Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   936 / 1123
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Nekünk azt tanítják a suliban, hogy az iso képfájlból a Rufus programmal készítünk megfelelő típusú (legacy/UEFI) telepítő pendriveot egy másik számítógépen, és így onnan bootolunk a telepítendő gépen. És amit a suliban tanítanak, azt nekünk tudnunk kell, mert időnként számonkérés is szokott lenni a tanultakból...
Amúgy én írtam már telepítő pendriveot UltraIso programmal is, hát, nem valami szakszerű, de itthoni körülmények között működött.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Sajnos már az iskolák színvonala sem a régi..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Ha az ámítástechnikára gondolsz, az régen se volt sehol... Legalábbis, amikor én tanultam volna, akkor még olyan vitám volt a tanítónénivel, hogy a kislemezem nem vihetem be a terembe, mert vírus van rajta és megfertőzöm vele a benti gépeket (amik közül egy volt kislemezzel és ahhoz nem is volt szabad hozzányúlni, mert az a tanári gép, mindegyik másik gépben 5,25" lemezmeghajtó volt). Igaz ez már általános vége volt, előtte csodaszámba ment a C64 is
Aztán meg gimiben minden órát úgy kezdtem, hogy Fprot lemez elő, teremben a gépeket vírusellenőriztem, aztán megcsináltam az órai feladatot négy-öt perc alatt, a többiben meg játszottam...

Régen az iskoláknak nem volt dedikált informatika tanárja, mostanra viszont illene kiforrnia és olyanokat alkalmazniuk, akik értenek is az anyaghoz, amit meg kellene tanítaniuk. Na persze azért a fizetésért amit kapnak, komoly tudású informatikához értő ember elég valószínűtlen, hogy odamegy.
(#) Epu2 válasza bbb hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Oktatás. Jártam tízen éve egy tanfolyamra. Nem olcsóra. Kezdőként, de a második órán áttettek a középszintre. Egy csokor definíción kívül nem sokat tanultam belőle. Pedig a tanár, kente vágta, de nem esett zavarba ha kérdeztünk sem. Jó pár dolgot meg sem említettek, ami benne volt a szerződésbe.
(#) vision61 válasza bbb hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Idézet:
„Ha az ámítástechnikára gondolsz, az régen se volt sehol...”

Nna azért ez eléggé barokkos túlzás tényként állítani 1, azaz egy személyes tapasztalat alapján. 1980-ban érettségiztem gimiben, előtte 2 évig tanultunk számítástechnikát, szinte első fecskékként. TPA 1001 és R20-21 gépeken, nagyon jó oktatóink, tanáraink voltak. Ő volt a gimiben a vezető tanárunk, nyugodjék békében.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) bbb válasza vision61 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Örülj neki. Én két általános iskola és egy gimi saját tapasztalatát mondtam. De sajnos utána láttam egyetemen az eredményét a mindenhonnan érkezőknek. Komolyan olyan kiváló matekos agyuk volt, hogy le a kalappal, de a számítógépes dolgokat ott látták először (2000-es évek elejéről beszélek). Több volt, akit én korrepőetáltam, hogy esélye legyen ne megbukni.
(#) mateatek hozzászólása Aug 16, 2021 /
 
Üdv!

Van egy laptopom, ami a képen látható hibát produkálja. Bekapcsolom, működik, de pár perc után elkezd csíkozni a kijelző, összevissza ugrál, elszürkül. Ha kikapcsolom és pihentetem pár percet, megint jó lesz egy darabig.
Ha nem kikapcsolva pihen, hanem csak összecsukva, kikapcsolás nélkül, akkor is jó pár percig.
A gép egy agyon integrált Lenovo Ideapad 320. Csak a RAM van benne, merevlemez, más semmi. Integrált video, saját memória nélkül.
CPU át lett pasztázva, semmi nem meleg. RAM hiba?
Érdemes köröket futni, vagy egy ilyen gép az kuka?
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
LVDS kábel. Próbáld meg nem kikapcsolni, csak meghajtogatni (addig, hogy a HALL relé még ne kapcsoljon). Ha így is csinálja, akkor 99%, hogy az.
(#) mateatek válasza img hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Életében 50-szer volt talán becsukva. Ennyit bír?
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Ezek szerint...
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Egyébként még az LVDS kábellel jársz a legjobban, mert ha nem az, akkor ahogy magad is írtad: vagy RAM hiba vagy GPU.
(#) mateatek válasza img hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A kábel hibája szerintem kizárható. Játszottam vele, de nem történt változás semmilyen értelemben.
(#) mateatek válasza img hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Ha a hibajelenség közben fut a Memtest86+ és nem dob hibát, akkor ne is próbálkozzak másik memória modullal?
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A videón valami sercegő hang van: annak mi a forrása, a telefonod mikrofonja rögzítette?
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A MemTest-et legalább 12, de inkább 24 órán át kell futtatni modulonként, hogy azt lehessen mondani, hogy jó az adott modul. Mennyi ideig tesztelted?
(#) mateatek válasza img hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
A sercegő hang nem a gép hangja, hanem a háttérzaj. A Memtest-et talán 10 percig futtattam.
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 16, 2021 /
 
Akkor tedd be északára és legalább délig fusson! Van a laposban alaplapra integrált RAM is? Ha igen, akkor elsőnek azzal kezdd a tesztelést!

Érdekes az a háttérzaj, mert a sercegés pont a kijelző villódzását követi, azért is kérdeztem rá.

Ezt és ezt láttad már?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2021
(#) Doky586 válasza mateatek hozzászólására (») Aug 17, 2021 / 1
 
Ne a régi v4 verziót használd (mert az már elavult), hanem a grafikus v9-et (LINK)
Az EFI mappát kimásolod egy fat32 pendrivera (filekezelővel, bármivel) és már bootolhatsz is róla..
(#) mateatek válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Az én gépemen nem Win fut, hanem Linux.
(#) img válasza mateatek hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Egyébként a gyártói oldal nem ír olyan változatáról, amiben ne lenne dVGA: NVIDIA GeForce 920MX / NVIDIA GeForce 940MX / AMD Radeon 530 van benne - szóval lehet melegedő GPU.
(#) Doky586 válasza mateatek hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
És ez most hogy jön ide???

Linuxra is van 7zip vagy hasonló progi...
(#) Régi motoros válasza mateatek hozzászólására (») Aug 17, 2021 / 2
 
Ha van bármilyen kép kimenet, tegyél rá egy külső monitort és próbáld ki azzal.
Ha ott nem jelentkezik a hiba, akkor a PC hardver része jó, kijelző hiba lesz.
Ha szintén műveli, peched van, és VGA hardver hiba vagy ilyesmi lesz a bűnös.
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Úgy jön ide, hogy a mellékelt képen a Linux beépített memtesztje látható. Ez egy karakteres változat, felesleges csak ezért letöltenie a grafikusat.
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Én meg ugye arra céloztam hogy az OS beépített memtesztje lehet hogy nem találja meg a hibát, amíg a dedikált külön e célra fejlesztett memtest86 (v9) egy óra alatt megtalálja..

Nem csak a Linuxban, de a Windowsban is van saját beépített memtest de én ezekben nem nagyon bízok, de neked jogod van hinni bennük.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Nekem, ha hibás volt a memória, akkor a memtest86 kibökte pár percen belül, de a windows beépített memóriatesztelője se vacakolt vele többet és megtalálta, hogy hibás. Amúgy meg van olyan alaplap/laptop, amiben van külön komponens tesztelő, amit az oprendszer betöltés helyett tudsz előhívni, s az is jól szokott működni.
A különbség kb. ott van a tesztelők között, hogy milyen mintákat ír bele a memóriaterületekre és azt mennyire lehet variálni. Sajnos egyiknél se aprócska emberekék mászkálnak végig a címezhető területeken és fedezik fel a fizikai hibát, csak a program nézi, hogy ugyan azt sikerült-e visszaolvasnia, mint amit beleírt a memóriába

A memtest86 alapján amúgy készült egy program, ami a videokártya memóriáját tesztelgeti, nekem egyszer az tudta kihozni, hogy rossz a kártyám. Tünet persze volt, de nem lehetett reprodukálni, mert teljesen véletlen szerűen jött elő, a boltban meg persze még véletlenül se. Amikor viszont az így kimutatott memóriahibát tudtam bizonyítani, akkor cserélték - hejj a régi szép idők
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
A kérdező is Memtest86+ progit írt (régi elavult) és írta is hogy az nem talált semmit. Nem értem miért zavar az titeket hogy javasoltam neki egy alternatívát..
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 17, 2021 /
 
Nem zavar, de írtam rá még hármat
(#) mateatek hozzászólása Aug 18, 2021 /
 
Köszi a segítséget. A gép kuka lett. Az integrált mindenség megadta magát.
(#) antiktelefon válasza mateatek hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Mármint ezt miből veszed?
Külső kijelzőn is hibázik?
Amúgy van BGAzóm, ha racionális áron eladod érdekelhet szórakozni, ha gpu hiba.
(#) mateatek válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 18, 2021 /
 
Elvittem szervizbe. Gazdaságosan nem javítható. A megoldás a BGA-zas lenne. Olyan árat mondtak, ami nekem nem éri meg.
Következő: »»   936 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem