Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   509 / 607
(#) Davidd hozzászólása Nov 26, 2014 /
 
Sziasztok! Elnézést hogy megint háborgatom a fórumot de fontos lépés előtt állok. Találtam a közelemben egy céget ahol toroid trafókat tekernek meg ahoz képest elég türhető áron.(Mondjuk ezt ugyis a sulim állja maga a trafót.) Mivel 110V os rendszert készítek emiatt kell a kimenő trafó. A nagy problémám hogy menyi kellene legyen a primerem hány volt, hány amper. Mivel max 100W os lenne szekunder resze 110V on még 1A sem kell. A primerrel vagyok bajban. Az ic tápja +-30VDc.
(#) reloop válasza neocska hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Szia! Durván 250ms kell a megszólaláshoz, de ez csak akkor igaz, ha kisült pufferkondiról indul az erősítő. Egyébként rövidebb.
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A TDA2030 külön egyenirányítása alatt mit kell érteni? Ezt az egész tápot lerajzolhatnád.
Nézetem szerint az egytápos TDA2030-nak a híddal közös testet, és a híd pozitív tápfeszültségét kéne kapni, hacsak nincs hozzá független szekundertekercsed.
(#) tiborjan válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Így volna.

táp.jpg
    
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Ettől féltem, a TDA2030 számára váltakozó feszültség a TDA7294 GND-je.

Táp.gif
    
(#) DeNOx hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Genius SW-HF 5005 típusú hangfal végfok részét szeretném kiváltani, mivel a gyári szétégett benne. A régit is egy TDA7294 hajtotta ezért maradnék ugyanennél a típusú IC-nél. Tudnátok valamilyen egyszerű kapcsolást ajánlani amivel meg lehetne ezt valósítani? Előre is köszönöm a segítségetek!
(#) reloop válasza DeNOx hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szia! A Geniusnál túl vastag, ezért sajnálatosan rossz hővezető képességű szigetelő alátéttel találkoztam a TDA7294 alatt. Ezt feltétlen érdemes normál vastagságú csillámra cserélni, és a hővezető pasztáról se feledkezz meg.
Az ilyen sebek gyógyítására dolgoztam ki ezt a panelt.
A 220k ellenállást ne ültesd be, hanem oda kösd 10k ellenálláson keresztül a STBY jelet!
(#) DeNOx válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Igazad van és valóban 511 oldal szól erről, de már 2 napja olvasom a topicot és kicsit el vagyok veszve, hogy melyik is lenne akkor jó nekem mivel van azért pár változat. Elnézést emiatt.

reloop:
Az előbb rosszul határoztam meg, hogy mit is szeretnék, mert ennél összetettebb a dolog. A gond azzal van, hogy ahogy én látom a subwoofer panelje amit ki szeretnék váltani, több részből is áll, mert rajta van a táprész, előerősítő és a végerősítő. Ezért most azon gondolkodom, hogy lehet inkább lemásolom az eredeti kapcsolást és reprodukálom azt.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) reloop válasza DeNOx hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Tapasztalatom szerint ilyenkor csak a TDA7294 alatt van felégve a NYÁK. A táp és a szub sávszűrője épen szokott maradni. A pót-panelre csak simán át kell vinni azt a hat szálat.
Persze könnyen át lehet dobni Sprintbe az eredeti NYÁK-ról készült fotót és gazdagabb lesz az építési élmény, ebben tiéd a döntés
(#) DeNOx válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Úgy döntöttem az utóbbit fogom megvalósítani, bescanneltem a nyákot és beillesztettem sprintbe háttérképnek, aztán az alapján másolom le. Ha kész lesz és működik megosztom veletek majd, hátha valaki másnak is jól jönne. Köszönöm a segítséged!
(#) attirush hozzászólása Dec 1, 2014 /
 
Üdv!

Rendeltem Bővebben: Link és az lenne a kérdésem,hogy mitől függ 4 vagy 8 ohms?
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Szia! Korlátozott az áram és a hőátadó képesség. Kisebb hangsugárzóimpedanciához kisebb tápfeszültség ajánlott.
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Akkor ha jól értem nekem 8 Ωs hangszóróm van akkor nekem ez nem lesz jó!
kapcsitáp
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
A ±25V-os táppal 50W leadására lesz képes, az bőven jó.
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Remek és azt,hogy is fogja nekem megtenni?
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Ha egyenirányításra gondoltál az nekem nem jött be 220V-ról legalábbis a ledeknél.
(#) reloop válasza attirush hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Te raktad be a linket, én csak a számítást végeztem el: Bővebben: Link
(#) attirush válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Hiszek én neked!!Akkor meg is rendelem! Ha már témánál vagyunk,itt kérdezek a hangszóró védelemről vagy odaát?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) Gergol hozzászólása Dec 8, 2014 /
 
Sziasztok

A következő kapcsolást építettem meg :Link
Labortáppal teszteltem, a bementet a telefonom jack kimenete volt lassan hangosítva.
Szépen ment örültem is neki. Igaz egy bizonyos hangerőnél elkezdett akadozni. Gondolom a labortáp nem bírta árammal.
Ma egy 19,9 V-os laptop tápot kötöttem rá elvileg 7,9 A-t bír. Egy ideig szépen szólt aztán egy bizonyos hangerő felett elkezdett zizegni a hangszóró. Zene semmi csak zizegés. kb zzzzgriiiiiiiiiiiiiii hangon

Mi lehet az oka?

A hangszóró egy 4Ohm-os mélyláda egy kompakt házimoziból. Nem egy komoly darab de ez van itthon.

Előre is köszi Gergol
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia! Mérd meg a test pontot a két tápfeszültséghez képest mikor elhalkul! Ha a tranzisztorok rosszul lettek beültetve, a test elhúzódik az egyik táp felé.
(#) Gergol válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Köszönöm megmérem. Az igazság az, hogy nem halkul el. Csak elkezd zizegni. Nem azt az üres zúgást csinálja.
Este megmérem amit javasoltál, meg kipróbálom egy másik hangfallal. Meglátjuk. Ide hangfile-t tudok feltölteni?
Üdv: Gergol
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Egy fotó segítene áttekinteni.
(#) Hurkafej1 válasza Gergol hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Úgy tudom a laptop tápok nem igazán szeretik a hirtelen terhelés váltásokat, és mondjuk a basszusnál előfordul ez. Lehet egy jobban kialakított táppal nem lenne ilyen baj. Gondolok itt trafóra és pufferekre.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2014
(#) reloop válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia! Itt az igazi gond, hogy a TDA7294 olyan 19-20V teljes táp környékén kezd el működni alatta leáll. Ha hullámos a tápfeszültség, ez az állapot periodikusan változhat. Kérdezőnknél még egyéb hibát is gyanítok.
(#) Gergol válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Ime az igert kepek. Remelem talaltok vmit mert nekem eleg hasonlonak tunik. Kiveve az ic elotti kondik tokozasa.
(#) Gergol válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Kerlek kukkants ra, jol gyanitottad-e? Elore is koszi.
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A kép alapján csak remélni tudom, hogy a forrasztási oldalon csak az ér össze aminek össze kell. A beültetésben nem találok hibát.
A COM, vagy GND pontok valamelyikéhez képest mérd meg a pozitív és a negatív tápfeszültséget, mikor zizegősen szól!
(#) Gergol válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A forrasztasi oldalnak jonak illene lennie. Azt egy mikroszkoppal ellenoriztem (20as nagyitas). Kozben probalkoztam es valoszinu h a tappal lesz gond, mert masik hangfallal is zizeg. A laptoptapot lecserelve ujra a labortapra nagyobb hangeronel kezd el akadni, szakadozni a hang. Viszont ilyenkor nem zizeg, dinamikusabban szol. Penteken keritek egy rendes toroid tapot remelem azzal mar jo lesz. Addig gondolkodom h miben lehet nagyobb tap. Kepcsoves monitorban milyen trafo van ? Mielott szetszednem...
(#) reloop válasza Gergol hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A tápszimmetriát azért csak jó volna ellenőrizned. Mekkora puffereket használsz? Jó polaritással kötötted be őket?
(#) Gergol válasza reloop hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Tudom amatőr kérdés, de kérdezve lehet tanulni: a kapcsolásban Link a 2 db 4700u-s kondenzátor nem pufferként működik? Ezeken kívül is kelleni fog még?
A labortápban ill. laptoptápban kellene lennie puffernek nem?
Én ebben a hiszemben nem használtam külön.
Ezt a trafót gondoltam megvenni : Hirdetés
A 2x 25V-os elég lesz?

Koszi
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
Következő: »»   509 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem