Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   318 / 607
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ilyen felkérésre nem lehet nemet mondani.
Kicsit még tanulmányozom a kapcsolást, nincs szimulátor programom. Annyit látok belőle, hogy a jelzés két állapotú, és a T5 segítségével elnyújtott, valamint a jelzés egy feszültség szint eléréséhez köthető. Az alkatrészekkel nem spórolt a tervezője
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Még nem találkoztam ezzel a kapcsolással. Úgy vélem a tervező a hangsugárzóra jutó RMS teljesítmény indikálását tűzte célul - védelem érdekében.
A táblázat a kondenzátorok feszültségtűrésénél ér véget, természetesen az utolsó két értéknél is 100V-os kell a gyakorlatban.
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Üdv! A lenti kapcsolás is ígéretesnek tűnik. A fejlécen lévő hivatkozásra kattintva kicsit bővebb infóval is szolgál Majki ,ő már megépítette. Nem csak clip -et jelez ,de az is benne van .

protect.pdf
    
(#) reloop válasza skero hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Köszi! Már bele is piszkáltam a múltkor
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Hello!
Késleltetett inditása mennyi? (tehát mennyi idö mulva huz be a relle?)
Van egyen feszültség védelem is benne?
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Akkor húz meg a relé amikor a 470µF kondi ~2,3V-ra töltődik. R7 értékének változtatásával széles határok között állíthatod. Az egyenfeszültséget figyeli. A HE egész témát szentel a védelmi áramköröknek, ha további kérdéseid lennének ott szeretnék rá válaszolni.
(#) neocska válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Köszönöm, akkor ez pont jo lessz nekem
(#) CosmicAntagonist hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Nézelődtem a neten a párhuzamos kapcsolással kapcsolatban, amit újra ki akarok próbálni, mert első körben nekem nem volt elég stabil, tönkre is ment az egyik ága az erősítőmnek 1 db párhuzamost IC-vel, de amíg működött addig sem tetszett, borzalmasan melegedett, érzékeny volt, stb... Most viszont ezt találtam, mintegy magyarázatként, ha az akkori tervet nem rontottam el:

"Make sure to use the schematic from the datasheet from 2003. Slave mode is activated by pulling IN+, IN- and SGND to -Vs, the negative supply! In older versions of the schematic slave mode is NOT activated properly, which may lead according to reports on the internet to the destruction of the chip."

Itt: Bővebben: Link

És utána is néztem valóban így van-e a datasheetben:
Az 1999-es datasheet, alapból ezt adja előre a google.

Egy 2003-as datasheet.

Mind a 2-nél a 10. oldalon van.

Itt már valóban a - tápra van kötbe a slave módú IC +- bemenete. Nem tudom ez ismerős-e előttetek is, illetve volt-e már problémátok nektek is párhuzamos kapcsolással korábban (ami az 1999-es dokumentum alapján készült). Ha igaz amit találtam most szerencsére még panelgyártás előtt át kell majd terveznem.
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szia! A slave 2-es, 3-as lábát a testre kötöttem. Működik a kapcsolás.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Működni nekem is működött, de nem tetszett ahogy melegedett, érzékeny volt, míg végül az egyik IC a 8-ból (stereo-bridge-parallel volt) ki is durrant. Ez amit mutatsz párhuzamos? Nem bridge? Valami oka csak van hogy javítottak a gyári datasheet-en. Mások is tapasztalták a párhuzamos kapcsolás ilyen problémáját. Én most azt mondom, hogy a párhuzamoshoz a "-" tápra kell kötni a slave IC bemeneteit, ahogy írják is a cikkben amit találtam.
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Amit mutattam az két párhuzamos egymás mellett. A tanácsodat megfogadom azért, úgy is le kell cserélnem a nyákot. A 2003-as leírásból és rajzból egyértelmű a negatív tápra kötés. Sajnos a régi alapján terveztem.
Mellesleg köthetem át a slave mute-t is.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Szivesen, én is éppen ezt tervezem, csak kíváncsiságból akadtam rá ezekre a leírásokra, elsősorban a múltbéli problémáim miatt. Több helyen is úgy tűnik, a 2003-as adatlap szerint kell párhuzmosat építeni. Érdekes hogy elcseszték, a "gyári" PCB terven pedig nem látni hová kötendő a 2-es 3-as láb. Az a lényeg hogy megvan a dolog.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
A slave/mute miért kell átkötni? Az nem változott ha jól látom.
(#) reloop válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Azt írja a 2003-as adatlap: a master és a slave együtt legyen vezérelve.
Most próbáltam az invertáló bemenetről meghajtani az IC-t és ha megy a némítás durván torzít. Nem várom meg, hogy a slave meglepetést okozzon. A hibák forrása.
(#) CosmicAntagonist válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Akkor még 1 hibaforrás kilőve.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 28, 2011 /
 
Ha elmúlik karácsony...
(#) Leadtek hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok!
40 Voltos tápfeszültségre és 5A terhelhetőségű tápra lehetséges lenne egy mono végfokot TDA7294-ből összehozni? Aktív mélyládába lenne használva.
(#) Szlacek válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Sőt tökéletes lenne, ha egyenirányítás utáni a feszültség amit írtál! Itt tudsz rendelni 200wosat is és 100wosat is! remélem segítettem!
(#) Lacika001 válasza Szlacek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szeirntem neki nem szimmetrikus a 40voltos tápfesz, viszont a linkelt KIT kis átalakítással jó lenne mélyládához.
(#) Bassmester válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Ha egyenirányítva-pufferelve +/-40V-on terhelhető 5A-rel (tehát 400VA) akkor lazán rárakhatsz egy 200W-os hidalt 7294 modult, de ha nagyon jó a trafó akkor még kettőt is.
(#) Leadtek válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Aszimmetrikus, egyenirányítás és pufferelés után 40V és 5A. A trafó 150 Wattos mivel 28V 5,2A. 80-100 Wattos erősítő bőven elég lenne szerintem és ennél több nem is nagyon hozható ki ebből a tápból.
(#) Lacika001 válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Bővebben: Link
Mekkora a hangszóró impedancia? 4Ohmra nem a legtökéletesebb lenne de azért nem égne le.
(#) Leadtek válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
8 Ohm-os. Nem biztos de ezen nagyon gondolkozom.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Szia! Most készült, csak pár sort kell visszaolvasnod. Korábban feltettem a sima változatot is. A 40V aszimmetrikus táplálású hídra rákötheted a 4 ohm -ot.
(#) Leadtek válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Olvastam bár nekem ez a kapcsolás nem úgy tűnik mintha egytápos lenne.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Pedig az!
Elkészült a sztereo változat is. Teljesen probléma mentes!
Annyi történt, hogy az őslény panelekből bányászott elkók helyére újak kerültek, ezzel minden megoldódott
A zajmentessége - legalábbis számomra - rendkívül jó. A lágyindítás a korábbi verzió szerinti trimmerrel utánépítő barátabb. Leszámítva azt az esetet, hogy a két csatorna átlósan lesz végfokzárlatos, a hangszóró védelem kipipálható.
Nem vagyok vájtfülű, de észlelhető a hangzáskép megváltozása. Nekem nagyon tetszik, de ez lehet elfogultság is.
Ha valaki utánépíti örömmel várnám a tapasztalatait.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Én Greinacher feszültség duplázóval szoktam megoldani az "egytáposságot", de csak kapcsolóüzemű tápoknál.
Egyszerű és jó, én sem tapasztaltam semmilyen hátrányát.
(#) Szlacek válasza Lacika001 hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Nekem Átalakítás nélkül van mélyládához kötve, mert az erősítőből (pre subwoofer kimenetre csatlakozik) és 60-200Hz ig kap jelet!
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Üdv! Segítségedet szeretném kérni. Lészíves mérj DC-t egy híd kimenetén. A táp ebből a szempontból közömbös. Az általad épített áramkörök nem tartalmaznak kondit a visszacsatolásban, ennek a hatására lennék kíváncsi.
Előre is köszönettel: reloop
(#) Lacika001 válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Én 6-10mV-ra emlékszem (kondenzátor nélkül).
Következő: »»   318 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem