Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése

Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   171 / 171
(#) Yvette169 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Szia! Épp nemrég kaptam egy olyan javaslatot, hogy a D2 Zener legyen, előtte nem az volt és úgysem működött. Mellesleg maga a dióda elég tág fogalom. Összességében a Tesla-tekercsre érted, hogy életveszélyes vagy az én verzióm életveszélyes valami miatt?
(#) Hp41C válasza Yvette169 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

A paneltervre értette. A leválasztó így nem ér semmit sem, az X5 csatlakozót a hálózattal összefüggőnek kell tekinteni mivel nincs meg az előírt kúszóút (minimum 7.5 mm fémmentes sáv a panelen). A csatlakozó környékét ki kell tiltani az összefüggő föld felületből, az ISO7240 alatt TILOS vezetéket vinni, az adatlap HV Isolation Option 8.1 mm minimal clearance / creepage "lábnyomotát" kell használni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) Yvette169 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Köszönöm szépen! Ha ezt megváltoztatom, akkor már biztonságos és elvileg működőképes lenne?
(#) Hp41C válasza Yvette169 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Ha mindenütt (szerelési furatok, feliratok stb) lehetséges irányban a legrövidebb úton mérve megvalósítod a min. 7.5 mm -es fémmentes távolságot a leválasztott és a hálózatra kapcsolódó rész között akkor a panel biztonságosnak vehető. Figyelni kell a beültetésnél, hogy az SMD tok alá ne kerüljön vezető szennyeződés (fém darab, forraszanyag, folyasztószer stb.).
(#) Yvette169 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 12, 2017 /

Üdv!
Megépítettem erre a kapcsolásra alapuló erősítőt, amihez anno Nyák tervet is kaptam, de ez ezer sebből vérzett, a kapcsolás ezzel a tervvel használhatatlan volt, de a fórumtársaknak köszönhetően életre keltettük, ez itt olvasható.
Ahhoz hogy életre kelljen, pár dolgot módosítani kellett, illetve az eredeti nyák-terv 1/4W-os ellenállásokra volt tervezve, nekem csak 1/2W-os van, amelyek nem fértek be a helyre. Igy a kilógó ellenállások, és az utólag begányolt alkatrészek miatt az egész panel csúnya, ezért gondoltam újratervezem nagyobb ellenállásokkal és a plusz alkatrészekkel.
Én sokszor átnéztem, de szeretném ha megnéznétek, hogy rendben van-e.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Laslie hozzászólása Pé, 13:10 /

Sziasztok!
Készítettem egy kétsugaras elektronkapcsoló tervet az egysugaras oszcilloszkópomhoz (TV Miniscope-3). A terv a HE 1995/12, 1996/01 számban megjelent kétsugaras elektronkapcsoló módosítása. Az eredetihez képest kikerült belőle a külső trigger illetve bekerült egy 1:100 osztó.
Készítettem egy saját nyák tervet is. A kapcsoló panel merőlegesen kapcsolódik az alap panelhez. Az egész egy PC táp dobozba kerülne. (A pozicionűlás miatt látható a kapcsoló panelen a led és a táp kapcsoló).
A véleményeteket szeretném kérni a nyák kialakításra vonatkozóan, illetve szeretném, ha megnéznétek, van-e benne hiba!
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Pé, 14:31 /

Elírtam!
Nem a HE hanem a Rádiótechnika újságban jelent meg az eredeti kapcsolás. A többi stimmel.
(#) fastaction hozzászólása Vas, 13:01 /

Sziasztok !
A Ge Lee álltal publikált táp vezérlő részét "rajzoltam " át smd - ről normál alkatrészekre .
Nagyon kezdő rajzoló vagyok , ezért nem csak az ellenállásokat , hanem a diódát , kondenzátort is , csak egy szimbólummal terveztem . A fet és tranzisztor lábkiosztását sem kell figyelni . Elnézést !
Felrakom az eredeti és a módosított rajzot is . Köszönöm előre is ! Fastaction
(#) kokozo válasza fastaction hozzászólására (») Vas, 15:11 /

Szia!
Csak 1 kérdés.. Az ic 8-as lába feletti ellenállásnak így mi értelme lenne? Tehát biztos nem jó valami.
(#) fastaction válasza kokozo hozzászólására (») Vas, 16:29 /

Szia ! Az egy 100p kondi.
(#) kokozo válasza fastaction hozzászólására (») Vas, 16:46 /

Én a pirossal bekarikázottra gondolok aminek össze van kötve mind a két lába.
(#) niedziela válasza fastaction hozzászólására (») Vas, 17:18 /

Ha már a szimbólumokat nem tartod, azért sokat segíthetsz magadon, ha az alkatrészek értékeit odaírod. Mert öszintén szólva igy nem lehet jót csinálni, csak szenvedni vele hiba kezdő, vagy nem kezdő valaki.
(#) fastaction válasza niedziela hozzászólására (») Vas, 17:23 /

Jogos !pótolom este .
(#) fastaction válasza niedziela hozzászólására (») Hé, 12:11 /

pótolva !
(#) kokozo válasza fastaction hozzászólására (») Hé, 19:04 / 1

Hibás helyek..
Mellesleg nekem az eredeti se tetszett..
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:06
(#) bbb válasza fastaction hozzászólására (») Hé, 20:00 /

Szia!

Ha zavar az SMD, akkor az eredetibe is be tudod rakni a furatszerelt alkatrészeket. Elég nagyok a padek ahhoz, hogy akár átfúrd őket és úgy forraszd be, vagy csak kicsit meghajlítsd a lábakat és a padre úgy forraszd rá az alkatrészeket. Szerintem jobban járnál úgy, minthogy ennyit küzdj az átrajzolással...
(#) fastaction válasza kokozo hozzászólására (») Hé, 20:42 /

Köszönöm szépen!
(#) fastaction válasza bbb hozzászólására (») Hé, 20:49 /

Szia! A legtöbbet be lehet forrasztani , csak az ic alatti nagyon fontos ellenállást a kondijával nem . Az eredeti panelt is elkészítettem , csak sikerült a legkisebb 1% os smdket megrendelnem. Elkezdtem , de nem tetszik . Normál alkatrészeket meg tartok itthon. Üdv.
Következő: »»   171 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:23:06
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu