Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   333 / 607
(#) bensepeter válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nincs mit! Jó munkát! És sok sikert kívánok neked hozzá!
Majd szeretnék arról is képet és majd egyben is!
Esetleg küldenél róla kapcsi rajzot, beültetési rajzot és nyák tervet. üdvetya
(#) Szabi1 válasza neocska hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Én is pont azt néztem ki magamnak. Azért írok oda is hátha mondanak valami infót.
(#) wnd hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Üdv, lenne egy kérdésem TDA7294-el kapcsolatban.
Van egy (400wattos 8ohm) mélynyomóm amelyet szeretnék kihajtani egy hídba kötött TDA7294 típusú végerősítővel.
Ezt venném meg: http://bolthely.hu/mikroshop/id/00537_KIT_erosito_mono_vegfok_1x_20...C-vel_

Érdekelne hogy szerintetek megfelelne e mind teljesítmény, mind pedig minőségbe. Lehetőleg olcsó megoldást keresek hozzá. Valamint hogy ehhez milyen táp szükséges (hány volt, watt, amper stb.) esetleg megbuherált pc táp nem felelne meg neki?
Akinek esetleg jobb megoldása lenne azt is szívesen fogadnám. Köszi
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Megfelelne, nekem 120wos Sal mélyládát hajt ugyan ez a kit, most jött át a szomszéd 5perce hogy földrengés van, pedig szembe lakik a 3.házba Alkatrészek: legalább 200VA-es trafó kicsit kisebb is elmegy, 2x10000mikrofarád kondi 25A-es diódahíd hogy bőven jó legyen esetleg 100kohmos poti a hangerőnek meg a csatlakozók.. Jah meg hűtőborda, de az IC-t el kell szigetelni mindenképp. merta negatív táp van kivezetve a fülre. Remélem segítettem, jah és a pc táp az felejtős..
(#) wnd válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Honnan tudnék hasonló tápot (amit írtál) beszerezni hozzá?
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ha mono 200w osat szeretnél akkor elég Ez véleményem szerint , de éna Vaterán szoktam csinálni jó vételeket, érdemes körülnézni Hobbielektronikán is szoktak hirdetni!
(#) wnd hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
A mélynyomó mono-ként lesz bekötve, mert dupla tekercses a és az 2x4 ohm, tehát hídbakötve jön ki az 1x 400W 8ohm. (azaz mono) A két tekercs külön bekötve lenne stereo gondolom. Köszi megnézem
(#) q wegas hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Ha valaki még fentvan, örülnék ha leírná tapasztalatát.
A 7294-es tda-t ha hídba kötöm a gyári leírás szeint akkor a torzitás 25v mellett 2százalék 120w körül 8 ohmon.De itt hallottam hogy valaki többet kihozott torzítás nélkül.A tápom 34v lenne.A trafón tudok változtatni ha kell,arra lennék kíváncsi így hogy működne?(140 watt a cél)
Köszönet
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Én a 2tekercs sorba kötését javaslom, sokkal szebben szól, és kevésbé torzít be, ha párhuzamosan kötöd akkor hamar fog melegedni az IC!
(#) wnd válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Sorba, azaz keresztbe a pluszt minusszal átkötni? Mert úgy akkor 2ohm os erősítő szükséges.
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Na * a kép alapján talán megtudom értetni magam az alsó a soros a felső a párhuzamos!
(#) konyak6 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Amatőrként megépítettem ezt az erősítőt(már több darabot), és nem akar erősíteni, csak torzít. Egy bassz elő fokhoz használnám, de sima audió jelnél is csak torzít. Sokszor építettem újra, a fél vagyonom IC-re költöm. Mindig torzít, és nem erősít. Az elő fokon 50k-s kondi van. Szerintem a kapcsolással van valami. Próbáltam külön táppal. 2x10000 kondi, +-31 táp.
Az IC hideg, nem melegszik.
Segítsetek!

tda 7294.jpg
    
(#) Bassmester válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
A kapcsolást és a nyákot ismerjük, ezek hibátlanok.
Mutass egy-két jól látható éles képet az erősítődről, hátha szemet szúr valami baki.
(#) konyak6 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Telefonnal készűltek
(#) konyak6 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
És még három
(#) elektrorudi válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Milyen az a "50k" kondi?
Az IC hűtőfelülete a negatív tápon van. Elszigetelted a hűtőfelülettől?
A tápfeszültség ágakba betettél sorosan izzókat az áram korátozása céljából?
(#) konyak6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Bocs elírtam 50k potméter. IC el van szigetelve csillámmal, multival rámértem nincs zárlat. nem tettem be izzókat sehova. Kellett volna? Hova? A leírás alapján építettem, és ott erről nem volt szó.
(#) wnd válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Értem, hát elvileg lehet így kötni a szórót, ebben az esetben 2ohm os erősítő szükséges.
http://kepfeltoltes.hu/120222/k_tes_www.kepfeltoltes.hu_.png

itt egy kép is róla h te is lásd, aztán várom a véleményt h egyáltalán meglehet e ezek után oldani :\
(#) Szabi1 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Nekem kicsinek tűnik a hűtöborda.
(#) konyak6 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Van nagyobb, de egyáltalán nem melegszik az IC. Még csak nem is langyos
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
de hát sorba nem 2Ohm hanem 8 , de látom nem megy át.. amit küldtél képet ott van benne a lényeg! Mellékeltem kiemelve remélem menni fog, lényeg hogy jó lesz hozzá a tda híd remélem segítettem Üdv!
(#) wnd hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
jaj bocsi félre olvastam korábban. Most nézem hogy te a sorba kötést javaslod.. én meg azt olvastam h a párhuzamosat. Jelenleg is sorba van kötve a 2 tekercs, akkor ez így jó
Amúgy azt olvastam hogy minél kisebb az impedancia annál jobban kihajtja az erősítőt meg jobban szól. (bár talán akkor jobban melegszik az ic)
Szerinted ez hogy 8 ohmon fogom meghajtani nem fog gyengébb lenni? (bár a gyári 5.1 rendeszerekbe is állt mindig 8 ohmon vannak hajtva) legalábbis nekem eddig mindegyik.
(#) Szlacek válasza wnd hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Véleményem és tapasztalataim szerint lehet halkabb lesz de minőségibb is, azaz kisebb torzítású! Nekem úgy van bekötve hogy a Végfok vágott jelet kap szóval 60-180Hz-ig kap jelet és így szól jól. Sőt kicsit túlszárnyalja még azt is amit szerettem volna elérni, => tegnap átjött a szomszéd reklamálni a földrengés miatt.
(#) reloop válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv! A kimenetet és a bemenetet ne vezesd egymás mellett, mert gerjedést okozhat. Mérd meg a testhez képest a 9 és 10 lábak kapnak e legalább +3,6V-ot (stby/mute).
(#) wnd válasza Szlacek hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
Értem, az akkor jó. Remélem össze fogom tudni hozni
(#) konyak6 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget,magától megjavult. Illetve volt egy forrasztási hibám, valószínű az okozott kontakt hibát.
(#) bencikusz hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Tulajdonképpen a következő kérdésem, Bassmester kollégához intézném, mert ha jól emlékszem akkor ő csinált egy PA végfokot ebből az IC-ből és csöves előfokkal.
Ha lehet akkor erről szeretnék egy kicsit többet megtudni.
Előre is köszönöm.
Üdv.
Bencikusz
(#) Bassmester válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia! Konkrétan mi érdekel róla?
(#) bencikusz válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!
Konkrétan az előfok érdekelne, hogy milyen csővel, milyen kapcsolás alapján valósítottad meg (CHZ féle előfok?) Esetleg vannak-e benne valamilyen komoly buktatók ?
Köszönöm
B
(#) Bassmester válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Semmi buktató nincs benne. Ez csak egy kisérlet volt, de azóta így használom zenekari célra.
A kapcsolásnak az volz az egyetlen célja, hogy csöveket és duál műveleti erősítőket tudjak tesztelni hangzás szempontjából.
Van benne egy bemeneti buffer (dual OPA), aztán E88CC anódkövető, 1:10 ellenállásosztó, kimeneti bufer, variálható be-kimenetek a nyákon.
Ha csak impedanciát akarsz illeszteni és fontos hogy cső is legyen benne, akkor elég egy katódkövetőn "átnyomni" a jelet.
Következő: »»   333 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem