Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon

Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 5, 2017 /

Hát hirtelen ilyet tudtam szétszedés nélkül. A kulcsgomb alatti tényleg gyanús. Tuti rosszul áll, de miért más az alsók fénye? Nem csak a csatolt képen ilyen, élőben is ahogy forgattam a telefont, mindig ilyen. Nektek is más az oldalsó és alsó ledek színe? (majd megnézem a másik központét is)
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /

Mondasz valamit. Rémlik mintha láttam volna kétféle ir IRledLED-del. Talán más a hullámhosszuk, hogy h ne zavarják egymást.
Talán, nem biztos...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
Moderált hozzászólás
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 6, 2017 /

Na úgy néz ki jó lett a központ. Nem teljesen korrekt a megoldás, de most jó, majd hosszú távon kiderül, hogy bírja. Néztem anyákon a ledek bekötését. Mindet egy-egy tranyó kapcsolja, 4051 vezérli a tranyókat, ahogy írtad. Mind a hét tranyó egyik lába közös ponton(testen), a 4 oldalsó led egyik lába is közös, majd egy ellenálláson megy a +5V-ra. A három alsó led is ugyanígy. Viszont a két ellenállás nem egyforma! Az oldalsóké 39 Ohm, az alsóké 150 Ohm. Ez miért lehet így, hisz gondolom egyszerre mindig csak egy világít? Na mindegy is. A 150 Ohmra tettem párhuzamosan egy 68 Ohmot és tökéletesen működik. Telefon kamerával nézve is kb azonos a fényük. Szerintem nem lesz vele gond. Próbálgattam, egyszer sem téveszt.
Üdv! Tomi
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /

Nagy vagy! Gratulálok...
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 7, 2017 /

Szevasztok!

Igen tudom ez itt a kódfon topik.....de foglalkozik valaki közületek BPT-vel?
Tibor
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
20:26:24
Jelenleg 466 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu