Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   330 / 607
(#) bartalaj hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Szia 2*36 a váltó fesz amit a trafó lead
(#) 1984white hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Mellékeltem egy rajzot, próbáltátok már?
7294hez szeretnék szubszűrőt freqvencia és fázisállítási lehetőséggel.
Ja és i , j , k pontokon lévő potméter hogy van bekötve.
Én sztereó potinak nézem. Köszönöm előre is!

minden.gif
    
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! Rakd fel más formátumban, mert (legalábbis nálam) kivehetetlen.
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
itt találtam a fórumon a rajzot.
link:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/sublada.html?pg=2
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!
Benne van a szövegben, hogy sztereó potméter kell.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Sztereó poti. A két részének ellenállása egyszerre nő illetve csökken.
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az is lessz , brutálisan szól ígyis , üresjárásban van 77v-om ami extra basszusoknál leesik egészen 69v-ig nagyon kevés lessz ez az áttekert folytótrafó Valakinek esetleg 2*28Ac-s 500w-os torroidja nincs esetleg (kiegészítő megcsapolás nem hátrány főleg ha 12v )?
(#) Fodor hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok. Légyszives segitsetek nekem itt:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_1166084.html#1166084
Köszönöm szépen!

Üdv: Fodor
(#) reloop válasza Fodor hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia! Ennek az átméretezésében tudok segíteni.
(#) Fodor válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi, de ez nemlessz jó, mert már kész a reflex rx500-as koppanásgátló panelje csak beültetésre vár és azzal együtt van a clip jelző. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a segitséget.
(#) reloop válasza Fodor hozzászólására (») Feb 14, 2012 / 1
 
Az R13 (2,2k) ellenállás helyére tegyél trimmert, és lődd be kedvedre. (Ez miért nem jutott előbb eszembe :bonk
Köszönöm a kérdést
(#) Fodor válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi szépen, kipróbálom.. szerinted hány ohm-os trimmert rakjak oda? Ja és melyik 2,2K-s ellenállás helyére? nekem nincs írva, hogy melyik az R13-as :S Meg aztsem ártana akkor szkóppal méreni, mert nem gyerekjátékok vannak a végén. igen drága mulatság lenne, ha a magassugárzókat megfüstölné.... :S
(#) reloop válasza Fodor hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A ledet hajtó tranzisztor bázis-emitter ellenállásáról van szó. Ha így nem egyértelmű, adj egy linket és bejelölöm rajta.
(#) Fodor válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Megvan a -ut ba van kötve. Csak nincs szkópom, nemtom megmérni.. fülre meg nemlehet beállítani. 8 darab reflex r300-as hangfalam van Ezeket szeretném megvédeni, ha lehet így mondani. Valami mód nincs a kiszámolására? csak mérés?
(#) reloop válasza Fodor hozzászólására (») Feb 14, 2012 / 1
 
Ezen a rajzon van a hivatkozott pozíció szám.
Sajnos sem mérni, sem kiszámítani nem lehet, hogy a led akkor jelezzen amikor az erősítő clippel. Ettől még nem használhatatlan a kapcsolás, de meg kell tanulni együtt élni vele.
Illő, hogy ezt a lesújtó megállapítást indokoljam.
A clippelés alapvetően a végfok áramkorlátozójának működésbe lépésétől fog származni. Az áramkorlát függvénye a kimenet pillanatnyi feszültségének. Minél nagyobb ez a feszültség, annál nagyobb áramnál korlátoz az IC. Az általad használt +/-43V táp esetére nem tudok irányadó értéket még becsülni sem, mert úgy megengedett feszültség, mint hőleadási képesség szempontjából is a megengedett tartományon kívül esik. Gondolj bele: 200W-on 8ohm-on a testhez képest mért feszültség csúcsa 28V, és neked van még 15V-od a 43V-os tápig! Lesznek jelek melyek nagyobb amplitúdót is felvehetnek, hiszen a hangsugárzó impedanciája a frekvencia függvényében változik. Impedancia menet.
A helyzetet tovább bonyolítja a tápfeszültség terhelés hatására bekövetkező esése. Ezt figyelembe veszi az általam jegyzett kapcsolás, de az IC áramkorlátozójában lejátszódó folyamatokról az sem tud semmit. Tehát az is csak akkor ad reális tájékoztatást, ha a tápfeszültség és a terhelő ellenállás összhangban vannak, lásd a TDA7294 adatlapját.
Összegezve: a beállítás javaslatom szerint meghallgatással, többféle műsoranyaggal történjen. Azt már te mérlegeld, hogy a torzítás valamely fokánál, vagy a torzítás közeledtét jelezve villanjon-e fel a led.
(#) Fodor válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Hűha, le a kalappal! Nagyon szépen köszönöm a segitséget!!!
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia! Az újabb kiadású adatlaphoz igazítottam a nyáktervet, még egyszer köszönöm az észrevételt!

HSM04.JPG
    
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Párhuzamos kapcsolásra? És jobb? Vagy próba még nem volt?
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A két párhuzamos rész hídban fog dolgozni. A nyákterv most készült el, jelentkezni fogok ha megszólal.
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Helló. És így mekkora rms teljesítményre lesz képes 8ohm melett?
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Helló! Mások mérései 350W-ot említenek, majd beszámolok, ha elkészült.
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Helló! Most vettem csak észre hogy a nyákterven tda 7293-as végek vannak, de a topik 7294-ről szó.
A rajzon van elírva vagy valóban a 93-as van benne.
Előre is köszi!

Ui: Megfelelő hűtéssel eltudna viselni ez a kapcsolás
+/-45V-ot.
Petya.
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 16, 2012 / 1
 
Szia! Az IC TDA7293. Azért került ide a válaszom, mert ebben a témában kaptam tanácsot.
A tápfeszültség +/-50V-ig növelhető, megválasztásánál figyelembe kell venni a hangsugárzó impedanciáját. A +/-45V-os táppal a párhuzamos kapcsolás 4 ohm-mal, hídban 8 ohm-mal terhelhető.
(#) demonherceg hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok. valaki meg tudná mondani nekem,hogy a TDA7292 hídba kötve és BD tranzisztorokkal miért nem hajlandó működni? Tranzisztorok nélkül tökéletesen üzemel.
Itt egy rajz mit meg is építettem,s miről beszélek.
Ha valaki tud valamit segíteni előre is köszönöm.
(#) 1984white válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Üdv!

Honnan van ez a rajz? Ez nem működőképes ebben a formában.
Ha megnézel bármilyen másik tranzisztoros erősítőt akkor láthatod hogy a kimenet csatolva szokott lenni tekercsel, kondenzátorral, emitter ellenállásokkal stb. Szerintem ez így ebben a formában felejtős. Olyan rajzot keress szerintem, amit mások is megépítettek már és tutira működik.

Üdvözlettel!
(#) demonherceg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nekem nagyon is működő képesnek tűnt. Meg van a vissza csatolás és az emitter ellenállás nincs berajzolva,de be tettem egy-egy 0,33 ohmost. Itt van egy kapcsolás a UPC1225a-val és az is így van megoldva csak annyi különbséggel,hogy az emitter ellenállások benne vannak a rajzba. Akkor ez sem tud működni? De ha ez sem működik akkor még ott a TDA7294S ami ebben a rajzban csak 200W de szerintem meg leget még két IC-vel,összesen négy IC-vel oldani a 400W-ot. Szernted melyik valósítható meg?
(#) demonherceg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A TDA7294S híd rajza.

TDA7294S.JPG
    
(#) 1984white válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Amit előbb linkeltél, szerintem nem a TDA7293 hídkapcsolása, ezt onnan gondolom hogy a 7294ben nincs clip detection pin.
Mellékelem a 7294 hídrajzát, ezt megépítettem és tökéletesen megy 2x46V egyenről és 2x10000uf pufferral. Nagyon szépen és frankón zenél a DLD 30cm aktív szubommal.Ha ettől nagyobb teljesítmény kell, akkor nézz szét a fetes rajzok között.

Visszatérve a tranyós rajzodra, a kimeneten nincs rajta a 10ohm/100nf rc kör sem. Az upc rajzodon pedig az is van. Ha kettőt összehasonlítod, egyből láthatod.

Olvastam én is a fórumon, hogy 2 hidalt 7294 erősítőt lehet párhuzamosan kötni, de nem tudom próbálta e ezt valaki. Ha mindig igaz így tudhat a 4 ic 400W-t.
(#) demonherceg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Akkor ez milyen TDA7294???
Ez az gyártó kapcsolása eredetileg!!
És ez ugyan az mint amelyik a tranzisztorokkal van megépítve. Amúgy azért nem kell teljesen tranzisztoros rajz,mert annak a védelmei messze sem olyan jók mint az IC-nek és nehezebb is a megépítésük.

tda7294...pdf
    
Következő: »»   330 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem