Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 28
(#) fihu válasza fihu hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia!
Tettem rá 4700uf-ost, 2200uf-ost, 1000uf-ost (persze külön-külön) és mind a 3nál 20-20,5V -ot írt a multi. Ezt egyáltalán nem értem, ráadásul a végfokon 1000uf-os kondi van, tehát akkor az is 20V-ot kapna? Szerintem ez így hülyeség. Ötlet esetleg?
(#) fihu válasza fihu hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki a kondi lábainak felcserélését tettem rá egy 100uf-os kondit (pozitív pozitívra...) maradt a 20,5V, utána lábcsere (pozitív a negatívra...) kaptam 16-16,5V -ot és rájöttem, hogy a kondenzátor füsttel működik
(#) titi válasza fihu hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hali!
Ha ekkora fesz van egyenirányítás után, akkor ne kösd rá a végfokot!
Illetve ha már megtetted, akkor valószínű elszállt...
Elektrolit kondit pedig fordított polaritással nem kötünk!
(#) hodbond hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Szasztok! ha egy TDA 1554-es IC-t kicserélek egy TDA 1558-ra akkor nagy bűnt követek el? illetve működni fogy az erősítő?
(#) fihu válasza hodbond hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Szia!
Szerintem jó! Nekem ugyan az a nyákterv volt mind a 2 IC-hez (TDA1554Q, TDA1558Q)
(#) hodbond válasza fihu hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
És hogyhaadott egy 20 W-os erősítő de nekm mittom én 4-5-W-os hangszóróim vannak és nincs pénzem hangszóróra akkor lehet ezel valamit kezdeni?
(#) titi válasza hodbond hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Ha önuralmat tudsz gyakorolni, és csak nagyon kis hangerőn hallgatod az erősítőt, akkor igen.
(#) Kovidivi válasza hodbond hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Hallgasd a hangszórót, és mikor torzít, vedd lejjebb a hangerőt. Ennyi dolgod lesz.
(#) qwertz2 hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Fel tudna rakni valaki ide egy nyáktervet tda1516BQ BTL-hez? Csatoltam a katalógus kapcsolási tervét!
Előre is köszönöm!

Valamint nem értem, hogy mit jelent az "internal 1/2 Vp",
ide nem a tápfesz. fele kellene, hogy bemenjen
(#) hodbond hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok ugye belevágtam az erősítőépítésbe de gorsan meg is rekedtem de nem nagy a baj az IC TDA 1558-as lábkiosztására lennék kíváncsi számokkal ha így lehetségel?
(#) hodbond válasza hodbond hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Vagy hogyan tudom megállapítani, hogy melyik az 1-es láb és hogy megy tovább a számozás?
(#) fihu válasza hodbond hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia!
Ha szemből nézed (tehát ahol látod rajt ezt:"TDA1558") akkor balról jobbra haladva. A páratlan lábak vannak így hozzád közelebb (tehát elöl) a párosak meg hátul. De ha van nyákterved akkor arról is meg lehet állapítani Remélem érthető voltam! Sok sikert
(#) Gál Norbert hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
megépítettem az erősítőt mindkét változatot, egy kérdésem lene normáis hogy nyugalomban is 1-2A az áramfelvétele és iszonyúan mekegszik? Ezenkívül rendesen szóll
(#) lapose válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Szia!

Kivezérlés nélkül kb. 100mA az áramfelvétele. Ha ennél sokkal több, valami gond van vele, pl. gerjed.
(#) Gál Norbert válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
A gerjedést hogy tudom megszüntetni, mindent a leírás szerint csináltam?
(#) lapose válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Melyik kapcsolást építetted meg?

Egy-két fotó sem ártana, ha lehet.
(#) Gál Norbert válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/4_csatornas_erosito_tda1...l.html


ezt.
Fotót sajna nemtudok készíteni.. :S
számítógép tápról táplállom.
(#) lapose válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Először rakni kell a kimenetre egy soros R-C tagot, esetleg a bemenetet hidegíteni kell egy 1nF-es kondival.
Az egyik csatornára berajzoltam.
A panelon ugye rajta van a puffer, meg egy párszáz nF-es kondi a tápfeszültségen?
(#) titi válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hali!
Az amit linkeltél, a gyári ajánlott rajz, viszont a következő oldalon ott van az általam javasolt.
Ha aszerint csináltál mindent, akkor jónak kell lennie, vagyis akkor nálad van a hiba.
Saját nyáktervet használtál, vagy azt, ami a cikkben van?
(#) Gál Norbert válasza titi hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
akkor rosszulk linkeltem, én az álltaladjavasoltat építetem meg. azt használtam ami a cikkben van, AT tápról táplállom.
(#) 100k hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
heló mindenkinek van nekem is egy tervrajzom ami 3 kimenetű de van külön bass és egyben a közép és a mély ha érdekel vkit szóljon -_-
(#) 100k hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
bocs egyben a kozep es magas
(#) titi válasza Gál Norbert hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Pedig jó lenne kép róla...
Milyen vezetékeket használtál a bemenetnél?
Forrasztások jók?
Én is AT tápot használok.
(#) fihu válasza 100k hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia!
Szerintem fel teheted, hátha valakit érdekel!
Mert ha jól értelmezem amit írtál akkor rögtön van egy 2.1es végfokja
(#) kojo hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Sziasztok nekem már kész van egy hasonló erősítőm TDA1519- ből egész jól szól. Na már most ezt a számítógépre szeretném kötni mégpedig 2.1-es ként. Ezért egy olyan szabályzó IC vagyvalmi kis kapcsolás kellene amivel egyszerre lehet szabályozni mind a három hangszoró hangerejét.
Aki tud kérem segítsen!
(#) fihu válasza kojo hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia! Ez az IC csak 2x6W tehát ebből max 2.0 lehetne (szerintem). No de majd az okosabbak
(#) kojo válasza fihu hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
De két darabból építettem és az egyiket hídba kötöttem!
(#) fihu válasza kojo hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Ha már úgy is gépre kötöd, akkor nem miért nem vezérled onnan (pl: winamp...)??
(#) kojo válasza fihu hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Van úgy, hogy a gyerekek játék közben talán egy kicsit túl hangosra állítják a hangerőt, és én ilyenkor könnyen megtaláljam a hangerő szabályzót. Eddig egy mini"hi-fi" volt az erősítő de a lányom lenyúlta a szobájába.Ezért kell egy ilyen kis motyót építenem.
Gondoltam én a TDA7495-re is de ezt nem lehet hídba kötni pedig ezen van feszültség vezérelt hangerő szabályzója. De ha valaki tud ennek az IC-nek egy valamivel nagyobb testvérét ajánlani meg köszönném.
(#) fihu válasza kojo hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Igazad van, ott a pont!
Van olyan potméter, amin 3 "sor" van, tehát olyan mintha 1 sztereó és 1 mono potit raknának egymás mögé. (Most láttam én is a gyári 5.1ben). Biztos lehet kapni boltban is, és akkor 1 ilyennel meg lehet oldani. Szerintem egy 10K-s poti elég.
Következő: »»   4 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem