Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   928 / 1116
(#) dara válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Nálam a 240 ssd 222 mutat.Jó pár éve még 18G ért ölni tudtunk volna.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Igen. Mert 16 / 1.024^3 = 14.9
(a többi a már gyártáskor selejtessé vált cellák miatt van)
(#) Andralin hozzászólása Máj 30, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni egy régebbi géppel kapcsolatban.
Az alaplap egy MSI PT890 NEO-V.
A hiba a következő. Bekapcsolás után BIOS még rendben felismeri és listázza a rendszer SSD-t. Majd a "Boot from CD:" felirat után 3-at villan a kurzor és kikapcsolódik, leáll a gép.

Jól sejtem, hogy ez alaplap hiba lesz? Vagy lehet esetleg valami más is?
(#) Régi motoros válasza Andralin hozzászólására (») Máj 30, 2021 / 1
 
Jó lenne még tudni, hogy
1. be van e állítva, és engedélyezve az SSD rendszerindításra?
2. van e rajta aktív partíció?
3. van e rajta érvényes BOOT szektor?
4. működött e, és egyik napról a másikra halt be?
5. új hardverként lett e beépítve?

Ui.: Az, hogy a gép kikapcsol, már aggodalomra ad okot, nem kellene neki.
Ha lehúzod az SSD -t akkor is kikapcsol?
BIOS -ban esetleg olyan beállítás van e, hogy hiba esetén leálljon?

Ha ezekre megvan a válasz, akkor tudsz tovább lépni...

Viszont én ma már csak 15 percig vagyok ONLINE legfeljebb.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021
(#) Andralin válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Családtag gépéről van szó, amit annó én telepítettem. Még nem tudtam megnézni, majd a következő napokban fogom csak tudni.

Már évek óta stabilan működik, nem volt mostanában hozzányúlva sem hardveres sem szoftveres téren. Egyik napról a másikra halt be.

Ha az SSD halt volna meg, akkor gondolom nem kellene kikapcsolnia a gépnek. Akkor ez alaplapgyanús nagyon, ugye?

Majd ki fogom próbálni lehúzott SSD-vel. Meg viszek bootolható CD-t is és megpróbálom azzal indítani.
(#) Régi motoros válasza Andralin hozzászólására (») Máj 30, 2021 / 1
 
A kikapcsolást a tápegység hibája is okozhatja. Vigyél cserébe próbatápot is...
Először próbáld SSD nélkül indítani, ha úgy is kikapcsol át kell mozgatni minden csatlakozót és vezetéket. A csatlakozókat többször is széthúzni majd összedugni, főleg amelyik nem aranyozott, tipikusan a tápcsatlakozók. Lehet megúszod egy kontakt hibával.

Végső esetben jöhet a csere táp. Ha azzal se megy, másik gépen kell kipróbálni az SSD -t...
(#) Andralin válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Rendben, nagyon köszönöm a tippeket!
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Oh, így már értem, köszönöm. Már aggódtam, hogy az átmenetileg bedilizett kamerám kutyulta meg a kártyát, de ezek szerint szerencsére nem.
(#) Udvari Zsombor válasza dara hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Akkor manapság mennyire meg tudánk nyúzni a másikat, hogy pl. egy 16 GB kártya valóban 16,0 GB kapacítású legyen, nemde? Sajnos a világ fejlődésének vannak negatív mellékhatásai is...
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Nem "manapság". Ez 30éve is így volt, ezután is így lesz..
(#) FAZ1 válasza Skori hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Én nemrég egy USB wifi adaptert keltettem életre az általam használt Windows7 alá.
Akitől kaptam, az azért adta oda, mert már túl régi, azaz - csak az XP-vel s az utána következő verziókkal működött, ám a "modernebb" W7-tel, W8-cal és W10-zel már nem.
Most azonban mégis teszi a dolgát.

Igaz, valójában egy teljesen más szoftverrel, de mégiscsak működik, a többi pedig nem érdekel.
(#) FAZ1 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Az egyik gépem például azért "rosszalkodott" (állandóan újraindult), mivel a "kiegészítő táp" dugójánál volt egy kis beégés.
Így aztán én inkább szétkaptam a tápot, majd kicseréltem benne a komplett vezeték-korbácsot - természetesen a rajta levő tápdugóval együtt.
(Egy még régebbi /300W-os/ tápból "műtöttem ki" hozzá.)

Azóta nem rosszalkodik! Szépen teszi a dolgát.
(#) villanyipi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 31, 2021 / 2
 
Ez legtöbbször a táp egyik kondenzátorának hibája okozza, nem tud megmaradni a készenléti üzem mert a kondi elhasználódik (jó esetben púpos, rosszabb esetben robbant ), ha minden extrát lehúzol azzal sem derülne ki mert nincs beterhelve, így nem esik össze a táp, mindenképp másik táp próbája javallt ha azzal rendben van illik új tápot venni, mert bár cserélhető az alkatrész más is megsérülhet és később nagyobb kár keletkezhet.
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
És még az is lehet, hogy még 14,5 GB sincs. Sok noname tárolónál átprogramozzák a vezérlő chipet jóval nagyobb értékre, majd annak adják el. Az Op rendszer, vagy bármilyen formázó program a nagyobb értéket fogja mutatni. Le is formázza szó nélkül.
A User meg akkor lepődik meg, amikor a rámásolt adatmennyiség eléri a valós értéket. Mert a többi el fog veszni. Ráadásul avval együtt, amit addig rárakott, mert az felül lesz írva.
Vannak programok, amik ellenőrzik, és mutatják a valós értéket. Ha csak addig használják, általában nem nagyon lesz gond.
Ezért nem szabad a netről vásárolni olcsónak tűnő pl. 120 GB-os pendrájvot, ami csak 16 GB-os valóban. Az SD kártyára ugyanez igaz. A boltban vett márkás darabok drágák, de biztosan akkorák, mint aminek eladják.
(#) Andralin válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 31, 2021 / 1
 
Köszönöm a tanácsokat!
Kiderült, hogy a CPU túlmelegedése miatt kapcsolgatott ki. BIOS-ban nézve 92 fokos volt.
Jobban megvizsgálva a CPU hűtőventillátorát az egyik tartóláb alaplapba kapaszkodó kis karma letört és emiatt nem szorult már rá megfelelően a CPU-ra a hűtőfelület.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza Andralin hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Nagyon gyorsan cserélj hűtőt, míg még épségben van a processzor!!
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Ez egy 775-ös gép, kb képtelenség kinyírni a procit hűtő nélkül, előbb kikapcsol, de igazából durván elavult már így is, ilyen 775 műhelygépnek jó, de otthoni használatra nagyon időrabló és idegölő.
(#) reiti válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Szerintem az athlon xp óta nem hagyja egyik cpu sem magát a halálba melegíteni.

478-asomról lefáradt a borda is az alaplapon levő műanyag pucuka távozása után. (már úgy kaptam alkatrésznek)
Fel van cigányul drótozva, jobb mint újkorában.

A 939-esemen megpusztult vagy 4...5 ventilátor, egy párszor meg is akasztotta vezeték.
(#) FAZ1 válasza reiti hozzászólására (») Jún 2, 2021 / 2
 
Én a Pentiumos DualCore processzorokhoz (775) adott hűtőbordás ventilátororról alapból leszedtem a műanyag "pucukákat", majd helyettük M4-es fémcsavarokkal, szigetelő alátétekkel és persze minden csavarnál egy fémrugóval rögzítettem a helyére.
Úgy és akkor soha nem érhet az a meglepetés, hogy valamiért elfáradt /és eltörött/ a műanyag-"pucuka".
(#) vladcepes hozzászólása Jún 11, 2021 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne: A laptopon Windows 10 Home van telepítve. Ha van egy lemezem amin a Windows 10 Prof van rajta le tudom erre frissíteni a Home-t anélkül hogy törlődjön róla minden a C-ről? Vagy csak úgy tudnám hogy előtte törlöm a Homet-aztán telepítem a Prof-ot.?
Köszönöm a választ!
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Én úgy "tudom" hogy ha átírod a regisztrációs kulcsot a w10 prof kulcsra, akkor átfrissíti magát.
Szerintem ha telepítőt indítasz, akkor a végén egy szűz win-t kapsz, az előző win dolgokat elpakolja más könyvtárba.
Próba cseresznye
Ha mégse, akkor valami live cd-ről bootolva minden ami kell elrak egy alkönyvtárba, többi mappát törölni, és az új win-t feltenni.
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Beírod az újonnan vásárolt prof-hoz tartozó aktivációs kódot és ennyi. Lefrissíti magát.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 11, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) blasz hozzászólása Jún 20, 2021 /
 
Sziasztok lányom laptopja Asus TUF Gaming AMD rayzen proci 4mag 8 szál,1Terra vinyó,32gb ram.
Olyan lassú a gép hogy használhatatlan teljesen,a Win. betöltés 10perc,és folyamatosan dolgozik 100% a vinyó benne.Amennyit értek hozzá átnéztem de programot nem láttam ami ennyire blokkolná a gépet.
Mit nézzek meg rajta?Win.Home 10 van rajta 64bit.
Futtatni valamilyen ellenörző programot szinte lehetetlen annyira lassú.
(#) bbb válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Várd meg, míg a windows frissítései lefutnak, s visszanyeri a tempóját. Vagy cseréld ki SSD-re azt a terrás HDD-t, ami benne van.
(#) blasz válasza bbb hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
A leírásában ssd szerepel.
(#) villanyipi válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Szia!
Laptop pontos típusa kellene, kicsit nehezen hiszek az 1 terrás ssd-ben de nem kizárható, lassulás ilyen konfignál minden képen hdd-re gyanakodnék(ez esetben lehet ssd), egy live linuxban le lehetne esetleg ellenőrizni a ramok nem hibásodtak-e meg, vagy egy hd sentinelt ráerőltetni másik gépben berakva a merevlemezt.Magában a gépházban is vagy akár biosban is ránézni valóban érzékeli-e a 32 gb ramot vagy már ott elvérzik.
(#) blasz válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Asus FX505D a tipusa.Az asus honlapon néztem a hdd típusát, de lehet igazad van és sima hdd.A 32G ramot látja a gép mert a win.kiirja hogy felhasználható 31,2gb.megpróbálom feltenni a sentinelt de szinte áll a gép olyan lassú.
(#) villanyipi válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Azért javasoltam a sentinelt másik gépen lefuttatni, hogy ha valami írási hiba lenne online ,nehezebben derül ki mint ha a sentinel magán a gépen volna futtatva, és hiába a sok frissítés egy ilyen kaliberű gépet kizárt hogy le tudjon fogni, ez már nem az a kategória, ha esetleg még garanciális vidd vissza nézzék meg mi a baj elvégre ez nem normális működése a gépnek .
Ahogy nézem igen változatos lehet a háttér tároló , m.2-es ssd(alapesetben erre kerül a windows is) és sima sata hdd kombókat is írkál, így kissé nehézkes a hibakeresés.
(#) bbb válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 20, 2021 /
 
Egy ilyen kaliberű gépet, amiben HDD van, lazán megfog a frissítés, plána, ha döglődik a lemez, vagy csak melege van.
Következő: »»   928 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem