Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés

Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 15
(#) Cocos hozzászólása Csü, 9:43 /

Pécsről van szó. Igen ilyen idomokat használtam. Hát nem vagyok egy gyengécske gyerek, de Én úgy meghúztam azokat,hogy alig lehetett visszalazítani. Mégis csepegett. Most egyik sem a nyomáspróba után. A tető egyenes.
Amit észrevettem és nem értek:
tettem be két csapot a tetőre menő ágakhoz. Amikor a szivattyút kikapcsolom a medencébe menő ágban hallani a kluttyogást és a tetőnél levő könyökbe megy a levegő valószínűleg. Ha a csapot a szivattyú leállításakor elzárom, akkor semmi gond.
Tudom,hogy ez fizikailag nem ok., de a vége víz alatt van.
Mellékelek egy skiccet.

3556_001.jpg

(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 10:42 /

Marad az eleje. Ott kaphat levegőt.
(#) Cocos hozzászólása Csü, 11:05 /

Ott is víz alatt van, ráadásul átlátszó cső és semmi levegő nincs benne.A szivattyú után is átlátszó cső van ott sincs semmi.
(#) Cocos hozzászólása Csü, 16:24 /

Minden újra ellenőrizve,sehol nem szivárog.Mégis a tetőnél lévő könyéknél és a medencéhez menő cső belevegősödik. A tetőre menő ágban nincs kluttyogás csak az onnan lejövőnél.Most kb.fél órája ment gond nélkül.Ahogy kikapcsolom a szivattyút a ljövő ágban elkezdődik...Asszem' feladom.
Néhány kép,hátha valaki...
(#) kaqkk válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 17:45 /

A legmagasabb pontra tegyél egy légtelenítő csapot,és ott légtelenítsd. Az összes levegőt nem bírja lehozni az áramlás apró buborékok maradnak a rendszerben amelyek leállás után a legmagasabb ponton összeállnak .
(#) furko válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 19:03 /

Úgy helyezd el a szivattyút hogy a nyomóág legyen felül, és függőleges legyen. Így a levegő szabadon ki tud jönni belőle.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 19:20 /

A harmadik képen az átlátszó cső megtörik. Ez szűkületet okoz, így a légtelenítés nem tökéletes.
Erős a gyanúm, hogy maradtak légbuborékok a rendszerben. A légtelenítést a lehető legnagyobb nyomással kell végezni. Mekkora a hálózati víz nyomása nálatok? 5 bart rövid időre még a 3 baros cső is elvisel.
Nagyon bántja a szememet ez a kúpos-bilincses csőkötés. Ezek a bilincsek játékra jók, de az LPE légmentes kötésére alkalmatlanok. A kúpos LPE kötöelem a cső belső átmérőjéhez passzol, a menetes anya annyira deformálja a csövet, hogy tömör kötés jön létre, üzembiztosan..
A hozzászólás módosítva: Csü, 19:21
(#) Cocos válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 19:28 /

Lehet benne valami,mert a könyök kicsit felnyomódik a spirálok szintje fölé így a legmagasabb pont lesz. Átalakítom.
(#) Cocos válasza furko hozzászólására (») Csü, 19:29 /

Úgy van elhelyezve.Lehet csal a kép.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Csü, 19:33 /

Az a kép is csalóka,mert nincsen törés benne. Nem tudom mennyi a nyomás,de megküldtem ahogy mondtad és nincs szivárgás.A bilincs a kúpos kötőelemre lett téve.Így a belső átmérő passzol.Az lpe idomrendszer másik fajtája a bordás idomok.Sok öntőzés technika használja.
https://www.irritrade.hu/termekek/ontozorendszer/ontozorendszer-tar...domok/
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Csü, 19:35 /

Az a baj, ha egy kicsit eltér a tető vízszintestől, akkor a 10-20 "pillanatnyilag legmagasabb pont" keletkezik.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 19:39 /

A bordás idomok csepegtető öntözésnél használatosak. Ott nem jelent semmit, ha csöpög egy picit.
Megtörésnek kell érteni az ellapulást is.
(#) Cocos hozzászólása Csü, 19:54 /

Elfogadom amit mondasz!De amikor a kúpos volt és megnyomtam akkor 3 helyen eresztett.Akkor pipultam be és tettem fel a bilincseket.Azóta-amikor megnyomtam-nem is csepegett.Majd az idő..
Semmiből nem tart visszatekerni a kúpokat.
(#) Cocos hozzászólása Csü, 20:48 /

(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Csü, 21:26 /

Nem engem kell meggyőzni, hanem a fizikát.
(#) Cocos hozzászólása Pé, 9:52 /

És lőn bódogság'!
Következő: »»   15 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu