Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   947 / 1123
(#) Suba53 válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
A PCIe csatlakozó kb 75W-os táp igényű VGA-kat tud kiszolgálni külön tápcsatlakozó nélkül.
Ez a kategória viszont nem annyira combos, hogy a mai játékokat a gyerek igénye szerinti minőségben tudja futtatni.

Úgy hogy jobban körbe kéne járnod a témát. Mérd fel, hogy milyen játékokat akar futtatni, aztán az azokhoz adott gépigényeket hasonlítsd össze ezzel a vassal.
Aztán azt is kéne tudni, hogy SFF, vagy MIDI torony kivitelű a gép, mert például az SFF házba csak alacsony profilú kártyák tehetők, azokból meg sokkal gyérebb a kínálat, főleg a combosabb kártyákat nézve.

Ha midi a ház, és erősebb VGA kell, akkor nem úszod meg a táp cserét. Feltéve, hogy a táp helye, csatlakozása kompatibilis a szabvány tápokkal.

( SFF háznál ez nagy valószínűséggel nem stimmel, azokba spéci kialakítású tápokat raknak. )
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) Suba53 válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Az I5 proci integrált VGA vezérlője nagyjából azonos kategória, mint azok a dedikált kártyák, amik külön tápcsati nélkül elmennek. Vagyis fel van adva a lecke a pénztárcádnak.

Három gyermek felnevelése után ezt biztosan állíthatom.
(#) antiktelefon válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ezt azért nem mondanám...
Például GTX 1050 is van külső tápcsatlakozó nélkül, de a kifejezetten rossz ár-érték arányú GTX 1030 is veri az igpukat.
Másik opció például AMDtől RX 560 vagy RX460 (kb azonos kategória és csak páron van plusz tápcsatlakozó).
Ha a pontos gép típus ismert lenne,akkor azt mondanám egy RX470-et rakjon bele és az referencia design esetén csak 95-110W-ot vesz fel, így egy molex-6pin PCI-e táp átalakítóval lehet járatni, és az egy lényegesen erősebb kártya.
(#) enree válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Köszönöm!
Elkeseritettél
Midi a ház amúgy. Akkor táp is kell, kiraly. A táp standard méretűnek néz ki. Akkor veszek az én gépembe egy új tápot, a régit meg megkapja a gyerek.
(#) antiktelefon válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Írj egy konkrét típust, mert amit megadtál csak egy termékcsaládra szűkíti le. A házra rá lesz írva. Illetve a táp pontos típusát is jó lenne leírno. Előző kommentemben láthatod az opciókat, ha teljes magasságú kártya belefér a gépbe. Ha csak low profile, akkor 130 amiből sokat fogsz találni, de kis szerencsével 1050-1050ti is található.

Nem feltétlenül kell új táp, ki kell számolni, add meg az adatokat, úgy tudok segíteni. Valószínűleg a táp elegendő lesz a legtöbb kártyához.
Illetve az igényeket és a keretet is írd le.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) enree válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ok, megnézem a pontos típust. Amit biztosan tudok, hogy i5 és toronyház, egy darab vinyoval
De ez nyilván kevés. Igények... a fene se tudja, azzal játszik amit kap. Idáig a lego batman-el játszott, az simán futott rajta. Most valami focis játékot akar, de a konzol boltban azt mondták, hogy esélytelen, hogy akármilyen játék elinduljon videó kártya nélkül ezen a gépen.
(#) antiktelefon válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ha teljes magasságú kártya bemegy a gépedbe, akkor jó esélyeid vannak. Ha Bp-n vagy, szívesen adok kölcsön kártyát kipróbálni mi mire elég
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) enree válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nagyon jofej vagy, köszi.
(#) Régi motoros válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 1 /
 
Ha erről a gépről van szó, abban van 250W tápegység. A proci eszik ebből 100W -ot, a mellékszereplőket számolhatod kb 50W -al. Tehát legrosszabb esetben is marad 100W -od a VGA -ra. Ha mindenképp erősebb VGA kell, akkor tervezhetsz táp cserével is, feltéve ha az ATX tápegységgel kompatibilis.
De nem kell megijedni, bármelyík számtech boltban 5000 Ft -ért adnak neked 350-400W körüli tápot.
Használtan még olcsóbb is lehet. Több pízt nem is érdemes rákölteni asszem.
Max nem full grafikával kell játszani, de hát ez a gép nem is arra van...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) enree válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Így néz ki. Emlékeim szerint kb ez is van benne.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 1
 
5000Ft-ért nem veszünk tápot, maximum márkás OEM-et újabb gépből bontva, de az inkább 8-10e lesz
(#) Régi motoros válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Akkor öröm az ürömben, hogy az egy ATX táp ott felül...
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 9, 2021 1 / 1
 
Máraki... Szerinted megér egy ilyen gépbe beletenni 10EFt -s tápot? Szerintem nem.
Legfeljebb nem vagyunk egy véleményen maximum.
Nyilván nem épp a "vargáné és társa" kategóriára gondoltam...
Ebbe a gépbe igazából még új tápot se érdemes venni.
Az újat akkor már inkább az erősebb gépbe kell tenni, és ebbe meg amit az erősebb gépből kiszed,
ahogy enree is gondolta.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 1
 
Az ATX tápban az a jó, hogy bármilyen generációs gépbe bele tudod rakni később...
Ha elszáll a táp és az összes adatod elmegy a HDDről meg megsül a lapod és a videókártyád, akkor átgondolod megérte-e 4 ezret spórolni rajta.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Azért ez nem annyira egyszerű. Egyrészt AT-s táp már jó ideje nincs csak ATX-es. De. Folyamatosan változnak, egy mai tápból már teljesen más csatlakozók lógnak ki mint egy 15 évvel ezelőttiből. Én is most készülök majd a gépeimet felújítani, és azzal szembesültem, hogy hiába felelne meg nekem és a gépnek is az 5000Ft-os noname táp, nem tudom használni, mert az új alaplaphoz már 8 pines tápcsati meg egyebek kellenek. Ez a gép amiről most írok 9,5 éve napi használatban van, a tápja 5500Ft volt új korában, és jobb állapotban van mint a másik gépben a Chieftec táp ami 16000Ft volt. Úgy, hogy az a gép negyede annyit sem megy mint ez.
Akkor megérte a háromszor annyiba kerülő táp? Nem!
Ami miatt mégis meg kell venni, az a kompatibilitás, meg a hardverigény. De amíg nem vesz valaki 8 magos procit, meg 125W TDP-jű (netán nagyobb) VGA-t addig teljesen felesleges. Nem fogyaszt a gép még 200W-ot se, azt meg a mai legócskább tápnak is röhögve bírnia kell.
A 6 magos procik közt is van olyan, ami az IGP-jével együtt sem eszik 100W-ot sem. A HDD pár watt, más meg nem nagyon van ma már egy házban.
(#) Laci66 válasza img hozzászólására (») Okt 9, 2021 / 1
 
Kösz a segítséget!
Főleg img-nek, hál' istennek nem csak az én gépemre lettek elmentve a családi dolgok.
A többit meg majd újra leszedem a NET-ről.
Sziasztok.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Igen, már meggondoltam. Azért írtam, hogy legfeljebb nem vagyunk egy véleményen.
(#) Régi motoros válasza enree hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
De egyébként ebben biztos nem 250W táp van. Az legalább egy 300-350W -os lesz.
Szóval szerintem megúszod tápcsere nélkül is.
(#) img válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Szívesen, örülök, hogy megoldódott.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nos én ezt a táp átmentés a régi gépből az újba dolgot úgy oldottam meg, hogy bugáztam döglött tápot (természetesen ingyér), amin megfelelő csatlakozó van, olyan, amire épp szükség van.
A csatikat levágtam a rossz tápról, és ráforrasztottam a régi gépben lévő tápra, olyan hosszban, amilyenre szükség volt. Így a régi tápom használom még ma is, amit használtan vettem anno szintén vagy 5K körül. Ez volt 2011.10.27.-én, még rajta van a dátum, amire kaptam kemény három hónap garanciát, mondván, hogy hát használt. Azóta is köszöni szépen, jól van.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2021
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nem tudom miért hozod be az AT szabványú tápot a képbe. Egy 2004-es felsőkategóriás táp mai géphez minden csatlakozóval rendelkezik, 8 pin cpu táp, 24 pin ATX és 6 meg 8 pin pci-e, molex és némi sata. Ezt tudom, ez van az egyik tesztpadomon.
Persze azóta már át lett kondizva meg új venti is van benne, de nem ez a lényeg.
Ha neves gyártótól vettél tápot az elmúlt 8-10 évben, akkor az garantáltan jó lesz egy mostani 10-11. generációs gépbe is (kivéve ha az OEM-ek által a jövőben bevezetendő 12V only szabvány szerinti a lap, de akkor is megoldható a dolog átalakító kábellel).
Szerintem sem indokolt a tápjának a cseréje, csak a legócskább hulladék irodai gépeknél centizik ki a tápot annyira, hogy ne legyen elég. Mondjuk nem mai gép, 2. gen pocik még 95W-ot felvettek lazán, így ha mellé rak egy 110W-ot felvevő videókártyát, akkor azért a táp railjeinek terhelhetősége és a táp típusa és állapota is fontos tényező, hogy ajánlott-e a használata.
Egy ilyen párosításnál jobbféle delta belső stápnál azt mondanám 300W-os talán elég lehet, de valami ócskábból inkább 400W-ot ajánlanék, mert azok nem szeretik, ha hirtelen terheléssel megrántod.
(Példa: 500W-os BeQuiet 125W-os proci mellett Radeon Vega64 GPUval stabil, újszerű Chieftec GPS700 azonnal fagy)
Hogy konkrétumot is írjak: A Chieftec rossz választás volt annyiért, hacsak nem az Iarena széria (de az sem túl jó), 2 éve BeQuiet tápot vettem 16-ért, System power 8 500W-ost, de van széria, amiből a pár éves használtat előbb ajánlanám, mint a Chieftecet. Persze ma már nem lehet annyira durván mellényúlni táppal mint régen, de jópár rosszul szűrt, hulladék konstrukció van.
Régi motoros: LC power tápjaim nekem is vannak, ha ez még a tekercses PFC-s széria, akkor ez az erősen nem ajánlott, de nem azonnal lecserélendő kategória, de ma már nem építeném be semmibe sem. 8-9 ezerért márkás használt tápokat kapni, nem biztos, hogy szórakoznék a kábelek cseréjével ilyen tápnál, ugyanakkor jó minőségű régebbi tápra én is raktam plusz 8 pines videókártya csatlakozót.
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Régi idők minőségi darabjai bőven túl fogják még élni a mostani alsó középkategóriás darabokat, de tény hogy újakból tényleg öngyilkosság megvenni a legolcsóbbat olyan gépbe amit tervezünk még használni félév múlva is !
(#) Kovidivi válasza Kari55 hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Nekem akkor csinálta ezt, amikor nem passzolt az USB-n levő program módja (uefi/meg ilyen furcsa szakszavak vannak), plusz a gépen is be kell állítani (Bios-ban) hogy hogyan bootlojon. A kettőnek stimmelnie kell, akkor lesz csak rendes operációs rendszered.
(#) xxxyyy hozzászólása Okt 9, 2021 /
 
Megosztanám saját tapasztalataimat:
A Dell gépekben a legtöbb esetben 300W alatti tápokkal találkoztam.
A Chieftec tápok minősége a szériától függött, mivel ez determinálta a gyártót. Volt köztük ipari hulladék is. Pl. az iArénánál kispórolták az 5 centes törésgátlót is a kijövő kábeleknél.
Az LC Power tápok már újonnan is kaphatók voltak 5e Ft-ért, nem a minőségükért választották a vásárlók...
Már jó ideje jóval 100W alatt esznek az átlagos procik így ha nincsen a gépben dedikál VGA kártya külön tápcsatlakozóval akkor sok esetben nem érződik a gépen a gagyi tápegység de néha még a hibás sem (hibás tápkondik).
(#) antiktelefon válasza xxxyyy hozzászólására (») Okt 9, 2021 /
 
Ezek így stimmelnek is.
Az adott gép sajnos 2. genes, tehát egy i5 proci TDP-je 95W, így 300W esetén sokat számít a táp minősége. Ma már a hajszálvékony kábel, a törésgátló hiánya az alulméretezett borda teljesen alap olcsó tápoknál, csak a kijövő jel minősége és a meghibásodási arány alapján lehet megkülönböztetni őket.
Amúgy kondi hiba többször ölt már meg HDDt úgy, hogy a lap vígan ment, nem vagyok benne teljesen biztos hogyan.
(#) xxxyyy válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Én olyan táphibás géppel találkoztam az elmúlt 10 évben, ahol a HDD S.M.A.R.T-ja olyan értékeket mutatott mintha haldokolna, eközben egy alapos felületellenőrzés pedig hibátlannak jelezte.
Egészen biztosan nem tesz jót egy HDD-nek, ha írás közben vacakol a tápfesz...
Olyan esettel, hogy egy táp elszállt és magával vitte a HDD-t is a 2000-es évek elején találkoztam utoljára , Vargáné/Acorp 300W/HKC tápok voltak. Ugyan ezzel foglalkozom, de főként csak irodai gépekkel és zárt ügyfélkörnek.
(#) Inhouse válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
Mivel nem egészen tiszta az sem, hogy mit is csináltál pontosan, nehéz megmondani.
Többször is átolvastam ami írtál, de még mindig nem értem. Másolás közben nem törlődik semmi.
Ha mégis töröltél, akkor elsőre amit img írt, hiszen lehet, hogy csak lomtárban vannak a keresett videók.
Csak a legvégén kell a recovery program, ha végleges törlést csináltál.
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 10, 2021 /
 
A lomtárban nem fért el így permanensen törölte, viszont szerencsére megvannak neki máshol is a fájlok, ugyanis mint kiderült nem lehetett lementeni, mert nem volt másik meghajtón annyi üres hely, amennyi kellett volna.
(#) pont hozzászólása Okt 11, 2021 /
 
Sziasztok! Egy pc-be volt egy tökéletesen működő AMD Firepro W7100 8GB kártya, korábban is én telepítettem, wint is, ezt is. Tegnap próbaképp betettem helyette egy nvidia kártyát az is települt szépen, de miután visszatettem az AMD-t, mikor a bootoláskor win betölti magának a video drivert (csak gondolom, hogy akkor, mert először még van kék kis ablak) megszűnik a monitornak jelet küldeni. Már kétszer újratelepítettem (telepítés közben semmi baja) a win-t hátha az nvidia felül írt valamit, de a hiba marad. Telepítéskor is végig megy minden addig , amíg nem töltődik be az AMD saját drivere, akár automatikusan a winstore-ból, akár az AMD legfrissebb driverét telepítem, onnantól " no signal" .....
(#) Epu2 válasza pont hozzászólására (») Okt 11, 2021 /
 
Távolíts el minden drivert ami az nVidia-hoz tartozik.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2021
Következő: »»   947 / 1123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem