt és hamarosan nekifutok. A BIOS-szal csak az a baj, hogy HP. Az alapra állítás szerencsére megoldható.
(#) golem hozzászólása Nov 6, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget már szedem a YouTube-ról a zenés videókat.
(#) Epu2 hozzászólása Nov 9, 2020 /
 
Számítógép mini PCI aljzat lehet kompatibilis egy régi mini PCI-os kártyával? HP800 G2 gépben van egy említett aljzat és abba rendelhető, horror áron egy modem. Az eredeti formája más, mint ami van itthon. Bepróbálkozhatok?
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
M.2-re gondolsz? (Ami valószínűleg pci-e A+E key kiosztással)
Ha fizikailag belemegy, akkor gondot nem okozhat, de sok gyártó csinál hardware whitelisteket, meg kell nézni, ennél van-e.
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
M.2
A lábkiosztás látszólag egyezik. Ez mi "hardware whitelist"? A kártyáról semmi infót nem találtam.
(#) usane válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
Hát amit google talál G2-t azon ugyan nincs M.2 csak sima mini PCI. Abba meg biztosan jó.
(#) antiktelefon válasza usane hozzászólására (») Nov 9, 2020 / 1
 
Nem tudom, mit nézel, a desktop verzióban semelyik sincs, a kicsi kivitelen meg 2 M.2 csati van.
Epu2: HW whitelist az szándékos hardver kompatibiltás korlátozás, ami laptopoknál és brand gépeknél gyakori, egy fórumon azt állítják, hogy ennél a gépnél a wifire nincs, de majd kiderül.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2020
(#) usane válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Való igaz, többet megnézve az első valami mást dobott be.

Idézet:
„A lábkiosztás látszólag egyezik”

Epu2: Nem tudom milyen kártya az amid van, de a mini PCI typeI/II az 100 pines, a typeIII meg 124, ezzel szemben az M.2 Type M az 75 pines. Csodálkoznék ha kompatibilis lenne.
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Ha van kártyád, próbáld bele, de ne felejtsd el az antennát, ezekre kisebb csatis kell, ipex4-es, nem olyan, mint a régi kártyákra.
Hardveraprón találsz olcsón intel dual band kártyákat, valamelyik olyat érdemes venni, 3165, stb.-t.
(#) Epu2 válasza usane hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Ha jól számolom 8 és 18 láb kétoldalas. A Gugli négy képen kívül semmit nem talált.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2020
Következő: »»   905 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem