Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése

Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   172 / 172
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /

Gondolkoztam a teliföldön is ,de szerintem ennél a frekinél még nem szükséges amit ez a kapcsolás "tud".
(#) ktamas66 válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /

Miért, azzal a 39pF-fel mekkora frekvencián megy? Az a 1,5uH nem keveset jelenthet, de ezek nem nagyon mennek 100kHz fölé.
(#) szikorapéter hozzászólása Pé, 23:56 /

Sziasztok újra itt volnék egy nyáktervvel:
Ez a nyák egy adapter egy fordulatszámmérő adapter lényegében. Képből készítettem el,de mivel nem volt hajlandó a sprint layout megenni a bmp file-t így muszáj voltam szemre csinálni. Az eredmény itt látható. Elvileg meg kell egyezzen. Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

Mod.: Az adott kapcsolásba jó ha az 1N4004 helyett 4148-ast rakok, a BC337 helyett pedig BC548B-t?
A hozzászólás módosítva: Pé, 23:57
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 10:40 /

Hello! Van némi hiba.
- A diódával párhuzamos 10K-t kihagytad.
- Az 555 nem kapott tápot.
- A 400V-os gyujtás jel a lehető legkevésbé koricáljon a panelen.
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Szo, 11:28 /

Köszönöm a választ,módosítottam a rajzot.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 12:28 /

Szia!
Szerintem a µF-os kondik elkók, amik jelenleg nem fognak beférni.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 17:04 /

Így már jó a kapcsolási rajz? Itt a javított verzió,bár az elkókat axiálisan szerelem vagy pedig állóban a levegőben lesznek.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 17:18 /

A potméter bekötése biztosan nem jó mert a középső lábának tápra kell mennie, a kondik szerinem túl nagy raszteresek a diódák és ellenállások pedig túl kicsik szerintem. Én biztos tennék rá felfogatási lehetőséget is.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 20:38 /

Hello! Nem egészen azt rajzoltad amit én.. A poti itt egy változtatható ellenállás szerepét tölti be. Tehát a közepét, és valamelyik végét kell használni erre a célra. (Az mindegy hogy melyik megy a tápra.) Viszont nálad mind két vége a tápra megy. Így középállásban van a legnagyobb ellenállása (pont a fele), de innen bármelyik irányba tekered, csökkenni fog az ellenállás értéke. Holott egyik véghelyzetben maximumnak, másikban nullának kellene lenni az ellenállásának.
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Szo, 21:14 /

Igazad van az a kicsi részlet elkerülte a figyelmem. Itt már javítottam az általad említett területet.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 21:19 /

Én így módosítanám.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 21:48 /

Esetleg ehhez van egy .lay file?
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 22:20 /

Na meg volna még egy kérdésem OFF-ban: A Sprint Layout 5.0-ban hogyan tudok én is alkatrészértékeket beírni magukba az alkatrészekbe? Eddig erre nem jöttem rá.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 22:46 /

Így néz ki a nyákterved az én másolatomban.
A felfogató furatok helyét másik rétegen 4 forrponttal jelöltem.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Szo, 22:55 /

Nekem 6-os van, ezért nincs is lay fájlom mert nem kompatibilis lefelé. Majdnem jól másoltad le csak a 2-es lábra nálad nem megy semmi..
Értéket beleírni meg csak annyi hogy átváltod piros rétegtre és text gombal beírod amit szerenél.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Szo, 23:00 /

Köszönöm a választ. Itt van módosítva. Akkor inkább ezt vasalom mint az enyémet mert az kissé nagyobb lett.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Vas, 2:17 /

Na ez nem jött be... Elhibáztam a nyákot (mondjuk igaz átnézhettem volna...) elkészítettem az általad javasoltat de ott nem vettem észre hogy az 5V1-es zéner után 150K van és nem 1K . Nem nagy hiba de pont elég ahhoz hogy ne menjen.
Következő: »»   172 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 28. Sze
12:23:24
Jelenleg 242 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu