Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   332 / 607
(#) david91 válasza probert987 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Üdv!

A 7294 is teljesíti a 200W szinuszt, Bassmesternek van egy videója ahol lemérte. 4db hídhoz 1kVA-es trafó megfelelő lenne, amit nem hiszem, hogy megkapsz 10000Ft alatt még használtan sem, de azért megéri körülnézni az aukciós portálokon. Újonnan 21390Ft. Emellett rengeteg hőt termelne a rendszer.
(#) pinyó39 válasza david91 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Sokat kell vadászni a neten, nemrég 12ért vettem 2kVA-os trafót 4x55V-al, egy másik alkalommal 13-ért : 2db 1,5kVA-os és egy 300VA-est egyben, persze mindkét alkalommal szinte azonnal menni kellett a trafókért (hiába válság van kell az embereknek a pénz). Ja min a 4 trafó gyári impregnált toroid.
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
mázlim,hogy nálunk 1000 forint egy TDA7294S és így a négy az ugye 4000 forint. Ennyiért megéri 400W.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy a 7294-es hejére ,akár a hidas kapcsolásra is gondolok be lehet -e épiteni a 7293-ast,átalakitás nélkül?Üdv.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia! Beépíthető.
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
köszönöm szépen.Üdv:
(#) probert987 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Üdv

A párhuzamosan kötést hogy érted? A gyári tervrajzra gondolsz, vagy szó szerint párhuzamba rakod a tápot, és a be és kimeneteket is?
(#) reloop válasza probert987 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Üdv! Természetesen több ponton is kapcsolódnak egymással: Bővebben: Link
(#) skero válasza demonherceg hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Annyiért már van TDA7293 is. És az több feszültséget elvisel ,ami ártani nem fog .
(#) peter1995 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Helló. Jelenleg van egy darab monó TDA7294 hidam. Ez egy méretes trafóról egy 10A-es graetz-ből és 2x10.000µF szűrésről kapja a tápot. Ez az egy híd jelenleg 2 db 250W 8ohmos 3utas hangfalat hajt. A hangfalak sorba voltak/vannak kötve.
A tervem az hogy szerzek egy nagyonn trafót (5-600W) erősebb diódahidat (35A) és a 2x10.000µF marad,. És építek mégegy hidat, hogy egy jídnak egy hangfal jusson. Így is hogy sorba van kötve 80-90%-ig nem hallható torízás de azért egy hídnak egy hangfal mégis csak kényelmesebb. Eddig 2x36V volt a feszültség a kondik után. Mivel az uj trafó 2x32V így 2x45V lenne az uj fesz a kondik után. Tudom ehhez már komoly hűtés kell ami nincs is elhagyva. A 2x36V-al a 2x250W-al rendesen hajtva kézmeleg a borda (van ventillátor).

A kérdésem hogy a 45V nem-e lesz sok a hidaknak?
A másik hogy nem-e baj az hogy közös tápról kapják a tápot? Vagyis a végfokok táp bemenete párhuzamosan össze lenne kötve és ez menne a kondira nomeg a testre.
(#) Szlacek válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Az ötlet jó, a 2x 10000mikrofarád kevés lesz, nekem sztereó az erősítő 2x 200w kondik 2db 68000+ 2darab 10000mikrofarad
(#) bencikusz válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!

Azt mondják az okosok, hogy (-2 utasan egyenirányítva az 50 Hz es váltó fesz..) amperenként 1000u kell, így tehát az a 2x10 000u kevéskének tűnik.
De majd mondják a tutit a nálam okosabb kollégák.

Minden jót!
Üdv Bencikusz
(#) peter1995 válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
És ilyen hatalmas kondikat hol lehet venni?
(#) pinyó39 válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 19, 2012 / 1
 
A 68 ezresek öccázé a vateráról tutiak.
(#) Szlacek válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Vaterárol, de darabja volt 2ezer, de nekem most van fölös 2db 15ezer mikro 40v meg 2db 22000mikro 25v lehet ezek is fel lesznek használva a kövi projektbe
(#) peter1995 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
ÖTSZÁÁZ??? Aztamindenit. Azt akkor ki kell halászni...
(#) peter1995 válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 19, 2012 / 1
 
Hát nekem 50V-os kellene mert a mostani 10.000µF is 50V-os.
(#) pinyó39 válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Nem tudom hogy most van e de szerintem 2 e-ért erikabánhidi kartácsnő nyomja a vaterán (is) akitől én vettem annak sok volt, 1 forintrol indult és 500 forint volt a villámár.
(#) peter1995 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Annyiért ajándék...
(#) reloop hozzászólása Feb 19, 2012 / 1
 
Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek a TDA7294 -ből kinyerhető legnagyobb teljesítménnyel kapcsolatos álláspontomat. Az adatlap szerint 0,5% torzítás mellett tartósan 70W a tipikus teljesítmény, illetve 1 másodpercnél rövidebb időre 100W-ot érhetünk el 10% torzítás mellett.
A fórumon közzétett mérések azt igazolták, hogy ohm-os terhelésre a szinusz jel tetejének vágása nélkül IC-énként 100W gond nélkül kivehető belőle.
A gyártó alábecsüli a termékét?
Feltételezésem szerint másról van szó.
Attól, hogy a hűtőzászlót - óriási hűtőkapacitást bevetve - nem engedjük túlmelegedni, még alapvető problémával kell szembenéznünk. A tokon belüli lapka részben, vagy egészben a másodperc töredéke alatt, akár a jel ütemére képes forrósodni, illetve visszahűlni. Ha bármilyen félvezető adatlapját megtekintjük látható, hogy a hőmérséklet milyen drasztikusan képes megváltoztatni az elektromos paramétereiket. Ez alól a passzív alkatrészek sem jelentenek kivételt. A tranzisztorok munkapontjai kiszámíthatatlan pozícióba tolódnak, ha az ésszerűnél több hőt termelünk az IC-vel. Egy szinuszt szemlélve talán fel sem tűnik, mert a periodikusan ismétlődő - amúgy nem kívánt - jelenségek folyamatos görbét rajzolnak. Ha erre a szinuszra egyéb jeleket is ültetnénk, miként ez a gyakorlatban is megtörténik, bizonyára feltűnne a torzulás.
Számomra nyilvánvaló, hogy a gyártó miért szab korlátot a tápfeszültségnek a különböző terhelő impedanciákhoz.
A fent vázolt jelenséget termikus torzítás néven ismerem.
Már korábban is írtam egy kísérletről: a +/-40V-tal táplált hídat két 8 ohm-os hangsugárzó sorbakötésével 16 ohm-mal terheltem. Az elérhető legnagyobb hangerő alig csökkent a 8 ohm-oshoz képest, viszont a hangzás lényegesen javult.
Végezetül csatolok egy montázst az adatlap híd-kapcsolás részéből, melyen nyelvtudás nélkül is kivehetők a tápfeszültség és teljesítmény adatok. Hozzá illesztettem a hivatkozott grafikonokat is.
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem annyi kérdésem lenne, hogy milyen hangszórót lehetne kötni a tda hídra?
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
Erről a weboldalról szeretnék hangszórót venni, szeretném ha valaki tanácsot adna, hogy milyet vegyek, fordításban tudok segíteni. Én egy 400w os 8 ohmos woofert néztem, csak attól félek hogy nem hajtaná ki a híd.
A doboztervem már megvan, mellékelem.
Mivel kint használnám leginkább, és mivel csináltam egy subwoofer csatornát is az erősitőbe, jó lenne ha mutatnátok egy subwoofernek valót is. A site-on vannak gumimembrános subwooferek, de azok mind autóba valóak.
(#) neocska válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Sajnos csak kisérletezésböl tudod meg, hogy melyik is talál a legjobban a hidhoz, dobozodhoz. Sajnos nem adnak meg minden karakterisztikát a hangszorokrol. Amugy tervbe van véve nekem hogy ezzel csinálok két mélyládát, s aztán eldöl hogy beváll vagy sem.
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Helló! 7293-as hidalt csodádat tervezem majd én is a nyárra, persze ha már te megépítetted és minden tapasztalatod jó lesz, én is bele fogok. Addig is előre gyűjtögetném hozzá az alkatrészeket.
Azt szeretném kérdezni mekkora trafóra lenne szükségem akár egy link is jól jönne és mekkora puffer mezőre lenne szükségem?

Üdv: Petya.
(#) Szlacek válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 20, 2012 / 1
 
Trafónak ez jó szerintem Kondinak meg ez még hidegíteni kell fóliakondival, de az eladónak van kondija mert személyesen ismerem! Meg egy 35Aes diódahíd sem árt !
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 20, 2012 / 1
 
Üdv! Első körben hangosítási célra építem, 2x27V szekundert tekertem 600VA-es toroidra. A puffer kondin nem törtem sokat a fejem, mert adott 2db 47mF/40V-os.
Befejezem az egytápos, cilp-jelzős hidat és már rakom is össze a (8db) TDA7293-ast
(#) bensepeter válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 20, 2012 / 1
 
Köszönöm, gyors válaszod!
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Üdv! Nagyon várom már hogy kész legyél vele, kíváncsi vagyok majd hogy hogy sikerült. És persze a tapasztalataidra. Képeket majd várok róla.

Sok sikert!

üdv: Petya.
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 20, 2012 / 1
 
Elkészült az egytelepes táplálású TDA7294 híd clip-jelzős változatának első végleges panelja.
400VA-es toroidra 37V-os szekundert hajtottam fel, méghozzá kétszer, hogy dual-mono legyen. A tápfeszültség 50V kereken (ez a hagyományos +/-25V-nak fele meg, csak itt lebeg a földpont/hidegpont). A puffer 10.000µF/63V, nagyon elég, elmegy 4700-ről is (csak abból nincs itthon két egyforma)
A clip a negatív táptól 4,7V-ra adja az első jelet, ennyi esik az 1k ellenálláson. Még szigorúbbra is lehet venni, mert meglepően kicsi a maradékfeszültség 8 ohm-os dobozokkal járatva. Ezen alkatrészértékekkel csak a led folyamatos világításánál jelenik meg a torzítás.
Teljesítményt nem mértem, de mivel szószerint követtem az adatlap ajánlását, akörül kell alakulnia.
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia! Gratulálok! Szép munka! :taps:
(#) reloop válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszi! Esek a párjának.
Következő: »»   332 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem