Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS Time Server
Lapozás: OK   8 / 8
(#) hobbipista válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

Most a TCA440 adatlapját nézegetem. Egy helyen (Kontel) 1200-ért kapható, egy másik helyen 4000 fölötti áron, nem mindegy. Nincs sok tapasztalatom rádiós kapcsolásokkal, de azt hiszem, ez nem lesz túl nehéz.

Ha jól rémlik, valaki korábban ezzel kapcsolatban említett PLL-t. Ez a kvarc elmászása miatt van?

Másik kérdése: A mikrokontroller kvarcát (16MHz) a kondenzátorokkal milyen mértékben tudom elhúzni?
(#) pucuka válasza hobbipista hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

A TCA440 az jó, de nagyon kényes, könnyen gerjed. Ha ezt építed, érdemes az adatlapján közölt nyákot követni. Próbálkozhatsz még TDA1072 -vel is.
Én építettem vele hosszúhullámú vevőt, 288 kHz -re, jól megizzadtam mire jó lett.
Nem a kvarc elmászása miatt, az sokkal kevésbé mászik el, mint egy LC VCO. A PLL a VCO frekvenciájának kvarc frekvenciájához, mint referenciához való stabilizálás a célja.
A kvarcot hogy stabil is maradjon, pár száz Hz -el tudod elhúzni.
(#) Feri007 válasza hobbipista hozzászólására (») Dec 6, 2017 /

TCA440, Négyezerért???? Nooormális?
Mikrovill, Böszörményi út, 180Ft. Igaz, NDK gyártmány.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) Beles válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Sziasztok!
Köszönöm hogy belinkelted az oldalamat Én még nem akartam, mert nem volt kész a cikk teljesen, de a héten pont befejeztem. A kapcsolási rajzot is módosítottam, megtaláljátok eagle-ben elkészítve nyáktervvel, illetve a forráskódot is feltettem mellé.
Bármi kérdés van, itt vagyok.
(#) Beles válasza Feri007 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Pár hónapja vaterán licitáltam egy A244D készletre, vagy 20-30db-ot vettem összesen pár ezerért. Tapasztalatom szerint van kis különbség a TCA440-hez képest, az AGC mintha más feszültségel működne, szóval nem tudom azt megcsinálni hogy TCA440 ki és A244D be.
Ha valakinek kell az IC-ből, írjon nekem itt PM-et, jelképes összegért szívesen adok el belőle.
(#) Feri007 hozzászólása Dec 7, 2017 /

Hadd linkeljem be az eredeti kapcsolást, mert a Beles kolléga spec. módosításai - ha nem tudjuk, mit, miért- nem az elvárt működést eredményezheti.

HGA22 vevő

Miért kételkedsz a működésében?
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Idézet:
„Miért kételkedsz...”

- L1-C13 rezonancia frekvenciája 159KHz. Lesöntöli a KF-et.
Az adalap szerinti kapcsolásában itt egy KF -re méretezett rezgőkörnek kell lennie.
- C12 - megintcsak söntöl. Itt az R8, C5, C4 a ki-bemeneti impedanciákkal
egy hangfrekis sávon áteresző, bár igen lapos szűrőt alkot, ennek átvitelét is elrontja.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017

- Ez a 159KHz hogy jött ki neked? Gondolom pF-el számoltál nF helyett. 5kHz-ra jön ki, és ennyi a kf frekvencia.
- C12 nagyon sokat javított a zajosságán, erre kísérletéssel jöttem rá, ki lehet próbálni mi történik ha berakod azt oda!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Feri007 válasza Beles hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

- Igazad van, 5khz.
- Nyilván, felülről vág, zajt is, jelet is.
(#) z_miklos válasza Feri007 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Szia Feri007, a Mikrovilles árlista már nem aktuális, kb. 3 hónapja próbáltam venni onnan A244D-t vagy TCA440-est, de nincs.
(#) z_miklos válasza Beles hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Beles, köszönjük, hogy közzétetted a szoftot és a cikket.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu