Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7384 4x35W
 
Témaindító: kripower, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) kripower hozzászólása Márc 17, 2006 /
 
Hello! Többen érdeklődtek 4 csatornás erősítő iránt. Gondoltam megosztom veletek e kapcsolást. Kenwood magnókba építették Fehváron. Nagyon egyszerű és jó minőségű.(Remélem sikerül a link is).
Az IC-t 1700 Ft-ért lehet kapni.

[link=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060317/TDA7384_kenwood_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]http://www.kepfeltoltes.hu/view/060317/TDA7384_kenwood_www.kepfelto...u_.jpg[/link]

Íme a PDF-je is:

[link=http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/STMICROELECTRONICS/TDA7384.html]http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/STMICROELECTRONICS/TD...4.html[/link]
(#) szabi83 válasza kripower hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Az ic-t 1333Ft-ért is lehet kapni


A tda7386 többet tud és 1379Ft-ért lehet kapni

tda7386.pdf
    
(#) kripower válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Akkor szerencsésnek mondhatod magad. Amúgy rendes tőled hogy megosztottad másokkal is.
(#) szabi83 válasza kripower hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
term

Amugy Sini Kft(ASWO rulz :yes: )
Elég a reklámból! Bocs Topi!
(#) kripower válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Meg is építetted?
(#) szabi83 válasza kripower hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
nem, nekem elég a tda8560q
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Hello!

Nekem van egy ilyen IC-m és panelem is hozzá, de én nem 4X35Wot akarok, hanem 2x70Wot, vagyis hídba kötni 2-2 kimenetet! Ezt hogyan tudom megoldani ennél az IC-nél?
És kb. mekkora biztosítékot tegyek a tápfeszre?
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Idézet:
„Nekem van egy ilyen IC-m és panelem is hozzá, de én nem 4X35Wot akarok, hanem 2x70Wot, vagyis hídba kötni 2-2 kimenetet! Ezt hogyan tudom megoldani ennél az IC-nél?”


SEHOGY, ezzel az icvel...
mivel mind a 4 kimenet alapból híd kapcsolású.
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
az kár.. de két bemenetre kötbetem ugyan azt a jelet (pl. szereónál a jobbot, a másik kettőre a balt)?
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
mért ne...
(#) G-Lex válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Egyszer láttam erre megoldást. volt egy ilyen 4*X W-os erősítő. 2-2 hídba volt. így ugye egy 2*2X W-os cuccot kaptunk. És ez meg valahogy párhuzamba volt kötve. persze nem csak úgy egyszerűen, mert valami még asszem volt előtte v utánna...
(#) vmark válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 12, 2006 /
 
Hali!
Tudnál panelrajzot küldeni a TDA8560Q-hoz? 1-2 dologgal nem vagyok tisztában, mint pl. a GND-k hova kötésével, valamint a Mode select-hez tartozó áramkör mikéntjével, de 1 komlett kapcsolási rajzzal, főleg egy panelrajzzal tisztába jönnék ezekkel az alapdolgokkal.
Ha lehetséges, a TDA7384, vagy 7386-hoz is érdekelne egy. Előre is köszönöm. mark.varszegi@gmail.com -ot használom e-mail címnek.
(#) kripower válasza vmark hozzászólására (») Ápr 20, 2006 /
 
Dehát a rajzok itt vannak...
(#) PiperR válasza kripower hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Sziasztok!
Megnéztem a TDA 7386 adatlapján lévő kapcsolási rajzot. A hangszóró kimenetek között lévő PW GND-t hova kell kötni? (5. oldal)
(#) szabi83 válasza PiperR hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
talán 2 eres árnyékolt vezetéknek az árnyékoló vezetékét tudod oda forrasztani
másra nem tok gondolni én...
de amugy 2 oldalas a nyákja sztem..
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Én is úgynézem... a nyák alapján. A PW mondjuk jelenthet power-t, vagyis a végfokok GND-jét, amin nagyobb áramok folynak. Igaz a NYÁK-on a hangszórókimenetnél vannak, tehát ha valaki árnyékolt hangszórókábelt használ akkor azt ide kötheti. Az SGND az SignalGND -t jelent(het) valószínüleg, és szerintem a bejövő jel és az IC-be épített, a végfokokat meghajtó fokozatok GND-je lehet. A TAB is rajta van a rajzon, tehát a hűtőfület is testelni kell!
(#) tatabike válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
Néztem az adatlapját a TDA7384-nek, és ilyen adatok vannak, hogy Operating Supply Voltage 18V, DC Supply Voltage 28V. Most akkor mekkora tápfeszt lehet neki adni?
(#) szabi83 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
max 18VDC
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
ijen ic ket hol lehet kapni egy net címet adnátok plíííz

sajna én nem találtam sehol:no:
(#) szabi83 válasza Dzót hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
(#) Dzót válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
kösssz!!! Amugy itt mennyi a posta? Én tudnék egyáltalán 1db ot rendelni?
(#) vicsys válasza Dzót hozzászólására (») Máj 23, 2006 /
 
a kérdésed 2 kattintásra volt...
[link=http://www.hqvideo.hu/csomagdij.html]http://www.hqvideo.hu/csomagdij.html[/link]
rendeles@hqvideo.hu
érdeklődhetsz...Szerintem telefonjuk is van, a lap alján
(#) tatabike válasza Dzót hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Ja, a HQ-nál nagyon rendesek, e-mailban is kommunikálnak az ember fiával, nekem is válaszoltak pár napon belül, mikor egy IC-t kerestem Náluk. Van a weboldalukon egy kereső, ahova beírod az IC nevét, és egyből megtudod, hogy van-e, vagy csak rendelésre, kifogyott, stb.
(#) balaskopeter válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Hella!
Építettem egy Tda7384-es icvel meghajtott 4x45 wos erősítőt. Ez ugye végfok csak, de jó lenne megoldani vhogy h a hangerő szabályozható legyen az erősítőn is ne csak a bemeneten... Ezt szeretném megoldani előfok nélkül, illetve olcsón... Ha van vkinek vmi használható ötlete szívesen venném! Köszi!
(#) vmark válasza balaskopeter hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Üdv! Ha jól értettem, egy hangerőszabályzót szeretnél az erőlködőre bemenettől független, ami a sajátja. Ez esetben több megoldás létezik, legegyszerűbb 2 db logaritmikus sztereó potméter. Ezeket mind a bemeneti madzagra tedd rá. Ha pl. RCA a bemeneted, akkor az RCA és a panel közé levő drótot megszakítva. De 4 db DS1669-es IC-vel (www.maxim-ic.com-ról ingyen van sample-ban) is meg lehet oldani + 4 kicsi 2áramkörös nyomógomb (2 fel, 2 le), én spec. azokkal szoktam. Annyi a tudnivaló, ahogy én szoktam és bevált, hogy 100k-s legyen, valamint 5v-ról megy, amit 12V-ról (max 18 ha jól emléxem) egy 7805-ös ic-vel elő lehet állítani. Hogy hogy kell bekötni, arra pedig van itt megoldás a fórumban.
Jut eszembe, voltak kisebb problémáim, egy TDA7386-os IC-m van, de sehogy nem jön össze egy frankó áramkör hozzá. El tudnád küldeni/felrakni a panelrajzot (+ha van, beültetés)? A 7384 és 86 kapcsija ugyanaz. Köszi
(#) balaskopeter válasza vmark hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Hella! Köszi szépen én is vmi ilyesmire gondoltam)!
A kért anyag itt van...http://www.kep.tar.hu/gsc73/50090353/13667754#2

Ja és komplett kitben pedig meg lehet venni a buda skála melletti elektronika boltban... Úgy ahogy a képeken is van..Jó szerelést!
(#) tatabike válasza balaskopeter hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Hali. Mennyibe kerül egy ilyen készlet? És mi van benne? Csak a nyák, meg az alkatrészek? Vagy esetleg hűtőborda? (Bár azt nem szoktak kitekhez adni...)
(#) balaskopeter válasza tatabike hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hella! Egy ilyen kit 2600Ft és a nyák az Ic, és egyéb alkatrészek vannak benne, más nincs hozzá tehát venned kell még előtétkondikat, csatlakozókat, hűtőbordát, kapcsolót, stabilizátor ict....stb...sok sikert hozzá!Ha kell vmi szólj
(#) Jamesch válasza balaskopeter hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Hello
én is épp most vettem egy ilyen szettet pont a budai skála mellet,de nekem nem volt nyák és 2998 ft volt.
Át lettem b*va? Emiatt vettem egy ilyen lyukacsos, alul forrsztható lapot(nem jut eszembe a neve), amibe viszont nem passzolnak az ic lábai, nagyon szét kéne huzni, mi tudok tenni?
Ha én megcsinálom azt amit vki feltett képként, kenwood erősítőt ahhoz más már nem kell ugye, tehát az ugy fasza? Ja és ott a MUTE.hoz mi kell, ha nem akarom használni?
Mégegy kérdés: van egy +-20V -os trafóm amit graetz híd követ és ez táplálja a mélynyomóm erősítőjét. párhuzamosan szertném megtáplálni a TDA7384et is, de sztem csak az egyik tápbementen, mert csak 2 csatorna kell most és nem biztos hogy 4re(+ a kb 30Wos mélyerősitő) jó trafó. Azt nem tudom lehet a Graetz hídról asszimetrikus elvinni a teljesítményt, tehát hogy mondjuk csak a poz. táprészről hajtom a 7384est párhuzamosan egy kb 200uFos simitokondival(kell ez, vagy birja az ic a hídból kijövő jelet?)?
tudom hogy sok a kérdés, de uj vagyok a témában, elkél a segítség
kösz
(#) tatabike válasza Jamesch hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Hát, ezek szerint átvertek kicsit, vagy nem jó boltban vetted, mert ott azt hiszem van egy a pincében, meg kicsit arrébb egy az utcaszinten. Mindegy. A trafód meg nagyon nem lesz jó ehhez a kapcsoláshoz, mert ez a Kenwood IC 18VDC-t bír maximum. A raszteres próbapanel meg, amit vettél, az elég macerás, bár nem lehetetlen megcsinálni vele a cuccot, de hogy az IC lábai nem passzolnak, az már baj. NEm szeretik ezek a soklábúak, ha hajlítgatják őket. Ha stimmelne a raszter, akkor nem lenne gond, kevés a külső alkatrész, ha jól emlékszem, össze lehet hozni.... Próbálj meg panelt szerezni másikat...
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem