Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be/ki kapcsoló nyomógombbal

Témaindító: Router, idő: Jún 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 29
(#) totipityu válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /

Üdv proli007!
De jó hogy itt van, Önben bízok, biztos egyből megtalálja hogy hol rontottam el!
Remélem segít, előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza totipityu hozzászólására (») Márc 31, 2017 /

Hello! A nyák elvileg jó, feltéve hogy helyesen lett beforrasztva az IC és a tranyó. Mert a tényleges nyáknak ennek a képnek a tükörképének kell lenni.
De ha nem működik valami, akkor próbálni kell, vagy mérni. Pld. 2-6 összekötött lábat le kell húzni a negatívra, és akkor e relének meg kell húzni. És ez után megszakítva a kötést úgy is kell maradnia. Majd a pluszra húzni, és ekkor ejt a relé. Ha ez működik, akkor jó az 555 és a visszacsatolás. Mérve a 2-6 lábat féltápon kel lennie.
Majd húzott és ejtett relé mellett meg kel mérni a 10µF feszültségét. meghúzott relé mellet majdnem táp, ejtett mellett közel nulla a jó érték.
Eztán már csak a tranyó működését kell nézni és mérhető a bázis feszültsége ha a vezérlő bemeneten nulla vagy 12V van..
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 4, 2017 /

Sziasztok!
Ezt a kapcsolást néztem ki, az egyszerusége miatt. Van tapasztalata valakinek vele?
(#) proba válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Egy 220-470nF kondenzátor azért nem ártott volna bele a gombbal párhuzamosan. Kicsit is hibás gombbal összevissza fog kapcsolgatni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 12, 2017 /

Sziasztok!
Kicsit csapongok, keresgetek...
Ezt találtam megfelelőnek, két színű visszajelző leddel.
A relét kapcsoló tranzisztort kicserélhetem bd139-es re?
Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:26:56
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu