Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7384 4x35W
 
Témaindító: kripower, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) lalabody válasza Gabó hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget a nyák kicsit így fura de megpróbálom
(#) Gabó válasza lalabody hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Azért írtam, hogy van min elindulni
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
Sziasztok.

7384 nel ha bug azt mi okozza leginkabb?

Amugy mire valo a mute labon az ellenallas?
(#) didyman válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Földhurok. Az ellenállást a PDF leírja..
(#) Elektro Boy hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki ehhez a TDA7384-es IC-hez egyoldalas nyákhoz való nyákrajzot?
Az interneten csak csupa bonyolult rajzot tlalálni. Nekem pedig egy egyszerűbb, jól átlátható rajz kellene, amit alkoholos filccel könnyedén rá tudok firkantani a nyák-ra. Ha esetleg van valakinek egy kis szabadideje és össze tudna állítani nekem egy jó kis rajzot, azt nagyon megköszönném!
(#) Elektro Boy válasza HA3GX hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia! Rakhatsz. Én is most csináltam meg ezt az erősítőt és én is ilyet raktam bele.
(#) varada hozzászólása Dec 3, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek !
szereztem egy tda 7384-es ic-t és elhatároztam hogy megépítem belőle a 4 csatornás erősítőt. Pár kérdésem lenne a ic lábaival kapcsolatban. Mit jelententenek a TAB, P-GND, SVR, S-GND, AC-GND illetve HSD jelölések. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Elektro Boy válasza varada hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia!
A TAB-ot a testre kell kötni. A P-GND az IC negatívja, ezt is szintén a testre kell kötni, ugyan így az S-GND-t, az SVR és az AC-GND-t is. A HSD-t nem kell semmire kötni, szabadon maradhat. Természetesen a különböző ...-GND-ket más és más módon kell a negatívra kötni, valamelyiket kondenzátor beiktatásával.
Apropó én is megépítettem nemrégiben ezt az erősítőt és nagyon szépen szól.
Sok sikert az építéssel kapcsolatban!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2012
(#) Lalle hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
A mute funkció nélkül adna ki hangot?
(#) Elektro Boy válasza Lalle hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Anélkül nem. Be kell kötni a Mute funkciót is és ha a kapcsolóval meg van szakítva, akkor van Mute-on.
(#) boris92 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Hali , nekem van egy STK5343 asom , ahoz tudsz adni valami kapcs rajzot ? csak maga végfok kell egy alap könnyű.
(#) luluzulu hozzászólása Okt 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem az erősítőt,de meg sem akar nyikkani. A standby láb 10kOhm felkötve a 12V-ra, a mute 47kOhm szintén. Semmi hangot nem add ki. 10mA áramot mérek. A kimeneteken a földhöz viszonyítva 2V-van.

Halott lehet az IC?
(#) titi válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Szerintem mutass róla képet...
(#) luluzulu válasza titi hozzászólására (») Okt 2, 2013 /
 
Hirtelen csak egy nyáktervvel és az elkészült nyákkal tudok szolgálni...
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Szia! Kicsit megkésett válasz: a jelföld lóg a levegőben, egy (!) ponton kösd a GND kitöltéshez!
(#) Bandzsy hozzászólása Máj 19, 2014 /
 
Sziasztok nekem annyi lenne a kérdésem hogy a rajzon lévő láb számozás miként értendő a gyakorlatban ?
(#) reloop válasza Bandzsy hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Jelöltem az egyest.

Egyes.jpg
    
(#) Bandzsy hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
sziasztok,a bemenethez mehet 0.1 hejett 1-es kondi ? előre is köszi.
(#) Bandzsy hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
És meik lenne a pozitív áramkör,le rajzolná valaki a kapcs rajzot a táptol at ic ig.
(#) zolika60 válasza Bandzsy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Mi lenne, ha megnéznéd az adatlapját?
(#) reloop válasza Bandzsy hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Parancsolj!
Ha az 1 alatt 1µF-et értesz, akkor az túl sok, maximum 330nF-ig menj el.
Kérlek ügyelj a helyesírásra, kirívó hibákat ejtesz! Méltatlan az itt folyó párbeszédekhez.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014

TDA7386_2.gif
    
(#) bajuszrichard hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Sziasztok
Szeretnék némi segítséget kérni egy tda7386 hoz.
Összedobtam egye kapcsolást ,viszont nem akar megszólalni és nemtudom mi lehet a baj.
Az IC lábain lemértem a testhez képesti feszültségeket segítség képpen. Ha valakinek van ötlete ,hogy hol kereshetném a hibát legyen szíves ossza meg velünk. Köszönöm.

1: 0
2: 0
3: 0
4: 15
5: 0,84
6: 15,23
7:0
8: 0
9: 0,8
10: 7,6
11: 7,5
12: 7,5
13: 0
14: 7,6
15: 7,56
16: 7,6
17: 0
18: 0
19: 0,85
20: 15,15
21: 0
22: 15
23: 0,8
24: 0
25: 0,05
(#) Gafly válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Haha, az általad adott HE linken egy másik IC adatlapja van. Igaz, ez nem a te hibád, hanem HE Store bug

Ami a Te hibád, az az, hogy az IC készenléti állapotban van, és némítva is. Ezek közül az egyik is bőven elég ahhoz hogy ne szóljon

Röviden, a 4-es és a 22-es lábon 0V kellene hogy legyen:
Idézet:
„3.3 Standby and muting
Standby and muting facilities are both CMOS-compatible. If unused, a straight connection to
Vs of their respective pins would be admissible.”
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2016
(#) reloop válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Már jeleztem
Értelmezésem szerint: +3,5V vagy több = BE, lejátszás; +1,5V vagy kevesebb = készenlét, némítás.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
az IC hibáján kívül más nem válthatja ki a némítást?
(nyákon valami hiba)?
(#) Gafly válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Értelmezésem szerint: "If unused, a straight connection to Vs of their respective pins would be admissible." azt jelenti, hogy pont fordítva van. Már ugye ha a Vs az 0-át jelent.
Egyébént valami perverz logika van is benne, hiszen ha ami vezérli, ki van kapcsolva, akkor miért adna feszűltséget annak jelzésére, hogy ki vagyok kapcsolva, kapcsolj ki te is?

@bajuszrichard: azt nem láttam hogy milyen kapcsolást és milyen nyákot építettél meg, de igen, számomra egyértelműen nyák hiba (azaz ezt a két lábat nem pluszra kell kötni, hanem a testre).
Éles pengével átvágod a fóliát, próbaként vékony vezetékkel átkötöd. Sokat nem veszíthetsz vele, mert ha jó az IC, akkor ettől feléled, ha meg hibás, akkor meg mindegy. Elvileg bajt nem csinálhatsz vele (ha eddig bírta a 15V-ot, akkor bírja majd a 0-át is).
(#) reloop válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Ha megtekinthetnék a NYÁK-ot és a hozzá tartozó tervet bizonyára előrébb jutnánk.
Annak, hogy a bementek és a bypass-ok féltápon vannak létezik olyan olvasata is, hogy valamivel aktiváltad a védelmet. Az adatlapon a jellemzők felsorolásának végén ott vannak a lehetséges kiváltó okok.
(#) bajuszrichard válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2016 /
 
Némi átalakítással ,de ennek alapján épült. Holnap tudok nyákról képet feltenni.
(#) Gafly válasza bajuszrichard hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Akkor még egyszer és utoljára. Idetettem az adatlap vonatkozó teljes fejezetét:
Idézet:
„3.3 Standby and muting
Standby and muting facilities are both CMOS-compatible. If unused, a straight connection to
Vs of their respective pins would be admissible.
Conventional/low-power transistors can be employed to drive muting and stand-by pins in
absence of true CMOS ports or microprocessors. R-C cells have always to be used in order
to smooth down the transitions for preventing any audible transient noises.
Since a DC current of about 10 μA normally flows out of pin 22, the maximum allowable
muting-series resistance (R2) is 70 kΩ, which is sufficiently high to permit a muting capacitor reasonably small (about 1μF).
If R2 is higher than recommended, the involved risk will be that the voltage at pin 22 may
rise to above the 1.5 V threshold voltage and the device will consequently fail to turn OFF
when the mute line is brought down.
About the stand-by, the time constant to be assigned in order to obtain a virtually pop-free
transition has to be slower than 2.5V/ms.”

Az általad belinkelt nyákon a mute és a stanby láb ki van vezetve az adatlap szrinti RC tagokon keresztül. Ha oda nem kötsz semmit, azaz lóg a levegőben, akkor a belső felhúzás miatt magas szintre kerül és így aktiválódik mindkettő.
Az idézetben konkrétan nevesítve is van ez az eset
Nálad most készenléti üzemben és némítva is van az IC...
Annyit kell csak csinálni, hogy lekötöd testre mindkettőt. Ha úgy csináltad meg a nyák ezen részét, mint a belinkelten van, akkor a két kivezetésnél egyszerűen egy darab vezetékkel összekötöd.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) bajuszrichard válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Lehet hogy kicsit kuszának tűnik. Helytakarékosság miatt volt szükség a a 6 és 20 láb vezetékes táplálására valamint az alkatrészek nem egyoldalra történő beforrasztására.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem