Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik

Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 34
(#) Elektro.on válasza Laresz hozzászólására (») Júl 27, 2017 /

Valahol egyszer olvastam egy cikket, hogy Aida64 -el hogyan lehet ezt megvizsgálni.
(#) varttina hozzászólása Aug 10, 2017 /

Sziasztok!
Eddig csak HDMI-vel használtam a Raspberry Pi-t. Most egy olyan dobozba akarom beépíteni, amelyben van egy 5"-os kompozit jellel működő kijelző. Be lehet-e úgy állítani a Raspberryt (RPi3, Raspbian-nal), hogy ha érzékeli a HDMI csatlakozást, akkor oda küldi a képet, ha viszont nem, akkor a 5"-os monitorra?
(#) varttina válasza Feri007 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /

Köszönöm a linket!
Sajnos nem tudom megnyitni.
(#) pipi válasza varttina hozzászólására (») Aug 13, 2017 /

pedig csak rá kell kattintani, próbáld megint, hátha akkor éppen nem ment a szerverük,
vagy próbáld más böngészőből
(#) pixels hozzászólása Szept 9, 2017 /

Sziasztok!

Raspberry pi3 UART csatlakozóját szeretném használni, de RS485 master device-ként.

UART -> RS485 illesztésre LTC485 vagy MAX483 -t használnék.

Miután device tree overlay segítségével beállítom a ttyAMA0 hardveres TX és RX vonalakat a 14 és 15-ös gpio-ra, hogyan lehetne a CTS és RTS vonalakat hardveresen használni az RS485 illesztő vezérlésére a raspberryn? Esetleg megoldható-e CTS és RTS vonalak nélkül az RS485 illesztő vezérlése bármilyen egyéb GPIO vezérlés nélkül?

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gabó hozzászólása Szept 10, 2017 /

Üdv! Ezt ki ismeri? Bővebben: Link
Valamiért nálam pár nap után, a webes felületen Offlineba megy át. De igazából nem offline, mert rámegyek a szenzor grafikus kijelzésére, ott aktuális értéket mutat. Milyen beállítást nem állíthattam be?
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
0:24:00
Jelenleg 126 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu