Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mini rádiós jeladó
 
Témaindító: Neszeszellem, idő: Jan 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Neszeszellem hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Sziasztok!

Mindenek előtt BUÉK mindenkinek
Probléma : A kutya folyamatosan kilóg az autószerelő műhelyből, megkötni nem áll módomban, hogy miért azt nem részletezem, mivel a műhely fejlesztés alatt áll így elkeríteni sem tudom rendesen jelenleg.Nem megy messzire a blöki, mindössze 2 irányba szokott lelécelni.
Szükségem lenne egy alacsony költségvetésü, pici jeladóra amit akármilyen közönséges autórádión tudnék fogni, és bele tudnám építeni a blöki nyakörvébe, olyasmire gondolok ami másodpercenként 1-2 pittyegést enged el, kb 500méteres távolságra lenne szükségem és hogy pici legyen.
Volna erre valami ötletetek?

Köszönettel :

Neszeszellem
(#) fureszk válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Hello!
Nézz körül a bss.fw.hu-n a poloskák/rádió adók körében.
Ha találtál megfelelőt, akkor már csak egybe kell építened egy oszcillátorral. Azt meg egy másikra kell kötnöd. Tudom hülyén hangzik, de talán így érthetőbb:
szaggatod a sípoló cucc tápját és a sípoló cucc kimenetét az adóra kötöd....
táp-szaggató-sípoló-adó
így
(#) fureszk válasza Neszeszellem hozzászólására (») Jan 3, 2007 / 4
 
találtam egy 300m távra is jót:
http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=181
az ára durván 50Ft+1db potméter
(#) Neszeszellem hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Köszi a válaszokat.
Megtaláltam, megépítettem, működik.
Kb 60m ig ad, de pont elég.
Majd még kicsit próbálok barkácsolni rajta.
http://www.elektronika.iweb.hu/keret.cgi?/radiok.html


(#) Pityesz hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
Helló! nekem a teknőseimhez kellene hasonló csak azzal a különbséggel, hogy:
-kis méretűnek kell lennie
-vízállónak ha lehet
-hatótávolság 2-3 méter, mivel az én gondom az, hogy az amúgy nem túl nagy telken néha úgy elbújnak, hogy képtelen vagyok megtalálni őket

A legnagyobb gondom az, hogy az elektronikához lövésem sincs, úgyhogy keresek. olyan fórumozót aki meg is építené nekem ezt a miniatűr teknősdetektort amit természetesen én megfizetnék.

Légyszi segítsetek
üdv
(#) leooon hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Sziasztok,
Nekem is kellene egy ilyen egyszerű jeladó, amit a kutya nyakörvre szerelve kb. másodpercenként jelet adna ki ami 1-2km távolságból fogható. Egy autó vagy hordozható rádió segítségével meg jelerősség és irány alapján meg lehetne találni a kutyát. Megoldható ez? ...nem vagyok nagy technikus tudor...
(#) Juice012 válasza Neszeszellem hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Az elektronikához abszolutt nem értek, és ezért fordulok hozzátok profikhoz! A kővetkezőkben szeretném a segitségeteket kérni:
-Szükségem lenne egy egymással kommunikáló (FM) Jeladóra és annak párjára a vevőre!
Ami fontos lenne az, hogy ezek lehetőleg minél távolabról kommunikáljanak min 300m de lehetőleg minél több (1000m).
-12 V-ról lehessen üzemeltetni, és folyamatosan (nem tudom hogy ez megoldható-e hogy milyen az áramfelvétele, és hogy mennyire melegszik meg ilyenek?!)
-Az lenne a célom vele, hogy amikor a jelvevő észleli a jeladót akkor az 2öt csipogjon és kigyulladjon egy led és az világitson ameddig a jeladót észleli!

Előre is bocs ha badarságokat irok de higgyétek el h fogalmam nincs az egész elektronikáról!

Azt szeretném továbbá kérni ****************cimre!

Nagyon szépen köszönöm!!
Üdv

Én pedig a fórumszabályzat elolvasására kérnélek ! köb..
(#) gaben62 válasza leooon hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Ehhez nemcsak egyszerű jeladó,hanem 1 irányjelvevő is szükséges.
Utóbbi nem is olyan egyszerű,pláne nem olcsó.
(#) Mekkmester hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Nekem is jeladó/irányjelvevő témakörben lenne kérdésem. Általában kétféle frekvencia tartományban árulják: 230-236 MHz és 430-436 MHz körül. Melyik a jobb, illetve mi a helyzet a legális használattal? Madár követéséhez használnám.
Köszönettel: Mekkmester
(#) vargaf válasza Mekkmester hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Mekkora távolságra szeretnéd követni a madarat?
(#) Mekkmester válasza vargaf hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Több km. A készülék elérhető, (már ha kifizetem) csak nem tudom, melyik frekvencia tartományút válasszam. Nincs-e valamilyen korlátozás nálunk.
Köszönettel
(#) pucuka válasza Mekkmester hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Szerintem kérj állásfoglalást az NMHH -tól.
A 230 - 235 MHz sávban digitális műsorszórás (TDAB) folyik, nincs engedélyezve másodlagos, harmadlagos szolgálat, a 235 - 267 MHz között mentés, kutatás van. Viszont biztos van műholdas követés, de hogy milyen feltételekkel, azt nem tudom.
A 433,92 MHz elvileg lehetne, de az viszont földfelszíni használatra van engedélyezve.
(#) Mekkmester válasza pucuka hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Köszönöm szépen! Megnéztem egy konkrét vevő tartományait, ezek a következők: 150,790 - 152,490; 173,3 - 173,999; 216,0 - 219,999; 232,3 -237,999; és 432,0 - 435,999 MHz. Valószínűsíthetően a hozzá kapható mini jeladók is ezekben a tartományokban működnek. Egyébként földi követésű rendszerről lenne szó. A válaszod szerint akkor a 232,3-237,999 MHz rögtön kiesik. A többi mehet? Egy másik, Mo-n forgalmazott készülék (jeladó) 210-240MHz között működik. Ezek szerint ennek is egy része tiltott tartományba esik?
Köszönettel
(#) pucuka válasza Mekkmester hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Annyira azért nem vagyok benne a dologban, ezért javasoltam az állásfoglalás kérést. Pontosan le kell írni a felhasználás módját, és erre tudnak reagálni. A használható frekvenciák attól is függnek, hogy földfelszíni, vagy levegős felhasználásúak, a követés távolsága is döntő.
Egy madárra nem tehetsz csak földfelszínen használható jeladót, lényeges különbség egy csak egy adott szűk térben követendő, vagy egy vándor madár követése.
Emlékeim szerint a 150 MHz -es sávban volt ilyen lehetőség, vadállatokon, és költöző madarakon is használták. A 433 MHz -es szinte kizárt, a kutatás mentés sávjában is a zavarás miatt, de az nem biztos. A műsorszóró sávban is szinte biztos, hogy kizárt.
(#) Mekkmester válasza pucuka hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem