Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7384 4x35W
 
Témaindító: kripower, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Testre kötöttem a standby és mute kivezetéseket. Ebben az esetben a 6 és 20 lábak kivételével mindegyik 0 volt feszultséget mutat. Biztos vagyok benne hogy tápfeszültséget kell adni az emlitett kivezetésekre mert már egyszer megépítettem ezt a kapcsolást reloop segítségével és akkor is így csináltam.
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Sajnos szemrevételezéssel nem tudom szűkíteni a kört. Mérd meg feszültségmentes állapotban, szakadásvizsgálóval valamennyi hangszórókivezetést hátha véletlen vezet egymásközt, vagy a test felé. Ez utóbbi azért gyanús mert volt közöttük 0V-os, míg néhánynál a sokkal életszerűbb pár tized voltot észlelted.
Ha ez nem vezet eredményre, akkor a panel bemeneti pontokat kösd helyben testre, hogy a hangszórókábelek ne tudjanak visszahatni a jelvezetékre és mérd meg ekkor a hangszókimenetek méltóztatnak-e végre felmászni féltápfeszültségre
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
A hangszórókimenetek mindegyikén 0.8V körüli fesz van.
A 12es lábra futó bemeneti pontot testre zártam de a hozzá tartozó kimeneti ponton nincs változás feszültség terén.
:/
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Valamennyi bemenetet tedd testre a csatoló-kondi jelforrás felőli végén! Ha erre sincs változás, elég pesszimista vagyok az IC működőképességét illetően
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Nincs változás. :/
(#) bajuszrichard hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Sziasztok sikerült továbblépnem a problémámmal.
Az IC nek semmi baja nemvolt!
A gondot az okozta hogy az általam használt RCA csatlakozáson keresztül akartam megoldani a jelbevitelt és a hangszóró kimeneteket is. Ennek a csatlakozásnak a testje közös és ezért nem szólalt meg.
Különválasztottam a bemenetek testjét a hangszóró kimenetek testjétől.
Ez viszont csak nagyobb bajt csinált mert gondolom a kimenetek testjét sem lehet közösíteni úgyhogy nagy valószínűséggel most már tényleg meghibásodott az IC
Most a hagja olyan mint mikor a TV adás megszűnik és csak a "hangyák fukosnak" és közben magas frekvencián zugnak a TV hangszórók

Most a mérési eredmények a következők:

1: 0
2: 0
3: 7,75
4: 15,2
5: 7,75
6: 15,23
7:7,7
8: 0
9: 7,77
10: 7,6
11: 7,6
12: 7,64
13: 0
14: 7,6
15: 7,6
16: 7,6
17: 7,6
18: 0
19: 7,66
20: 15,15
21: 7,8
22: 15,2
23: 7,77
24: 0
25: 0

Aki úgy gondolja hogy megtudja erősíteni a sejtésemet, akkor kérem erősítse meg, hogy most már tényleg rossz az IC.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) bajuszrichard válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Az említett csatlakozás.
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Idézet:
„a csatlakozásnak a testje közös”

Ez hogy nem akadt fel ezen a vizsgálaton? Írtam is, hogy erre gyanakszom.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Én a hangszóró kivezetés pozitívjaira gondoltam és azokat mértem úgy gondoltam a kimeneti test és a bemeneti test nem gond hogyha közösítve van. (Valahol olvastam olyat h a kimeneti testeket is le kell/lehet testelni.
Tévedtem. Lényeg h megvan a hiba igaz fizethetem a tanulópénzt az új IC re
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem