Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 75
(#) peter1995 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Egy mezei 60W-os izzót sorba köttök a trafó primerrel és máris megvédi. Nekem is megvédte mikor zárlatot csináltam forrasztáskor. Elhárítottam a zárlatot és azóta is hibátlan. Most is szól a szerkezet. Szerintem olcsóbb egy izzó mint az IC. Itt ott 100 pénzért dobálják az emberhez.
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Bármilyen áramkorlát jobb a semminél, de ezek közül a javaslatod szerinti az egyik leginkább vitatható.
A primer oldalon ugyan globálisan korlátozza az áramot, de a tápegységben lévő puffereket szépen fel tudja tölteni. Aztán a rájuk kapcsolt (élesztésre váró) végfokozat hibája esetén, a bennük tárolt energia óriásit képes "belerúgni" az erősítőbe. Innen kétesélyes kibírja vagy belehal-e.
E miatt szerencsésebb az erősítőhöz menő tápvezetéket megszakítani egy izzóval, illetve szimmetrikus táplálás esetén mindkét polaritás tápvezetékét. Sok esetben van eleve a panelon is biztosíték, ami általában éppen ezt a vezetéket "figyeli" tehát a biztosíték helyére is betehető az a bizonyos korlátozó izzó.
Másik érv a tápvezeték figyelése mellett, hogy így sokkal jobban lehet "méretezni" a korlátozó eszközt, mert azt csak az éppen vizsgált elektronika fogja terhelni.
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nekem eddig mindig megvédte. Én nem úgy szoktam hgy először ráadom a 220at tápra és utána a az élesztendő eszközt rá. Minden össze van kötve és az izzón már az első pillanatban folyik az áram . M ikor a hidamnál táp zárlat volt megvédte.
(#) Dzót válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
0 ohm körüli értéket kaptam az erősítő belső ellenállása valószínűleg több.
Mitől mehetett tönkre?
(#) Dzót válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Milyen izzót érdemes betenni egy két amperes biztosíték helyére ?
(#) mmajka hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Kedves reloop!

Szakéretelmed csak dicsérni tudom, na ezért lenne hozzád pár kérdésem.

1. A mellékelt ábrán látható modul tudna e +-36V ról stabilan működni természetesen körültekintő munkával megépitve?
2. Jól értelmezem, hogy egy 4 ic ből álló modul kb 300w ot tud 8 ohm on?
3. Remélem ez nem olyan mint a 7294 es, szépen működnek a modulok de a 2x40W os SCOTT 330RL tipusú radio reseiver-em megeszi őket reggelire.

Előre is köszönöm válaszaid!
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia! A +/-36V nem okoz számára gondot.
Ezen a NYÁK-on két független erősítő van. Ha híd kapcsolásban járatod őket, akkor a két kimenet közé kötött 4 ohm hangsugárzóra képes 300W-ot kibocsájtani.
TDA7294 -gyel építettem pár erősítőt, kétségtelenül nem high-end termék, de a teljesítményére még nem érkezett panasz. A szomszédokat leszámítva.
(#) mmajka hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Igazából két tipus között gondolkodom mégpedig:

Az egyik az előzőleg emlegetett. 8ohm on mennyit tud?
A másik pedig tda7250 és mj110015/16 páros persze ez is hidalva az általad tervezett fázisforditós előerősitővel.

Igazából házibulikhoz kéne és a teljesitmény melett a megbizhatóság lenne a lényeges szempont.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ennél a tápfeszültségnél 200W/8 ohm várható.
(#) mmajka hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Köszönöm az ajánlatot, de nekem megvan már az üzlet ahonnan vásárolok a hestore sajnos messze van Szerbiából.

De ha érdekel csak érdekesség ként itt vásárolok:

http://www.sprintel.rs/LAGER_LISTA_MP_2707JUL2012.html

1.0 Serbian Dinar = 2.40399103402 Hungarian Forint

(as of 2nd September 2012)

Amúgy mi a véleményed a tda7250 ről?
(#) mmajka hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Ja bocs elnéztem az alsó reklámot hozzászólásnak.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Nézz utána az LM4702-nek.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szépet irnak róla, de van pár gond is.

1. A táp adott +/-36V , nemigazán szeretnék másikat szerezni
2. Az LM ic nagyon nehezen beszerezhető
3. +/-36V on sokkal kevesebbet tud mint a 4x 7293

Ami biztos, hogy nagyon kis torzitással dolgozik.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
A tápod hány amper leadására képes, hány ohm-os lesz a hangsugárzó és mennyi a csatornák száma? Ebből tudnék számodra kalkulálni.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
A táp sokat elbir. A tda 7294 es tápja lenne mivel kár egy (1200W+50A os graitz) tápot járatni két sima tda hoz. Sorbakötve a két sec és mehet a 2 es elektróda neki hegesztésre. Szerintem nem fognak hiányozni az amperek, a másik dolog egyenirányitás szűrés után mind a két ágban tizedvolt pontosságig megegyezik a fesz.

(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
A terhelés 8ohm lenne. A csatornák pedig 2 tehát sztereo.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Erre az igénybevételre építhetsz akár TDA7294 hidat is. A párhuzamosan kötött TDA7293-mal a kivehető teljesítmény 8 ohm-on csak azért lesz valamicskét több, mert a TDA7293 jobb feszültségutánhúzása és a párhuzamos kapcsolás miatti kisebb csúcsáram következtében csökken a maradékfeszültség teljes kivezérléskor.
A megnövekedő üzembiztonságon túl van még egy nagyon fontos tényező amiért érdemes ezt a rengeteg IC-t belepakolni. Nagyon nem mindegy, hogy egy estleges túlvezérléskor mi játszódik le az erősítőben. Amennyiben működésbe lép az áramhatároló (6,5A környékén) a clippelést rendkívül zavaró csörömpölés festi alá. Ez azzal jár (ha van egy kis jó érzés az erősítő kezelőjében), hogy az elkerülés érdekében legalább 2-3dB biztonsági tartalékot kell hagyni, tehát a kivehető teljesítmény felén kell járatni.
A 4 db TDA7293-ból épített hídnál 8 ohm terhelésen a clip sokkal elviselhetőbben játszódik le. A fül számára feldolgozható a torzítás, sőt megkockáztatom, hangosság érzetet kelt.
Erre akkor figyeltem fel először mikor TDA7294 hidat 8 helyett 16 ohm-mal terheltem. Itt nagyjából ugyan az játszódik le, egy db IC-re vetítve 8 ohm a terhelés.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Tehát a 7293 as megoldást ajánlod? Még mielőtt végleg döntenék annyi lenne a kérdésem, hogy miként viselkedik ez a végfok 4ohm on. nem tervezek 4ohm ot rákötni de ugye az ördög nem alszik.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
A 4 ohm terhelést károsodás nélkül tudja hajtani, 300W körüli teljesítményen.
Tekintsd úgy, hogy egy IC-re 4 ohm terhelést kötöttél.
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Na akkor azt hiszem ő lesz a befutó.

Valamint egy inverteres heggesztőből bányászott aktiv hűtőbordázat, még csak tönk kell hozzá és kezdődhet az épitkezés. De mindenekelőtt elkezdem lemásolni lay ban a kész nyáktervet.
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Küldöm.

HSM04.lay
    
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Köszönet kedvességedért!
(#) mmajka válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
A clip jelzőnél a bc212 helyett lehet alkalmazni bc560 tranzistort?
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Nyugodtan. A fázisfordításhoz van kapcsolásod?
(#) mmajka hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Igen. Erre gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2012

eloer.gif
    
(#) reloop válasza mmajka hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Az egy kicsi bonyolultra sikerült.
(#) atox hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Üdv srácok!
Volna 2 kérdésem a TDA7293 párhuzamos kapcsolásával kapcsolatban.
Az első az lenne, hogy a Slave ic in+, in- lábait GND-re vagy negatív tápra kell kötni?
A másik pedig, hogy a Slave ic mute lábát hova kell kötni? adatlapok itt is eltérenk.. Melyik kötéssel működik megfelelően az ic???
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia! Ezekben változás történt az újabb kiadású adatlapnál. Magam is újra építettem a biztonság kedvéért a kapcsolást. A slave bemeneteket a negatív tápra kell kötni, és a mute-t pedig össze kell kötni a master mute-tal. http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1290871.html#1290871
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
És ez a kapcsolás így működik is?? összerakom és ráadom a tápot vagy az első indításnál kell valamit játszani vele??
TME-nél 560ft kb az ic... nem tudsz róla valamit miért ilyen olcsó??? Köszi a segítséged.
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Áramkorlátozó nem árt élesztésnél. A bemenetet ne hagyd szabadon, vagy kösd jelforrásra, vagy testeld. A kimenetet a neminvertáló bemenet előtt vezettem el, vissza tud rá dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2012
Következő: »»   33 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem