Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon

Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 5, 2017 /

Hát hirtelen ilyet tudtam szétszedés nélkül. A kulcsgomb alatti tényleg gyanús. Tuti rosszul áll, de miért más az alsók fénye? Nem csak a csatolt képen ilyen, élőben is ahogy forgattam a telefont, mindig ilyen. Nektek is más az oldalsó és alsó ledek színe? (majd megnézem a másik központét is)
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /

Mondasz valamit. Rémlik mintha láttam volna kétféle ir IRledLED-del. Talán más a hullámhosszuk, hogy h ne zavarják egymást.
Talán, nem biztos...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
Moderált hozzászólás
(#) Tomi111 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 6, 2017 /

Na úgy néz ki jó lett a központ. Nem teljesen korrekt a megoldás, de most jó, majd hosszú távon kiderül, hogy bírja. Néztem anyákon a ledek bekötését. Mindet egy-egy tranyó kapcsolja, 4051 vezérli a tranyókat, ahogy írtad. Mind a hét tranyó egyik lába közös ponton(testen), a 4 oldalsó led egyik lába is közös, majd egy ellenálláson megy a +5V-ra. A három alsó led is ugyanígy. Viszont a két ellenállás nem egyforma! Az oldalsóké 39 Ohm, az alsóké 150 Ohm. Ez miért lehet így, hisz gondolom egyszerre mindig csak egy világít? Na mindegy is. A 150 Ohmra tettem párhuzamosan egy 68 Ohmot és tökéletesen működik. Telefon kamerával nézve is kb azonos a fényük. Szerintem nem lesz vele gond. Próbálgattam, egyszer sem téveszt.
Üdv! Tomi
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 6, 2017 /

Nagy vagy! Gratulálok...
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 7, 2017 /

Szevasztok!

Igen tudom ez itt a kódfon topik.....de foglalkozik valaki közületek BPT-vel?
Tibor
(#) Napisten válasza dehogyisnem hozzászólására (») Nov 22, 2017 /

Szia Tibor,

Kezdek össze omlani...
Tudom, hogy Te már csináltál ilyet, de az is lehet hogy hallottál már olyanról aki látott olyat aki hallott ilyenről.
Adott egy codefon központ egy 16 lakásos társasházba szeretnénk a postásnak kódot adni.
Van pdf-em arról, hogy hogyan kell programozni, de nem sikerül...
Ezt szeretném beállítani: 40kulcs2112
Van reset kód is, a leírtak szerint próbáltam beállítani, kevés sikerrel.

Megkell adni ezt: "15 - Lakásszám ameddig a központ működik" ?
Vagy ezt: "5 - Max.lakásszám ameddig a kódzár ellenőrzi a tel. meglétét"?

Letudnád írni részletesen, hogy mit hogyan kell?

Nem gondolnám, hogy ez ennyire nehéz lenne...

Előre is köszi, Misi
(#) Tomi111 válasza Napisten hozzászólására (») Nov 22, 2017 /

Szia! Szerintem a 15-ös menüben a lakásszám, ameddig működik ez legyen 40( de többet is beírhatsz) ! A 5-ös menüpontban, ameddig ellenőrzi a tel. meglétét pedig legyen 16, ha ennyi lakás van most. Így működnie kellene.
(#) dehogyisnem válasza Napisten hozzászólására (») Nov 23, 2017 /

Szia!
A 15-ös programlépés itt nem játszik, vagy valószínűleg ha elállítod 40 alá akkor el fogja dobni a központ a bevitelt. ( bevallom nem probáltam ) hagyd gyári értéken.
Az 5-ös lépés adja meg azt az utolsó lakásszámot amit a központ felcsengetésnél figyelembe vesz.
Az e fölötti számokat nem nézi, innentől lehet kiadni kódokat illetve proxykat szabadon.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 29, 2017 /

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Codefon kaputelefonok ajtónyitó gombhoz menő kapcsán mekkora feszültség van nyitott állapotban, valamint rövidzárban mekkora áram folyik, illetve áramgenerátoros-e, már amennyiben mindegyik típusnál egyeznek ezek az értékek?
Saját tervezésű elektronikus kapcsolót terveznék táplálni róla ugyanis, ha úgy látom hogy ahhoz alkalmas lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu