Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 75
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
És a Tme icről mi a véleményed? Innen rendelném meg.. A panelt a gyárit alakítottam át, ugyan úgy 2 oldalas maradt.. Tápba 2 izzó élesztésnél és ok?? Régen a 7294et csak ugy tudtam éleszteni, hogy a mute és a stby nullán volt legelőször.. Bocsi a sok kérdésért, de most csinálnánk párat és jólenne ha mind menne!
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Nem látom okát, hogy a TME árujában kételkedjek.
Az izzó jó az élesztéshez.
A némítást és a készenlétet mire használod? Autóba lesz?
(#) Gabó válasza atox hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
A TMEvel vigyázz mert mindig más az aktuális ár...
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
semmire sem használom, de 74nél mikor egyből szintre húztam egy ellenállással és úgy indítottam akkor tönkrementek az ic-k!
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
A két dolog véletlen egybeesés. A TDA7294 9, 10 lábait sok esetben közvetlen pozitív tápra kötöm. Az IC az élesztéstől kezdve így éli le az életét.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Mondjuk azt nem izzóval élesztettem, csak simán tápot rá..3 ic ment ki.. de ha először teszteltem azt a 2 lábat akkor indult szépen, utána már magas szintre lehetett kötni!
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Tehát az élesztés: 1-1 izzó a táphoz, bemenet rövidzáron, még a mutet és stby is akár nullán és a kimenet üresen hagyva??????? Remélem hétvégén menni fog az első darab..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Jó lesz. Leírom hogyan szoktam éleszteni. A trafós táp primer körébe kötök 60W izzót. Az látja az egyenirányítót és a puffert is. A bementi rövidzár stimmel. A kimenetre (telejesítménytől függően) 50-100 ohm közbeiktatásával hangszórót kötök, hogy rendellenesség estén: búgás, gerjedés, azonnal értesüljek a hibáról.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Köszi szépen.. még egyet nem értek amit írtál, azt vettem ki, hogy a trafó szekunderére rakod az izzót de még a váltó részen tehát az egyenirányító előtt ugye?
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
A trafós táp primer köre alatt azt értettem, hogy a hálózati feszültség egy 230V 60W izzón halad keresztül. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hálózati biztosítékkal párhuzamosan kötöm a lámpát. Ha minden rendben csak vissza pattintom a biztit. Természetesen ha bármi változtatást eszközölök, például kiveszem az előtét-ellenállást a hangszóró elől, vagy a bemenetet átkötöm, stb. , akkor a biztosítékot kiemelem az első próbánál.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Oké, teljesen tiszta így.. azt hittem inkább szekunder részen kéne izzó..
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Még annyi kérdésem van, hogy nem kell külön élesztgetni a master majd slave ic-t ugye? összerakom és együtt élesztés!?
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Gondos munka esetén felesleges ilyesmivel fáradni. Ha bizonytalan vagy, élessz egyet a slave beültetése előtt. Eddig két panelt raktam össze, nem volt semmi gond.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
csak azért kérdezek mert amint már említettem 94es ic nél voltak rossz tapasztalataim.. csak jövőhét lesz belőle.. alig várom, kíváncsi vagyok mit bír!
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Élesztés előtt tegyél fel fotót! Csíptem már meg így hibát
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Rakok... De nem hinném hogy az összerakással rontanák el valamit..de kitudja
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Elkészült 1 db!

DSCN1782.JPG
    
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szemre pofás darab! A forrasztási oldalt csak találgatni tudom. Az utánhúzó kondinak jó a polaritása? Pozitív 6-osra, negatív 12-re?
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Igen jó, arra nagyon figyeltem.. forrasztási oldalról nem készült szép kép azért nem raktam fel.. majd napfénybe csinálok...Holnap átmérem az egészet és próba.. remélhetőleg hangot ad ki magából és nem füstöt vagy fényt..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
A két IC között lábtól-lábig kiváló kapcsolatban legyenek a 6-tól 15-ig terjedő lábpárok! A slave 4 úgy látom megkapja a negatívot. Ha nincs köztes zárlat végzetes hiba nem történhet. A panelt csak kisütött táp-elkókra szabad rákötni! Ügyelj a helyes polaritásra! Kb. ennyi a tudomány.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Attól h méregetem most a kondikat semmi nem lehet ugye? Simán szakadás vizsgálóval..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Azzal semmi gond. Ha rajta van a hangszóró és csak az egyik tápoldal kap feszültséget azaz igazán veszélyes, de ezt a kisütött kondival szerelést jó fejben tartani a jövőre nézvést. Ezt többnyire válaszként szoktam írni arra a kérdésre, hogy mitől ment tönkre az erősítő, mikor be sem volt kapcsolva. Most menjünk ennek elébe
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Ha elmegy az egyik oldal tápja az élesztés után is veszélyes lehet?? Tehát ha biztosítékot rakok és egyik kimegy később az a már beélesztett erősítőt is fenyegeti?
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Még nem álltam neki, hogy egy IC árán ezt egyértelműen bizonyítsam, de az eddigi tapasztalatokból ez elég nagy bizonyossággal leszűrhető.
Két dolgot lehet tenni. Kellő rátartással méretezni a biztosítékot, hogy csak akkor olvadjon ki ha az IC-nek már úgyis mindegy. A második lehetőség: az egyenirányító előtt biztosítani.
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Próbálni/éleszteni áramkorláttal célszerű, ami labortáp hiányában nem több mint egy jól megválasztott izzólámpa, pontosabban ha szimmetrikus a táp, akkor ebből mindkét polaritásra 1-1 db.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
74-es ic tápját nem is biztosítom... csak hangszóró valamint táp oldalt.. ha nagy zárlat lenne úgy is vége az ic-nek sztem!
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Pontosan nem értem mitől áramkorlát egy izzó.. Egy pillanatra mindenképp fennáll a nagy áram, ha zárlat van!
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Tény, az izzószál hidegen kisebb ellenállású mint melegen, ami valóban jelent egy áramugrást. De ennek mértéke töredéke, mint amit egy biztosíték képes magán átengedni mire kiolvad.
És azért "áramkorlát", mert egy rá jellemző (előre kiszámolható) áramtól több nem folyhat rajta, mert elkezd világítani. Ha ez az áram jól van megválasztva, ami egy végfok esetében kb. 0,5-1A, akkor hiba esetén sem történik meg az IC-k elhalálozása.
(#) atox válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Működik szépen! A clip kimenet valójában mit jelez?? 2*30V on hajtom 4ohmon, nagyobb hangerőnél kezd villogni ugye.. az most torzítást jelzi vagy az ic kivezéreltségét? mert 120W os hangfalal terhelem és be be villan!
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Gratulálok! A clip ez a torzítás fajta.
Következő: »»   34 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem