Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   47 / 607
(#) otisz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
igen azt a tápellátást csináltam! és nagyon jól sikerült!kösz szépen a dicséretet! EZ VOLT AZ ELSŐ ERŐSTŐ AMIT ÉPTETTEM ÉS SZÓLT IS!persze azért mert csak hobbi szinten űzöm az elektronikát!mert nem elektronikai suliba járok szóval nem tanulom!csak annyit értek hozzá amit az internetről megtanultam!
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
hát kb olyan 50-55e szeretnék rá szánni de ez 2mély + 2magas + a hangváltók! amúgy találtam egy nagyon jó hangszórót dobozolva!csak az a baj vele hogy névleges teljesítmény 200W na itt jön a baj hogy 4 ohm! és az nem jó mert nem bírja!
(#) Carter hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Nekem nem tudnátok ajánlani vmilyen hangszórót a hidalt TDA7294hez (+-30V)?
Olyan 15e-ig.
Sal,MNC kizárva.
(#) Carter válasza Carter hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
az lemaradt, hogy házimozi subhoz kéne
(#) Andreas89 válasza Carter hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
RH sound, vagy Eminence, attól függ mekkorát akarsz, milyen minőséget...
(#) Carter válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
RH sound, szimpi lenne.
Csak alig ad meg adatot a hangszórókról
(#) Andreas89 válasza Carter hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Én inkább Eminencét vennék, most adtam meg az adatokat mindkettőről egy hangfaltervezőbe, az eminence jobban szól! és ugyanannyiba kerül...
(#) Carter válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
És abból melyik sorozatból? (alfa, beta, stb...)
A Visaton W 300 is teccik, csak sehol nem árulják.
(#) Andreas89 válasza Carter hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Hát azt neked kell eldönteni, hogy mire akarod használni, meg hogy mennyi pénzed van rá... De legjobb ha letöltöd a WINISD-et és meg tudod tervezni a ládádat.
(#) Andreas89 hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
A 7294es sima, nem hidalt változata +-24volton 2ohmos ládát elbírhatja??? megfelelő hűtés mellett persze..
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Elvileg nem szabad hogy elromoljon, szerintem próbáld ki, de komoly hűtővel.
Bár eléggé kérdéses hogy így meddig lehet kihajtani.
(#) ptesza válasza Carter hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Miért? Pengetni kell?

(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Annyi baj legyen ,keresek másikat.Mondjuk azt nem tudom honnét értesültél róla ,hogy nem gyárják ,én nem tudtam.

(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Akkor szerintem (15ezer alatti) Eminence hsz lenne a legjobb választás, valami tölcsér+driver párossa(M.N.C)
Ha pl. a Bricostore-ban vágatod hozzá lapokat, MNC féle kárpitot, rácsot, sarkokat, füleket raksz rá, magad csinálod a hangváltót, akkor elvileg ki tudsz jönni 55-ből. Ennyiért gyári cuccot, csak Reloop, Omnitronic,T box, stb. féle dolgokat tudnál venni és ezeknél azért könnyebb jobbat csinálni
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Eminence hsz-eket hol lehet válogatni?
(#) otisz hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
hi!
csak azt szeretném kérdezni hogy 1W=2VA??? csak azért kérdem hogy a 400VA torroid trafóm elbír-e két hidalt tda 7294-et szóval 4 ict kéne neki hajtani!
(#) Gyimate válasza otisz hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jött ki neked az hogy 1W=2VA, mert 1W=1VA. Amúgy szerintem nem lesz neki elég az a 400W-os trafó, mert ha azzal számolunk, hogy egy ilyen hidalt TDA7294 150W-ot ad le, akkor kettő 300W-ot igényel + még minden egyes IC eldiszÍpál egy bizonyos telljesÍtményt, az adatlapon az szerepel, hogy 50W-ot, ez 4 IC-re számÍtva már újabb 200W. Ha ezt összeadjuk, akkor kijön, hogy minimum egy 500W-os toroid trafó kell neki, persze telljes kivezérlésnél. Azért várd meg mások véleményét is, hátha tévedek!
Addig is minden jót!
(#) lapose válasza otisz hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Elég nekik egy 400VA-es trafó!
Persze jobb egy minél nagyobb, de ide elég ez.
(#) zoltan79 válasza lapose hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Hello.Sok hasznalhato valasz letezik erre a trafo teljesitmenyre,en szemely szerint 1.5-szor akora trafot hasznalok minden erolkodonel mint amekkora a maximalis teljesitmenye az erolkodonek.Ebben az esetben en 500w-oa trafot javasolnek,legalabb 6A arrameroseggel.
(#) lapose válasza zoltan79 hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia!

Én is a minél nagyobb trafó híve vagyok, de jelen esetben ennél nagyobb felesleges! Főleg ha ez az erősítő otthoni bulizásra készül, nem pedig tartós PA használatra!

A TDA7294 teljesítménye elfogadható torzítás mellett 70W.
Mivel négy csatornás lesz az erősítő: 70*4*1,5=420VA.
Azt hiszem nem tévedtem olyan nagyot a 400VA-el.

TDA7294.gif
    
(#) ptesza válasza lapose hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Egyetértek,hiszen ezért vannak a pufferkondik! Nagyobb áramcsúcsokan van hová nyúlnia a végfoknak. Ami zenében előfordul azt el fogja tudni látni.

Mondjuk ha egy 35 Hz -es szinuszal kezdi el terhelni , teljes kivezérlésen akkor hamar előfordulhat ,hogy meghasal. Én lehet ,hogy így próbálnám ki! Közben mérném a tápfeszt ,menyit esik.

(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Kérdezd meg MPedro-t
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Egyenáram, illetve tiszta Ohmos terhelés esetén 1VA az 1W. Induktív terheléseknél, váltóáramnál egy kicsit összetettebb a wattos teljesítmény kiszámítása, de ezt itt most érdemes hanyagolni
Ha a trafód jól van megtekerve, fogot tudni használni a két hidat, bár lehet hogy teljes kivezérlésnél 10-15V-os rángatásokat is mérhetsz majd rajta.
Azt tudod hogy hány mm átmérőjű a szekunder huzal? És hogy hány volt AC-t ad a trafó?
Ha a trafód már megvan, tehát adott, akkor használd nyugodtan, persze megfelelő primeroldali lomha biztivel.
Egyébként az a meglátásom, hogy ha kiakarjuk használni egy ilyen 2*200W-os végfok tartalékait, ahoz 2*30V-os és 10A-es szekunderoldal szükséges, azaz 600 VA.
(#) ptesza válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Az az érzésem ,hogy te tudsz valamit!

Mpedro? Eminence hsz-eket hol lehet válogatni?
(#) Bassmester válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Itt nézz körül, esetleg hívd fel a boltokat, aztán a többit majd valamelyik hangfalas topikban kivesézzük
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Carter válasza ptesza hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Azt még hozzátenném hogy a toroid trafók jól bírják a rövid idejű túlterhelést (ha jól van elkészítve)
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
hát kb olyan 2mm átmérő a szekunder!és 22.6v ac-t ad a trafó! és ha két 22.000µF pufferkondit használnák akkor szerintem nem rángatna! ja és az miért van hogy most a trafóm 1 hidalt erősítőt hajt és max hangerőn az egyenirányítóim 25Aosak és kb 3 perc után az szinte tűz forrók! ha pedig nem halgatom nagy hangerőn normális hideg állapodban vannak! szerintetek kell rá hűjtés? amúgy multkor a haverommal megmértük a TRAFOM 8.6A adott le az egyik oldalon és 8.6A a másikon!érdekes!de szerintem a 22.000µF kondival simán elfogja bírni a 2 hidalt erősítőt!
(#) Gyimate válasza otisz hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Az egyenirányÍtóra mindenképpen kell hűtés, anélkül nagyon könnyen tönkremegy.
(#) gb197 válasza otisz hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Nem biztos, hogy a diódahíd melegedését a túlterhelés okozza. Elképzelhető, hogy max hangerő körül gerjed a kapcsolás. Ezek a spéci ic-k többszáz kHz -en képesek gerjedni, ez azt jelenti, hogy az erősítő nagyfrekvenciás áramot hajt át a diódahídon (és nehogy tévedés essék, semmi köze az 50Hz-hez), ezt a frekit nem képesek a hagyományos gréchidak egyenirányítani.
Szkoppal kell ellenőrízni a frekiátvitelt.
(#) zoltan79 válasza gb197 hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
eggyetertek,szkoppal lehet csak lathatova tenni milyen jelenseg lepik fel ,viszont fugg attol is hogy mekkora birtaskepessegu hidat hasznalsz a tap-ban.
Vessel bele egy 25 A-est hutessl es nem lessz bajod a melegedesel.ha megis,akkor kobb lessz atnezni a vegfokod,nem-e all fent forrasztas-nal (hidegforrsztas),vagy szekunderen terheles alatt elteres.
Következő: »»   47 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem